fot. Ekstraklasa

Wyniki 22. kolejki Ekstraklasy

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W niedzielnych derbach Dolnego Śląska Zagłębie Lubin gładko pokonało Miedź Legnica 3-0. Legia nie wykorzystała potknięcia lidera i niespodziewanie przegrała z Cracovią. W sobotę punkty straciła Lechia Gdańsk. Lider ligowej tabeli podzielił się punktami z Koroną. Z kolei ważne trzy punkty po zaciętym spotkaniu wywalczyło sosnowieckie Zagłębie, a Jagiellonia w ostatnich sekundach przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę w meczu z Wisłą Płock. W piątkowych meczach górą gospodarze. Po słabym początku Pogoń ostatecznie ograła Górnika. Z kolei w Gliwicach Piast nie dał najmniejszych szans Lechowi strzelając mu cztery gole. Na zakończenie kolejki Wisła Kraków pokonała Śląsk 1-0.

22. kolejka:

Pogoń Szczecin 3-1 Górnik Zabrze
Piast Gliwice 4-0 Lech Poznań
Jagiellonia Białystok 1-0 Wisła Płock
Zagłębie Sosnowiec 3-2 Arka Gdynia
Korona Kielce 0-0 Lechia Gdańsk
Zagłębie Lubin 3-0 Miedź Legnica
Legia Warszawa 0-2 Cracovia
Wisła Kraków 1-0 Śląsk Wrocław

Aktualna tabela Ekstraklasy
Terminarz i wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (70)

+dodaj komentarz
yyy - 18.02.2019 / 22:01, *.chello.pl

Każdy gospodarz nie przegrał swojego spotkania w tej kolejce, oprócz jednego, ciekawe kogo... ;(

odpowiedz
MattLG - 18.02.2019 / 07:04, *.tpnet.pl

Ja wiem że zaraz każdy mnie zje ale wasza pycha jest Tak wielka że masakra. Dopisywanie sobie punktów przed meczem, nie uszanowanie przeciwnika i myśl że jesteście nie wiadomo kim...
Ja wiem że Lechia nie gra super, w tym sezonie mamy też sporo szczęścia ale patrząc na waszą grę to ja nie wiem skąd u was takie opinie na temat innych drużyn. Więcej pokory A teraz możecie wywalić swoje frustracje..

odpowiedz
mały - 17.02.2019 / 22:53, *.net.pl

co tu tak cicho sia la la

odpowiedz
Jntek - 17.02.2019 / 21:50, *.vectranet.pl

Serdeczne pozdrowienia dla lamuserstwa z trybuny VIP (skrajny sektor, obok 225), które nie potrafiło odpowiednio zareagować na zachowanie jednego suchego typa z Cracovii, który czuł się jak we własnym pokoju, bo lamuserstwo było zajęte robieniem sweet foci.

odpowiedz
Snake - 17.02.2019 / 23:10, *.mm.pl

@Jntek: Rozumiem, że ty zareagowałeś odpowiednio...

odpowiedz
Jarek - 17.02.2019 / 21:15, *.chello.pl

Czytam te wasze komentarze i dochodzę do wniosku, że jesteście przekonani o swojej wyższości nad Lechią, Lechem, Jagiellonią. A ja jestem przekonany, że z tym słabym trenerem możecie nie zagrać w pucharach.... powodzenia

odpowiedz
Kondi - 17.02.2019 / 20:31, *.icpnet.pl

Bravo Legia bravo pinto

odpowiedz
krys008 - 17.02.2019 / 17:23, *.t-mobile.pl

Dla mnie Legnica głównym kandydatem do spadku w duecie z Zagłębiem. Oglądam właśnie mecz w Lubiniu. Tak grająca Miedź nie ma szansy utrzymać ekstraklasy. Festiwal nieporadności na tle solidnego Zagłębia.

odpowiedz
Tomek - 18.02.2019 / 09:59, *.net.pl

@krys008: pisze się w Lubinie!!!

odpowiedz
krys008 - 18.02.2019 / 18:08, *.153.82

@Tomek: Tak, zgadza się. Poprawna pisownia to Lubinie. Mój błąd.

