Ricardo Sa Pinto - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Sá Pinto: Zwycięstwo powinno być okazalsze

Mishka, źródło: Legionisci.com

Ricardo Sá Pinto (trener Legii): Myślę, że w pierwszej połowie byliśmy bardzo silni, nie pozwalaliśmy Wiśle na taką grę, jakiej by chcieli. Wiemy, że lubią grać długie piłki ze strefy obronnej, a my to blokowaliśmy. Byliśmy silni w walce o pierwszą piłkę. Stwarzaliśmy dobre sytuacje, niestety, nie udało się zdobyć gola. W mojej opinii, powinniśmy prowadzić po pierwszej połowie, zasłużyliśmy na to.
W przerwie powiedziałem zawodnikom, że potrzebujemy jedynie gola, bo robimy wszystko tak jak powinniśmy, żeby wygrać i musimy w to wierzyć. W drugiej połowie zagraliśmy dobrze, także pod względem mentalnym. Konstruowaliśmy akcje, staraliśmy się grać kombinacyjnie, zaskoczyć rywala już w strefie defensywnej, bo wiemy, że to ich słaba strona. Zdobyliśmy bramkę po stałym fragmencie, ale powinniśmy ich zdobyć więcej. Piłkarze Wisły walczyli dzisiaj, starali się nas zatrzymać, ale nie mieli na to szans. Wynik jest sprawiedliwy, zwycięstwo zasłużone, ale powinno być wyższe.

Michałowi Kucharczykowi nie było łatwo grać przeciwko Merebaszwiliemu. To w końcu reprezentant kraju, bardzo dobry piłkarz. Był dzisiaj dobrze zmotywowany. Kucharczyk popełnił pewne błędy, ale wiele elementów wychodziło mu dobrze. On może grać na obronie, jak i na skrzydle.

Dlaczego nie wziąłem do Płocka Carlitosa? Mam duży wybór w ofensywie i taką podjąłem decyzję. Nie ma to nic wspólnego z jego ewentualnym transferem. Czy będzie brany pod uwagę w kolejnym spotkaniu? Zobaczymy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (68)

+dodaj komentarz
LGZ - 12.02.2019 / 19:01, *.tpnet.pl

Carlitos ma grac w "L" i to w nadchodzacym meczu !!!

odpowiedz
kolo - 11.02.2019 / 19:02, *.inetia.pl

Kończ Waść ,wstydu oszczędż.Na miasto nie idzie się pokazać bo wiara leje ze śmiechu.

odpowiedz
tr - 11.02.2019 / 18:54, *.com.pl

Kucharczyk do reprezentacji Polski na obrońce :) - niedługo Mioduski powie RSC aby jego szwgier trochę pograł na bramce , a ten go wstawi bo są znajomości .
Za każdym razem będzie bronił Kucharczyka i mówił ,że na tej stronie to bardzo są dobrzy zawodnicy - żenada

odpowiedz
ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o - 12.02.2019 / 07:37, *.inetia.pl

@tr : No i po co te wyjazdy w stronę Michała ? Czy ty uważasz, że Kuchy jest zadowolony z ustawiania Go na PO ?

odpowiedz
chends - 12.02.2019 / 12:51, *.inetia.pl

@ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o: Na pewno bardziej aniżeli sadzanie na ławce.

odpowiedz
lhm - 11.02.2019 / 17:07, *.153.161

Treneiro coraz bardziej odlatuje... "Dlaczego nie wziąłem do Płocka Carlitosa? Mam duży wybór w ofensywie" Dobre :) Nawet kłamać gość nie potrafi. Zaczyna się rozmontowywanie Legii. Kante nie pasuje... Carlitos jest be... kto następny podpadnie jaśnie panu? Sprzedajmy jeszcze Niezgodę, Kulenović niech złapie kontuzję... ale co tam, mamy przecież duży wybór.
Sorry ale nie trawię gościa od początku. Życzę mu oczywiście, żeby zdobył mistrzostwo i awansował do Ligi Mistrzów, ale z drugiej strony wstydzę się, że taki pajac i oszust reprezentuje Legię.

