fot. MIshka / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Porażka z Cracovią w Warszawie po 68 latach

Wiśnia i Fumen, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W niedzielę byliśmy świadkami zakończenia historycznej passy. Legia przegrała z Cracovią na własnym stadionie po raz pierwszy od 68 lat. Ostatni raz stołeczny klub musiał uznać wyższość "Pasów" 17 czerwca 1951 roku, kiedy uległ 2-4. Co więcej, dla mistrzów Polski była to pierwsza porażka z tym klubem od 2005 roku. 14 lat temu krakowianie zwyciężyli u siebie 1-0 po bramce Marcina Bojarskiego.

W niedzielny wieczór dwukrotnie golkipera Legii pokonał Javi Hernandez. Co ciekawe, były to pierwsze dwa gole stracone w jednym meczu z "Pasami" od 1962 roku. To tylko pokazuje, że przez kilkadziesiąt ostatnich lat krakowski klub był jednym z tych, z którymi legionistom grało się wyjątkowo dobrze. Warto jednak zaznaczyć, że od sezonu 1984/85 do sezonu 2003/04 Cracovia nie występowała w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Pewne symptomy pogorszenia się tego stanu rzeczy można było jednak zaobserwować w rundzie wiosennej sezonu 2017/18, kiedy w Krakowie padł bezbramkowy remis. W poprzedniej rundzie na boisku rywala ponownie nie zobaczyliśmy bramek. W ostatniej kolejce podopieczni Michała Probierza dopięli wreszcie swego i kontynuują swoją, jak na razie krótką, passę trzech meczów z Legią bez porażki.

Wynik niedzielnego meczu to:
- pierwsza porażka z Cracovią od 2005 roku
- pierwsza porażka z Cracovią u siebie od 1951 roku
- pierwszy raz dwa stracone gole w meczu z Cracovią u siebie od 1962 roku
- trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa nad Cracovią oraz bez strzelonego gola

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.