fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Koniec tematu transferu?

Legia nie chce sprzedawać Carlitosa

Wiśnia, źródło: Legia Warszawa

Od dłuższego czasu trwają dyskusje na temat przyszłość w Legii Carlitosa. Zawodnik nie pojechał z drużyną do Płocka, co mogło zwiastować jego sprzedaż. Zainteresowanie nim wyraża amerykański klub New York City FC, który był gotowy zapłacić ok. 2,5 mln euro. W poniedziałek sytuację skomentował Radosław Kucharski, dyrektor sportowy Legii. - W tym okienku nie jesteśmy zainteresowani jego sprzedażą.

Wydaję się więc, że Hiszpan przez co najmniej pół roku będzie jeszcze grał w Legii. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że w sobotę zawodnik zamieścił na Instagramie wpis, w którym deklaruje chęć walczenia z mistrzami Polski o obronę krajowego tytułu, choć znamienne było to, że zrobił to tuż po tym jak dowiedział się, że nie jedzie do Płocka.

Trener tłumaczył na pomeczowej konferencji, że nie zabrał Hiszpana ponieważ wybrał inne opcje w ataku, ale to kwestia możliwego transferu była głównym powodem jego decyzji.

Carlitos jest w tym sezonie najskuteczniejszym piłkarzem Legii. W ekstraklasie zdobył osiem goli. Od pewnego czasu spekuluje się, że styl jego gry nie do końca odpowiada Ricardo Sá Pinto, który chciałby mieć wysokiego i silnego napastnika.

REKLAMASklep Imperium
REKLAMA

Komentarze (53)

+dodaj komentarz
Artur - 12.02.2019 / 22:49, *.25.51

@A: to zadne sloikowo....to realna ocena sytuacji. No nie mow, ze Ty bys zostal w Warszawie zamiast bujac sie po NY jakbys mial mozliwosc.... Czesc ludzi (w tym ja) mieszkalo za granica i ma porownanie zycia. To normalne. Nie mozna zaklinac rzeczywistosci. Pozdrawiam.

odpowiedz
Hubsi - 12.02.2019 / 19:49, *.inetia.pl

@Antyberg:
Kurcze, że też nikt wtedy nie miał o to pretensji do ówczesnego prezesa... ;)

odpowiedz
Hubsi - 12.02.2019 / 19:45, *.inetia.pl

@Jerz z Potoku:
Zauważ, że pierwsza informacja była od "kogoś z klubu". To nie było oficjalne stanowisko a kolejne "anonimowe źródło". Popraw mnie jeśli się mylę.

odpowiedz
LGZ - 12.02.2019 / 18:58, *.tpnet.pl

I tak ma pozostac !!!

odpowiedz
Hanior i Mielcarz to cwele - 12.02.2019 / 17:34, *.centertel.pl

Bardzo dobrze nam pomoże w obronie mistrza , a do tego się bardziej wypromuje i jeszcze raz nam pomoże odchodząc za co najmniej 5mln ojro ...

odpowiedz
Czesio - 12.02.2019 / 17:13, *.151.189

Tak właśnie wygląda polityka kadrowa dyletanta, który zwie się prezesem. Jak ktoś nie chce z Legii odchodzić, a kudłaty prezio ma akurat takie plany, to odsuwa go od składu, a nuż widelec może zmięknie. Nic nowego, wciąż to samo.

odpowiedz
zduneq - 12.02.2019 / 15:23, *.inetia.pl

@Tomasz:
A mi przyszła taka myśl do głowy.Pinto może nie brał Carlitosa do Płocka bo chciał zobaczyć jak będzie wyglądała gra bez Carlitosa i jak sam sobie poradzi bez alternatywy dla Kulenovica.
Wyszło na to że Kulenović póki co to nie ten sam rozmiar kapelusza.Prezes pewnie też czekał na wynik meczu bo gdyby Kulen trafił 2x i Wisła dostałaby 3-4 w papę to by Carlitos dziś siedział na walizkach.

