Eliminacje Euro 2020

Austria 0-1 Polska

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski wygrała 1-0 w pierwszym eliminacyjnym meczu do Euro 2020. Jedynego gola zdobył będący ostatnio w wyśmienitej formie Krzysztof Piątek, który wpisał się na listę strzelców w 69. minucie gry. Napastnik AC Milan niewiele wcześniej pojawił się na boisku, zmieniając Piotra Zielińskiego. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Artur Jędrzejczyk z Legii Warszawa.

Pierwsze minuty należały do gospodarzy. Kilka minut po pierwszym gwizdku arbitra dwukrotnie dobrą interwencją popisał się Wojciech Szczęsny, który zdołał odbić groźne uderzenia przeciwników. Polacy po raz pierwszy zagrozili dopiero za kilkanaście minut. Wówczas po rzucie rożnym główkował Kamil Glik. Spokojnie piłkę po jego próbie wyłapał jednak bramkarz reprezentacji Austrii. Za moment z dobrej strony pokazał się z kolei Kamil Grosicki. Pomocnik Hull City strzelił bardzo mocno zza pola karnego i ofiarna robinsonada Heinza Lindnera sprawiła, że „biało-czerwoni” zyskali tylko rzut rożny. Pierwszą połowę można podzielić na dwa etapy. Przez pierwszą jej część przeważali Austriacy, a w drugiej lepiej prezentowali się Polacy.

W przerwie selekcjoner Jerzy Brzęczek dokonał jedną zmianę. Arkadiusza Milika zastąpił, dosyć niespodziewanie, Przemysław Frankowski. Dosłownie kilka minut po wejściu pomocnik Chicago Fire zaprzepaścił dobrą kontrę Polaków, kiedy niedokładnie podawał z prawego skrzydła do środka boiska. Po godzinie gry odgryźli się Austriacy. Najpierw niecelnie uderzył Lazaro, a za moment z rzutu wolnego pomylił się Marko Arnautović. Napastnik West Hamu United miał bardzo dobrą okazję, aby zmusić do kapitulacji Szczęsnego.

W 69. minucie Polacy wyszli wreszcie na upragnione prowadzenie. Po rzucie rożnym w kierunku bramki piłkę kopnął Tomasz Kędziora, a z niepewnej interwencji Lindera skorzystał nie kto inny jak Krzysztof Piątek, który niewiele wcześniej zmienił kontuzjowanego Piotra Zielińskiego. Napastnik AC Milan z najbliższej odległości wpakował głową piłkę do siatki. Za kilkanaście minut snajper powinien po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Piątek dostał znakomite podanie od Roberta Lewandowskiego i w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok lewego słupka. Potem gospodarze robili wszystko, aby doprowadzić do remisu. W samej końcówce bardzo bliski szczęścia był Marc Janko, który z kilku metrów fatalnie spudłował. W doliczonym czasie gry Polaków uratował Szczęsny. Golkiper Juventusu z dużym wysiłkiem odbił strzał z dystansu Davida Alaby.

Austria 0-1 (0-0) Polska
0-1 Piątek 68'

Austria: 1. Heinz Lindner - 20. Stefan Lainer, 3. Aleksandar Dragović, 4. Martin Hinteregger, 11. Maximilian Wöber - 22. Valentino Lazaro (81, 21. Marc Janko), 14. Julian Baumgartlinger, 10. Florian Grillitsch (84, 19. Karim Onisiwo), 9. Marcel Sabitzer, 8. David Alaba - 7. Marko Arnautović.

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 19. Tomasz Kędziora, 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek, 18. Bartosz Bereszyński - 11. Kamil Grosicki (90, 2. Michał Pazdan), 14. Mateusz Klich, 10. Grzegorz Krychowiak, 7. Arkadiusz Milik (46, 21. Przemysław Frankowski), 20. Piotr Zieliński (59, 23. Krzysztof Piątek) - 9. Robert Lewandowski.

żółte kartki: Dragović, Alaba - Bereszyński.

sędziował: Anastássios Sidirópoulos (Grecja).
widzów: 40 400.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

+dodaj komentarz
Plaskacz - 23.03.2019 / 14:09, *.chello.pl

Pierwsza połowa jak ostatnie mecze Legii. Ból zębów i kopanie się po czołach. Po wejściu Piątka trochę się ruszyło. Co w kadrze jeszcze robi drewniany Milik?

odpowiedz
będziedobrze - 23.03.2019 / 13:26, *.t-mobile.pl

@LWL: Podróż w czasie? A jakie zespoły wystąpią w finale MŚ U-20?

odpowiedz
będziedobrze - 23.03.2019 / 13:07, *.t-mobile.pl

W tym fragmencie o Janko powinno być "który z kilku metrów ładnie spudłował" ; - )

odpowiedz
LWL - 22.03.2019 / 12:31, *.tpnet.pl

Gralismy slabo a Piatek uratowal 3 pkt.! "L" !!!

odpowiedz
Info - 22.03.2019 / 11:40, *.centertel.pl

@dino:
Trwają ponoć rozmowy..

odpowiedz
dino - 22.03.2019 / 09:26, *.108.201

@Felek:
hah na pewno ;-)

odpowiedz
Felek - 22.03.2019 / 09:23, *.netfala.pl

Ponoć Czerczesow jest na wylocie z Rosji. Trwają ponoć tajne negocjacje na linii Mioduski-Czerczesow.

odpowiedz
LWL - 22.03.2019 / 09:22, *.tpnet.pl

Polska 3-1 Lotwa !

odpowiedz
LWL - 22.03.2019 / 09:20, *.tpnet.pl

Przegrana Rosji w Kazachstanie otworzy szanse powrotu do "L" ? O co chodzi to wiadomo ! "L" !!

