Oprawa Wisły Kraków poświęcona Jakubowi Błaszczykowskiemu - fot. wislakrakow.com
REKLAMA

Na stadionach: Błaszczykowski jak... Glik

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ostatniej kolejce ekstraklasy sypnęło oprawami. Choreografie przygotowali fani Legii, Zagłębia Lubin, Cracovii, Arki, Wisły, Pogoni, Korony i Jagiellonii - takiej intensywności nie było na trybunach już dawno. Inna sprawa to poziom prezentacji. Właściwie oprawa przygotowana przez Legię nie miała sobie równych - żadna pozostała oprawa nie zbliżyła się poziomem do prezentacji "Zaczynamy z wysokiego Ceeeeee". Koroniarze przygotowali oprawę z okazji 15-lecia grupy ultras, Jagiellonia zaś - mimo wszystko dość skromną prezentacją, z małą ilością piro, uświetniła "Święto Ultry".

Na trybuny wrócili fani Piasta, którzy wystawili liczny młyn na meczu z Lechem. Dobrą liczbą w młynie mogą się pochwalić także fani Zagłębia Lubin na derbach z Miedzią. Przy okazji tego meczu spalonych zostało sporo barw legniczan. Można teraz spodziewać się surowych kar dla lubińskiego klubu.

Wisła na meczu ze Śląskiem zaprezentowała oprawę poświęconą Jakubowi Błaszczykowskiemu... Co ciekawe, postać zaprezentowana na wiślackiej sektorówce zdecydowanie bardziej przypomina Kamila Glika niż aktualną legendę "Białej Gwiazdy". Jeśli chodzi o oflagowanie wiślaków - bo o tej kwestii wiele mówiło się w ostatnich dniach - to Wisła pozostawiła transparent wykorzystany do prezentacji na ogrodzeniu przez całe spotkanie.

Ekstraklasa:

Zagłębie Lubin - Miedź Legnica (1000)
Derby Dolnego Śląska wzbudziły duże zainteresowanie zarówno w Lubinie, jak i w Legnicy. Fani Miedzi mieli problemy na trasie - policja prowadziła ich w takim tempie, że szybciej doszliby na piechotę. Ostatecznie w sektorze gości zasiadł komplet widzów, dobrze oflagowując swój sektor. Przyjezdni bez oprawy. Zagłębie natomiast przygotowało choreografię pod adresem lokalnego rywala - na płocie wywieszony został transparent "Ile widzisz różnic?" (wzorowany na "Milionerów"), a ponad nim sektorówka z herbem Miedzi do góry nogami oraz herbem Romów. Lubinianie przygotowali także płótno "Cyganka Legniczanka". W trakcie meczu nie mogło zabraknąć obustronnych "uprzejmości". W młynie Zagłębia spalone zostały barwy Miedzi i Śląska. Zagłębie wspierane przez Falubaz (120) z dwiema flagami.

Legia Warszawa - Cracovia (900)
Przy Łazienkowskiej dobra frekwencja, blisko 21 tys. widzów. Na wyjście piłkarzy zaprezentowana została oprawa - transparent "Zaczynamy z wysokiego Ceeeeee", podczepiana do dachu malowana sektorówka przedstawiająca kibica z megafonem w koszulce "ACAB", foliowe flagi oraz pirotechnika - odpalane z dachu sztuczne ognie oraz po kilkadziesiąt czerwonych i zielonych rac odpalonych na bocznych sektorach Żylety. W wyniku zadymienia boiska mecz został opóźniony o kilka minut. Cracovia przyjechała do Warszawy specjalem. Wraz z nimi zgody, m.in. Ajax, Lech, Sandecja (45), Tarnovia (35) oraz GKS Tychy. W sektorze gości wywiesili 8 flag. W drugiej połowie zaprezentowali transparent "Bianco Rosso", białe i czerwone chorągiewki, ok. 30 rac i stroboskopy.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław (470)
W sektorze gości zawisło siedem flag, w tym płótna Miedzi i Motoru (120). Nie brakowało wzajemnych uprzejmości, szczególnie gdy Wisła pozdrawiała Widzew oraz Ruch. Na trybunach zebrało się ok. 21 tysięcy widzów. W Krakowie cieszą się z rekordowej sprzedaży karnetów na rundę wiosenną, na poziomie 15 tys., co jest klubowym rekordem. Gospodarze zaprezentowali oprawę poświęconą Jakubowi Błaszczykowskiemu - transparent "Miłość większa od milionów, Kuba wreszcie witaj w domu!", sektorówkę "Kuba #Legenda" oraz czerwone chorągiewki.