odpowiedz
kibic emeryt - 12.02.2019 / 10:09, *.tpnet.pl

To bardzo dobra wiadomość dla klubu i kibiców .Carlitos miał słabszą rundę ale wynikało to z tego że cały zespół grał poniżej możliwości ,nie grał w wielu meczach od początku bo chyba rzeczywiście wolałby wysokiego ,silnego fizycznie napastnika bo taka jest jego koncepcja gry .W niedzielnym spotkaniu było jak na dłoni widać nieobecności piłkarza tego pokroju ( nie wykorzystanie kilku wyśmienitych sytuacji ) . Problemem może być kto chciał jego odejścia czy on sam ,czy klub .Myślę że prezes ma przykład Jędzy i nie popełni takiego błędu .

odpowiedz
gofylek - 12.02.2019 / 08:59, *.centertel.pl

@Typ: czyli tylko wzdychali głośno i wydawali pomruki dla mnie extra

odpowiedz
Typ - 12.02.2019 / 08:26, *.opera-mini.net

Oglądałem wczoraj mecz w Zabrzu.fajnie sie to oglądało fani reagowali na wszystko co adekwatnie działo się na boisku a nie tylko monotonny doping majacy z meczem mało wspólnego. może dlatego tak mało ludzi chodzi na mecze (L) bo oprawa meczowa poprostu jest NUDNA.

odpowiedz
Ktoś - 12.02.2019 / 08:26, *.play-internet.pl

A co macie do warszawskiej Pragi?

odpowiedz
WWL - 12.02.2019 / 08:16, *.play-internet.pl

@Szymon:

A czemu piszesz Warszawa z dużej litery a Wołomin z małej???

odpowiedz
ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o - 12.02.2019 / 07:32, *.inetia.pl

@Tomasz: Mi też się tak wydaje. Mam nadzieje, że Pinto w przyszłości obronią wyniki a jak nie to będzie wielkie " BUM "

odpowiedz
Tomasz - 12.02.2019 / 07:25, *.inetia.pl

Problem może okazać się całkiem inny panie i panowie. Po ostrej wymianie zdań Sa Pinto obawiam się, że Hiszpan jeszcze 2 mecze posiedzi na ławie, później rezerwy bo nie pasuje do koncepcji trenera.
Później będzie problem bo piłkarz nie będzie się przykładał i puszczą go bez pieniędzy. A efekt będzie taki sam jakbyśmy go teraz sprzedali - czyli brak napastnika.

odpowiedz
Amir(L) - 12.02.2019 / 00:19, *.play-internet.pl

A mógł w Płocku strzelić brmeczkę i była by gitara, a tak odwracanie uwagi snajpera i próba tym kulenowiczem coś ugrać. Teraz CARLITOS żydków rozstrzela.

odpowiedz
Maciek - 11.02.2019 / 23:43, *.vectranet.pl

@Szymon: "jeśli masz odpowiednie wykształcenie i głowę na karku, to".... w W-wie też zarobisz fortunę i będzesz pił piwko na Legii a nie na meczyki.pl : )))

Dodam, ze dobra uczelnia to 20 000-60 000 $ rocznie więc.... trzeba mieć bogatego tatusia... chyba że jest się wybitną jednostką, czego życzę. Reszta - czyli 90% nowojorczyków ma mieszkanka typu ''subway'' na 2 maleńkie pokoje i średnio ciągną - co z tego że zarabiasz 2000$ jak czynsz kosztuje 2200$ - samemu się nie utrzymasz.

odpowiedz
Maciek - 11.02.2019 / 23:38, *.vectranet.pl

@Artur: a ja mam ten uśmiech politowania dla Ciebie : )

Byłem kilka razy ledwo po kilka dni w NY więc nie mogę się wypowiadać autorytatywnie, ale w skrócie: Greenpoint to tak jak nasza stara Praga - obszczana masakra, natomiast na Manhattanie (Gramercy?) hałas jak cholera: chcesz spać to o pierwszej w nocy w workach na śmieci grzebią bezdomni i tłuką się butelkami, o drugiej w nocy smieciary znowu tłuką się zbierajac śmieci, o trzeciej w nocy awantura - policja na sygnale i gości uciszają przez megafon, straż pożarna wyje o 4 nad ranem (i to nie tak cicho jak w W-wie, tam na dzwięk syreny to zmarli wstają z grobu), o 5 sam w stajesz bo jest tak gorąco, ze musisz właczyć klimę, która działa tak głośno, ze nie mozna przy niej spać, i to wszystko na 8-mym piętrze w pokoiku za 150$ za noc.