odpowiedz
Kipkorir - 17.02.2019 / 15:41, *.chello.pl

Jagiellonia jak zawsze mega fart i to z pomocą sędziego. PS. Furmi swój chłop!

odpowiedz
Ewelina - 17.02.2019 / 12:15, *.play-internet.pl

Powinniśmy co niedzielę chodzić do kościoła i dziękować, że Nawałka trafił do Amiki Wronki a nie do nas. Miodek rozważał zatrudnienie tego śmiesznego celebryty. Na szczęście wyciąga 150.000 zł miesięcznie za kompromitowanie Amiki a nie Legii.

odpowiedz
Bródno - 17.02.2019 / 14:05, *.chello.pl

@Ewelina: 100% racji

odpowiedz
Wolfik - 17.02.2019 / 23:14, *.mm.pl

@Ewelina: My mamy swoje problemy szanowna Koleżanko. Nie wiadomo, jak będzie wyglądał mecz w Poznaniu po dzisiejszym teatrze. RSP może wymyśli Kucharczyka na bramce, albo debiut kolejnego portugalskiego gwiazdora którego mamy w kadrze...

odpowiedz
wodz - 17.02.2019 / 11:52, *.tpnet.pl

trzeba się skupić na Legii a nie śmiać się z amiki. trzeba poważnie podejść do craxy i ją pyknąć a będzie 1 pkt straty do lider.

odpowiedz
Do raf - 17.02.2019 / 11:52, *.play-internet.pl

pomyliły ci się strony? Co się podniecasz tymi lamusami z gdańska?

odpowiedz
LWL - 17.02.2019 / 10:48, *.tpnet.pl

LEGIA 3 - 1 Cracovia ! "L" !!!

odpowiedz
L - 17.02.2019 / 10:06, *.as13285.net

Ze sraka tylko zwyciestwo!!!! Nie ma innego wyjscia. LEGIA MISTRZ!!!

odpowiedz
mariusz rumak - 17.02.2019 / 09:58, *.vectranet.pl

Nawałka to parodia trenera. Boniek i pół Polski jarali się świetnym występem na ME we Francji 2016 a prawda jest taka że ja z tymi zawodnikami, każdy w życiowej formie, w podstawowym składzie w swoim klubie dotarł bym przynajmniej do półfinału. Adamie trenuj motorniczego ( kolejarza) wiele lat. Niestety Rutkowski nie dał mi dłużej szansy na pokazanie mojej nowatorskiej myśli szkoleniowej bo teraz to my walczyli byśmy o 4 mistrzostwo. Drżyj ekstraklaso, jeszcze wrócę do Wronek ( nie do ZK) i walczymy o pierwszą ósemkę. A za 3 lata miszcz będzie nasz
Mariusz "crazy horse" Rumak

odpowiedz
Zawsze wierny - 17.02.2019 / 05:06, *.co.nz

Mówiłem kilka miesięcy temu że gdańskie śledzie wyhamują na wiosnę ;). Zawsze jest ten sam schemat w naszej, galaktyczne lidze. Legia musi teraz wygrywać i puchar jest nasz.

odpowiedz
Raf - 17.02.2019 / 06:00, *.02.net

@Zawsze wierny:
Niewiem czy oglądałeś mecz ale Lechia zagrała bardzo dobrze mieli pecha więc z tym wyhamowywaniem wstrzymaj się

odpowiedz
Zawsze wierny - 17.02.2019 / 08:21, *.co.nz

@Raf: Strata trzech punktów już wystarczy aby Legia dogoniła Lechię na “rzut beretem”. Czemu mam niby się wstrzymywać? Ja kibicuje Legii, im więcej potknięć dla przeciwników, tym lepiej. Tylko Legia!

odpowiedz
Raf - 17.02.2019 / 11:41, *.02.net

@Zawsze wierny :
Tylko że ty stwierdziłeś że Lechia wychamowala ale to kłamstwo

odpowiedz
Pan Cerowany - 17.02.2019 / 15:11, *.plus.pl

@Raf:
A nieprawda, bo stwierdził, że Lechia wyHamowała.

