Młodzież: mecze wtorkowe i środowe

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Juniorzy starsi rozegrali sparing z rezerwami Ursusa występującymi we lidze okręgowej. Goście, których skład oparty był w największej mierze na graczach z roczników 00-01, nie byli w stanie podjąć walki i spotkanie zakończyło się wynikiem 7-0. Z kolei juniorzy młodsi CWKS przebywający na zgrupowaniu w Cetniewie zmierzyli się z rówieśnikami z Bałtyku Gdynia. W pierwszym meczu wygrali 1-0; potem swój mecz rozegrał szeroki skład drużyny ulegając po golu w ostatniej minucie 2-3. W meczach czwartkowych podopieczni Łukasza Winka wygrali 1-0 i 9-0 z Gryfem Wejherowo (2002 i 2003/4).

Sparingi rozegrała też w Cetniewie drużyna orlików CWKS Legii Bemowo.

Legia U18 7-0 (5-0) RKS Ursus II Warszawa
1-0 9 min. Wiktor Preuss (as. Radosław Cielemęcki)
2-0 17 min. Filip Czach (as. Łukasz Łakomy z rogu)
3-0 18 min. Radosław Cielemęcki (as. Wiktor Preuss)
4-0 37 min. Mateusz Misiak b.a.
5-0 39 min. Mieszko Lorenc (as. Łukasz Łakomy)
6-0 82 min. Dawid Olejarka (as. Nikodem Niski)
7-0 85 min. Dawid Olejarka (as. Szymon Włodarczyk)

Strzały (celne): Legia 32 (19) - Ursus II 2(2)

Legia:
(I połowa): Kacper Tobiasz [02] - Filip Czach, Jan Goliński, Michał Gładysz - Dawid Wach, Mieszko Lorenc, Łukasz Łakomy, Patryk Konik - Wiktor Preuss, Mateusz Misiak, Radosław Cielemęcki [03]
(II połowa): Jakub Kowynia [03] - Filip Czach, Mieszko Lorenc, Michał Gładysz - Nikodem Niski [02], Piotr Kusiński, Dawid Olejarka, Patryk Konik - Przemysław Czado, Szymon Włodarczyk [03], Mateusz Leszczuk
Trener: Marek Saganowski, II trener: Tomasz Sokołowski

Choć w teorii Legia CLJ grała dziś z drużyną seniorską - w praktyce, podobnie jak w przypadku wielu drużyn rezerw, skład gości oparty był na młodzieżowcach, czy wręcz juniorach. Legioniści, po kilku minutach wzajemnego "badania" przystąpili do generalnego szturmu. Najpierw w bramkarza trafił Wiktor Preuss, a w kolejnej akcji lewą stroną przedarł się Radosław Cielemęcki - jego podania po ziemi nie zdołali przeciąć kolejno dwaj obrońcy, w efekcie piłka trafiła do Preussa, który nie zmarnował szansy. W 16. minucie po raz kolejny pokazał się Cielemęcki - nominalny środowy pomocnik Legii (grający w systemie 3-4-3 na lewej stronie bloku ofensywnego) czuje się już bardzo pewnie w drużynie, a jego agresywność, w połączeniu z szybkością i dobrą techniką daje bardzo dobre efektu. Tym razem odebrał piłkę obrońcy, ale Krajewski zdołał obronić jego strzał na róg. Stały fragment gry wykonał - jak zwykle dokładnie - Łukasz Łakomy, zaś niepilnowany na dalszym słupku Filip Czach uderzył mocno z pierwszej piłki, podwyższając na 2-0. Po 40 sekundach padł trzeci gol - Preuss wycofał piłkę spod linii końcowej do Cielemęckiego, który mocno i precyzyjnie dokończył dzieła. Goście w tym okresie gry nie wychodzili niemal ze swojej połowy, choć w 27. minucie zmusili do interwencji Kacpra Tobiasza, który obronił groźne uderzeni z 10 metrów. Po okresie lekkiego wycofania, na sygnał trenera gracze Legii wrócili do pełnej koncentracji i ofensywy. Trzykrotnie uderzał Cielemęcki, swoich szans próbowali też Miszko Lorenc i Patryk Konik. W 37. minucie ostry pressing Mateusza Misiaka dał nieoczekiwany efekt bramkowy, gdy naszego napastnika nabił wybijający rozpaczliwie piłkę obrońca "Traktorków". Legia poszła za ciosem - po przerzucie Łakomego, lobem popisał się wbiegający z głębi pola Lorenc. Doskonałe okazje tuż przed przerwąmieli też Preuss i Misiak.