odpowiedz
Szelka - 11.02.2019 / 18:10, *.chello.pl

@lhm:
moja pełna aprobata dla Twojego postu!
Ps.: rozumiem, że życzenie awansu Legii do LM to kibicowska śmiesznotka...

odpowiedz
LWL - 11.02.2019 / 15:29, *.tpnet.pl

Mamy nadzieje ze Carlitos zagra w kolejnym meczu i oby to nie byl ostatni w "L" ! "L" !!!

odpowiedz
Bie(L)any - 11.02.2019 / 15:14, *.lsas.aero

Ja pier... ten trener albo nie widział tego meczu albo debil ????
Co on bredzi jak on ma takie mniemanie o sobie i swojej pracy to nie dziwne , że pobił selekcjonera Portugalii za brak powołania do kadry......

odpowiedz
LWL - 11.02.2019 / 15:13, *.tpnet.pl

tekken (L): Masz calkowita racje ! "L" !!!

odpowiedz
tekken (L) - 11.02.2019 / 14:58, *.chello.pl

Wnioski po meczu:

1. KK szkoda jego umiejętności na obronę. Dużo zawsze robi wiatru w ataku i obrońcy się go boją.Widać,że tam się meczy.Tak samo Vesović lepszy na skrzydle niż w obronie. Niech gra tam Stolarski, który na tą pozycję się nadaje.
2. Carlitos jest potrzebny bo stanowi zawsze duże zagrożenie. On robi więcej miejsca innym zawodnikom.
3. Wisła napsuje krwi jeszcze niejednemu zespołowi.

odpowiedz
pk - 11.02.2019 / 11:33, *.tpnet.pl

trener do zwolnienia,nic nie graja te wynalazki.

odpowiedz
Anan - 11.02.2019 / 10:55, *.2.156

Czekamy w Czestochowie. TYLKO RAKOW

odpowiedz
LWL - 11.02.2019 / 09:38, *.tpnet.pl

Czekamy na kolejny mecz ! Powodzenia !! "L" !!!

odpowiedz
LWL - 11.02.2019 / 09:34, *.tpnet.pl

Amaral i Furman do LEGII ! "L" !!!

odpowiedz
LWL - 11.02.2019 / 09:28, *.tpnet.pl

To nie jest pozycja Kucharczyka. Wierzymy w "L" ! Najwazniejsze sa punkty !! "L" !!!

odpowiedz
hektor - 11.02.2019 / 08:42, *.ciechanow24.pl

Kupujcie bilety na Cracovię!! Czy Fan Cluby muszą wykupić pół stadionu, żeby się zapełnił!? GDZIE SĄ WARSZAWIACY!!!???

odpowiedz
Tomek 82 - 11.02.2019 / 05:59, *.play-internet.pl

Cieszcie się Bracia i Siostry z trzech punktów
Więcej wiary i mniej pogardy!

odpowiedz
Joe - 11.02.2019 / 00:20, *.160.21

Jedyne kto poprawi jeszcze wizję naszego trenera to Amaral. Tylko on do Legii!! Idealnie pasuje do wizji trenera.

odpowiedz
UBAWIONY - 10.02.2019 / 23:59, *.chello.pl

Spece, analitycy, wróżbici, szkoleniowcy i znawcy - zajmijcie się trenowaniem jakiegoś Realu albo innego Manchesteru. Marnujecie talent, klecąc komentarze na tym forum.
@Szelka - panegiryk pisze się przez jedno "n".

odpowiedz
eri - 11.02.2019 / 00:09, *.vectranet.pl

@UBAWIONY: +1

odpowiedz
Friki - 11.02.2019 / 23:00, *.icpnet.pl

@UBAWIONY: +2. To co tutaj ludzie wypisują to jest niesamowite. Pinto nie jest łatwym człowiekiem, ale wyniki go bronią narazie, sportowo podejmuje bardzo dobre decyzję, które bronią się na boisku na każdej pozycji. Dodatkowo drużyna wygląda na dobrze przygotowana. Narazie brakuję tylko skuteczności, bo okazję sa

