Dariusz Mioduski i Jacek Magiera - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Magiera: Prezes Mioduski konstruował drużynę

Wiśnia, źródło: Stan Futbolu / Weszlo.com

Były trener Legii Jacek Magiera był w sobotę jednym z gości w programie "Stan Futbolu". Obecny selekcjoner reprezentacji Polski do lat 20 opowiedział m.in. o kulisach rozstania z mistrzami Polski oraz jego relacjach z Dariuszem Mioduskim. Twierdzi, że to prezes był odpowiedzialny za budowanie jego drużyny.

- Dzisiaj już mogę spokojnie o tym mówić, czas minął. Prezes Mioduski w jednym z wywiadów przyznał, że zwolnił mnie, bo nie podobał mu się sposób konstruowania drużyny. Przecież za to był odpowiedzialny on! Żaden ze sprowadzonych piłkarzy zagranicznych nie figurował na mojej liście życzeń. Ja chciałem Polaków. Moim pierwszym wyborem na pozycję napastnika był Mariusz Stępiński. Chciałem, żeby do nas trafił. Drugim moim pomysłem był Artur Sobiech, któremu kończył się kontrakt w Niemczech. Chciałem też Rafała Wolskiego. Żaden z tych zawodników nie trafił do Legii, więc wydaje mi się, że słowa prezesa były zrzucaniem odpowiedzialności. Nie chcę już nawet o tym mówić. Ja w Legii zrobiłem bardzo dużo, byłem z tym klubem związany przez dwadzieścia lat i jestem dalej z nim zżyty. I będę, bo tego się nie da oszukać.

- Dzisiaj już nie chcę do tego wracać, ale czytam te wszystkie wypowiedzi… Wydaje mi się, że Mioduski ma wyrzuty sumienia. Dlatego cały czas to powtarza. Dla mnie najważniejszy był odbiór środowiska po moim zwolnieniu. Zapytajcie Vadisa, Moulina, piłkarzy, trenerów. Zapytajcie, jak pracowaliśmy. Co mają do powiedzenia. Ja mam swój etos pracy, znam swoją wartość, wiem, jak ma działać sztab. Te zarzuty do mnie nie trafiają.

fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com

Magiera o swoich odczuciach po zwolnieniu

- Złość była i to duża. Trudno, żeby jej nie było. Tym bardziej, że dzień po mistrzostwie Polski byłem jeszcze trenerem na lata podczas spotkania z dziennikarzami. Pamiętam, że zostałem zwolniony 13 września. Szykowaliśmy się z zespołem do treningu, prezes zaprosił mnie do swojego gabinetu. Zakomunikował mi swoją decyzję. Przyjąłem, podziękowałem, wyszedłem. Wróciłem do szatni i przedstawiłem sytuację chłopakom. Wieczorem usiadłem z żoną, wypiliśmy po lampce wina… Miałem przed oczami te wszystkie sytuacje – fetę po mistrzostwie, śpiewy. Prezesa, który również włączał się do śpiewów, także o mnie. Spotkania z dziennikarzami, zapewnienia. Dziwnie się poczułem. Dopiero co byłem dobry, nagle okazałem się za słaby.

- Nie da się w ciągu tygodnia przygotować zespołu do nowej rundy. My w Polsce najważniejsze mecze sezonu gramy w czerwcu, lipcu. Wtedy, gdy piłkarze innych klubów mają urlop i jeżdżą sobie na skuterach wodnych. My skończyliśmy ligę 5 czerwca. Dałem zawodnikom dwa tygodnie wolnego, ale dziesięciu z nich rozgrywało jeszcze mecze w swoich reprezentacjach, więc ich sezon potrwał o tydzień dłużej. Trafili zatem z powrotem do drużyny na tydzień przed spotkaniem o Superpuchar. I my już wtedy mamy być w sztosie, mamy być w super-formie.

- Gramy o ten Superpuchar zupełnie nowym składem. Przegrywamy go po karnych. Jedziemy do Finlandii – wyjeżdżamy we wtorek, w środę gramy tam mecz. W czwartek wracamy do Polski samolotem. W piątek rano mamy trening, pojawia się Sadiku, z którym się witam. Wsiadamy do autokaru, jedziemy na mecz do Zabrza. Przegrywamy, wracamy. Jedziemy na zgrupowanie przed rewanżem. I tak mogę opowiadać po kolei aż do tego 13 września. To najlepiej widać przedstawione na planszy, jak trudny jest to czas dla trenera. My potrafimy grać w europejskich pucharach, ale we wrześniu, w październiku, w listopadzie. Każdy mistrz Polski będzie się mierzył z tym problemem.

- Straciłem pracę w Legii mając dwa punkty straty do lidera. Co to jest za strata? Po meczu ze Śląskiem Wrocław prezes wszedł do szatni, do pokoju trenerskiego. O coś się zapytał. Powiedziałem mu, że to nie jest czas i miejsce na rozmowy. Odwrócił się i wyszedł. Spojrzałem tylko na moich najbliższych współpracowników i już wiedzieliśmy, że prezes podjął decyzję.

