Zapowiedź meczu | Praszelik, Agra i Carlitos - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Wracamy do gry

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W niedzielę Legia wróci do ligowych rozgrywek. Mistrzowie Polski udanie przepracowali zimowy okres przygotowawczy - żaden z piłkarzy nie odniósł kontuzji, wygrane zostały niemal wszystkie sparingi, a kadra wzmocniona. Można mieć nadzieję, że to wystarczy, aby z powodzeniem zainaugurować Ekstraklasę w 2019 roku.

Legioniści do ligowego powrotu przygotowywali się podczas dwóch zgrupowań w Troi. Okres ten został przepracowany owocnie. Co prawda gracze Ricardo Sa Pinto nie mieli okazji zmierzyć się z zagranicznymi klubami z topowego poziomu, lecz najważniejsze, że wszelkie założenia trenera zostały zrealizowane. Na dużą uwagę zasługuje kondycja fizyczna mistrzów Polski, którzy pracowali ciężko, co powinno przynieść w lidze odpowiednie efekty. Guilherme Gomes "zaopiekował" się wszystkimi piłkarzami, a intensywność zajęć mogła się podobać. Oczywiście, niewykluczone, że w niedzielę gracze będą jeszcze odczuwali zmęczenie, co może przełożyć się na ich dyspozycję, lecz w dalszej perspektywie wysiłek na zgrupowaniu powinien się opłacić.

Jeżeli mielibyśmy przewidzieć, w jakim składzie Legia przystąpi do spotkania z Wisłą, to raczej nie powinno być zaskoczeń. Legioniści podczas ostatnich sparingów trenowali grę w konkretnym ustawieniu i to właśnie takie, powinniśmy zobaczyć w najbliższym starciu. W porównaniu do ostatniego meczu w poprzednim roku, to największą zmianą będzie prawdopodobnie wymiana bramkarzy. Radosław Majeckiego zastąpi Radosław Cierzniak, który zyskał w oczach trenera podczas zimowych treningów. Ponadto przesunięcie na prawą obronę Michała Kucharczyka. Na tej flance będzie współpracował z Marko Vesoviciem, z którym nierzadko będzie wymieniał się pozycjami, lub Salvadorem Agrą. Największym problemem Legii w Płocku może okazać się skuteczność w ofensywie. Na potrzebę pracy nad tym elementem szkoleniowiec zwracał uwagę już podczas zgrupowania w Portugalii. Być może znaczący okaże się transfer wspomnianego wcześniej Agry, a także Iuriego Medeirosa. Rodacy Sa Pinto potrafią zrobić na boisku różnicę i chociaż ten drugi dopiero co dołączył do drużyny, to na pewno znajduje się w odpowiedniej formie fizycznej, aby już niebawem pojawić się na placu gry.

Forma: CD Cova da Piedade (2-0), Vitoria Setubal (1-0), CD Mafra (2-1), FC Alverca (1-2), Amora FC (2-0)

Wisła do rundy wiosennej przygotowywała się na zgrupowaniu na Cyprze, które trwało blisko dwa tygodnie. Podczas niego rozegrała cztery spotkania sparingowe, z których dwa wygrała i dwa zremisowała. Kibu Vicuna mógł podczas nich popracować z nowymi nabytkami klubu. W tym oknie transferowym do Wisły przyszło dwóch piłkarzy z przeszłością w Ekstraklasie - Ariel Borysiuk oraz Grzegorz Kuświk. Szczególnie istotne może okazać się pozyskanie byłego legionisty, który ma za zadanie zastąpić w składzie sprzedanego do Rosji Damiana Szymańskiego. Ciekawe również, jak rozwinie się sprawa z wypożyczeniem Abdelhamida Sabiriego z angielskiego Huddersfield. Środkowy pomocnik na pewno okazałby się dużym wzmocnieniem i jednym z ciekawszych piłkarzy, którzy trafili zimą do naszej ligi.

Płocczanie w tabeli zajmują obecnie dopiero 13. miejsce. To na pewno zdecydowanie poniżej ich oczekiwań. Do pierwszej ósemki tracą dziewięć punktów, a więc odrobienie takiej straty jest zadaniem trudnym, ale na pewno nie niewykonalnym. Na zakończenie poprzedniego roku Wisła zremisowała na wyjeździe z Arką Gdynia. Wówczas gole dla gości zdobyli Dominik Furman, Oskar Zawada oraz Alan Uryga. Najskuteczniejszym piłkarzem klubu jest jednak w tym sezonie Ricardinho, który zdobył dotychczas dziesięć goli. Brazylijczyk od pewnego czasu przeżywa jednak lekki kryzys. Ostatni raz na listę strzelców wpisał się 10 listopada. W kolejnych sześciu oficjalnych spotkaniach nie udało mu się już ani razu pokonać bramkarza rywali.

Forma: Widzew (2-0), Lewski Sofia (2-1), Henan Jianye (1-1), KN Onissilos Sotiras (12-0), FK Ufa (0-0)

Mecz Legii z Wisłą Płock rozpocznie się w niedzielę o godzinie 18:00. Bezpośrednią transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi stacja Canal+ HD. Zapraszamy również do śledzenia naszej Relacji LIVE! oraz czytania i oglądania materiałów pomeczowych.