odpowiedz
krys008 - 10.02.2019 / 23:57, *.serv-net.pl

1 .Naprawdę, naprawdę tak ma wyglądać nasza taktyka? Pomijamy drug linię i długa piłka pod pole karne przeciwnika?
To temu służyły te utajniane treningi?
Panie RSP przyznaję zaskoczył mnie Pan. Jak przyjemnie oglądało się grę ZL na wyjeździe, na bardzo trudnym terenie w Poznaniu. Jak oni pięknie wyprowadzali piłkę ze swojej strefy obronnej. A my laga do przodu! Mamy niezłych pomocników, z podaniem, przeglądem pola, kilka piłek było palce lizać, Szymański, Martins, a my co robimy dzida do przodu.
Naprawdę tak to ma wyglądać?
2.Kuchy - obrońcą nigdy nie będzie, to krycie na radar, pozostawianie przestrzeni, trener robi mu krzywdę. Kuchy gra ambitnie, szarpie, ale ma przestoje, w obronie to niedopuszczalne. Nigdy nie będzie z niego Ronaldo znad Wisły, ale apeluję o nie robienie krzywdy zawodnikowi, drużynie i kibicom i nie wystawianie go na obronie. Mamy kilku nominalnych prawych obrońców, nie kombinujmy. Zagramy z jakimś dobrym zespołem, z dobrym lewoskrzydłowym, to zrobi z Kuchym taka karuzelę....
3 Gratuluję 3 pkt,wymęczone, ale bezcenne, czystego konta i kilku ładnych akcji. Choć Wisła nie postawiła poprzeczki zbyt wysoko, to kilka razy była panika w obronie. Dużo pracy nas czeka. Powodzenia!

odpowiedz
eri - 11.02.2019 / 00:14, *.vectranet.pl

@krys008: Czytając wypowiedz trenera zrozumiałem że wiedział że Wisła ma problem w defensywie wiec może dlatego takie lagi grali. Ale nie jestem szczególnie mocny w taktyce więc nie wiem :))

odpowiedz
Wolfik - 11.02.2019 / 00:26, *.mm.pl

@eri: Widzę, że sam ze sobą się nie zgadzasz :). Proponuje zawód polityka, tam to normalne.

odpowiedz
rdzenny obiektywnie - 10.02.2019 / 22:51, *.forcepoint.net

wielcy znafcy sie kur... znalezli mecz wymeczony ale najwazniejsze sa punkty , jak sie rozpedzimy moze byc tylko lepiej...

odpowiedz
Wolfik - 11.02.2019 / 00:03, *.mm.pl

@rdzenny obiektywnie: Byle byśmy w ścianę nie wyj...li od tej prędkości. Albo jak RSA stwierdzi, że Kucharczyk ma zagrać na bramce....

odpowiedz
rdzenny obiektywnie - 11.02.2019 / 00:37, *.forcepoint.net

@Wolfik: widać że w piłkę grałeś jedynie na komputerze lub konsoli synu... tam sobie możesz zawodnika stawiać grdzie chcesz...

odpowiedz
Wolfik - 11.02.2019 / 00:46, *.mm.pl

@rdzenny obiektywnie: W czasach mojej młodości konsoli nie było. Tak, że z tym synem to nie pod ten adres...

odpowiedz
Tomek Mokotów - 11.02.2019 / 09:06, *.play-internet.pl

@rdzenny obiektywnie:

Ty taki obiektywny jak kotlet na deser...

Włącz te swoje Fify i zajmij się grą a nie komentarzami na forum.

Sa Pinto właśnie zrobił ze skrzydłowego i czasem napastnika prawego obrońcę a ty rzucasz tekstem o konsoli...