Wszystkie wypowiedzi Magiery o jego pracy w Legii znajdziecie tutaj Z kolei poniżej zapis całego odcinka "Stan Futbolu".

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (71)

+dodaj komentarz
Legionista - 05.02.2019 / 16:21, *.cyfrowypolsat.pl

Stępiński był nie do wyciągnięcia przez nas, Sobiech miał szansę i w sumie gorszy od Necida oraz Chukwu nie byłby. Wolski ma prawie cały czas kontuzje, ale na pewno jak gra to jest lepszy od Pasquato. Pan Trener Magiera jak przychodził do Legii to miał słabą sytuację w drużynie - Byli słabo przygotowani do sezonu. Nie dziwne, że Hasi w Al-Raed ma bilans: 7 zwycięstw, 4 remisów i 8 porażek, a wcześniej jak prowadził Olimpiakos Pireus to zostawił ich bez Mistrzostwa..... A wcześniej wygrywali co roku.

odpowiedz
kibic - 04.02.2019 / 11:40, *.tpnet.pl

Wszyscy winni tylko nie ja .Taki przekaz daje trener .Magiera przejął zespół po Hasim dobrze przygotowany motorycznie ale rozbity psychicznie i źle ustawiany taktycznie .Udało mu się wyeliminować oba elementy i zespół zaczął grać dobrze .Runda wiosenna a co za tym idzie okres przygotowawczy to już tylko autorstwo Magiery . Mimo że kadrowo zespół wydawało się że był silny mający siedmiu byłych i aktualnych reprezentantów krajów i zawodników klasy Odjidja ,Maulin ,Guiherme grał od początku słabo i wymęczył tytuł i za to nie można obciążać Prezesa .Mimo dobrego losowania przegrywamy w europejskich pucharach bo gramy słabiutko a poza tym trener popełnia kardynalne błędy w taktyce . Legia traci miliony złotych i zaczyna się poważny kryzys finansowy .!! Magiera najpierw powinien obiektywnie popatrzyć jakie on popełnił błędy a dopiero krytykować . Mioduski oczywiście nie ustrzegł się błędów ale obarczanie całego zła tylko na niego jest zwykłą nieuczciwością .

odpowiedz
Tomek Mokotów - 06.02.2019 / 07:08, *.play-internet.pl

@kibic:

Wydaje mi się, że to Mioduski powtarza w wywiadach "jak to zawalił trener..." Trener "na lata" przypominam a nie na 2 tygodnie...

Więc twoje zarzuty są z d.py wzięte.

odpowiedz
kibic emeryt - 06.02.2019 / 07:36, *.tpnet.pl

@Tomek Mokotów : Kolego w którym punkcie moje wnioski są nie prawdziwe ??????? Chodziłeś na mecze widziałeś jak wyglądała gra?Nie jestem przeciw Magierze ale za prawdą . Sam w życiu za czym zacznę z kimś polemizować najpierw zastanawiam się czy sam nie popełniam błędów i tego wymagam od Magiery.

odpowiedz
Legionista - 06.02.2019 / 19:41, *.cyfrowypolsat.pl

@kibic: Ostatnie mistrzostwa były wymęczone - Za Czerczesowa, Magiery, Klafuricia/Jozaka i pewnie teraz też tak będzie. Taki Lech Bjelicy w tamtym czasie wygrywał 3:0 z słabymi zespołami, a nawet trofeum nie zdobył dla nich. Ważne, że jednak zdobył i dawał szanse Szymańskiemu. Każda z stron popełniła jakieś błędy, ale dla mnie to jest trochę słabe ze strony prezesa. Najpierw "Trener na Lata" i nie ma żadnych konfliktów w drużynie itp, a teraz słaby trener, doprowadził klub do ruiny i ogólnie szatnia nie istniała co jest nie prawdą. Taki Vadis Odjidja Ofoe czy Moulin nie krytykują pracy z Trenerem Magierą i chwalą.

odpowiedz
Bie(L)any - 04.02.2019 / 10:42, *.lsas.aero

o czym wy piszecie????????? Tu większość by narzekała nawet na Guardiole.... Magiera stracił sześciu dobrych zawodników i miało to nie mieć skutku ubocznego na poziom gry
skład na Real
Malarz – Bereszyński, Rzeźniczak, Pazdan, Hlousek – Radović, Kopczyński Moulin, Odjidja-Ofoe, Guilherme - Nikolić.

skład na FK Astana
Malarz - Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek - Moulin, Mączyński - Nagy, Hamalainen, Guilherme - Kucharczyk

Naprawdę nie widać różnicy ????????????????????????????????

odpowiedz
BRL - 05.02.2019 / 10:53, *.tktelekom.pl

@Bie(L)any:

- Dąbrowski vs Rzeźniczak - za Hasiego w duecie z Czerwińskim jak grali, to nie mieliśmy obrony, ale później grał w podstawie i dawał radę, Rzeźnik też powalającym grajkiem nie był, zmiana na lekki minus.