NY jest fajny bo super muzea, lotniskowiec, klubów do imprez setki i jedzenie (dobre - pizza za 22$) można dostać o 4 nad ranem - jak ktoś to potrzebuje bo ma 21 lat to ok (poniżej tego wieku nie sprzedadzą ci piwa, do dyskotek nie wpuszczą etc.).

Metro - b. się polepszyło w ostatnich latach ale ... z podłogi warszawskiego to można jeść a w nowojorskim to strach się oprzeć na peronie o filar bo niemyty 3 lata...

Na filmach wszystko jest piękne i czyste... bo nie czujecie zapachu...

odpowiedz
Otto - 11.02.2019 / 22:47, *.chello.pl

Bardzo dobrze! Wreszcie właściwa postawa kierownictwa, a nie jak za Prezesa Tysiąclecia, który obiecywał zawodnikom, że pograją pół roku, rok i puści ich za darmo gdzie im się tylko będzie podobało. Carlitosa można sprzedać, jak ktoś za niego da tyle, żeby w Legii zostało 5 mln EUR na czysto! Zacznijmy się wreszcie cenić. Bo sprzedawać najlepszego strzelca za 2,5 mln EUR to jakieś nieporozumienie. Zresztą ile Legia na tym by zarobiła: 2,5 mln EUR minus 0,5 mln EUR, które za niego zapłaciła, minus 30% odstępnego dla wisły - zostaje 1,4 mln EUR. Nie do przyjęcia!

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 11.02.2019 / 22:46, *.122.186

@Artur: NY a Wawa ...dwa inne Światyyy...

odpowiedz
kokos - 11.02.2019 / 22:41, *.orange.pl

@Rafałek: bo Rado to swój chłop i jak baluje to na otro :)

odpowiedz
Swojak(L) - 11.02.2019 / 22:37, *.centertel.pl

@bruno: A ciebie za złotowe bo pier....pisz.

odpowiedz
Fafarafa - 11.02.2019 / 22:17, *.att.net

Ja bym chętnie zamienił NY na Warszawę żeby oglądać Legie na żywo

odpowiedz
ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ - 11.02.2019 / 21:57, *.ip-point.pl

Sprzedać i kupić kabanange

odpowiedz
A - 11.02.2019 / 21:44, *.centertel.pl

Widać na forum same słoikowo. Wszyscy zamieniliby Warszawę na NY. Więc co tu jeszcze robicie? Pakujcie słoje i nara. (L)

odpowiedz
Zawisza - 11.02.2019 / 21:43, *.chello.pl

@Maciek: Spoko , w Los Angeles jest drożej. Dobrze, że nie pojechałeś. Cebula po 10 złotych.

odpowiedz
Suchy - 11.02.2019 / 21:36, *.tpnet.pl

@jarek: jedyny zawodnik z tych co sprowadził Sa Pinto i z którym można porównać Carlitosa jest Martins. Sorry, ale mimo tego ze miał mniej czasu na aklimatyzacje to daje dużo, dużo, dużo więcej drużynie jak Carlitos.

odpowiedz
bruno - 11.02.2019 / 21:13, *.centertel.pl

oddać za darmo bo za dużo zarabia :)

odpowiedz
Rob - 11.02.2019 / 20:51, *.tpnet.pl

@(L)ądek: ale za co?

odpowiedz
Roen - 11.02.2019 / 20:31, *.chello.pl

@Grzesiek : Przecież prponowali Carlito podobne zarobki jak ma w Legii. Wolicie zarabiać 50tys euro w Warszawie czy NYC? Gość umie liczyć i wyszło mu, że bardziej opłaca mu się grać u Warszawie.