Może zacznij myśleć przed napisaniem akis bzdetow synu?

odpowiedz
ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o - 11.02.2019 / 10:31, *.inetia.pl

@Wolfik: Ale, że głupio komentujesz, to trzeba napisać. To jeśli nie jesteś małolat, to jeszcze gorzej o Tobie świadczy

odpowiedz
As - 11.02.2019 / 11:47, *.plus.pl

@Tomek Mokotów : czytaj ze zrozumieniem synu...

odpowiedz
lhm - 11.02.2019 / 12:37, *.t-mobile.pl

@ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o:
A co głupiego Wolfik napisał? Podobał ci się Kucharczyk na prawej obronie?

odpowiedz
lhm - 11.02.2019 / 12:49, *.t-mobile.pl

@As:
A ty Asie masz coś do powiedzenia w temacie? Czy tak sobie puściłeś bąka na forum bo ci się nudzi? Akurat Tomek jest jednym z niewielu na tym forum, którzy myślą samodzielnie i mają coś ciekawego do napisania. Twój wpis za to nadaje się jak 90% treści internetowych - prosto do śmietnika.

odpowiedz
ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o - 11.02.2019 / 16:29, *.inetia.pl

@lhm: No nie podobał, bo to nie jego pozycja, a

odpowiedz
Wolfik - 11.02.2019 / 16:32, *.mm.pl

@ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o: Już wiele wypowiedzi tutaj czytałem: o rozpędzaniu, o zdominowaniu ligi i innych mistrzostwach świata. Fakty jednak są takie, że do ostatniego gwizdka walczymy praktycznie z każdym rywalem a i mistrzostwa zdobywamy rzutem na taśmę. Pisałem już, że w moim odczuciu ostatnie mistrzostwo było zdobyte przede wszystkim dzięki słabości rywali a nie naszej mocy, co potem boleśnie odczuliśmy w pucharach. Stąd mój komentarz (może niezbyt subtelny) do kolejnym tekstem o rozpędzaniu się....

A eksperymentów z Kucharczykiem na PO nie pojmuję. I jak na razie nikt z oponentów się do tego nie odniósł tylko jakieś teksty o konsolach i synach sadzi.

odpowiedz
Szmu(L) ki - 10.02.2019 / 22:48, *.play-internet.pl

Legia zagrała dobrze, brakowało skuteczności. Było 7 sytuacji bramkowych, powinno być 0-3. Płock bez szans.
Przestańcie narzekać bo nie ma teraz ligi gdzie się każdy mecz wygrywa dużą różnicą bramek.

odpowiedz
Ździch - 11.02.2019 / 08:17, *.ibm.com

@Szmu(L) ki: Od razu pierwszy przykład z brzegu. Premiership i Manchester City. 27 kolejek, 74 strzelone gole. Średnia 2,74 goli na mecz. Wczoraj - 6:0 z Chelsea, która do potencjalnych spadkowiczów nie należy.

odpowiedz
LWL - 10.02.2019 / 22:43, *.tpnet.pl

D.Furman do LEGII ! "L" !!!

odpowiedz
Arek - 10.02.2019 / 22:36, *.tpnet.pl

Carlitos by coś strzelił. Albo Niezgoda.

odpowiedz
Wolfik - 10.02.2019 / 22:50, *.mm.pl

@Arek: Zgadzam się. Obaj byliby z pewnością bardziej kreatywni. Nie mam nic do Sandro, lecz na dziś to melodia przyszłości.

A robienie z Kucharczyka prawego obrońcy to już mało śmieszny żart. Zwłaszcza gdy w kadrze jest Stolarski, lub - od bólu - Wieteska. Obaj z pewnością bardziej pewni na tej pozycji.

odpowiedz
Mati - 10.02.2019 / 23:38, *.chello.pl

@Wolfik: pełna zgoda Kuchy obrońcą nie będzie on najwięcej daje z przodu i głównie z kontry a Niezgoda czy Carlitos to półka wyżej niż Kulenovic który na początku sezonu był nr 4 takim w razie co

odpowiedz
kowaL - 10.02.2019 / 22:34, *.vectranet.pl

Robienie z Kucharczyka obrońcy to SABOTAŻ!!!

odpowiedz
LWL - 10.02.2019 / 22:30, *.tpnet.pl

Inkasujac 3pkt. "L" utrzymala strate i rewanzuje sie pumktowo za porazke z jesieni ! "L" !!!

odpowiedz
Szelka - 10.02.2019 / 22:26, *.chello.pl

Tymi idiotycznymi wypowiedziami trener Sa Pinto, co raz bardziej grabi sobie w legijnej rodzinie. Mniemam, że włodarze klubu czytają i wyciągają wnioski z tej portugalsko-szkoleniowej pannegirki.

odpowiedz
Kristo(L)wawa - 10.02.2019 / 21:53, *.centertel.pl

Burdel, chaos i kopanina. Niestety w Legii bez zmian...kopanina jak jesienią a nawet chyba gorzej i tylko duużo farta i jeszcze nizszy poziom przeciwnikow pozwala wygrac... zero progresu drużyny...
Symbolem beznadziei jest fakt że ciągle znajduje się miejsce dla Hamalainena, ktory od dlugiego czasu nie gra nic...