- Jędza wtedy to faktycznie był nędzny, a Bereś robił robotę, przy czym ogarnięty Jędza mocno Beresiowi nie ustępuje. A zaznaczam, że robotą trenera jest ogarnianie zawodników. Lekki minus

- Mączyński vs Kopczyński zmiana na plus, zwłaszcza Mąka świeżo po transferze. Moim zdaniem ziomalstwo Magiery i dobranie się trzech królewiczów, gwiazd Euro 16 rozpieprzyło szatnię, choć to tylko moje domysły, i to też bym uznał jako porażkę Magiery.

- Hama vs VOO - to wiadomo, ale też jak się ściąga grajków na odbudowanie, to się trzeba z tym liczyć, że się taki odbuduje i ucieknie, choć moim zdaniem Loczek przesadził w tym momencie, z koncepcją, by nie trzymać grajka na siłę, w tym momencie powinien pokazać jaja. Błąd nowicjusza :) Przy czym Hama wtedy grał świetnie, wyraźny minus ze względu na klasę VOO.

- Kuchy vs Nikolić - nigdy nie byłem fanem Nikolicia, (ale Kuchego tym bardziej, przy czym Kuchy do dzisiaj jest podstawowym grajkiem u każdego trenera, nie umiem tego zrozumieć, ale patrząc okiem fachowca wychodzi na to, że jednak jakąś solidność zespołowi daje). Minus.

Miał słabszy skład, ale też bez tragedii, przede wszystkim - Brzęczek z kolonii karnej w Płocku zrobił elegancko grającą ekipę, toteż da się, jak się umie.

odpowiedz
BRL - 05.02.2019 / 10:57, *.tktelekom.pl

@BRL:
zapomniałem Nagy vs Rado - dla mnie zmiana na plus, mimo, że Rado wtedy miał przebłysk drugiej młodości.

odpowiedz
Legionista - 05.02.2019 / 18:19, *.cyfrowypolsat.pl

@BRL: Nagy w lato 2017 nie grał jak wiosną więc to był minus. Później został wypożyczony i wrócił.

odpowiedz
Alex Bielany - 04.02.2019 / 10:34, *.centertel.pl

Ja prdl nastepny płaczek, załóżcie sobie jakas grupę wsparcia pokrzywdzonych przez Legie, Jacuś medalik, Krzysiu z Krakowa, Arus z Pułtuska i reszta tych pipek, a na lidera Wojtusia moczymorde wybierzcie

odpowiedz
piotrek-biker - 04.02.2019 / 08:54, *.84.100

Ludzie o czym wy piszecie.
1. Takiego Trenera to dawno jeszcze nie będzie!!!
Ciekawe ile by zdziałał Sa Pinto, jeśli by miał do powiedzenia tyle co Pan Jacek.
2. Jak walczyli w LM to był super i wszystkim pasował, a jak część "piłkarzy" sabotowała grę to już wina trenera.
3. Cieszmy się, że tacy ludzie futbolu mają Legię w sercu, bo jak by Pan Jacek przeszedł do zdecha lub szmacielonii to byśmy mieli prawdziwy problem, ale dobrze wiemy, że on nigdy tego nie zrobi.

Panie Jacku dzięki za wszystko i do zobaczenia!!!

odpowiedz
remik - 04.02.2019 / 09:02, *.chello.pl

@piotrek-biker:

Pytanie dlaczego sabotowali gre?
Moze pilkarze jako profesjonaliści i zawodowcy mieli dosyć WueFu i siatkonogi i chcieli poprostu choc raz miec normalnie przeprowadzony trening

odpowiedz
piotrek-biker - 04.02.2019 / 09:08, *.84.100

@remik: Skoro jego metody dały efekty w LM i lidze przez 3 miesiące to chyba były efektywne, bo raczej nie był to efekt treningów Hasiego?

odpowiedz
remik - 04.02.2019 / 09:27, *.chello.pl

@piotrek-biker:
Pytasz czy stwierdzasz?

odpowiedz
daniel - 04.02.2019 / 09:32, *.centertel.pl

@piotrek-biker:
Wg mnie byly to rezerwy sil po poprzrdniku a takze motywacja bo grali mecze zycia ktorych raczej nigdy nie powtórzą. W bardzo dobrej dyspozycji byl Arek Malarz ktory troche wybronil (spojrz kto bronił z bcb 8-4).

Potem byl oboz i siatkonoga a w efekcie fatalna kondycja i przygotowanie mentalne do rundy.
Ale to nie wina Jacka bo przecież on dobrze wytlumaczyl zasady siatkonogi to wina prezesa i pilkarzy sie nie starali

odpowiedz
BRL - 05.02.2019 / 11:02, *.tktelekom.pl

@remik:
już bez przesady, jak mieli za lekkie treningi, to trzeba było zostać po treningu na bieżni :)

odpowiedz
remik - 05.02.2019 / 12:35, *.chello.pl

@BRL:

Jak dluzej?
Gdzie dluzej?
Co ty zwariowales?! Zostać dluzej i biegac po godzinach jak nikt za to nie placi?!?!?! No wariat

odpowiedz
henio - 04.02.2019 / 08:24, *.chello.pl

Koncz wasc wstydu oszczedz

odpowiedz
L - 03.02.2019 / 19:41, *.play-internet.pl

Każdy z tego śmiesznego środowiska piłkarskiego jest taki sam. To znaczy jak już jest po wszystkim to się każdy zaczyna wymądrzać. Szanuje Magiere ale te jego mądrości są tylko jedna strona medalu. Prawda jest taka ze nie umiał przygotować drużyny do sezonu. Chłopaki nie mieli siły biegać. Odpadł w beznadziejnym stylu z pucharów. Zabrakło mu jaj żeby zawczasu powiedzieć mioduskiemu co o tym wszystkim myśli czy co? Po co tak gadać jak nuz jest po ptakach?

odpowiedz
Obudzili się wielcy obrońcy golodupca mioduskiego. - 03.02.2019 / 13:44, *.cyfrowypolsat.pl

Zaczynamy za Magiery to była lepsza z rund jesiennych w wykonaniu jego teamu. 3 miejsce w lm po wcześniejszych blamazach 0-6 I remisy że slaskami piastami garstka punktów na początku ligi za super aksperta hasiego. Po przejęciu Legii przez Magiere parę pięknych chwil z twarzą w Madrycie 1-0 że spirtingiem 1-4 W Białymstoku 0-4 we Wrocławiu 5-0 z łączną fajny mecz w Dortmundzie szkoda że bronił czrzniak i prijo nie strzelil 3 gola tylko 2. Po zimie golodupiec MIODUSKI wuprzedaje drużynę Bereszynski, Nikolic, Prijovic. A my kuchym w ataku bo necid się nie nadawał wygrywamy w Poznaniu 1-2 w Gdańsku 1-2 i na koniec zdezelowanym składem bez napastnika Mistrzostwo. Po rozpoczęciu sezonu odchochi VADIS i wtedy zaczynają się problemy Pazdan potrzebuję 2 miesiące urlopu bo jest wielce zmęczony. Drużyna hehe jak drużyna zgliszcza drużyny odpadają w tiraspolu nie przez Magiere jeba..nni hipokryci tylko z dupy golodupca transfery i wielka odpowiedzialnosc Pazdana w tiraspolu który dostaje 2 żółte i w konsekwencji czerwoną w 38 minucie. Wielki obrońca reprezentant obrażony bo nie wytransferowany i urlop miał za krótki. To kto miał grać na stoperze jak Rzeźniczak już też nie bylo. Hipokryci broncie DALEJ golego MIODKA. JACEEKKKK MAGIERAAAA . MIODUSKI OSZUST

odpowiedz
daniel - 03.02.2019 / 17:45, *.chello.pl

@Obudzili się wielcy obrońcy golodupca mioduskiego. :
O czym ty ciulu gadasz?

odpowiedz
Pacho - 03.02.2019 / 23:34, *.chello.pl

@Obudzili się wielcy obrońcy golodupca mioduskiego. : Magiera miał świetną rundę a nawet i sezon ale tylko dzięki przygotowaniom zespołu przez poprzedniego trenera, którego zbyt szybko wywalono. Świadczą o tym już runda wiosenna i start następnego sezonu. Już o mistrzostwo trzeba było drżeć jak za Chorwatów. Zupełny brak przygotowania. Problem jedynie w tym, że amatorzy zastąpili amatora.

odpowiedz
Szmu(L)ki - 03.02.2019 / 12:23, *.com.pl

HAHA Jacuś chciał Sobiecha i Wolskiego, którzy obecnie w lechii nie grają.
Stępiński raczej nie do wyjęcia był już wtedy. To nie są grajkowie nawet na wygranie ligi, a co dopiero na puchary.

Z nimi normalnie Europa by przed nami klękała :D

odpowiedz
maqs(L) - 03.02.2019 / 16:13, *.chello.pl

@Szmu(L)ki: a teraz to klęka CO !!! Palancie.

odpowiedz
Szmu(L)ki - 04.02.2019 / 16:01, *.chello.pl

@maqs(L): czy ułomny człowieku odniosłem się do obecnej sytuacji czy przeszłości? Wyzywać to sobie możesz kolegów na trzepaku.

odpowiedz
Kipkorir - 03.02.2019 / 10:34, *.chello.pl

Trener-kolega, siatkonoga, słupek-poprzeczka i inne wynalazki nie spowodują, że drużyna będzie przygotowana do sezonu. Jacek o tym chyba zapomniał i wyszło jak wyszło.

odpowiedz
Daniel - 03.02.2019 / 09:14, *.chello.pl

Za Panskiej kadencji zawodnicy nie mieli sily biegac dluzej niz 60 minut, (troche malo jak na zawodowych pilkarzy) i np stąd marne wyniki albo moze tez za mało siatkonogi bylo? Bo o zmarnowanyn obozie nie ma co rozmawiac. To chyba bardziej byl wyjazd integracyjny a nie obóz sportowy.

