Młodzież: mecze środowe

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Drużyna juniorów starszych pokonała w sparingu przy Łazienkowskiej 1-0 IV-ligową Wisłę Płock. Jedynego gola zdobył Bartłomiej Ciepiela po akcji Nikodema Niskiego. W drugim dzisiejszym sparingu Legia U16 zmierzyła się z Unią Warszawa U17. Po bezbramkowej I połowie, po przerwie prowadzenie objęli goście, ale finisz legionistów był bardzo skuteczny i to oni wygrali 4-1.

W sobotę podopieczni Marka Saganowskiego zmierzą się o 12 z IV-ligową Lublinianką, natomiast juniorzy młodsi z rocznika 2003 (i mł.) rozegrają o 14 sparing z rówieśnikami z Jagiellonii Białystok.

Legia U18 1-0 (1-0) Wisła II Płock
1-0 20 min. Bartłomiej Ciepiela (dob. strzału Nikodema Niskiego)

Legia: Gabriel Kobylak [02](46' Kacper Tobiasz [02]) – Ariel Mosór [03], Jan Goliński (Kpt), Michał Gładysz - Nikodem Niski [02] (46' Dawid Wach), Piotr Kusiński (65' Mateusz Szyszkowski), Bartosz Rymek [99] (55' Dawid Olejarka, Przemysław Czado – Mateusz Leszczuk (46' Paweł Urban), Bartłomiej Ciepiela (55' Wiktor Preuss), Szymon Włodarczyk [03](46' Mateusz Misiak)

Drużynę prowadzili dziś, w ramach tradycyjnej okresowej wymiany, Tomasz Sokołowski i Grzegorz Szoka. Trener Marek Saganowski obserwował zaś pilnie poczynania podopiecznych z drugiej strony boiska, w towrzystwie Piotra Mosóra, Piotra Włodarczyka i Jacka Bednarza. Stężenie legijnej historii pod balonem przy Łazienkowskiej było dziś zresztą duże, gdyż zespół Wisły II Płock prowadził Adam Majewski znany doskonale kibicom z Warszawy z występów w latach 1999-2003.

W zespole z Warszawy pojawili się rekonwalescenci Mateusz Szyszkowski oraz Bartosz Rymek z Legii II, dla którego to pierwszy występ od 8 miesięcy, po przerwie spowodowanej kontuzją. Kontuzje wyeliminowały z gry Mieszko Lorenca i Patryka Konika (rozcięte w ostatnim meczu kolano wymagało poważnego szycia; inny z graczy, którzy przedwczesnie opuścili w sobotę boisko, Ariel Mosór, na szczęście był już gotowy do gry), zaś choroby - Filipa Czacha i Mateusza Lisowskiego. Trener Piotr Kobierecki zabrał z kolei na poranny trening z Legią II dwóch środkowych pomocników - Łukasza Łakomego i Radosława Cielemęckiego, pozostawiając z kolei na mecz Bartłomieja Ciepielę. To właśnie ofensywny gracz rodem z Dębicy był bohaterem I połowy, gdy po rajdzie Nikodema Niskiego i jego strzale, dobił piłkę zdobywając prowadzenie dla Legii w 20. minucie. Oba zespoły dość skutecznie, wzajemnie niwelowały swoje poczynania w środku pola, a mimo kilku okazji żadnemu z zespołów nie udało się strzelić gola.
W przerwie i niedługo po niej, w zespole Legii doszło do kilku zmian; doskonałą okazję miał w 54. minucie jeden z wprowadzonych, Mateusz Misiak, którego strzał w sytuacji sam na sam bramkarz odbił nogami. Strzałów z dystansu dwukrotnie próbował również Wiktor Preuss, ale bez większego efektu. Płocczanie byli dość skutecznie odpychani od pola karnego Legii, a uderzenia z dystansu nie mogły zaskoczyć naszego golkipera. Po najciekawszym z nich (rzut wolny z 25 metrów), piłka wylądowała na bocznej siatce.
W końcówce spotkania zrobiło się ciekawiej - po rzucie wolnym Misiaka i rykoszecie piłka minimalnie minęła słupek; groźnie główkowali po stałych fragmentach Misiak i Ariel Mosór, z kolei ładną interwencją po uderzeniu pomocnika Wisły z dystansu popisał się Kacper Tobiasz. Legia sporo atakowała, ale akcjom zabrakło dobrego wykończenia i wynik nie uległ już zmianie.

Legia U16 4-1 (0-0) Unia Warszawa 02/3