odpowiedz
Trampek - 22.03.2019 / 09:16, *.net.pl

Sa Pinto i Brzęczek mają na jednym poziomie swój warsztat trenerski. Dlatego styl i jakość gry jest porównywalna , a zwycięstwa są przypadkowe i zależne od INDYWIDUALNYCH poczynań zawodników nie wynikające ze stylu gry, gdyż w obu przypadkach takiego STYLU jest po prostu BRAK. Wniosek jest prosty - obaj panowie NIE spełniają PODSTAWOWYCH wymogów trenerskich i nie rokują nadziei na poprawę stylu gry na grę zespołową a nie indywidualne mniej lub bardziej udane popisy występujących zawodników. Jedyna różnica polega na tym,że Brzęczek ma do dyspozycji zawodników klasy europejskiej i światowej, natomiast Sa Pinto poza dwoma - trzema zawodnikami ma do dyspozycji / na własne życzenie / ZLEPEK kopaczy pobranych z ..ŁAPANKI / Starsi warszawiacy wiedzą co mam na myśli /. Dodatkową ich wspólną cechą jest to,że obaj panowie w trybie pilnym nadają się do ..WYMIANY .... dla dobra zespołów które prowadzą .

odpowiedz
Wolfik - 22.03.2019 / 09:02, *.mm.pl

@PrzemoL: Mam dokładnie te same odczucia w kontekście porównania z naszą Legią.

Austria, w teorii nasz największy rywal - okazał się zespołem berdzo przeciętnym, powiedziałbym nawet słabym. Na takiego rywala trzeba wyjść z zębem, a my wychodzimy posrani. Cały czas była wielka bojaźń, nie wiem z czego wynikająca. Tym razem rywale tego nie wykorzystali, chociaż okazje ku temu były. Gdybyśmy zagrali odważniej zapewne wygralibyśmy łatwiej i wyżej.

odpowiedz
Gienek - 22.03.2019 / 08:59, *.netfala.pl

Pazdan tylko wszedł i o mały włos po jego stracie piłki Austriacy nie strzelili gola. Chyba już powinni go odstawić od repry.

odpowiedz
matus007 - 22.03.2019 / 08:44, *.play-internet.pl

Mecz jak mecz ważne 3 pkt jedziemy DALEJ.

odpowiedz
PrzemoL - 22.03.2019 / 08:23, *.chello.pl

Mam nadzieję, że nie tylko ja odniosłem wrażenie, że nasza reprezentacja prezentuje podobny styl do Legii. Mecz z Austrią był dla mnie prawie jak kalka meczu ze Śląskiem. Gra bez większego ładu i składu, brak pomysłu (jedynie indywidualne popisy np. Lewego), szczęśliwa bramka (gdyby był var to myślę, że byłaby nieuznana, bo wydaje mi się, że obrońca Austrii był faulowany w polu karnym), a potem cofnięcie i paniczna obrona wyniku do końca. Wynik zdecydowanie lepszy niż gra i jedynie fatalna celność strzałów Alaby i Arnautovicia sprawiły, że mecz zakończył się naszym zwycięstwem. Jednak nie wróży to zbyt dobrze, a uparcie wystawianie np. Milika w pierwszym składzie naszej reprezentacji to chyba jakiś żart. Milik w reprezentacji a w Napoli to dwaj różni piłkarze.

odpowiedz
wrt83 - 22.03.2019 / 00:12, *.vectranet.pl

To jest jakaś tragedia w porównaniu z tym co było 2 lata temu. W Legii i w reprezentacji.

odpowiedz
LWL - 21.03.2019 / 23:53, *.tpnet.pl

Dobry wynik a gra pozostawia wiele do zyczenia ! "L" !!!

odpowiedz
LWL - 21.03.2019 / 23:44, *.tpnet.pl

Rosja przegrala i gra w Kazachstanie 24.03. ! "L" !!!

odpowiedz
LWL - 21.03.2019 / 23:38, *.tpnet.pl

Niezawodny Piatek ! "L" !!!

odpowiedz
artic - 21.03.2019 / 23:27, *.t-mobile.pl

Ale uparty ten Brzęk cala Polska mowi wystaw Pio od poczatku a ten wystawia Milika i to z goraczka jak przyznał w wywiadzie a potem Frankowskiego i gdyby nie kontuzja Zielka to bysmy nie wygrali.

odpowiedz
Bear - 21.03.2019 / 23:12, *.orange.pl

Jestem pełen podziwu dla gry Piątka.
Prawdziwy lis pola karnego, do tego pracowity, silny, dobrze gra tyłem do bramki.

odpowiedz
Biała Łapa' - 21.03.2019 / 23:10, *.chello.pl

@Rio:
Na przekór przeciętności i "rosyjskim zmorom", wiadomość super optymistyczna: Grosik - bezdyskusyjnym piłkarzem meczu!

odpowiedz
Biała Łapa - 21.03.2019 / 23:06, *.chello.pl

@Rio:
Do grupy tych, którzy tradycyjnie nie dojechali na ten ważny mecz trzeba dorzucić Milika. Psuł niemalże każdą piłkę. Oczywiście znalazłoby się więcej odgrzewanych mundialowych kotletów. Ale niech tam, 3 pkt. są na inaugurację eliminacji do Euro. Nie wybrzydzajmy za nadto, a może być tylko lepiej...

odpowiedz
Rio - 21.03.2019 / 22:48, *.oxynet.pl

Co w tej reprezentacji robi Krychowiak to ja nie wiem. Wszystkie podania do bramkarza, albo do najbliższego.

odpowiedz