odpowiedz
Antyberg - 11.02.2019 / 20:27, *.centertel.pl

@Andreas : Kiedyś Orlando Sa też strzelał bramy a Heniek Berg tego nigdy nie widział i musiał dobry napastnik odejść bo tak było korzystniej.. niby, oby tym razem tak się nie skończyło!

odpowiedz
Szymon - 11.02.2019 / 20:18, *.centertel.pl

@Maciek: fatalna wypowiedź. NY daje 1000x większe możliwości niż Wawa. To jak porównywać wołomin z Warszawą. A jeśli masz odpowiednie wykształcenie i głowę na karku, to NY daje nieograniczone możliwości...

odpowiedz
Juri - 11.02.2019 / 19:58, *.inetia.pl

W mediach i gazetach pocisneli to rura zmiękła.
Opinia idzie w świat.

odpowiedz
Rafałek - 11.02.2019 / 19:57, *.inetia.pl

@Pytanie do zorientowanych : Carlitos do zdjęcia podzsedł, ale Radović do taksówy ledwo się wgramolił

odpowiedz
Artur - 11.02.2019 / 19:56, *.25.51

@Maciek: Maciek nie wiem co robiles, jak dlugo byles i po co, ale NY to jedno z najlepszych miejsc do zycia, szczegolnie jak jest w miare ogarnieta osoba. Jeden z najlepszych czasow w moim zyciu byl wlasnie w NY. A tekst, ze nie zamienilbys Warszawy na NY moge tylko skomentowac usmiechem politowania. Pozdro.

odpowiedz
Pytanie do zorientowanych - 11.02.2019 / 19:48, *.chello.pl

@Rafałek: dobrze przybalował?

odpowiedz
Maciek - 11.02.2019 / 19:47, *.vectranet.pl

@Grzesiek : Grzesiek - a byłeś w ogóle w NY??

Ja byłem i za nic bym nie zamienił W-wy na NY. Dlaczego? Brudno, przez cały dzień na krawężnikach na KAŻDEJ ulicy leżą setki worków na śmieci - śmierdzi, co 20 minut zasuwa karetka/straż/policja na sygnale, drogo jak cholera, 1 godz. pakowania kosztuje 18-25 $ (zaparkować na Manhattanie za monety (miejskie miejsce) graniczy z cudem), czynsz za średnie mieszkanie to 2200$ (dlatego 700 000 osób dostaje dopłatę bo by zdechli z głodu), a o Bronxie czy Harlemie to już nawet nie mówię...

NY jest fajny jak zarabiasz min. 15 000$ miesiecznie.

odpowiedz
ginpasterz@interia.pl - 11.02.2019 / 19:33, *.202.112

Nie odpowiada. Najlepiej kupić takich jak odpowiadają. W Krakowie grał mega, może warto sprawić żeby tak było u nas. Może jeszcze wrzutkami zaczniemy grać.

odpowiedz
Radom - 11.02.2019 / 19:32, *.play-internet.pl

Sprzedawać tego pajaca !!!!

odpowiedz
jarek - 11.02.2019 / 19:30, *.orange.pl

zostawic carlitposa to dobry zawodnik lepszy jak ci co sprowadza pinto

odpowiedz
Gepetto - 11.02.2019 / 19:29, *.chello.pl

Sprzedamy go po mistrzostwie i będzie płacz, że musieliśmy szukać napastnika na LM i dlatego nie lm. U nas muszą drogi budować w zimę zamiast w lato, a w Legii chyba pomylili budowy dróg i drużyny. Już teraz powinny być wzmocnienia żeby łez nie było o braku zgrania czy szrotu

odpowiedz
LegiaFan - 11.02.2019 / 19:22, *.centertel.pl

Uffff...jest potrzebny
Dobra decyzja .