odpowiedz
Arek - 17.02.2019 / 00:55, *.tpnet.pl

Wołosik lamus, Furman mistrz.

odpowiedz
Arek - 17.02.2019 / 00:12, *.tpnet.pl

Brawo Zagłębie!

odpowiedz
ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ - 16.02.2019 / 23:04, *.ip-point.pl

Jutro remis pewne info

odpowiedz
Legia⚽️News - 17.02.2019 / 01:32, *.188.219

@ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ: Paweł nie,ale Adamowicz!Tylko!⚽️⚽️⚽️I

odpowiedz
Mietek - 16.02.2019 / 22:57, *.play-internet.pl

Szajs stracił punkty. Jutro Legia dogania szajs na 1 punkt a za tydzień w posraniu zdobywamy lidera i już go nie oddajemy do końca rozgrywek. Realny scenariusz.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 16.02.2019 / 20:45, *.chello.pl

Brawo Sosnowczyk! Utrzymacie się Bracia!

odpowiedz
LWL - 16.02.2019 / 20:08, *.tpnet.pl

Nalezalo sie zwyciestwo dla Zaglebia S.co udowodnili gra w drugiej polowie! "L" !!!

odpowiedz
LWL - 16.02.2019 / 20:04, *.tpnet.pl

Brawo Zaglebie S.! "L"!!!

odpowiedz
Adi - 16.02.2019 / 17:39, *.centertel.pl

Sędzia jak zwykle pomógł burakom z Białorusi.

odpowiedz
Rudolf - 16.02.2019 / 15:24, *.112.123

Legia już po tej kolejce będzie liderem. Wygramy z Craxą, choć nie wysoko a Lechia dostanie w czapkę w Kielcach 2-3 bramkami.
W Gdańsku nawet ich prezes oszust i kombinator wystraszył się ewentualnej wypłaty premii mistrzowskiej i w nowym roku tylko sprzedawał a wzmocnień żadnych nie zrobił. Wspomniany w każdym wywiadzie podkreśla, że wystarczy mu 3-5 miejsce. Ważne dla niego by handel piłkarzami kwitł. W dalszej perspektywie to Jagiellonia będzie głównym rywalem w walce o MP z Legią

odpowiedz
krys008 - 16.02.2019 / 14:37, *.t-mobile.pl

Muszę dodać, że wczorajszy tweet pana Leśnodorskiego w punkt. Brawo panie Bogusławie!

odpowiedz
Wolfik - 16.02.2019 / 19:24, *.mm.pl

@krys008: No, w tweetach (cokolwiek to jest) to prezes tysiąclecia nie miał sobie równych...

odpowiedz
krys008 - 16.02.2019 / 13:14, *.t-mobile.pl

Jako będę z niewielu na tym forum przyznaję, że cenię AN jako trenera. Byłem ciekaw jak będzie wyglądał początek roku w Lechu. Dostał dobry materiał, jak na nasze warunki, a tu szok. To nie były dwie pechowe porażki. O grze Lecha nie można napisać nic pozytywnego, nic. Przy takiej grze nie mają szans na puchary. Przegrali u siebie z Zagłębiem, a wczoraj łomot od Piasta. Coś nie poszło panie Adamie. Cały zespół wygląda slabo, a obrona dramatycznie. Z tego co słyszałem trener zablokował dwa transfery do klubu, w tym Arsenicia. Panie Adamie mówią, że pycha kroczy przed upadkiem...

odpowiedz
antyk - 16.02.2019 / 12:08, *.207.224

no ładnie,nie śledziłem wczoraj wyników bo trochę popłynąłem a tu taka miła wiadomość z rana,brawo piast i Pogoń,ciekawe co nawałka na konferencji po meczu powiedział,hehe niezła beka:)))

odpowiedz
Wolfik - 16.02.2019 / 11:47, *.mm.pl

Po obejrzeniu wczorajszego meczu Pogoni (jak również wcześniejszego z Lechią) mogę powiedzieć, że trener Kosta Runjaic wykonał tam kawał dobrej roboty. Na tą chwilę grają chyba najładniej w lidze.