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze (473)
Górnik do Szczecina przyjechał w 473 osoby, w tym skromne delegacje zgód - ROW (3), Wisłoka (3) i GKS (1). W sektorze gości wywiesili cztery flagi. Na kolejnych spotkaniach w Szczecinie sektor gości ma być wyłączony z użytku - ostatnią ekipą, która będzie mogła tam zawitać będzie Zagłębie Lubin (10 marca). Po tym meczu rozpocznie się budowa nowego stadionu i liczba miejsc na trybunach zostanie ograniczona do 4,8 tys. Portowcy na meczu z KSG zaprezentowali oprawę, której nie udało się im wnieść na wyjazdowym meczu z Lechią. Składały się na nią transparent "The big bang theory" oraz piro.

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia (410)
Sosnowiczanie zorganizowali wspólny przemarsz przez miasto. Arkowcy przyjechali do Sosnowca autokarami w 410 osób, w tym Polonia Bytom (90) oraz Gwardia Koszalin (20). Na sektor gości weszli mocno spóźnieni. Przyjezdnym nie udało się wnieść zdecydowanej większości pirotechniki, którą przywieźli. Podczas meczu zaprezentowali oprawę, na którą składały się transparent "Proszę państwa, witamy po przerwie", sto flag na kiju i stroboskopy. Hasło na transparencie nawiązywało zarówno do przerwy w rozgrywkach, jak i długiej, półrocznej przerwy na wyjazdowym szlaku (zakaz na całą jesień 2018 po finale Pucharu Polski z Legią). Po meczu arkowcy przeprowadzili rozmowę wychowawczą ze swoimi grajkami.

Jagiellonia Białystok - Wisła Płock (26)
Gospodarze na tym meczu zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu "Ultra", kilkudziesięciu flag na kiju, mini sektorówki w kształcie herbu oraz świec dymnych. Wisła Płock w skromnej grupie stawiła się w sektorze gości z jedną, niewielką flagą. Na trybunach łącznie ponad 9 tys. widzów.

Korona Kielce - Lechia Gdańsk (-)
Koroniarze zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu "Niezmiennie od 15 lat", flag na kiju, mini sektorówki i styropianowego napisu "Nasze serca biją dla Korony". Lechistów brak, z powodu zakazu wyjazdowego za mecz z Górnikiem. Gdańszczanie oficjalnie nie mogą jeździć na wyjazdy do końca sezonu zasadniczego.

Piast Gliwice - Lech Poznań (-)
Lechici mieli zakaz wyjazdowy na to spotkanie, a w sektorze gości zasiało symbolicznie trzech fanów gości. Piast wrócił na trybuny po długiej przerwie, spowodowanej bojkotem meczów ze względu na konflikt z działaczami. Młyn gliwiczan tego dnia liczny, ze sporą delegacją układowiczów z GKS-u Jastrzębie (300) z flagą "Wojownicy z Południa".


Wyjazd tygodnia: 1000 fanów Miedzi w Lubinie
Oprawa tygodnia: Choreo Legii na meczu z Cracovią

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Cracovią:

Cracovia na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:Arka Gdynia na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec:Zagłębie Lubin na meczu z Miedzią Legnica:
Miedź Legnica na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:


Korona Kielce na meczu z Lechią Gdańsk:

Jagiellonia Białystok na meczu z Wisłą Płock:

Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:


Piast Gliwice na meczu z Lechem Poznań:
Pogoń Szczecin na meczu z Górnikiem Zabrze:

Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin:


Wisła Kraków na meczu ze Śląskiem Wrocław:


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
Marcin Lechowski - 22.02.2019 / 03:03, *.btcentralplus.com

Dlaczego herb romów i herb Miedzi identyczne? Pamiętam kiedyś się mówiło ~ Rusek spodził, cyganka wychowała. Czy to przypadek?

odpowiedz
Fcm - 20.02.2019 / 23:38, *.centertel.pl

@Ryszard: skroili ich Granat Skarżysko wspólnie z Orłem Przeworsk.

