Adam Hlousek, Jose Kante, Domagoj Antolić - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Kanté: Winić mogę głównie siebie

Maciej Frydrych, źródło: se.pl / Super Express

Jose Kanté udzielił wywiadu na łamach Super Expressu. Gwinejski napastnik opowiada o swojej przygodzie w Legii oraz o planach na najbliższe miesiące. Mówi też dlaczego zdecydował się na wypożyczenie do Gimnastic da Tarragona.

O Legii

Jose Kanté wini tylko siebie za to, jak potoczyła się jego kariera w Legii. Stracenie szansy na grę w Lidze Europy była dla niego najgorszą chwilą spędzoną w Warszawie.

- Mogłem zrobić więcej, tu nie ma wątpliwości. Ale nie mogłem znaleźć formy, tej formy z Wisły Płock. Zatem winić mogę głównie siebie. Oczywiście, jak każdy piłkarz, chciałem mieć więcej zaufania od trenera, może wtedy bym "zaskoczył". Ale nie zwalam winy na innych: wiem, że sam ponoszę dużą część odpowiedzialności. Nie wyszło, trudno, szkoda, ale nie będę szukał winnych dookoła mnie. Legia traktowała mnie dobrze. Zarówno gdy grałem, jak i nie grałem. Nie robiła też problemów przy odejściu na wypożyczenie. I nie mówię tego, żeby ktoś z Legii to przeczytał i zrobiło mu się miło. Mówię jak było i jak to odczuwam.

Wypożyczenie

Kanté opowiada o tym, że bardzo niewiele dzieliło go od przejścia do Ankaragucu. Krótko charakteryzuje także Gimnastic da Tarragona, do którego został wypożyczony.

- Tu chodzi o coś więcej niż piłkę. Dla mnie to powrót do domu, urodziłem się godzinkę od miejsca, w którym teraz będę grał. Nigdy bym nie przypuszczał, że będę miał taką okazję. Wiem, że sytuacja jest trudna, że jesteśmy w strefie spadkowej, ale... To nie jest pierwszy lepszy klub, to jeden z najstarszych klubów w Hiszpanii. Moja misja polega na tym, aby pomóc w utrzymaniu.

O kibicach

Napastnik uważa, że nie grał dla lepszych kibiców niż tych co spotkał w Warszawie. Zapadł mu w pamięć czerwony dym, po którym sędzia przerwał mecz na kilkanaście minut. Zrobiło to na nim ogromne wrażenie.

- Korzystając z okazji: dziękuję kibicom Legii za to jak mnie traktowali. Nawet po ogłoszeniu mojego odejścia dostałem od nich mnóstwo życzeń, fajnych słów. To tylko dowód na to, że grałem i wciąż jestem piłkarzem wyjątkowego klubu. Klubu, który latem będzie się cieszył z mistrzostwa Polski.

Całą rozmowę możecie przeczytać tutaj.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
kokos - 05.02.2019 / 15:31, *.orange.pl

W porównaniu z niedawną wypowiedzią Pazdana, to Kante - klasa.

odpowiedz
brasu - 05.02.2019 / 12:18, *.126.81

za chwile nie bedzie i carlitosa (oferta z mls i aktywowana klauzula odstepnego 2,5mln euro) i... kto w ataku?

odpowiedz
jasiek - 05.02.2019 / 12:06, *.24.10

Winić to należy osobę, która sprowadziła sympatycznego piłkarza do Legii. Powodzenia, ale raczej nie wracaj.

odpowiedz
Jerry - 05.02.2019 / 11:57, *.netfala.pl

Jestem absolutnie pewien, że gdyby nie udało się kupić Carlitosa, to Kante grałby w pierwszym składzie i miałby więcej goli nic on. Jest znacznie lepszym piłkarzem.

odpowiedz
BRL - 05.02.2019 / 10:21, *.tktelekom.pl

nie ufam ciepłym słowom piłkarzyków, ale teraz jeszcze bardziej mi go szkoda. powodzenia, i mam nadzieję, że jeszcze ktoś w Legii się na nim pozna i da mu tutaj odpalić.

odpowiedz
ok - 05.02.2019 / 08:47, *.chello.pl

Nie jarajcie sie tak tym wywiadem. Myślicie że to samo by mówił gdyby był to transfer definitywny? Głupi nie jest, zostawia sobie furtkę..

odpowiedz
jackie - 05.02.2019 / 06:42, *.chello.pl

Klasa wypowiedź. Szacun Jose!
Powodzenia !