odpowiedz
Ds - 16.02.2019 / 11:28, *.chello.pl

Vanna Ly zachwycony grą łacha, szykuje ofertę odkup tego zasłużonego klubu

odpowiedz
Po(L)ubiony - 16.02.2019 / 09:52, *.chello.pl

Opatrzność czuwała i milicjant nie został trenerem Legii.

odpowiedz
lol - 16.02.2019 / 09:42, *.198.13

Dobry Bóg nas zachował od Nawałki.

odpowiedz
tomiacab - 16.02.2019 / 07:59, *.145.20

Dobry wieczór (był wczoraj) w tym samym czasie zarobiłem ponad stówkę na nieszczęściu pyrusów (co w odczuciu pozwala moja wygraną:) ) i do tego ugrałem 180 zł (w 17 minut) na Juve. Teraz połowę wygranej mogę postawić na zwycięstwo ze sracovią

odpowiedz
Gienek - 16.02.2019 / 07:38, *.play-internet.pl

To sobie poznańska zarozumiała frajernia zatrudniła Nawałkę :-) Dobrze, że do nas nie przyszedł.

odpowiedz
Obcy - 16.02.2019 / 07:13, *.t-mobile.pl

Brawo Lech. Oby tak dalej. Jeszcze ze dwie porażki i w Poznaniu będą rozglądać się za nowym trenerem.

odpowiedz
lol - 16.02.2019 / 10:52, *.198.13

@Obcy: Niedługo będzie Brzęczek do wzięcia

odpowiedz
Jacek - 16.02.2019 / 07:01, *.tpnet.pl

Wiara lacha twierdzi, ze to lach rutkowskich. Przeciez od kilkunastu lat wszyscy wiedza, ze kolejorza juz nie ma. Zostala tylko amica posran. Wreszcie sami to przyznali.
Swoja droga ogromne gratulacje za sukces w Gliwicach, bo powinno byc wyzej.

odpowiedz
Pralka automatyczna - 16.02.2019 / 02:06, *.play-internet.pl

Lech miał iść na mistrza? Hahaha, ledwo się utrzymałem w fotelu ze śmiechu. Teraz wychodzi prawdziwy kunszt trenerski Nawałki, jeden udany sezon w Górniku i ogłoszono go wielkim trenerem. A miał być u nas, chyba powinniśmy dziękować Bogu, że jest tam gdzie jest. A niektórzy tu tak zazdrościli Lechowi, że opycha młodych za granicę, i co teraz mają z tego?

odpowiedz
Cult⚽️Legia And friends forever - 16.02.2019 / 02:00, *.02.net

Brawo!Pogoń!Brawo!Piast!Łach to łach!

odpowiedz
Bubu - 16.02.2019 / 01:15, *.116.113

Cale szczescie jak narazie ,ze Adammmm jest w innym klubie z pyrlandii ,

odpowiedz
Lol - 16.02.2019 / 00:16, *.co.nz

Amika Wronki domaga się zwrotu licencji od łacha XD

odpowiedz
Elo elo - 15.02.2019 / 23:46, *.centertel.pl

MAM TAK SAMO JAK WY.....

LIGĘ MISTRZÓW W TV.

odpowiedz
Sputnik 44 - 16.02.2019 / 00:12, *.cyfrowypolsat.pl

@Elo elo: ty za oknem masz codziennie rzeczywistość PGRu hahahahaha...

odpowiedz
Pg - 16.02.2019 / 13:46, *.t-mobile.pl

@Elo elo: a ty Puchar Tymbarku.

odpowiedz
Arek - 15.02.2019 / 23:42, *.tpnet.pl

Tragiczny jest ten łach. Oni chyba zagrali gorzej niż z Lubinem tydzień temu. Jak my ich nie pogonimy za tydzień, to uznam to za niespodziankę. Chociaż też wydaje mi się, że za tydzień jakoś dziwnie mocy nabiorą. Jednak uważam, że przy naszej dobrej organizacji w obronie powinniśmy dać radę.