Transmisja TV

10.02, 18:00 Canal+ HD

Autor: Wiśnia

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (27)

+dodaj komentarz
Kipkorir - 10.02.2019 / 17:08, *.chello.pl

Carlitos chyba już wytransferowany za ocean. Nie ma go nawet na ławce.

odpowiedz
krys008 - 10.02.2019 / 17:13, *.serv-net.pl

@Kipkorir: Od wczoraj było wiadomo, że nie ma go w kadrze meczowej.

odpowiedz
transfery - 10.02.2019 / 17:00, *.ip-point.pl

Słuchajcie taka opcja: Na teraz Carlitos do NY za 2,5 mln w czerwcu Sebek do CSKA za 3 mln. I wtedy wykupujemy Jurka za 4 mln Euro oczywiście który się tu sprawdzi i strzeli z 10 bramek. Możliwe wg was?

odpowiedz
Pomyliłem się niestety . Trza się przyznać . - 10.02.2019 / 16:31, *.206.112

Niema m.in Pazdana , Mączyńskiego , Kante . Myślałem , że jak pozbywają się takich Piłkarzy to za nich przyjdą dużo lepsi .

odpowiedz
Hubsi - 10.02.2019 / 16:38, *.inetia.pl

@Pomyliłem się niestety . Trza się przyznać .: a skąd wiesz, że nie są lepsi? Jeszcze nawet meczu oficjalnego nie zagrali a już wyroki... Kolejny mąci...
To na prawdę forum KIBICÓW Legii? Bo mam wrażenie, że większość pisze przeciwko, jakby byli podstawieni...

odpowiedz
Ciepły dzień - 10.02.2019 / 16:54, *.play-internet.pl

@Hubsi: Ty za to piszesz jakbyś był podstawiony przez zarząd lub prezesa. Wszędzie widzisz mąciwody, może zgłoś się do Macierewicza? Nie można skrytykować, wyrazić własnego zdania, bo nie jest się wtedy kibicem Legii według ciebie. Wolisz wazelinę i włażenie w d... decydentom klubu. Jak chcesz jedyną słuszną drogę oceny działań klubu to idź na oficjalną stronę klubu.

odpowiedz
Hubsi - 10.02.2019 / 17:56, *.inetia.pl

@Ciepły dzień: Mordko, ale krytykuj sobie do woli, ale niech to będzie z sensem. Po prostu uderza mnie jak ktoś wiecznie krytykuje tylko dla samego krytykowania. Chłopaki jeszcze żadnego meczu nie zagrali, ale już nie są lepsi niż ci co byli... No bez sensu!
Nigdzie też nikomu nie włażę, nie mierz innych swoją miarą... Też wiele zarzuciłbym obecnej sytuacji w klubie, ale wolę poczekać chociaż te 3-4 mecze, wtedy będę mądrzejszy. Ale nie będę teraz wróżył z fusów...

odpowiedz
Legia⚽️News - 10.02.2019 / 15:50, *.215.28

Musimy minimum 0-5 na wyjeździe tylko tak zaczniemy droge do obrony Mistrza!

odpowiedz
Arek - 10.02.2019 / 14:16, *.tpnet.pl

A co to znaczy, że sparingi są miarodajne, albo nie miarodajne? Bo ja zawsze myślałem, że sparingi służą przećwiczeniu założeń taktycznych. A tu się okazuje, że jeszcze miarom, pomiarom i Bóg wie co jeszcze.

odpowiedz
Gienek - 10.02.2019 / 13:50, *.play-internet.pl

Ciekaw jestem tego meczu. Niby Legia pracowała ciężko, ale sparingi były niemiarodajne, nie wiadomo czego można się spodziewać. Fajnie byłoby wygrać, bo Lechia wygrała i w przypadku straty punktów przez Legię będzie ciężko odrobić przed 30. kolejką.

odpowiedz
Obcy - 10.02.2019 / 13:05, *.t-mobile.pl

@Natan: Młody człowieku, jakby tak bardzo chciał odejść to po co przeciąga temat? Pozbywanie się jedynego poważnego napastnika na chwilę przed startem ligi to pełen profesjonalizm. Nie ma co. Mocno musiało prezesa przypilić. Pustki w kasie. Ale polityka transferowa mocno kuleje. Długo można wymieniać nazwiska piłkarzy, którzy odchodzili za darmo byle tylko pozbyć się ich z listy płac. A za ich przyjście​ trzeba było płacić.

odpowiedz
Hubsi - 10.02.2019 / 16:34, *.inetia.pl

@Obcy: Kolejny mąciwoda...
Dlaczego przeciąga? Bo dają mu tyle samo co zarabia u nas, to po co wszystko ma zmieniać? W sprawie oddawania piłkarzy za darmo, ciekawe jakbyś Ty to rozwiązał, żeby jak najmniej na tym stracić... Tak, stracić, bo poprzedni zarząd dał takie kontrakty, że nikt im tyle nie da przy tej jakości jaką dają... Im się nie opłaca nigdzie odchodzić, nawet kosztem bycia w rezerwach.... Taki profesjonalizm!

