Radość koszykarzy po wygranej z Treflem fot. Hugollek / Legionisci.com

Relacja, video i zdjęcia

Legia Warszawa 75-58 Trefl Sopot

Woytek, vid. Bodziach - Wiadomość archiwalna

W meczu 20. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa wygrała na Bemowie z Treflem Sopot 75-58. Kolejne spotkanie w lidze "Wojskowi" zagrają w piątek, 8 marca w Toruniu.

Fotoreportaż z meczu - 43 zdjęcia Hugollka

Po kilku tygodniach przerwy w ligowych zmaganiach "Zieloni Kanonierzy" wrócili do walki o play-off. W sobotę we własnej hali podejmowali jedną z najsłabszych drużyn obecnego sezonu. Od początku zespół Tane Spaseva wyszedł na prowadzenie i systematycznie je powiększał. Pierwsze punkty podzielili między siebie Patiejew i Prewitt, a kwarta zakończyła się 8-punktowym prowadzeniem gospodarzy. Druga odsłona była bardzo podobna i przewaga wzrosła do 15 oczek.

Po przerwie rywale nawiązali wyrównaną walkę, ale nie potrafili zbliżyć się do legionistów. Przed ostatnią częścią gry na tablicy widniał wynik 56-43.

Licznie zgromadzeni kibice mieli powody do radości, bo ostatnie dziesięć minut nic nie zmieniło. Legioniści rzucili 19 punktów a sopocianie 15.

PLK: Legia Warszawa 75-58 Trefl Sopot
Kwarty: 21-13, 22-15, 13-15, 19-15