Maciej Rosołek - fot. Raffi / Legionisci.com

Sparing: Legia II Warszawa 5-1 Drukarz Warszawa

Maciej Frydrych - Wiadomość archiwalna

W czwartym zimowym sparingu druga drużyna Legii Warszawa pokonała Drukarza Warszawa 5-1. Spotkanie z czwartoligowcem zostało rozegrane na bocznym boisku pod balonem przy Łazienkowskiej 3. Od pierwszej minuty między słupkami stał Arkadiusz Malarz.

Legioniści już w pierwszej minucie powinni wyjść na prowadzenie, jednak Maciej Rosołek w sytuacji sam na sam z golkiperem trafił piłką w boczną siatkę. W 21. minucie piłkarz Drukarza Warszawa uderzył zza pola karnego, futbolówkę do boku sparował Arek Malarz. W 34. minucie po raz kolejny Malarz popisał się pewną interwencją, łapiąc piłkę po strzale zawodnika rywali. Dwie minuty później "Wojskowych" na prowadzenie wyprowadził Bartłomiej Ciepiela. Bartek popisał się bardzo dobrym uderzeniem, nie pozostawiając żadnych szans golkiperowi przyjezdnych.

Na początku drugiej części mecz podwyższyć prowadzenie próbował Radek Cielemęcki, jednak jego silny strzał obronił bramkarz. W 51. minucie Amos Shapiro-Thompson po ziemi zagrał do Macieja Rosołka, który z zimną krwią wpakował piłkę do siatki. iedem minut później podopieczni Piotra Kobiereckiego wyszli na trzybramkowe prowadzenie: Łukasz Zjawiński dośrodkował futbolówkę do Macieja Rosołka, który posłał ją do bramki. W 62. minucie goście zdobyli honorową bramkę. Zawodnik Drukarza głową umieścił piłkę w siatce po rzucie rożnym. Szybko odpowiedzieli legioniści - Radosław Cielemęcki dograł do Grzegorza Aftyki, który zmieścił piłkę miedzy nogami golkipera. W 69. minucie Amos dograł fantastyczną piłkę do Radka Cielemęckiego, który w pojedynku sam na sam starał się przelobować golkipera, jednak futbolówka minimalnie minęła słupek bramki. W 76. minucie Amerykanin zza pola karnego uderzył w kierunku bramki, niestety przyjezdnych uratował słupek. W 81. minucie wynik ustalił Maciej Rosołek, który po podaniu Patryka Konika zdobył hattricka.

Sparing: Legia II Warszawa 5-1 (1-0) Drukarz Warszawa
1-0 - 36' Bartłomiej Ciepiela (as. Grzegorz Aftyka)
2-0 - 51' Maciej Rosołek (as. Amos Shapiro-Thompson)
3-0 - 58' Maciej Rosołek (as. Łukasz Zjawiński)
3-1 - 62' zawodnik Drukarza Warszawa
4-1 - 66' Grzegorz Aftyka (as. Radosław Cielemęcki)
5-1 - 81' Maciej Rosołek (as. Patryk Konik)

Legia II: Malarz (46' Ojrzyński) - Leleno, Bondarenko, Brodziński, Konik - Aftyka (66' Ciepiela), Gęsior (56' Zjawiński), Pruchnik (Kpt), Shapiro-Thompson, Ciepiela (46' Cielemęcki) - Rosołek