To nie trampkarze tylko poważna drużyna i WF to moze byc jednak troszeczke za mało.

odpowiedz
Warszawiak1234 - 03.02.2019 / 07:18, *.chello.pl

Z calym szacunkiem do Magiery ale na tym etapie jego kariery - 'trener kolega' to nie byl dobry pomysl dla klubu. Moze za 5-10 lat?Porazka z Tyraspolem budzi mnie do dzisiaj jako koszmar Panie Magic. Konflikt na linii BL v.s. DM odbil sie na wszystkim. Poczawszy od transferow a skonczywszy na sprzataczkach klubowych. Dobrze powiedziane 'Legia byla zakladnikiem'. Dlaczego odkupienie udzialow nie poszlo w druga strone?! Taki BL dobry a DM zly?! No prosze......wlaczcie myslenie...... A szczujni na Legie z Kowalczykiem w roli glownej nie lubie ogladac.

odpowiedz
Bibo(L) - 03.02.2019 / 00:37, *.verizon.net

Mial racje ze tak powiedzial, jezeli miodek mu nie dal ukladac druzyny. Dlaczego cala wina ma byc po jego stonie?

odpowiedz
brejn - 02.02.2019 / 23:57, *.orange.pl

Rozumiem, że Magiera broni się przed PR loczka, ale... wyszło strasznie, bo:
- nie miał wpływu na akademie/zaplecze
- nie miał wpływu na transfery
- nie miał wpływu na obozy
Czyli w zasadzie miał tylko wpływ na grę i wyniki. No i pamiętamy czym to się skończyło. I mimo tego dalej firmował to swoim nazwiskiem. A po zwolnieniu ma żal.

odpowiedz
Fanatyk82 - 02.02.2019 / 23:10, *.chello.pl

Odpadłeś z mołdawskim zespołem i dalej chciałeś trenować Legię?! Jacek obudź się. Takimi gadkami się pogrążasz. W Legii jest wynik to jest dobrze nie ma wyniku to i nie ma trenera. Tyle lat na Lazienkowskiej i jeszcze tego nie zrozumiałeś? Takie żale nie przystoją normalnemu mężczyznie. Zwolnią Cię jeszcze nie raz i co będziesz wypłakiwal się za każdym razem w rękaw u dziennikarzy?

odpowiedz
Darek - 02.02.2019 / 22:58, *.t-ipconnect.de

Prezes Mioduski wyprzedal Magierze druzyne i cala wine za brak wynikow zrzucil na Magiere.Trzeba byc hipokryta by tak postąpić.Przeciez w tamtym czasie odeszlo z podstawowego składu 8 pilkarzy.Kim Magiera mial osiagnac takie wyniki jak poprzednio?Nasprowadzal mu prezes kaleki w postaci Necida i Chukwu.Wszyscy wiemy ile oni byli warci.Tyle co nic.
Szacunek dla trenera Magiery.

odpowiedz
Ktos - 02.02.2019 / 23:55, *.centertel.pl

@Darek : dokładnie drużyna straciła czołowych pilkarzy

odpowiedz
Janusz z Pakistanu - 03.02.2019 / 02:18, *.66.254

@Darek : Proponuje sobie przypomnieć kto sprzedał Nikolicia, Prijovicia i Bereszyńskiego a ściągnął Necida, Chukwu i Jędrzejczyka, bo ci się coś grubo pomieszało i narracja prysła.

odpowiedz
dzidas - 02.02.2019 / 22:33, *.orange.pl

Magiera jest spoko gościem, ale jak usłyszałem w tym programie, że nie wiedział, że VOO odejdzie, to pomyślałem, że ktoś ma słuchaczy za bardzo nieinteligentnych, naiwnych. Cała Polska wiedziała, tylko Jacek się Łudził, że Vadis zostanie. A już całą wiosnę musiał ciągnąć drużynę za uszy.
Po co był ciężko załatwialny i średni Sobiech? Po co mówić o Stępińskim, który był nie do załatwienia (tak jak Piątek, którego przegrano rok wcześniej). I jeszcze Wolak, który ma od kilku lat permanentne problemy zdrowotne...
Niestety, na tamtym etapie Magic to był trener na 2 miesiące - na poprawienie atmosfery i zanim go zawodnicy "rozpracują". Już pod koniec rundy jesiennej była lipa, tak delikatnie przypomnę. Przecież to samo było w rezerwach - niecały miesiąc gry, sympatycznych treningów, a potem 3 miesiące kompromitacji, nieustającej żenady na boisku, i z pierwszego miejsca spadamy do drugiej dziesiątki.

