Od lewej Adrian Stanecki (piłkarz Legii i reprezentacji), Marek Dragosz (trener kadry) i Jarosław Jankowski - fot. Bodziach

EAFF Liga Mistrzów: Legia powalczy w Gruzji o medal

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W dniach 25-26 maja w Tbilisi odbędzie się turniej finałowy EAFF Ligi Mistrzów 2019 w Amp futbolu. Wśród sześciu drużyn wystąpi zespół Legii Warszawa, który powstał na bazie Gloria Varsovia - drużyny aktualnego mistrza Polski. Legia wystąpi w grupie B z Evertonem i tureckim Ortotekiem Gaziler SK. Dwie najlepsze drużyny tej grupy awansują do półfinałów, w których zagrają dwie drużyny z grupy A (AFC Tbilisi, Dinamo Altai, Cork City). 26 maja odbędą się mecze półfinałowe, spotkanie o 3. miejsce i finał. Celem Legii jest zdobycie medalu w EAFF Champions League.

"Ta sekcja symbolizuje Legię Warszawa - to jest walka do końca, niepoddawanie się, podnoszenie się. Dla mnie to była zupełnie naturalna decyzja, że musimy mieć tą drużynę w naszych barwach, reprezentującą i Legię, i Polskę. Tutaj nawet nie było chwili zastanowienia, mogę tylko powiedzieć, że za długo nam to zajęło" - powiedział prezes piłkarskiej Legii, Dariusz Mioduski."Legia po raz kolejny wyznaczyła standardy. Jesteśmy pierwszym klubem piłkarskiej ekstraklasy w Polsce, który posiada sekcję amp futbolu, Legia jako pierwszy polski zespół zagra w Lidze Mistrzów. Mam taki apel do wszystkich drużyn ekstraklasy, aby poszły naszym śladem i także pootwierały takie sekcje, aby rywalizacja przeniosła się na poziom klubów ekstraklasy" - powiedział Jarosław Jankowski, członek Zarządu Legii Warszawa."Grupa, w której znalazła się Legia jest na pewno wymagająca. Mogło być jednak gorzej. Ortotek to drużyna na wysokim poziomie, bowiem najwyższy poziom rozgrywkowy w Turcji jest profesjonalny. Everton to klub półprofesjonalny. My będziemy zmierzać w tę stronę, by najpierw stać się klubem półprofesjonalnym, a później profesjonalnym. Aspirujemy wysoko. Będziemy walczyć. Naszym celem na ten turniej jest zdobycie medalu" - powiedział Adrian Stanecki, zawodnik Legii i reprezentacji Polski w amp futbolu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
dariusz przybyłowski - 04.03.2019 / 20:55, *.14.236

bardzo ciekawe sub i laik

odpowiedz
FiroZS - 04.03.2019 / 16:45, *.02.net

Super!! Do boju Legioniści!!!!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.