odpowiedz
Hiszpan - 10.02.2019 / 12:52, *.play-internet.pl

Carlitos nie jest dla mnie mega kozakiem. Ale taka akcja chwile przed startem to sabotaz. Pedrito juz jedzie. Niech jeszcze moze pajace Eusebio walna na pomnik i bedzie wspaniale.

odpowiedz
Obcy - 10.02.2019 / 11:17, *.t-mobile.pl

Poczynania zarządu naszego klubu to poziom dna. Na początku rundy pozbywają się podstawowego napastnika. Pewnie już kolejny portugalczyk czeka na sygnał, aby wpadać do Warszawy. Legia staje się w naszym kraju pionierem w ściąganiu szrotu z Portugalii.

odpowiedz
Natan - 10.02.2019 / 11:54, *.chello.pl

@Obcy: Oj dziecko, Carlitos ma prawo odejść bo taki był układ że nie będą mu przeszkadzać o ile oferta minimalna będzie 2.5 miliona euro (USD nie pamiętam), i taka kwota wylądowała, reszta to decyzja Calitosa czy chce odejść czy zostać, patrząc to chce odejść ale za większą kasę dla siebie.

odpowiedz
magoo - 10.02.2019 / 12:40, *.chello.pl

@Natan: Odszedłbym za mniejsze pieniądze do Stanów. Byle tylko wyjechać z tego kurwidołka...
tylko za mnie nikt nie zapłaci złamanego centa ;)

odpowiedz
Rado - 10.02.2019 / 11:00, *.supermedia.pl

Mioduski chciał łatać dziurę w budżecie, a Carlitos chciał zostać. No to Są Pinto dostał zlecenie "załatwić Carlitosa". K.... żenada panie prezesie. No i teraz Carlitos ma wybór: odejść albo zostać i nie grać. Totalny brak szacunku dla piłkarza, który wolał zostać. Brawo!

odpowiedz
Hubsi - 10.02.2019 / 13:11, *.inetia.pl

@Rado: To takie samo załatwienie jak kiedyś Rado przed transferem do Chin przed meczem z Ajaxem...
Wy czasem w ogóle włączacie myślenie, czy macie jakiś interes w wiecznym mąceniu?

odpowiedz
Rado - 10.02.2019 / 15:15, *.com.pl

@Hubsi: kolego, nie widzisz różnicy?? Rado odchodził, więc siedział na ławie, bo nie wiązano z nim przyszłości. A tu zawodnik chce zostać, a zmusza się go do transferu. Łapiesz??

odpowiedz
krys008 - 10.02.2019 / 15:35, *.serv-net.pl

@Rado: Carlitos nie jest na nie, tylko czeka, aż oferent podniesie proponowany kontrakt.

odpowiedz
Hubsi - 10.02.2019 / 16:20, *.inetia.pl

@Rado: W tym rzecz, że Carlitos nie chce zostać! Wyobrażasz to sobie? On czeka po prostu na lepszą kaskę od NY. Jakby w trakcie tego całego zamieszania powiedział jasno: "prezesie, trenerze, nigdzie teraz nie odchodzę. Chce pomóc w zdobyciu mistrzostwa", to by teraz był w Płocku, pewnie w pierwszej 11...
Sa Pinto ma racje, że go nie wziął. Carlitos jest teraz myślami znaaacznie dalej... I nikt go na siłę nie chce wypchnąć, ludzieeee...

odpowiedz
LWL - 10.02.2019 / 10:50, *.tpnet.pl

Wisla P. 0 - 2 LEGIA ! "L" !!!

odpowiedz
Hiszpan - 10.02.2019 / 10:32, *.play-internet.pl

Brak Carlitosa i Wieteski w składzie potwierdzony czy fake news?

odpowiedz
krys008 - 10.02.2019 / 11:03, *.serv-net.pl

@Hiszpan: Carlitos pewne info, a podobno Wieteska też nie jedzie. Carlitos chciałby za ocean, Legia dała mu zielone światło, ale Carlitos czeka na lepszą ofertę kontraktu. Liczy na wyższe od zaproponowanych zarobki.

odpowiedz
Hiszpan - 10.02.2019 / 12:09, *.play-internet.pl

@krys008: Dzięki za info

odpowiedz
Wolfik - 10.02.2019 / 12:14, *.mm.pl

@krys008: Przecież to oczywiste. Skoro "największym problemem Legii w Płocku może okazać się skuteczność w ofensywie" to pozbywamy się najskuteczniejszego napastnika...
Już raz to przerabialiśmy. Przed meczem z Ajaxem. Wówczas to bożyszcze kibiców, superprezes Leśniodorski sprzedał mistrzostwo do Chin.

odpowiedz
krys008 - 10.02.2019 / 13:41, *.t-mobile.pl

@Wolfik: W razie czego to w ataku może zagrać wiesz kto. :)

odpowiedz