Za jakiś czas Magic będzie dobrym trenerem do seniorów, ale ten czas niestety (bo to zacny gość i dobry Legionista) jeszcze nie nadszedł, choć postępy były. Niewystarczające.

odpowiedz
tomiacab - 02.02.2019 / 23:52, *.virginm.net

@dzidas: wiadomo ze kazdy ciągnie linę w swoją stronę i Magic nie jest bez winy, zresztą ja sam nazwałem go bezjajecznym trenerem który zamist odezwac sie wtedy ze ytrzeba wzmocnien to siedział cicho by nie stracic posady zycia. Ale przypomnę Ci, że voo sam pod koniec sezonu mówił iż chce zostać w Legii, ja pamiętam ten wywiad, a jeszcze po sezonie miodek mówilze jego zatrzymanie to priorytet, wiec pewnie nawijał Magierze makaron na uszy ze załatwi mu pozostanie Vadisa. W ten spposób prezesik ugrał tez to iż JM nie upominał sie o wzmocnienie bo moze mu wierzył.

odpowiedz
spasiony - 02.02.2019 / 22:03, *.as13285.net

Nie ogladalem programu bo nie przepadam za Stanowskim ale z powyzszego wynika, ze trener Magiera nie ma sobie nic do zarzucenia. Zna swoja wartosc... Winien jest kalendarz. I prezes. Trzeba bylo wygrac lige w kwietniu, wtedy pilkarze odpoczna przed pucharami. Dla takiego fachowca to nie powinno byc nic trudnego?

Wybaczcie sarkazm, ale irytuje mnie takie biadolenie odrzuconego kochanka. Bylo cos w tym programie o sukcesach w obecnej pracy trenera Magiery?

odpowiedz
tomiacab - 02.02.2019 / 23:46, *.virginm.net

@spasiony: nie da się wygrac ligi w kwietniu kiedy był podzial punktowy

odpowiedz
Rajtuziak - 02.02.2019 / 21:41, *.vectranet.pl

Jacek tak jak Ciebie lubię to mówię Ci,że takie sprawy to mężczyźni ze sobą załatwiają,a nie przy pomocy Kowala i jego dziennikarek

odpowiedz
grzesiek - 02.02.2019 / 21:19, *.centertel.pl

Ponadto napiszę też że odkąd jestem kibicem Legii czyli od końca lat 90, lepszego prezesa od Pana Leśnego, nie było !

odpowiedz
tomiacab - 02.02.2019 / 21:55, *.virginm.net

@grzesiek: Kibicuję Legii tyle samo czasu co Ty i mówię to samo.

odpowiedz
sprite - 02.02.2019 / 23:10, *.play-internet.pl

@grzesiek: jestem tego samego zdania

odpowiedz
Mchr - 03.02.2019 / 11:59, *.orange.pl

@tomiacab: Też tak uważam.

odpowiedz
L - 04.02.2019 / 01:23, *.tpnet.pl

@grzesiek: I co nie przeszkadza wam że zajumał chajs z Ligi Mistrzów i pofrunął w świat? Niektórych z was bardzo łatwo sie kupuje. Wystarczy ze jak Leśny raz pojawisz sie na sketorze gości z kibicami L oraz pare razy pójdziesz na rękę kibicom i już dla niektórych jest sie ,,prezesem wszechczasów"

odpowiedz
grzesiek - 02.02.2019 / 21:06, *.centertel.pl

Ok, macie racje to kompletnie zmienia obraz polskiej piłki. Gdyby to Jacek Magiera był wtedy trenerem, w bohaterskim stylu ogralibyśmy borussię. Aj ten albaniec, pokrzyżował nam plan zdobycia salonów.


Cóż ale to 4:8 z borussią to już chyba za Magiery było?

odpowiedz
Mrok - 02.02.2019 / 21:15, *.chello.pl

@grzesiek:
Realu też o mało nie ograliśmy za Magiery podnosząc się z 0:2 do 3:3 wiec twój sarkazm jest ch... warty

odpowiedz
tomiacab - 02.02.2019 / 22:03, *.virginm.net

@grzesiek: lepsze Magiery 4:8 niż albana 0:6. Można było murować bramkę, też przegrać i niczego się nie nauczyc. Jak się nauczyć grac w piłkę murując brmkę przed zespołem, przed którym nie da się zamurować? Dużo więcej nauki gry na poziomi i w tempie ligi mistrzów piłkarze wyciągnęli grajac otwarty futbol. To zaprocentowało w kolejnych meczach. Akurat misja LM Magierze wyszła bardzo dobrze. Gorzej było później w lidze. Piłkarze z mecvzu na mecz przyzwyczajali się do gry w wyższym tempie. Nie zrobiliby tego podkulajac ogon i stojąc w polu karnym.

odpowiedz
sprite - 02.02.2019 / 23:19, *.play-internet.pl

@grzesiek: a tu już przesadziles

odpowiedz
Jimmy L - 02.02.2019 / 20:50, *.t-ipconnect.de

Troche to nie jest wiarygodne po takim czasie byc tak wylewnym . Szkodzi Sobie i Klubowi. Panie Jacku PO CO ?


odpowiedz
tomiacab - 02.02.2019 / 21:59, *.virginm.net

@Jimmy L: o to miałem pretensje do JM, że wtedy nie walnął pięścią w stół , gdy miodzio wyprzedawał drużynę. Przynajmniej dobrze, z e teraz chociaż to powiedział, może dotrze to do tych, którzy sami nie potrafili tego dostrzec. Jak nie macie mózgów samodzielnych co poniektórzy tutaj, to sobie zobaczcie skład z LM i transfery out razem z ich datami. Niektórzy to i przez mikroskop slonia nie zobaczą.

