Radosław Kucharski i Dariusz Mioduski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Kucharski: Chcieliśmy Wilczka lub Pesicia

Woytek, źródło: sport.pl

Na zimowe transfery Legia wydała mniej niż milion euro. Jaki był budżet transferowy? - Kreatywny - odpowiada dyrektor sportowy Radosław Kucharski w rozmowę ze sport.pl i dodaje, że klub miał ograniczone środki finansowe na wzmocnienia.

- Ostatecznie trafiło do nas dwóch młodych Polaków i trzech Portugalczyków, na których de facto wydaliśmy mniej, niż na naszych rodaków - mówi Kucharski.

Dyrektor sportowy mistrzów Polski przyznał, że w wypożyczeniu Medeirosa bardzo pomógł Ricardo Sa Pinto. Portugalczyk był pierwszym wyborem transferowym Legii na tej pozycji.

Kucharski zdradził, że gdyby z klubu odszedł któryś napastnik, to klub chciał pozyskać Kamila Wilczka lub Aleksandara Pesicia.

O słabym początku rundy wiosennej:

- W poprzednich latach też przechodziliśmy podobną drogę. Mieliśmy trudne momenty, ale je przetrwaliśmy. Dlatego wierzę, że teraz też się uda. Raporty, z których korzystamy, pokazują, że pod względem fizycznym jesteśmy dobrze przygotowani. To, czego nam teraz brakuje, to wygranie dwóch, trzech meczów z rzędu. To zawsze napędza - uwalnia głowy piłkarzy, w kolejnych spotkaniach pozwala na więcej. Dlatego najważniejsze to teraz zachować spokój, cierpliwość i okazywać sobie wsparcie - uważa dyrektor sportowy.

Całą rozmowę możecie przeczytać na sport.pl

REKLAMASklep Imperium
REKLAMA

Komentarze (15)

+dodaj komentarz
Rogal - 06.03.2019 / 08:11, *.tpnet.pl

"W poprzednich latach też przechodziliśmy podobną drogę. Mieliśmy trudne momenty, ale je przetrwaliśmy. Dlatego wierzę, że teraz też się uda. " - tez wierze, ze sie uda tylko potem znow dudelange lub inne takie...

odpowiedz
Mateusz z Gór - 06.03.2019 / 07:46, *.inetia.pl

Ten drugi to ogórek, dziwne że się do tego przyznają. Szczególnie, że Carlitos udowodnił, że to nie z napastnikiem jest problem, ale z trenerem, który nie potrafi znaleźć balansu między preferowanym stylem gry a dysponowanymi zawodnikami. Dobrze, że Hiszpan został. Mam nadzieję, że trener pozwoli grać najlepszym.

odpowiedz
dino - 02.03.2019 / 18:01, *.vtelecom.pl

A ja chciałbym polecieć w kosmos.

odpowiedz
jano - 02.03.2019 / 17:57, *.orange.pl

@Cult⚽️Legia: czemu "biednych kibicach"?

odpowiedz
Gustaw - 02.03.2019 / 17:22, *.t-mobile.pl

Haha już widzę Wilczka mającego podstawowy plac czołowej drużynie duńskiej ekstraklasy i grę w pucharach zamieni na niższą pensję i 2 max 3 rundę eliminacji :)

odpowiedz
Darek - 02.03.2019 / 03:04, *.t-ipconnect.de

Milion euro na transfery.W dzisiejszych czasach takie pieniadze w pilce noznej to jest smiech na sali.
Chcielismy tego i tamtego.
Chcialem kupic wies ale pieniadze gdzies.

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 02.03.2019 / 01:56, *.188.178

Mr Kucharski zarobiłeś na Legii I na biednych kibicach czas powiedzieć baybay!jesteś kiepski I lepiej graj ale Nie nam!

odpowiedz
OSA(L) - 02.03.2019 / 00:44, *.13.37

@Rafix:
PamiętaMY :)
Nawet dzisiaj o tym myślałem:
Pudel onegdaj:
" Gdzie są Ku#wa transfery?
Kibice dzisiaj:
-Pudel!
-Co?
-Transferuj!
... kolejne środki pieniężne, bo licencję stracimy zadłużając się coraz bardziej, trzeci rok bez kontaktu z Europejskimi rozgrywkami :)
Taki czarny humor po dzisiejszym, nudnie wygranym meczu.
Perspektywy marne, ale wierzyć trzeba...co nam Kibicom pozostało?...
Pozdrawiam Wszystkich, którzy jeszcze wierzą i wydają własne pieniądze na

odpowiedz
zaba285 - 01.03.2019 / 22:56, *.lukman.pl

@Artii: ciężko powiedzieć, Odidje też tak oceniali, że ogór z nadwagą. a Mączyński to ogór, przeciętny ligowy grajek. moim zdaniem w reprezentacji można go było zastąpić kimś innym z e-klasy i nie byłoby widać róznicy, ale Nawałka akurat wybrał jego.
do tego do nas kompletnie nie pasował i był bez formy
do tego słaby charakter, zarzekał się w wywiadzie, że nigdy w Legii nie zagra....

odpowiedz
Artii - 01.03.2019 / 22:40, *.t-mobile.pl

Nikt nie broni Mączynskiego, ale był lepszy niż tych trzech Portugalczyków razem wziętych.

odpowiedz
Sz.a Pynto - 01.03.2019 / 20:09, *.play-internet.pl

Szkoda amatorzy, że nie chcieliście np normalnego trenera

odpowiedz
VictorioEmporio84 - 01.03.2019 / 19:18, *.t-mobile.pl

I jak mamy byc sredniakiem kiedy nie cala bankie wydajemy na smieszne transfery

odpowiedz
Rafix - 01.03.2019 / 17:58, *.chello.pl

@roben66: a pamiętacie tweeta naszego prezesa po pierwszych transferach? Jakby nie wiadomo jakie to wzmocnienie było i na tym sie skończyło.

odpowiedz
krys008 - 01.03.2019 / 17:48, *.153.82

Panie Kucharski ile byście nie dali za sprowadzonych Portugalczyków (Agra i Rocha) powiem krótko przepłaciliście. Nie powinien Pan o nich wspominać, im rzadziej o nich rozmawiamy, tym lepiej dla wizerunku klubu. Może zamiast słowa Portugalczyk używać jakiegoś zamiennika, np pomidor. Po co niepotrzebnie irytować kibiców i narażać się na śmieszność.

odpowiedz
roben66 - 01.03.2019 / 17:30, *.orange.pl

Legia wydała mniej niż milion euro na zimowe transfery , qurva śmiać się czy płakać . Legia za rządów pudla z każdym rokiem się stacza :(

odpowiedz