A i jeszcze sie dziwilem czemu zaden z nabytkow nie gra w pierwszym skladzie... po wystepie rego Agry już zrozumiałem...szkoda ze im placimy jesli sa tzcy slabi ze nje mieszcza sie w pierwszym skladzie...

Ehhh przykro mi dzidms bardzo

odpowiedz
Leo - 10.02.2019 / 21:44, *.play-internet.pl

Ciężko oceniać mecz grając bez napastnika bo kulenowićia nie nazywam napastnikiem jest młody może kiedyś coś z niego będzie na dzień dzisiejszy może być tylko jokerem

odpowiedz
M.as.io - 10.02.2019 / 21:35, *.telecolumbus.net

Zagralismy w maire dobry mecz . Powinno byc 2moze 3 -0. Pod koniec bronislismy sie bo Wisła nie miala nic do stracenia, podeszła troche wyzej . Powinnismy to wykorzystac i strzelic z kontry na 2-0, a tak nerwowo do konca

odpowiedz
benio - 10.02.2019 / 21:28, *.inetia.pl

słabo to wyglądało dzisiaj. Z takim składem nie mamy szans w żadnych rozgrywkach. Dla mnie kucharczyk to tylko napastnik i nic więcej. Myślę że z niezgodą mogliby nastrzelać sporo bramek ale trener podobno wie lepiej. Nie wróżę trenerowi długiego pobytu przy Łazienkowskiej. Dla mnie na dzień dzisiejszy;
Majecki - stolarski ,remy , jędrzejczyk, hlousek.
Vesović, cafu, martins , nagy
niezgoda, kuchy.
rez. cierżniak ,wieteska, agra, szymański, kulenović, antolić, i nowy napadzior.

odpowiedz
Kr - 11.02.2019 / 07:30, *.centertel.pl

@benio: o widzę znawca,na trenera idź marnujesz się tu chłopie haha irytują mnie znawcy którzy mówią jakie składy mają być od tego jest trener a że jest jaki jest no nic na to nie poradzimy eh

odpowiedz
Janek - 10.02.2019 / 21:20, *.play-internet.pl

Mecz nie był tragiczny, co prawda mało było składnych akcji ale jednak było kilka dobrych okazji, zawiodła skuteczność. Wieszanie psów na trenerze i zawodnikach to jakieś nieporozumienie.

odpowiedz
Yama - 10.02.2019 / 21:10, *.net.pl

Najważniejsze że Lechia nam nie odskoczyła i powiększyliśmy przewagę na Amica.

odpowiedz
kibic emeryt - 10.02.2019 / 21:04, *.tpnet.pl

jeśli ktoś myślał że będziemy demolować każdego to się myli .Mamy taki skład jaki mamy i nic więcej z tego trener nie wyciągnie .Mnie martwi sprawa Carlitosa bo na dziś to on przerasta o klasę pozostałych napastników .Albo już jest sprzedany albo na tym tle jest coś nie jasnego .Wypowiedź trenera na temat jego nieobecności nie prawdziwa .Jeśli go sprzedadzą to będzie kolosalny błąd .Kucharczyk to duża zagadka . Myślałem że on rzeczywiście jest lepszy od Stolarczyka ale jak na razie to słabo ,bardzo słabo .