odpowiedz
Grzesiek - 11.02.2019 / 19:11, *.centertel.pl

A mi się wydaje, że Carlos chciał odejść, ale mu nie pozwolili. Zresztą kto by nie chciał zamienic Warszawy na Nowy Jork? Ale oczywiście cieszę się że zostaje i mam nadzieję że dołoży parę bramek do mistrzostwa 2019

odpowiedz
Rafałek - 11.02.2019 / 19:10, *.inetia.pl

Narazie to Carlitos razem z Radovicem niech wytrzeźwieją po sobocie i się za treningi wezmą, a nie po Centrum Warszawy latają

odpowiedz
Hiszpan - 11.02.2019 / 19:03, *.play-internet.pl

Dawać go do 1 składu Sandro z ławki .

odpowiedz
Jerz z Potoku - 11.02.2019 / 18:53, *.chello.pl

Budująca i optymistyczna wiadomość; w dodatku przekazana przez "odradzającego się" dyrektora sportowego Legii. Nareszcie!
Tak na marginesie ew. niedoszłego transferu Carlitosa do USA, to w przeciągu kilku dni otrzymaliśmy dwie całkowicie różne informacje na ten temat ze strony kierownictwa klubu. Jeszcze trzy dni temu twierdzono, że piłkarzowi nie będą czynione trudności w przypadku zdecydowania się na odejście. Dodano również, iż klub jest przygotowany na taką ewentualność posiadając tzw. opcje rezerwowe. Tymczasem w dzisiejszym komentarzu RK czytamy coś zgoła odmiennego.
Ten kilkudniowy "terkocik" medialny dot. omawianego transferu dowodzi, iż obecna polityka informacyjna klubu jest delikatnie określając do bani. Już mniej wspominając o mało poważnym traktowaniu nas kibiców.
Być może ta nagła zmiana w postrzeganiu Carlitosa jako ważnego ogniwa drużyny ma swoje drugie, jeszcze nie ujawnione, dno (a może denko)...
Serdeczności

odpowiedz
Wwa - 11.02.2019 / 18:43, *.centertel.pl

To Hiszpan nie chce odchodzić a nie Legia nie chce sprzedać Mioduski jak ważny zawodnik może nie pojechać na inaugurację kto tam rządzi Krzykacz Loczek czy ktoś inny.

odpowiedz
Gienek - 11.02.2019 / 18:29, *.vectranet.pl

Carlitos musi zostać i grać. Jaki jest to jest, ale na pewno jest o wiele lepszy niż ten łamaga Kulenović. W meczu w Płocku Kulenović pokazał swoją "jakość" , po czym powinien usiąść na ławce na dłużej.

odpowiedz
Legia Mistrz! - 11.02.2019 / 18:28, *.centertel.pl

Całe szczęście nasz najlepszy napastnik o klasę lepszy niz kulenovic i niezgoda.

odpowiedz
Toman - 11.02.2019 / 18:27, *.tpnet.pl

Bravo Carlitos Bravo Kucharski

odpowiedz
Bear - 11.02.2019 / 18:22, *.orange.pl

W obecnej sytuacji najlepsza decyzja.
Gdyby teraz Carlitos odszedł to byłoby bardzo kiepsko w linii ataku.
Niezgoda jest dużą niewiadomą po takim długim czasie bez gry, Kulenović w Płocku delikatnie mówiąc nie zachwycił, Carlitos jakby nie patrzeć jest w tym sezonie najskuteczniejszym naszym strzelcem do tego też asystuje.
W jego miejsce należałoby kogoś sciągnąć, i trochę czasu by zajęło zanim nowy wkomponowałby się do drużyny.
Mam nadzieję że na wiosnę Carlitos będzie grał jak za najlepszych czasów w Wiśle, a po sezonie gdyy chciał odejść i Legia mogłay na nim trochę zarobić to trzeba go sprzedać, kupić kogoś wartościowego i będzie ok.

odpowiedz
zorientowany - 11.02.2019 / 18:17, *.chello.pl

Carlos jest z nami, Carlos jedziemy z qrwami!!!

odpowiedz
(L)ądek - 11.02.2019 / 18:01, *.tpnet.pl

Szacunek Carlitos !!!

odpowiedz
Andreas - 11.02.2019 / 18:01, *.chello.pl

Dawaj carlitos że 3 bramki w niedzielę i Są nie będzie miał wątpliwości

odpowiedz