Oprawa Lecha na meczu z Legią - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Raport z trybun

Na stadionach: Poznaniak nie pozwolił... Niemca trzymał twarz przy glebie

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Za nami bardzo słaby kibicowsko weekend, głównie za sprawą licznych zakazów wyjazdowych, w związku z którymi derbowe mecze wypadły blado. Do Wrocławia nie mogli pojechać fani z Lubina, a do Zabrza sosnowiczanie. Ponadto z powodu zakazów na swoich wyjazdach nie pojawili się fani Pogoni i Jagiellonii, a ekipa Wisły nadal nie odnalazła się w "nowej rzeczywistości". Jedynym meczem godnym uwagi było sobotnie spotkanie Lecha z Legią, na którym była najwyższa frekwencja, najliczniejsza grupa przyjezdnych oraz atrakcje ultras z obu stron.

Skromną prezentację przygotowała także Cracovia, która na fali lepszych wyników stara się o lepszą frekwencję na swoim stadionie. Fani Śląska oddali hołd zmarłemu kibicowi, prezentując transparent oraz krzyż z rac.

Ekstraklasa:

Lech Poznań - Legia Warszawa (1333)
Fani Legii do Poznania przyjechali pociągiem specjalnym w 1333 osoby. W sektorze gości wywieszonych zostało 9 flag. Legioniści na początku meczu spalili trzy flagi Lecha oraz trochę innych barw, a następnie odpalili 50 rac. Lechici po kilkunastu minutach spotkania zaprezentowali oprawę składającą się z malowanej sektorówki, przedstawiającej Niemca trzymanego butem przy podłożu, a jej uzupełnieniem były dwa transparenty "Poznaniak nie pozwolił..." i "Niemca trzymał twarz przy glebie". Następnie dolny transparent został zastąpiony płótnem z hasłem "1918 niezapomniane zwycięstwo 1919", a nad nim odpalonych zostało kilkanaście rac. W drugiej połowie gospodarze wywiesili transparent z postaciami z "Blok Ekipy" (z m.in. obitym Spejsonem) oraz hasłem "Legia Warszawa to najlepszy klub kto nie wierzy... Wojtas przyciśnij, bo się wykrwawi". Na trybunach łącznie 24 tys. widzów.

Miedź Legnica - Wisła Płock (130)
Na trybunach tylko 4 tys. widzów i znacznie skromniejszy niż ostatnio młyn legniczan. Oprawę przygotowała grupa młodzieży na sektorze rodzinnym. Kibice Wisły do Legnicy przyjechali w ok. 130 osób. W sektorze gości wywiesili pięć flag.

Arka Gdynia - Piast Gliwice (8)
Na trybunach nie działo się nic godnego uwagi. Fani Piasta na tym wyjeździe stawili się w bardzo skromnej liczbie, z jedną niewielką flagą. Po meczu arkowcy skandowali pod adresem swoich piłkarzy "Co wy robicie, wy naszą Arkę hańbicie".

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin (-)
Derbowe spotkanie we Wrocławiu obejrzało ok. 8 tys. widzów. Wrocławianie zaprezentowali krzyż z rac, chorągiewki oraz transparent "Wiele Tobie zawdzięczamy, wyjazdowicze, ultrasi, chuligani. Pokazałeś nam Śląsk po raz pierwszy, mówiłeś by być z nim do grobowej deski..." - prezentacja poświęcona w hołdzie ś.p. Markowi "Plucie". Zagłębie na wyjazd pojechać nie mogło, co było karą za mecz u siebie z Miedzią.

Korona Kielce - Pogoń Szczecin (-)
Portowcy do Kielc pojechać nie mogli, ze względu na zakaz wyjazdowy, którym ukarani zostali za pirotechnikę odpaloną na swoim stadionie. Liczba Koroniarzy w młynie mocno przeciętna. W 14. minucie kielczanie uczcili minutą ciszy pamięć Sławomira Rutki.

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków ()
Na trybunach 12,5 tys. widzów, bez oprawy - dość słaba frekwencja biorąc pod uwagę bardzo dobre wyniki piłkarzy i szanse na mistrzostwo Polski. Gospodarze wywiesili transparent "Stomil nigdy nie zginie".

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec (-)
Spotkanie znacznie straciło na atrakcyjności ze względu na zakaz wyjazdowy Zagłębia. Gospodarze z przeciętną frekwencją, poniżej 14 tys. widzów. Bez oprawy.

