Legia po zdobyciu mistrzostwa w Poznaniu - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

PZPN zmienił układ kolejek w grupie mistrzowskiej

Woytek, źródło: 90minut.pl, Legionisci.com

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej uchwałą nr VIII/168 z dnia 26 września 2018 r. zmienił układ kolejek 31-37 w Lotto Ekstraklasie. Zmiany dotyczą tylko grupy mistrzowskiej i polegają na tym, że układ meczów w kolejkach 31-37 będzie odwrotny do układu w regulaminie rozgrywek według stanu na rozpoczęcie sezonu 2018/2019 (dotychczasowa 31. kolejka będzie 37. kolejką, 32. - 36. itd.).

W starym układzie mecze między czołowymi drużynami - walczącymi o mistrzostwo - odbywały się w kolejkach 34-37, a kolejki 31-33 to rywalizacja pierwszej czwórki z ekipami 5-8. PZPN postanowił odwrócić to tak, aby w ostatniej kolejce wszystkie drużyny z miejsc 1-4 po rundzie zasadniczej grały mecz na swoim stadionie. Trudno nie odnieść wrażenia, że takie działanie to efekt ubiegłorocznej sytuacji w Poznaniu, kiedy to mecz nie został dokończony z powodu zachowania kibiców Lecha.

Nowy układ rundy mistrzowskiej, zmieniony w trakcie (sic!) trwającego sezonu, spowoduje, że w trzech ostatnich kolejkach zespoły z miejsc 1-4 po rundzie zasadniczej będą rywalizowały z tymi, które najprawdopodobniej będą grały już o nic.

Dotychczasowy układ terminarza wyglądał następująco:

31. kolejka: 1-6; 2-5; 3-8; 4-7
32. kolejka: 8-1; 5-4; 6-2; 7-3
33. kolejka: 1-5; 4-8; 2-7; 3-6
34. kolejka: 4-1; 2-3; 6-7; 8-5
35. kolejka: 1-2; 3-4; 5-6; 7-8
36. kolejka: 7-1; 3-5; 8-2; 4-6
37. kolejka: 1-3; 5-7; 2-4; 6-8

Nowy wariant grupy mistrzowskiej:

31. kolejka: 1-3; 5-7; 2-4; 6-8
32. kolejka: 7-1; 3-5; 8-2; 4-6
33. kolejka: 1-2; 3-4; 5-6; 7-8
34. kolejka: 4-1; 2-3; 6-7; 8-5
35. kolejka: 1-5; 4-8; 2-7; 3-6
36. kolejka: 8-1; 5-4; 6-2; 7-3
37. kolejka: 1-6; 2-5; 3-8; 4-7

Układ spotkań w grupie spadkowej pozostaje bez zmian.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (13)

+dodaj komentarz
oLaf - 21.02.2019 / 21:49, *.vectranet.pl

beznadziejna decyzja!!! w obecnej sytuacji Lechia zamiast po drodze zgubić punkty i grać o życie z Legią to będzie sobie grać na remis 0:0 stawiając autobus w bramce a potem klubiki w stylu kurnika oddadzą im punkty aby tylko Legia nie miała Mistrza.

odpowiedz
ja - 21.02.2019 / 18:09, *.chello.pl


Czyli zamiast ciekawego meczu o Mistrzostwo Polski byćmoże zapamiętanego na wieki, bedzie sytuacja gdzie walczaceo o mistrzostwo drużyny grają z tymi, którzy o nic nie grają.
A potem bedą insynuacje jak w 93.

Już w ostatnim meczu robili wszystko przeciwko nam.

odpowiedz
Arek - 21.02.2019 / 16:57, *.tpnet.pl

Ja nie wiem, co oni tam ćpają w tym pzpnie, ale normalni to tam nie są. Najpierw układają, żeby emocje były, a teraz zmieniają, bo zadymka w Pozn. Obsrali się i tyle. I żeby jeszcze między sezonami to szło by to zrozumieć. A tu sezon trwa w najlepsze, a tamci mącą. To jest jedna wielka porażka ten cały pzpn.

odpowiedz
LW - 21.02.2019 / 16:34, *.tpnet.pl

Ale ten rudzielec to jest cwaniaczek że ho ho. Nie dają rady organizacyjnie to wykombinowali żebyśmy nie mogli ew. zdobyć mistrza na wrogim terenie. Jak do 34 kolejki nie będziemy zależni tylko od siebie to jest po mistrzu bo wiadomo że kluby grające już o nic będą się podkładać żebyśmy nie zdobyli mistrzostwa. Układ dobry dla wszystkich innych a nie nas.

odpowiedz
Kapusta - 21.02.2019 / 14:31, *.play-internet.pl

Bez sensu. 33 kolejka i wszystko.jasne. 1 z 2 powinni grac w ostatniej kolejce. Albo 36.

odpowiedz
Andrzej - 21.02.2019 / 12:59, *.centertel.pl

Leśnie dziady, kombinują zawsze bez rozumu, zawsze!!!

odpowiedz
Jasio - 21.02.2019 / 12:57, *.edu.pl

Niedobra dla nas wiadomość.
Może być to bez znaczenia,ale może też nam poważnie zaszkodzić. Na pewno ta zmiana nam nie pomoże.

odpowiedz
RB - 21.02.2019 / 11:41, *.t-mobile.pl

Drużyny, które grają o nic i na luzie mogą naszym gwiazdeczkom sprawić sporo kłopotów.

odpowiedz
Maciek - 21.02.2019 / 11:09, *.chello.pl

To po co grać ostatnie 3 kolejki,jak już będzie wszystko wiadomo???

odpowiedz
Juri - 21.02.2019 / 10:00, *.centertel.pl

Piłkarski poker ma się dobrze.

odpowiedz
as - 21.02.2019 / 09:53, *.korbank.pl

a ja myślę, że pewne ekipy będą dawać dupy amice lub lechii w ostatnich kolejkach jak kurnik kiedyś łachowi, czy wyschłej?... już nie pamiętam, a na Legię będą spiny ogórków do ostatniej kolejki jak zwykle

odpowiedz
L - 21.02.2019 / 07:58, *.plus.pl

Bez sensu. Nie bedzie emocji na koniec sezonu. Tylko mecze z ogorkami co graja o nic... Wszystko moze sie rozstrzygnac w 4 pierwszych kolejkach rundy mistrzowskiej. Albo pipki beda graly asekuracyjnie pomiedzy soba (same remisy) i pozniej mistrzostwo rozstrzygnie sie w meczach z ogorami...

odpowiedz
FI(L)IP - 21.02.2019 / 07:56, *.belgacom.be

Może się okazać, że autorzy tego całego zamieszania - Lech - i tak ze zmian nie skorzystają.

odpowiedz