odpowiedz
Do sa pinto - 10.02.2019 / 20:53, *.mm.pl

Taki trener twardy a o Carlitosie pie.... głupoty, z kulenoviciem to atak marzeń mhmm, a że jest portugalski zaciąg niezgoda nie wstanie z ławki

odpowiedz
Darek - 10.02.2019 / 20:52, *.t-ipconnect.de

Powinnismy wygrac wyzej?
Panie trenerze bez zartow.Slaby mecz i obrona Częstochowy w koncowce meczu.To cud ze udalo sie wygrac.A Kulenovic to statysta nie napastnik.

odpowiedz
Romek - 10.02.2019 / 21:17, *.play-internet.pl

@Darek : mecz nie był słaby, był przeciętny, zawiodła skuteczność. Legia już po 30 sekundach powinna prowadzić 1:0.

odpowiedz
zaba285 - 10.02.2019 / 21:18, *.lukman.pl

@Darek : obejrzałem skrót, 7 sytuacji Legii w tym 3-4 powinny się skończyć bramką. Jeden strzał Wisły. także tak, mogliśmy i powinniśmy wygrać wyżej

odpowiedz
Genek - 10.02.2019 / 20:51, *.play-internet.pl

Koleś zagrał 30 minut i już na nim psy "znawcy" wieszają. Motorek ma w nogach i to pokaże. Mecz pod kontrolą, sporo sytuacji a Ci dalej płaczą. Ujadacze bez honoru.

odpowiedz
Vito de Vito - 10.02.2019 / 20:49, *.orange.pl

Graliśmy z drużyną aktualnie bardzo słabą, z dołu tabeli. Mimo tego, zwycięstwo odnieśliśmy skromne i jakby wymęczone. Jako jedyny skutecznością poszczycił się Jędza... Dziwi więc ten triumfalistyczny ton trenera. Jak dla mnie dużo jest do zrobienia (lub niewiele zostało zrobione), cudów i wzmocnień nie ma. W efekcie rokowania nie są różowe. W tabeli były tylko dwie drużyny sklasyfikowane niżej od Wisły Płock...

odpowiedz
zenek - 10.02.2019 / 20:49, *.centertel.pl

zmieniają się właściciele, zmieniają się trenerzy, wreszcie zieniają się piłkarze... a Kuchy wciąż gra... niech mi ktoś wyjaśni fenomen tego gościa, w którym wszyscy, poza większością kibiców, dostrzegają boski talent

odpowiedz
Spejson - 10.02.2019 / 20:56, *.net.pl

@zenek: kuchy king

odpowiedz
J.K - 10.02.2019 / 20:47, *.centertel.pl

Oglądam piłkę bez foni. Tych panów przy mikrofonów nie można słuchać, snują domysły, pierdoły. Uszy bolą.

odpowiedz
Hiszpan - 10.02.2019 / 20:41, *.t-mobile.pl

Bida Panie Pinto. Słabiutki mecz a ten Agra kolejny szrot.

odpowiedz
Spejson - 10.02.2019 / 20:41, *.net.pl

Magiera wróć!!!

odpowiedz
:-) - 10.02.2019 / 20:36, *.plus.pl

Z Carlitosem to słabo dzisiaj na bank by zrobil wiecej niż Sandro

odpowiedz
andreas - 10.02.2019 / 20:34, *.chello.pl

Trenerze niech grają prostą piłkę i więcej jakości i kreatywności w ofensywie. Skończ człowieku ze swoimi teoriami najpierw wymyślił Veso na PO, teraz Kuchego tam ustawia tylko po co jak to nie jego bajka. Sandro też przeciętny na szpicy czas spojrzeć realnie i wstawiać Niezgodę.

odpowiedz
Kipkorir - 10.02.2019 / 20:33, *.chello.pl

Carlitos pewno odejdzie. Ponoć nawet doszło do sprzeczki z Sa Pinto więc na grę szans wielkich nie ma. Sam mecz... przewaga z której niewiele wynikało. Do poprawy skuteczność - i tu może być widoczny brak Carlitosa.

odpowiedz
Dziki - 11.02.2019 / 04:35, *.plus.pl

@Kipkorir: Legia miala 1 mecz Sa Pinto woe co robi odrazu nie wpakuje nowuch do skladu! Kazdy musi czekac na swoja sznse wazne ze na dzien dobry sa 3 pkt

odpowiedz