Tradycyjnie, w przerwie doszło do sporej ilości zmian (7), w dość podobny sposób jak w meczu sobotnim. Tym razem zabrakło jedynie Ariela Mosóra, który doznał kontuzji na poniedziałkowym treningu, ale uraz nie wydaje się być poważny. Rezerwowi wykazywali duże chęci do gry - Szymon Włodarczyk strzelał z każdej pozycji, ale żadna z jego 4 prób nie zakończyła się powodzeniem. W kolejnych minutach gra się uspokoiła. Goście kompletnie nie zagrażali bramce Kowyni (jedyny strzał w II połowie - to próba... lobu zza połowy boiska), natomiast problemy ze stworzeniem sobie setek mieli też legioniści. Uderzenia Leszczuka i Kusińskiego nie mogły zaskoczyć bramkarza RKS. W końcówce do roboty wziął się Dawid Olejarka - po podaniach Nikodema Niskiego i Szymona Włodarczyka zdobył dwa gole, ustalając wynik spotkania na 7-0. Wysokie zwycięstwo cieszy, ale trzeba też brać pod uwagę przeciętną klasę rywala.

Bałtyk Gdynia 03 0-1 (0-1) CWKS Legia 03
0-1 27 min. Jan Sienicki (as. Karol Sulkowski z rzutu rożnego)

CWKS Legia Bemowo: Jakub Żołędowski (41' Mateusz Zalega) - Karol Gozdalik, Mateusz Sidor, Karol Sulkowski [02], Kornel Przewoźny, Arkadiusz Waszak [02] (41' Konrad Kisiel [02]), Jan Kołodziejski, Antoni Sidor [04], Jan Sienicki (38' Michał Rak), Filip Wolski, Mikołaj Wiśniewski

Bałtyk II Gdynia 03 3-2 (1-1) CWKS Legia Bemowo II 03
0-1 17 min. Jakub Wąchocki (as. Michał Rak)
1-1 31 min.
2-1 50 min.
2-2 67 min. Konrad Kisiel (rzut karny)
3-2 80 min.

W 8. minucie Kacper Cetlin nie wykorzystał rzutu karnego (słupek)

CWKS Legia: Stanisław Kucharski - Patryk Jagiełło [04], Kacper Romanowski, Marcin Staszyc, Kacper Kubiszer, Michał Rak (30' Konrad Kisiel [02], 55' Maks Dobosz), Kacper Cetlin, Kuba Skwirtniański, Arkadiusz Waszak [02], Jakub Wąchocki (51' Aleksander Florczuk), Mateusz Beśka [04](45' Igor Trawiński) oraz Bazyli Grabiec [04]
Trener: Łukasz Winek

Gryf Wejherowo U17 0-1 (0-0) CWKS Legia 03
Gol:
0-1 67 min. Mateusz Beśka

CWKS Legia: Mateusz Zalega (41' Jakub Żołędowski) - Karol Gozdalik, Mateusz Sidor, Karol Sulkowski [02], Antoni Sidor [04], Kornel Przewoźny, Jan Kołodziejski, Jan Sienicki, Filip Wolski (41' Marcin Staszyc), Arkadiusz Waszak [02](66' Konrad Kisiel [02]), Mikołaj Wiśniewski (63' Mateusz Beśka [04])

Gryf Wejherowo 03/4 0-9 (0-1) CWKS Legia II 03
0-1 30 min. Bazyli Grabiec
0-2 45 min. Arkadiusz Waszak (as. Konrad Kisiel)
0-3 48 min. Arkadiusz Waszak (as. Konrad Kisiel)
0-4 56 min. Kacper Cetlin (as. Marcin Staszyc)
0-5 66 min. Aleksander Florczuk (as. Kuba Wąchocki)
0-6 69 min. Arkadiusz Waszak
0-7 73 min. Mateusz Beśka (as. Maksymilian Dobosz)
0-8 75 min. Marcin Staszyc (głową, as. Konrad Kisiel)
0-9 76 min. Konrad Kisiel (as. Arkadiusz Waszak)

CWKS Legia: Stanisław Kucharski, Patryk Jagiełło [04], Marcin Staszyc, Igor Trawiński (68' Bazyli Grabiec [04]), Kacper Kubiszer (41' Kacper Romanowski) - Konrad Kisiel [02], Kacper Cetlin (60' Aleksander Florczuk), Maksymilian Dobosz, Aleksander Florczuk (41' Arkadiusz Waszak [02]), Bazyli Grabiec [04] (41' Mateusz Beśka [04]), Kuba Wąchocki

Jedynka Reda 07 - CWKS Legia 07/8
MKS Władysławowo 07 - CWKS Legia 07/8

CWKS Legia: Julian Płachecki [08], Mateusz Snopkiewicz [08], Mikołaj Sienicki, Jan Winek, Maks Zieliński, Piotr Galczak, Tomasz Drużba, Maks Łysakowski, Kajetan Młynarski [08], Aleks Greczkowski, Piotr Galczak [08]

Ze zmiennym szczęściem rywalizowali w Cetniewie podopieczni Łukasza Winka. We wtorek wymagającym rywalem okazała się Jedynka Reda. Humory legionistom i ich kibicom poprawiły się z kolei po środowym pojedynku z MKS Władysławowo.