odpowiedz
kibic111@wp.pl - 02.02.2019 / 20:48, *.chello.pl

Trenera Magierę (którego bardzo szanuję) zwolniło konkretnie 4 piłkarzy (2óch z nich już nie ma w klubie). Nie chce mi się do końca wierzyć żeby trener o tym nie wiedział. Prezes mówił prawdę, że Magiera to trener na lata, ale ale czwórka pilkarzy jasno powiedziała prezesowi, że będą sie podkładać aż do skutku :)

odpowiedz
wow - 02.02.2019 / 21:54, *.virginm.net

@kibic111@wp.pl: jest takie powiedzenie. Jak jesteś głupi to możesz milczeć i się nie zdradzać, bądź się wypowiedzieć i rozwiać wątpliwości.

odpowiedz
tomiacab - 02.02.2019 / 20:14, *.virginm.net

właśnie chcailem napisać pod pierwszym lepszym postem komentarz do midoentuzjastów żeby obejrzeli stan futbolu bo JM otworzył usta. I co teraz cwaniaczki? Kto rozpi...ił drużyne? A tu patrze jest już info o tym :) Skazał Legię na 1,5 roku dna, zrobił tym długi, a teraz pożycza pieniadze Legii ten cwaniak z loczkiem? Komu pozycza? Dokłada do własnego nieudolnie prowadzonego biznesu, a później będzie chciał zwrotu? Jak masz budę na targu z butami i ci dwa miesiace nie idzie, musisz dołozyć do biznesu, to sprzedając budę tez będziesz chciał zwrotu tego co dolozyłeś od nowego właściciela? Pudel okradł Legię. Nabrał kasy z transferów za piłkarzy wypromowanych w LM, a nie kupił następców na odpowiednim poziomie. Tymi krokami skazał klub na niebyt w europie i problemy finansowe, poczym wyciera sobie mordę Leśnym. Lesny też ostatnio powiedział u Kołtonia że w legii mógł być Piątek ale nie było woli moidka by wydać 2 mln na piłkarza. Ac o nie miał po LM? dwóch baniek. dalej lemingi łykajcie farmacony od Pudelicia.

odpowiedz
cd - 02.02.2019 / 20:18, *.virginm.net

@tomiacab: wybaczcie Legię z małej. Szybko pisałem i nie było synchrony eLki z shiftem. Nigdy umyślnie bym tego nie zrobił. AVE LEGIA

odpowiedz
Cisse - 02.02.2019 / 20:50, *.chello.pl

@tomiacab: kolego trochę mylisz konia z koniakiem. Prezes Mioduski długów nie narobił. To są pochodne wcześniejszych decyzji, które teraz prezes musi spłacać. Trenera Magierę zwolniło 4-ech czołowych piłkarzy zespołu (2-óch z nich do dziś jest w Legii) i powiedzieli jasno, że dopóki trener się nie zmieni to będą się podkładać. Zwieńczeniem był mecz ze Śląskiem (1;2)

odpowiedz
ty własnie mylisz - 02.02.2019 / 21:52, *.virginm.net

@Cisse: drużyna nie musiała zostać rozsprzedana, sytuacja finansowa była najlepsza od lat po awansie do LM. Nie mozna sprzedawac prawie całej jednastki i oczekiwać od trenera ze zespół bedzie grał nadla na tym samym p[oziomie. Brak pucharów jest tylko i wyłącznie efektem samorządów pudla.

odpowiedz
Janusz z Pakistanu - 03.02.2019 / 02:15, *.66.254

@tomiacab: Z tym rozsprzedaniem drużyny to ciekawe i zabawne, bo zrobił to BL a zarzuca się ją DM. BL sprzedał Nikolicia, Prijovicia i Bereszyńskiego w jednym okienku. Ściągnął Jędzę na absurdalnym kontrakcie, Necida za grubą kasę i nie mniejszą Chukwu. Dodatkowo poprzedłużał absurdalnie kontrakty i dał absurdalne podwyżki połowie drużyny, ale akurat nie tym co trzeba i można było na nich zarobić. Dlaczego to zrobił? Ano dlatego że był w sporze właścicielskim z DM i mógł dzięki temu go zmusić do szybszego i korzystniejszego odkupu. Maski wtedy opadły. Ale nie dla wszystkich. Niektórzy dalej nie rozumieją. Legia była wtedy zakładanikiem. I to tyle o prezesie tysiąclecia. Oczywiście DM ma swoje za uszami, nie jest idealny, popełnił błędy a czasem i wielbłądy. Ale jak słysze o prezesie tysiąclecia to mi się... a szkoda gadać.

odpowiedz
donek - 03.02.2019 / 11:46, *.vectranet.pl

@Janusz z Pakistanu:

calkiem w punkt, BL nasciagal drogich i slabych pilkarzy, aczkolwiek odejscie Niko i Prijo to nie jest wina BL, bo zaden prezes Legii by ich nie utrzymal i taka byla dzentelmenska umowa. DM skompromitowal sie Jozakiem i Klafuricem, ale moze do 3 razy sztuka wyjdzie z RSP i w koncu doczekamy sie Legii na jaka zaslugujemy.