odpowiedz
Jukic - 20.02.2019 / 23:27, *.play-internet.pl

A co znaczy nasz skrot AOAB???

odpowiedz
Wiślak - 20.02.2019 / 20:53, *.180.243

Transparent z oprawy Wisły wcale nie wisiał przez całe spotkanie jak piszecie. Po przerwie po prostu było pusto na płotach ale z jakiej przyczyny nie podano.

odpowiedz
michau - 20.02.2019 / 19:42, *.chello.pl

@L: a gdzie ja napisalem ze w relacji jest o tym ?

odpowiedz
Ding - 20.02.2019 / 19:35, *.215.197

Błaszczykowski jak Glik, a Brychczy, Deyna i inni w wykonaniu UZL z twarzy podobni do nikogo :-/

odpowiedz
Ryszard - 20.02.2019 / 18:51, *.centertel.pl

@oLo: jestem tu nowy nie bardzo wiem jak ;)

odpowiedz
oLo - 20.02.2019 / 15:18, *.virginm.net

@Ryszard: Pisz na priv

odpowiedz
Juri - 20.02.2019 / 14:44, *.centertel.pl

Legnica to ma korzenie romskie czy radzieckie?

odpowiedz
Ryszard - 20.02.2019 / 14:14, *.cyfrowypolsat.pl

@Roman: a kto ich skroil?

odpowiedz
Roman - 20.02.2019 / 13:00, *.25.51

@Ryszard: nie ma, stracili wszystkie flagi...

odpowiedz
Tutti Frutti - 20.02.2019 / 11:18, *.t-mobile.pl

@R: Reaktywowali zgodę.

odpowiedz
malin - 20.02.2019 / 10:02, *.play-internet.pl

@R: Ty nie jesteś w temacie, Cracovia z Ajaxem wyjaśniła nieporozumienie i zgoda nadal jest.

odpowiedz
Kiepus - 20.02.2019 / 09:26, *.arkomnet.eu

@Miro: Już się nie masz czego czepiać. Bez dwóch zdań widać ACAB.

odpowiedz
Kiepus - 20.02.2019 / 09:11, *.arkomnet.eu

@:D: Taaa... Fanów zwisły i błaszczykowskiego zapraszamy na reymonta. GTS GTS GTS...

odpowiedz
:D - 20.02.2019 / 06:20, *.224.9

@Kiepus: Chyba nie masz pojęcia o czym mówisz.

odpowiedz
:D - 20.02.2019 / 06:18, *.224.9

@Miro: Spoko Stępień

odpowiedz
R - 20.02.2019 / 06:08, *.tpnet.pl

@L: jaki Ajax? Cracovia zakonczyla ta zgode po wyjezdzie do Aten. Swiezy temat. Ajaxu nie bylo. Redakcja troche nie w temacie

odpowiedz
Miro - 19.02.2019 / 23:26, *.play-internet.pl

Nie ma co się śmiać z innych, skoro u nas w oprawie widać AOAB

odpowiedz
L - 19.02.2019 / 22:16, *.tpnet.pl

@michau: Gdzie w tej relacji jest coś o ksp???

odpowiedz
michau - 19.02.2019 / 20:36, *.chello.pl

zgoda zerwana a grupka ksp na Ł3 ? co to za komedia ...

odpowiedz
Kiepus - 19.02.2019 / 19:04, *.arkomnet.eu

Kurde, a myślałem, że tylko ja tam Glika widzę :) Niezła polewka. Zwiślacy są zdolni, że hej. Swoją drogą zakochani i wpatrzeni w błaszczykowskiego jak w obrazek. Wychodzi na to, że aby zostać legendą zwisły wystarczy mieć forsę.

odpowiedz
Super Samiec - 19.02.2019 / 17:07, *.net.pl

oprawa wisły zrobiona w mig efekt koncowy Kamil Glik

odpowiedz
WoPa - 19.02.2019 / 15:15, *.t-mobile.pl

Mnie to on bardziej na Grosickiego wygląda.

odpowiedz
pablo - 19.02.2019 / 15:10, *.play-internet.pl

Co za dzbany z tej Wisły. Legenda wróciła, a oni go witają sektorówką z wizerunkiem innego piłkarza :)))

odpowiedz
Ryszard - 19.02.2019 / 14:12, *.cyfrowypolsat.pl

O co chodzi z oflagowaniem wisly?

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.