odpowiedz
Wolfik - 16.02.2019 / 11:44, *.mm.pl

@Arek: Nasza liga tak ma, każdy wynik jest możliwy. Równie dobrze możemy w Poznaniu wysoko wygrać, co sromotnie przegrać. Jak z każdym zresztą.

odpowiedz
Sig - 15.02.2019 / 23:40, *.chello.pl

Ciekawe kto się u buka za mecz w Gliwicach oblowil...

odpowiedz
tomiacab - 16.02.2019 / 07:55, *.145.20

@Sig: ja :) hehehe wiem co m masz na myśli, może się nie obłowiłem ponad 100 zl zarobiłem na ich nieszczęściu :)

odpowiedz
tomiacab - 16.02.2019 / 07:55, *.145.20

@Sig: ja :) hehehe wiem co m masz na myśli, może się nie obłowiłem ponad 100 zl zarobiłem na ich nieszczęściu :)

odpowiedz
Bojar - 16.02.2019 / 18:14, *.56.178

@tomiacab: On miał na myśli "piłkarzy" łacha...

odpowiedz
lol - 15.02.2019 / 23:22, *.rr.com

lech zdechl hahahaha. gratulacje zatrudnienia nawalki

odpowiedz
Kami - 15.02.2019 / 23:09, *.t-mobile.pl

I gdzie teraz Władeczki, Kristofy i inne wynalazki?

odpowiedz
miron - 15.02.2019 / 22:48, *.play-internet.pl

No to lokomotiw wronki dał popis hehe to teraz pewnie wojewoda zamknie sektor gości z obawy o nastroje pyrlandii...

odpowiedz
Bloom - 15.02.2019 / 22:24, *.plus.pl

Całe szczęście że ten pseudo trener Zapałka który miał szczęście w losowaniach i Lewandowskiego, nie został trenerem Legii. Piękną robotę odwala w amice.

odpowiedz
Adi - 15.02.2019 / 22:09, *.play-internet.pl

Ale Lech daje popis gry w piłkę.

odpowiedz
WIE(L)UN - 15.02.2019 / 21:59, *.18.56

Amica piekny wpi...ol w gliwicach nawalka dzieki buhahaha

odpowiedz
Pewne info - 15.02.2019 / 11:52, *.centertel.pl

Piątek 15.02.
godz. 18:00 Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze (Eurosport 2) 1
godz. 20:30 Piast Gliwice - Lech Poznań (C+ Sport) 1

Sobota 16.02.
godz. 15:30 Jagiellonia Białystok - Wisła Płock (C+ Sport / nSport) 2
godz. 18:00 Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia (C+ Sport) X
godz. 20:30 Korona Kielce - Lechia Gdańsk (C+ Sport) 1
Niedziela 17.02.
godz. 15:30 Zagłębie Lubin - Miedź Legnica (C+ Sport) 1
godz. 18:00 Legia Warszawa - Cracovia (C+) 1

odpowiedz
gustaw - 15.02.2019 / 21:34, *.centertel.pl

@Pewne info : Dobre typy ! Tylko pomyliles 1 z 2 przy meczach Legia - Cracovia i Jagiellonia - Wisla Plock.

odpowiedz
Gienek - 15.02.2019 / 09:48, *.netfala.pl

Jest duża szansa, że lechia straci punkty w Kielcach. Legia musi wygrać i lider będzie blisko. Fajnie byłoby zostać liderem po meczu w Poznaniu :-) W maju zdobyliśmy tam mistrza, a za tydzień lidera. Poza tym jaga nie będzie miała łatwo, bo Wisła ma nóż na gardle, a amika wtopi w Gliwicach, bo dla Fornalika to jest więcej niż mecz przeciwko Nawałce.

odpowiedz
antyk - 16.02.2019 / 13:47, *.207.224

@Gienek: no i wtopiła oby reszta twoich przewidywań się sprawdziła,pięknie by było,pozdrawiam

odpowiedz