Arka Gdynia - Legia Warszawa w finale PP - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Trybunał Arbitrażowy oddalił skargę Legii

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W poniedziałek odbyła się rozprawa przed Trybunałem Arbitrażowym do spraw Sportu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który oddalił skargę Legii od decyzji Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN. Decyzja NKO z dnia 13 czerwca 2018 r. nakładała karę pieniężną w wysokości 100 tys. złotych za zachowanie kibiców Legii podczas meczu finałowego Pucharu Polski z Arką Gdynia w sezonie 2017/18.

Istota sporu - poza prawidłowością przeprowadzenia postępowania dowodowego - dotyczyła odpowiedzialności organizatora meczu finałowego, czyli Polskiego Związku Piłki Nożnej, za zachowanie kibiców obu drużyn, biorących udział w finale Pucharu Polski.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
kubica - 20.02.2019 / 00:45, *.cyfrowypolsat.pl

Jest jarane i atmosfera to nakładają kary, a wiadomo jak w tej kwestii wyróżniają klub ze stolicy. Tak było jest i będzie. Loczek ma to wliczone w budżet. Wszystkie płaczki co się srają o pirotechnikę bo to bo tamto bo sramto, może wolelibyście oprawy jak na tej jadze gdzie stoją jak pajace w paltach i machają balonikami... jak się nie podoba to oglądaj mecz na c+ jeden z drugim. To jest Legia Warszawa!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Alonso - 20.02.2019 / 16:54, *.206.109

@kubica: Kubica jak Ci się podoba to może zapłać raz ze swojej kieszeni to wtedy mogę z Tobą pogadać jak z osobą normalną . Łatwo się leje kasę na kary jak to nie dotyka kogoś bezpośrednio . Nie sztuką jest zrobić dobrą oprawę z racowiskiem . Sztuką jest zrobić dobrą oprawę bez rac , a tym samym i kar .

odpowiedz
SEBO(L) - 20.02.2019 / 18:10, *.chello.pl

@kubica: no to gdy już zarobisz pierwsze 100000 zł,to weź je wrzuć do kominka i spal. I krzycz: to jest Legia Warszawa!!!!!

odpowiedz
kubica - 22.02.2019 / 01:01, *.cyfrowypolsat.pl

@Alonso: A skąd przekonanie, że płacę z nie swojej kieszeni? :) Słuchaj Andrzej, jak Ci się nie podoba to siedź przed tv i oglądaj :) po co się tu dusisz i wylewasz swoje żale, kompleksy jakieś masz? Podejdź na meczu do decyzyjnych osób, porozmawiaj, powiedz, że Ci się to nie podoba i że "Sztuką jest zrobić dobrą oprawę bez rac" :D a nie płaczesz schowany za internetem. Dorzuciłeś się kiedyś do jakiejkolwiek oprawy?? Zrobiłeś w ogóle coś kiedyś dla tego klubu? Czy tylko siedzisz i tu jęczysz jeden z drugim. Powtórzę jeszcze raz, to jest Legia Warszawa a nie jakiś wałcz czy inne piździszewo, wiesz dlaczego od lat jesteśmy w czołówce europejskich ultras?? nie wiesz i nigdy tego nie zrozumiesz!!

odpowiedz
Szymon - 19.02.2019 / 22:35, *.co.uk

Za duzo bylo na tym meczu pirotechniki rodzice z dziecmi wychodzili ze stadionu a kare niech zaplaca ze tak powiem "kibice"

odpowiedz
Pyroman - 21.02.2019 / 20:44, *.centertel.pl

@Szymon: dzieci to do przedszkola powinny chodzic a nie na mecze. Jak lecą bluzgi to zatykają im uszy? W Polsce pilka nozna klubowa to emocje nie dla dzieci!!

odpowiedz
Arek - 19.02.2019 / 22:16, *.tpnet.pl

Rudy sam niech sobie zapłaci. Jakby był jakiś dym na Ł3 to odpowiadałby za to organizator meczu, czyt. Legia. A kto był organizatorem tego finału? Pytanie retoryczne. I tak się jakoś składa, że najwyższe kary dostaje. Legia. Ciągnij się Pan Panie rudy. Teraz udupią Furmana, bo już rudy wie, co było na nagraniu video z meczu w Białym. Tak przynajmniej twierdzi. Trzym się Tam Furmi, jeszcze będzie dobrze.

odpowiedz
Kibice sà lepsi od piłkarzy - 19.02.2019 / 21:17, *.122.253

Klub powinien zapłacić z oszczèdnosci na gazie✨⚽️⚽️⚽️✨

odpowiedz
Ding - 19.02.2019 / 17:29, *.215.197

Spoko, 3-4 "zbiórki na oprawę, każdy grosz się liczy" i starczy

odpowiedz
? - 19.02.2019 / 17:22, *.206.73

SKWL jak się zadeklarował , że będzie płacił kary za siebie nałożone na Legię to chyba raczej nie miał na myśli ceny biletów ?

odpowiedz
Kibic Legii - 19.02.2019 / 15:56, *.206.73

Kolejne 100 tys. Legia w plecy . I choć w klubowej kasie świszczy pustkami to jeszcze sami z niej wylewamy . Nie pomagamy tym Legii . Kiedyś było rzucone , że sami płacimy za nasze kary , Ale bodaj chyba raz tak tylko było . Bo bulenie z własnej kieszeni jednak daje się we znaki , a robimy to ze świadomością Legii

odpowiedz
Ał tor - 19.02.2019 / 17:08, *.207.10

@Kibic Legii: wszak bulimy w cenie biletów...

odpowiedz
Jak klub będzie grał w europicharach to i na karty starczy. - 19.02.2019 / 17:22, *.129.42

@Ał tor:..

odpowiedz
Autor - 19.02.2019 / 21:31, *.play-internet.pl

@Kibic Legii: wstawaj, zesrałeś się! Idź sobie na K6, tam nie ma kar.

odpowiedz
Przemo - 20.02.2019 / 12:38, *.net.pl

@Autor: jak chciałeś zabłysnąć to trzeba było posypać się brokatem

odpowiedz