odpowiedz
spasiony - 04.02.2019 / 21:57, *.as13285.net

Spadek formy ma jakies przyczyny. Miedzy wierszami mozna doczytac, ze chyba niezbyt nalezycie przykladal sie do obowiazkow. Ale Jose ma odwage sie do tego przyznac i za to szacun. Jakiz to kontrast z postekiwaniem Maczynskiego i tekstami o niepodawaniu reki trenerowi.

odpowiedz
Szelka - 04.02.2019 / 23:30, *.chello.pl

@spasiony: Twój cyt.: "Między wierszami można doczytać, że chyba niezbyt należycie przykładał się do obowiązków (...)". Aby chcieć postępować zgodnie z zasadami, tzw. kindersztuby - nawet w środowisku kibicowskim - proszę, abyś wskazał konkretne wiersze, między którymi, będzie można przeczytać/unaocznić sobie, że Jose Kante, powtórnie cyt.: "niezbyt należycie przykładał się do obowiązków (...)". Jeżeli nie będziesz w stanie spełnić tej konkretnej prośby, to będzie oznaczało, że świadomie lub nie powielasz pseudo opinie krzywdzące ww. piłkarza.
Druga część Twojego postu - jak najbardziej Ok!

odpowiedz
BRL - 05.02.2019 / 10:23, *.tktelekom.pl

@Szelka:
- Mogłeś zrobić więcej, masz pretensje do Sa Pinto - jak odbierasz swoje niepowodzenie?
- Mogłem zrobić więcej, tu nie ma wątpliwości. Ale nie mogłem znaleźć formy, tej formy z Wisły Płock. Zatem winić mogę głównie siebie. Oczywiście, jak każdy piłkarz, chciałem mieć więcej zaufania od trenera, może wtedy bym "zaskoczył". Ale nie zwalam winy na innych: wiem, że sam ponoszę dużą część odpowiedzialności. Nie wyszło, trudno, szkoda, ale nie będę szukał winnych dookoła mnie. Legia traktowała mnie dobrze. Zarówno gdy grałem, jak i nie grałem. Nie robiła też problemów przy odejściu na wypożyczenie. I nie mówię tego, żeby ktoś z Legii to przeczytał i zrobiło mu się miło. Mówię jak było i jak to odczuwam.


obstawiam, że o ten fragment mu chodziło, bo mam podobne odczucia.

odpowiedz
zaba285 - 04.02.2019 / 20:18, *.lukman.pl

i to jest wypowiedź mężczyzny. byłem za słaby, nie dałem rady bo nie byłem w formie jak w Płocku. szanuje.
a nie pretensje do trenera jak Mączyński

odpowiedz
grzesiek - 04.02.2019 / 19:48, *.centertel.pl

Tekst moim zdaniem na podlizanie się. Od początku miałem obawy czy koleś bedzie zasuwac na 100% no i nie zasuwał...:/ a szkoda bo jakies umiejetnosci chyba mial.

odpowiedz
Bartek - 04.02.2019 / 19:17, *.123.240

PIłkarsko mocno przeciętny ale gość z klasą. Brawo.

odpowiedz
LWL - 04.02.2019 / 19:08, *.tpnet.pl

Za pol roku powrot do "L" tylko wykorzystaj szanse na wypozyczeniu i pokaz sie z dobrej strony ! "L" czeka !!!

odpowiedz
Franco - 04.02.2019 / 18:16, *.net.pl

Szkoda bo bardzo na niego liczyłem. Jak dowiedziałem się, że zagra razem z Carlitosem to byłem mega zadowolony. Liczę, że wróci.

odpowiedz
Szmu(L)ki - 04.02.2019 / 15:57, *.chello.pl

I to jest wypowiedź z klasą.
Szanuję mocno. Inni niech biorą przykład.

odpowiedz
Roma - 04.02.2019 / 15:38, *.plus.pl

Szczerze - mi zaimponował tym wywiadem.

odpowiedz
L - 04.02.2019 / 15:27, *.play-internet.pl

Elegancka wypowiedz! Dawać go za pół roku!

odpowiedz
- 04.02.2019 / 14:43, *.centertel.pl

Ja go lubię i liczę że za pół roku dostanie szansę na grę

odpowiedz
brasu - 04.02.2019 / 15:14, *.vectranet.pl

@: jeśli za pół roku dostanie szanse gry w L tzn ze nie sprawdzil sie w II ligowcu hiszpanskim. to jest wypozyczenie z opcja wykupu.

odpowiedz
Grodzisk Maz - 04.02.2019 / 17:43, *.play-internet.pl

@brasu: a nie wziełeś pod uwagę tego że mogą spaść i dlatego tam nie zostanie

dla mnie niech wraca , dobrze gra głową

odpowiedz