fot. Jacek Prondzynski / legia.com

Legia Warszawa ma sekcję amp futbolu

Woytek

W czwartek stołeczny klub ogłosił utworzenie sekcji amp futbolu, dzięki rozpoczęciu współpracy z warszawską drużyną Gloria Varsovia, która jest aktualnym mistrzem Polski.

- Bardzo mi zależało na tej współpracy, ponieważ wartości, które przyświecają tej dyscyplinie, są dla Legii kluczowe. Zawodnicy amp futbolu to ludzie, którzy potrafili podnieść się w trudnej sytuacji, ludzie nieustępliwi, dążący do realizacji swoich celów. To samo dotyczy Legii. Zdarzają nam się trudne momenty i gdy wszystkim wydaje się, że tym razem nam się nie uda, my podnosimy się i zdobywamy kolejne mistrzostwo - mówi prezes Legii Warszawa, Dariusz Mioduski.

- Zaczynamy współpracę z Legią, by wskoczyć na jeszcze wyższy, profesjonalny poziom. Przede Wszystkim potrzebujemy wsparcia promocyjnego i medialnego. Chcemy docierać do nowych kibiców. Wiemy, jaką marką jest Legia w Polsce i w Europie. Nie chcemy tylko grać w koszulce z "eLką", naszym celem jest ciągły rozwój tej dyscypliny w Polsce - powiedział pierwszy trener sekcji, Mateusz Szczepaniak. - Dla nas to naturalny krok naprzód. Kontakt z Legią został nawiązany przez stowarzyszenie Amp Futbol Polska. Po zdobytym przez nas mistrzostwie Polski w zeszłym roku stwierdziliśmy, że warto o tym porozmawiać. Pod koniec zeszłego roku doszło do pierwszych spotkań, teraz możemy z radością powiedzieć, że jesteśmy częścią Legii Warszawa. Myślę, że Polska znajduje się w TOP3, jeśli chodzi o poziom i organizację ligi - dodał Mateusz Szczepaniak.

Nowo powstałą sekcję Legia Warszawa Amp Futbol od razu czeka duże wyzwanie. Po zdobyciu mistrzostwa Polski zawodnicy przygotowują się obecnie do udziału w rozgrywkach Ligi Mistrzów, które rozpoczną się w maju. Wezmą w niej udział najlepsze drużyny z sześciu europejskich krajów.

- Zainteresowanych zapraszamy też na nasze treningi, które odbywają się w niedziele o godz. 16:30 na Bielanach i w czwartki o godz. 20:00 na Ursynowie. Sekcja nie jest zamknięta, wciąż szukamy zawodników - zachęcają przedstawiciele naszej nowej drużyny.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

+dodaj komentarz
dejne3 - 02.03.2019 / 07:25, *.plus.pl

Prosimy o podanie terminarza rozgrywek Bravo dla Was Panowie serdecznie pozdrawiam Legia Warszawa

odpowiedz
Rafał N. - 01.03.2019 / 11:43, *.t-mobile.pl

Powodzenia panowie! Fajnie by było, gdyby rozegrali jakiś mecz na głównej płycie przy dużej widowni. Podobno poziom tej dyscypliny jest dość wysoki, więc chętnie obejrzałbym jakiś mecz na żywo. Pozdrawiam.

odpowiedz
brasu - 01.03.2019 / 09:23, *.126.81

no i chyba zostala rozwiazana tajemnica transferu agry...

odpowiedz
Ł 3!!! - 01.03.2019 / 06:54, *.centertel.pl

Ja bym wpuścił tych Panów na główną płytę bez żadnych ew.. opłat..!!! Miodzio niech o tym pomyśli; a tym bardziej jeszcze że chłopaki chcą grać z Lką na piersi!!! <fansksu>

odpowiedz
Jasio - 28.02.2019 / 23:31, *.edu.pl

Fajnie, że chłopaki mają zajęcie. Mieli swoją drużynę już wcześniej, teraz tylko zmienili szyld na Legia. Liczą, że marka Legii da im większą rozpoznawalność, ale na jakąś publikę to chyba nie mają co liczyć. Takie mecze raczej nie wzbudzają zainteresowania i wzbudzać nie będą.

odpowiedz
Jan - 01.03.2019 / 00:32, *.chello.pl

@Jasio: Uważam że się mylisz, Amp Futbol potrafi być bardzo widowiskowy, chyba nie oglądałeś np. ostatnich Mistrzostw Świata z udziałem Polaków! Polecam!

odpowiedz
Jasio - 01.03.2019 / 17:49, *.telkab.pl

@Jan: Racja. Nie oglądałem i nie znam nikogo kto by oglądał.

odpowiedz
oLaf - 28.02.2019 / 22:00, *.vectranet.pl

i dobrze, cała Legia zawsze razem!!

odpowiedz
FI(L)IP - 28.02.2019 / 20:41, *.belgacom.be

Brawo Panowie! Jedną nogą w Lidze Mistrzów.

odpowiedz
KuchyKing - 28.02.2019 / 20:10, *.knc.pl

Gdzie będą/są rozgrywane mecze tej drużyny?

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.