fot. Krewcy Legioniści
REKLAMA

Udana zbiórka

Spłynęło kolejne 70 litrów krwi!

Dariusz Chojnacki - Wiadomość archiwalna

W sobotę 2 marca w na stadionie Legii odbyła się kolejna honorowa zbiórka krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Akcja zorganizowana została przez KHDK Krewcy Legioniści przy współudziale Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.

Zbiórka pierwotnie zaplanowana została na trzy autokary-krwiobusy, natomiast w związku z awarią jednego z nich na stadion dotarły tylko dwa. Na szczęście załoga zepsutego autokaru uzupełniła personel medyczny dwóch pozostałych, przez co zbiórka przebiegała bardzo sprawnie.

Na akcji do oddania krwi stawiło się 171 osób, a krew oddało 156 z nich. Tym razem wyjątkowo mało, bo tylko 15 krwiodawców, nie przeszło pozytywnie badań lekarskich. Łącznie zebraliśmy ponad 70 litrów krwi!

Dzięki uprzejmości klubu Legia Warszawa krwiodawcy, którzy oddali krew otrzymali bilety na mecz Legia – Śląsk, które odbędzie się w sobotę, 16 marca. Każdy krwiodawca otrzymał również pamiątkowe podziękowanie.

Podczas zbiórki dla uczestników akcji czekały gorące napoje (kawa i herbata) oraz pyszne pączki ufundowane przez Cukiernię Karpatka z Góry Kalwarii. Tradycją akcji stał się już przepyszny bigos! W zamian za poczęstunek tym posiłkiem można było dorzucić się, według własnego uznania, do puszki z której pieniądze przeznaczone zostaną na zakup ambulansu służącego do przewozu podopiecznych Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Grupa "Dobrzy Ludzie", która prowadzi powyższą zbiórkę, prowadziła również sprzedaż specjalnych gadżetów.

- Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy stawili się na zbiórce, oddali krew lub pomagali w przeprowadzeniu akcji. Bez Was nie zrobilibyśmy tego! Jeszcze raz wielkie podziękowanie w imieniu naszym jak i potrzebujących. Jesteście WIE(L)CY! - dziękują Krewcy Legioniści.

Kolejna zbiórka na stadionie Legii odbędzie się pod koniec lipca.

fot. Krewcy Legioniści
fot. Krewcy Legioniści
fot. Krewcy Legioniści
fot. Krewcy Legioniści
fot. Krewcy Legioniści
fot. Krewcy Legioniści
fot. Krewcy Legioniści

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

+dodaj komentarz
King - 07.03.2019 / 14:52, *.tpnet.pl

@Kaczmar: Będzie widoczny na karcie dopiero dzień przed meczem. Pozdro

odpowiedz
kadx - 06.03.2019 / 09:00, *.143.211

Mordeczki o co kaman my Prawaki/kibole oddajemy krew kupujemy karetki bdamy o Polaków na wschodzie a w tv tylko ze jesteśmy bandytami ;/.

odpowiedz
Afro - 05.03.2019 / 19:26, *.chello.pl

@pytanie : tak, przy oddawaniu podaj nr 126 - klub krewcy legioniści. Jeżeli chcesz się zapisać jest link w zakładkach.

odpowiedz
Węgrów - 05.03.2019 / 19:17, *.cyfrowypolsat.pl

Kolejna super akcja

odpowiedz
pytanie - 05.03.2019 / 19:06, *.chello.pl

Z racji tego, że jestem czynnym krwiodawca jakoś nigdy się nie mogę wpasować w zbiórki organizowane przez Legie. Jest jakaś możliwość dopisania swojej krwi jakby na Wasze konto przy nastepnych donacjach? Drugie pytanie to można Wam jakoś pomóc w zbiórkach krwi?

odpowiedz
Kaczmar - 05.03.2019 / 18:41, *.vectranet.pl

Byłem oddałem gratulacje dla wszystkich co byli Ale mam pytanie odnośnie biletu rejestrowałem się w namiocie ale nie jest widoczny na karcie kiedy można się spodziewać ?

odpowiedz
Darek - 05.03.2019 / 17:03, *.t-ipconnect.de

Wielkie brawa dla wszystkich co byli.

odpowiedz
zioLeg - 05.03.2019 / 14:06, *.maxon.pl

Brawa dla Was !

odpowiedz
Legionowo 100% Legia - 05.03.2019 / 11:37, *.cyfrowypolsat.pl

Też dałem swoją szlachecką krew, chociaż jakiś Narodowiec mówił potem że nie warto.

odpowiedz
(L) - 05.03.2019 / 09:32, *.plus.pl

Gratulacje! Super akcja! A bigos - czapki z głów.
Będę też w lipcu.
Do zobaczenia.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.