Morayo Soluade - fot. Bodziach / Legionisci.com
REKLAMA

Soulade wygrał konkurs wsadów. Prewitt bliski wygranej

Fumen, źródło: Legionisci.com

Mo Soluade wygrał konkurs wsadów, a Omar Prewitt zajął drugie miejsce w rywalizacji najlepszego rzucającego za 3 punkty. Oba konkursy odbyły się w trakcie trzeciego dnia turnieju Pucharu Polski rozgrywanego w Arenie Ursynów. O miano najlepszego dunkera ubiegał się również Mikołaj Kołodziej, ale ostatecznie zajął szóste miejsce.

Zawody indywidualne odbyły się między pierwszym a drugim półfinału turnieju. Najpierw odbył się Konkurs Wsadów. W pierwszej rundzie dobre wrażenie zrobił Cleveland Melvin. Jednak gdy przyszło mu wykonać drugi dunk, pogubił się i zamiast awansować do finału, znalazł się w gronie trójki, która pożegnała się z zabawą. Wśród pokonanych był Michał Kołodziej, któremu kompletnie nie wyszły trzy próby, choć pomysł był niezły. Inaczej wyglądał Mo Soluade, którego solidne wsady dały wejście do finału. W tej części to właśnie zawodnik Legii był najrówniejszy. Pozostali konkurenci marnowali swoje podejścia. Efekt? Czek na 5000 zł oraz pamiątkowa statuetka trafiła w ręce podopiecznego Tane Spaseva.

Konkurs Wsadów - wyniki
Pierwsza runda:
Michał Kołodziej (Legia Warszawa) - 36 + 14 = 50
Devonte Upson (Start Lublin) - 36 + 44 = 80
Mathieu Wojciechowski (MKS Dąbrowa Górnicza) - 32 + 37 = 69
Mo Soluade (Legia Warszawa) - 40 + 37 = 77
Kacper Borowski (Start Lublin) - 41 + 41 = 82
Cleveland Melvin (MKS Dąbrowa Górnicza) - 45 + 26 = 71

Runda finałowa
Mo Soluade (Legia Warszawa) - 48 + 40 = 88
Devonte Upson (TBV Start Lublin) - 20 + 23 = 43
Kacper Borowski (TBV Start Lublin) - 45 + 24 = 69Następnie do gry weszli najlepsi strzelcy. Omar Prewitt solidnie wykorzystał swoje 60 sekund. 16 punktów dało mu ex-aequo drugie miejsce za Michałem Chylińskim. Amerykanin poprawił swój wynik w finale zdobywając 21 punktów. Wydawało się, że nagroda powędruje w ręce legionisty. Jako ostatni rzucał zawodnik Stali Ostrów i zapewnił sobie wygraną dosłownie w ostatniej sekundzie!

Konkurs Rzutów za 3 punkty
Pierwsza runda:
Michał Chyliński (Stal Ostrów Wlkp.) - 20
Tre Bussey (Polpharma Starogard Gdański) - 16
Marcin Dutkiewicz (Start Lublin) - 15
Omar Prewitt (Legia Warszawa) - 16
Paweł Kikowski (King Szczecin) - 15
Michael Umeh (Polski Cukier Toruń) - 11

Runda finałowa:
Michał Chyliński (Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.) - 22
Tre Bussey (Polpharma Starogard Gdański) - 12
Omar Prewitt (Legia Warszawa) - 21

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
???? - 19.02.2019 / 07:55, *.com.pl

Co żeście nagryzmolili ? Wyniki finałów i zawodników na poszczególnych miejscach po finałach to jakieś poplątanie z pomieszaniem.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.