odpowiedz
kokos - 02.02.2019 / 20:00, *.orange.pl

Stanowski i wszystko jasne.
Dwa punkty straty do lidera? A kogo to obchodzi na początku ligi, we wrześniu? Szkoda, że Magiera nie wspomina o Astanie i Tyraspolu.

odpowiedz
Pio - 02.02.2019 / 19:49, *.chello.pl

Jacuś pomijając twoje argumenty w tych żalach chce przypomnieć że miałeś 2 ! swoje autorskie przygotowania przedsezonowe po których w 60min nie mieli siły biegać, o braku pomysłu na grę nie wspominam bo każdy widział.a publiczne pranie brudow napewno Legii nie pomaga, Legii która ponoć kochasz

odpowiedz
zły krasnolud - 02.02.2019 / 20:16, *.virginm.net

@Pio: a co wolisz nie znać prawdy. "i dobrze, niech prawda wychodzi najaw" - Śp. Tomek Chada. Niech wychodzi. Zawsze i wszędzie oraz jak najszybciej. a jak ty lubisz być dymany i oszukiwany to gratuluję.

odpowiedz
sprite - 02.02.2019 / 23:16, *.play-internet.pl

@Pio: Wypowiedzi dotyczyły relacji z Mioduskim, a nie samej Legii .

odpowiedz
mareczek - 02.02.2019 / 19:29, *.vectranet.pl

Jacuś dla ludzi,którzy chociaż trochę się znają na piłce twoje 8:4 z Borussią to była katastrofa,a dla Ciebie to był świetny mecz Legii...... Osiem bramek straconych na tym poziomie przez zawodową drużynę.... Bez komentarza.Chyba Legii za dobrze idzie bo nawet byli ludzie naszego klubu próbują wkładać kij w szprychy.Przykra sprawa

odpowiedz
Kibic - 02.02.2019 / 19:27, *.comcast.net

A ja slyszalem ze to Magiera sciagnal do klubu Monete, Maczynskiego. Od Kopczynskiego zaczylal ustalac sklad. Magiera wstawil Czerniaka na bramke w meczu z Borusia, a on przez rok nie bronil

odpowiedz
tomiacab - 02.02.2019 / 20:21, *.virginm.net

@Kibic: a co jak mu skład wyprzedawał i nie dawal kasy to miał nikogo nie ściągnąć i grać 12 zawodnikami w kadrze? Pomyś zanim cods napiszesz.

odpowiedz
MatWij - 02.02.2019 / 19:11, *.acesskenya.net

Cała prawda o "Wielkiej Legii Mioduskiego". Przykre, ale prawdziwe.

odpowiedz
Dejf - 02.02.2019 / 19:08, *.d1-online.com

Jaaaaaacek Magiera!!!!! Dziękujemy za wszystko!!!!

odpowiedz
grzesiek - 02.02.2019 / 18:45, *.centertel.pl

Smutne jest to biadolenie ciągle, że umiemy grać w europucharach, ale dopiero we wrześniu itp.
Przecież kur**** mamy podgrzewane murawy, więc można grać cały rok, skoro od tego zależałaby forma piłkarzy to czemu jeszcze pzpn nie zmienił harmonogramu. A no nie zmienił dlatego, że pewnie obecny jest optymalny, a każdy i tak będzie biadolił że od września to byśmy grali dobrze jakbyśmy awansowali. Pokazałeś Jacek jak zagraliście dobrze od września z borrusią u siebie 0:6 czy 0:8 nie wiem bo już nie chce pamiętać. Taka finezja była że ola boga.

odpowiedz
Malcz - 02.02.2019 / 19:57, *.chello.pl

@grzesiek: 0-6 z bvb osiągnął dr alban

odpowiedz
idzie grześ przez wieś - 02.02.2019 / 20:20, *.virginm.net

@grzesiek: Idź stąd jak nie pamiętasz wyników anii kto prowadził wtedy zespół

odpowiedz
jasio865 - 03.02.2019 / 12:45, *.play-internet.pl

Tak,argumenty Jacka do mnie przemawiają,ale kazdy ma prawo mieć inne zdanie!!Natomiast wkurza mnie wypowiedż prezesa ,że to trenerzy za wszystko odpowiadają!!!NIE!!!to właśnie presez odpowiada za Jozaka ,Klafuricia!!!To jemu prawdopodobnie obiecano kierunek bałkański,że będą sprowadzać z tamtej ziemi graczyków ,ogrywać i....za kupę szmalu sprzedawać!!trzeba nie kochać Legii by zakontraktować trenerów bez doświadczenia ,bez dokonań!!Nie tylko nie kochać ,być po prostu bez roztropności,nie znac sie na biznesie!!!to właśnie za to prezes odpowiada!!Ciekawe czy po Porugalczyku sprowadzeni będą grać czy w "rybę" lecieć??!!Pinto nie będzie w nieskończoność,pracował w innych klubach raptem do 10 miesięcy!!To jest właśnie zadanie dla presesa,dalekowzroczność poczynań!!!I nie zwalanie winy na innych!!!Pozdrawiam!!

odpowiedz