Daniel Rosa w akcji podczas pierwszego meczu play-off z drużyną UKS Centrum Augustów - fot. Hugollek / Legionisci.com

Rosa: Sobotnie spotkanie było bardziej wymagające

Hugollek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Daniel Rosa: Myślę, że w kwestii pewnego zwycięstwa 3-0 w niedzielnym meczu klucz stanowiła swojego rodzaju determinacja. Wykonywaliśmy dobrze założenia wyznaczone nam przez trenera przed spotkaniem, co przynosiło nam punkty, które przeradzały się w wygrane sety i utrudniały grę przeciwnikowi.

W pierwszym pojedynku zespół z Augustowa pozytywnie nas zaskoczył, ukazując swoją grą wysoki poziom. Play-offy rządzą się swoimi prawami, tutaj każdy zaczyna z czystym dorobkiem, liczy się tylko wyeliminowanie rywala. My chyba wybiegliśmy myślami trochę za daleko, na szczęście udało nam się wrócić do gry jeszcze w sobotnim meczu.
Jako że pierwsza konfrontacja zdążyła już sporo ustawić, niedzielny pojedynek był już dużo spokojniejszy w naszym wykonaniu. Myślę, że większe wyzwanie stanowiła pierwsza rywalizacja, w której musieliśmy pokazać charakter i zostawić serducho na boisku, żeby nie przegrać w tym trwającym ponad dwie i pół godziny spotkaniu. Takie mecze też są potrzebne, na pewno budują atmosferę i sprawiają, że stajemy się jeszcze mocniejsi.
Niedzielne zwycięstwo bez straty seta dodało nam pewności siebie przed wyjazdowym meczem w Augustowie, który bez wątpienia nie będzie należał do łatwych. Pojedziemy tam jednak w dobrych nastrojach po kolejne zwycięstwo.