Cracovia - Jagiellonia Białystok (-)
Kibice Jagiellonii na wyjazd do Krakowa pojechać nie mogli, bowiem białostoccy działacze o jeden dzień za późno wysłali zamówienie na bilety. "Pasy" jakby tylko na to czekały, odmawiając wysłania wejściówek. Niestety, mecz rozegrano bez udziału kibiców gości. Spora mobilizacja sprawiła, że na trybunach pojawiło się ponad 11 tysięcy widzów, co w przypadku Cracovii jest bardzo dobrym wynikiem. Gospodarze zaprezentowali na trybunie prostej flagi na kiju oraz transparent "Trzeba mieć charakter i ze stali nerwy, aby nieugięcie trwać przy niej bez przerwy".


Wyjazd tygodnia: 1333 kibiców Legii w Poznaniu
Oprawa tygodnia: Choreo Lecha na meczu z Legią

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:

Lech Poznań na meczu z Legią Warszawa:
Lechia Gdańsk na meczu z Wisłą Kraków:
Górnik Zabrze na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Cracovia na meczu z Jagiellonią Białystok:


Miedź Legnica na meczu z Wisłą Płock:


Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica:


Arka Gdynia na meczu z Piastem Gliwice:
Korona Kielce na meczu z Pogonią Szczecin:


Śląsk Wrocław na meczu z Zagłębiem Lubin:


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
L - 28.02.2019 / 13:04, *.tpnet.pl

@KAMIL: no nie wiem, Górnik w poprzednim sezonie pokazał ze ma o wiele większy potencjał niż 14 tys...

odpowiedz
Ff - 27.02.2019 / 23:49, *.chello.pl

@Darko: a tobie analfabeto o co się rozchodzi??

odpowiedz
KAMIL - 27.02.2019 / 23:18, *.com.pl

jak 14tys. na Górniku to przeciętna frekwencja to nie wiem w jakim w świecie Wy żyjecie ! Górnik trzyma fason ! ciekawe jak na Miedzi będzie poniżej 20tys. co napiszecie ? że dobra frekwencja....troszkę obiektywizmu

odpowiedz
A.K. - 27.02.2019 / 22:47, *.play-internet.pl

@Gienek: nie no gienas wy to naprawdę macie super oprawy takie wręcz kosmiczne

odpowiedz
Gienek - 27.02.2019 / 21:15, *.tpnet.pl

Amika nigdy nie robiła opraw, na które ktoś by spojrzał i powiedział "wow!". Czasem im wyszło coś przeciętnego. Teraz jednak stoczyli się na margines i prezentują co najwyżej poziom Polonii Bytom lub Korony Kielce.

odpowiedz
Eks karnet - 27.02.2019 / 21:03, *.chello.pl

Fajna ta oprawa Lecha z Blok Ekipą :D Lubię takie akcje z jajem ;)

odpowiedz
Zzz... - 27.02.2019 / 19:48, *.play-internet.pl

@Rogal: poznaniacy w niemieckich mundurach walczyli z Polakami. Ot tacy z nich patryjoci....

odpowiedz
News⚽️Legia - 27.02.2019 / 01:01, *.94.53


Poziom spada jak Polskie notowania...

odpowiedz
Darko - 26.02.2019 / 21:13, *.172.78

jaką stas chodzi Wisłę Kraków czy Płock Fani Arki mieli Racji ich Zgrali kiepskoi

odpowiedz
FC - 26.02.2019 / 20:59, *.play-internet.pl

@Peter: Rutka też w MKS Kozienice grał a pierwszy jego klub to chyba Proch Pionki.

odpowiedz
Jasio - 26.02.2019 / 20:03, *.telkab.pl

@Stas: nie

odpowiedz
Peter - 26.02.2019 / 20:01, *.vectranet.pl

Ładny gest Koroniarzy. Pamiętajmy, że Sławek Rutka grał także u Nas!

odpowiedz
zdzichu - 26.02.2019 / 17:51, *.play-internet.pl

@Stas: nieprawda

odpowiedz
Rogal - 26.02.2019 / 17:37, *.tpnet.pl

@Mrok: słaby ten twój dziadek i jego poglądy. Polskość trzeba pielęgnować i podkreślać, no ale pamiętam jak kiedyś na wyjeździe w Chorzowie hanysy drwiły z powstańców warszawskich....

odpowiedz
Stas - 26.02.2019 / 16:12, *.centertel.pl

Czy to prawda ze wisla srracila wszystkie flagi?

odpowiedz
Xxxl - 26.02.2019 / 14:58, *.plus.pl

Do czego odnosi się hasło z drugiej oprawy?

odpowiedz
Szymon - 26.02.2019 / 12:03, *.chello.pl

Dla mnie trochę mało tych zakazów. Mogli by zakazać zakazów.

odpowiedz
Mrok - 26.02.2019 / 11:14, *.chello.pl

Poznaniak nie pozwolił...
a mój śp dziadek w tym temacie o Poznaniakach opowiadał pewien dowcip. Wiecie dlaczego podczas wojny w Poznańskiem nie było partyzantki? Bo Niemcy zakazali.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.