Siatkarze grają dalej!

Legia Warszawa 3-1 UKS Centrum Augustów

Hugollek i Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W piątym meczu I rundy play-off II ligi Legia Warszawa pokonała przed własną publicznością UKS Centrum Augustów 3-1. Tym samym "Wojskowi" awansowali do kolejnej rundy, wygrywając całą rywalizację 3-2!

Fotoreportaż z meczu - 32 zdjęcia Hugollka

Spotkanie zostało rozegrane w hali przy ul. Niegocińskiej 2a, a obejrzało je około 120 fanów. Legioniści nie rozpoczęli wprawdzie meczu najlepiej, ale od stanu 3-5, głównie przy zagrywce Tomasza Obuchowicza, dzięki dobrej grze blokiem (szczególnie dużo udanych akcji w tym elemencie mieli Belczyk i Pazgan (który choć nie jest środkowym, w całym meczu uzyskał aż 6 punktów z bloku), zdobywali punkty seriami i objęli prowadzenie 17-6, którego nie oddali już do końca.

W drugiej odsłonie goście, którzy przyjechali do Warszawy w składzie znacznie szerszym niż w rundzie zasadniczej (gdy mieli tylko jednego rezerwowego), poprawili zagrywkę, natomiast legioniści, którzy bardzo słabo spisywali się w wykończeniu akcji (na pewnym etapie II seta ich skuteczność w ataku wynosiła nawet zaledwie...17%), pepełniali do tego ogromną ilość niewymuszonych błędów. Nic dziwnego, że goście wygrali tę partię i wyrównali stan meczu.

Trzeci set zaczął się nieco lepiej, ale legioniści marnowali parokrotnie nawet kilkupunktową przewagę (8-5). Po dwóch zmianach w składzie (pierwsze próby roszad miały już miejsce w II secie), podopieczni trenera Kołodziejczyka zyskali nieco więcej pewności w przyjęciu i więcej opcji w ataku - Godlewski dobrze przyjmował i sprytnie obijał blok gości, a Stelmaszczyk po ponownym wejściu na boisko atakował już ze znacznie większą siłą, utrzymując ponad 40% skuteczności w ataku. Choć augustowanie odrabiali jeszcze parokrotnie straty, Legia wykorzystała swojego drugiego setbola i wygrała trzecią partię do 22.

Początek czwartego seta był znacznie bardziej nerwowy - tym razem to goście obejmowali prowadzenie (3-5, 5-8, 10-11), a Legia musiała gonić. Pogoń za augustowianami była skuteczna m.in. dzięki poprawie gry bloku, gdzie pierwsze skrzypce grał tym razem Obuchowicz. Udane akcje w ataku Godlewskiego, Stelmaszczyka i Belczyka pozwoliły w końcu na objęcie prowadzenia 20-15. Gdy morale gości opadło, a mecz wydawał się rozstrzygnięty, Legia popełniła kilka prostych błędów i pozwoliła Centrum "wrócić" do gry. Od stanu 21-20 nastąpiło jednak przebudzenie naszych graczy, którzy odzyskli koncentrację i pewnie "dowieźli" wynik do końca.

W II rundzie Legia zmierzy się z Metrem Warszawa, które wyeliminowało Huragan Międzyrzec Podlaski. Pierwsze dwa spotkania odbędą się już w sobotę o 18:00 i niedzielę o 18:30 przy ul. Niegocińskiej 2. Kolejne dwa ewentualne mecze - na hali Metra (dobrze znana kibicom Legii ursynowska hala ZOS "Hawajska", ul. Dereniowa 48, blisko stacji metra Imielin).

Siatkówka: Legia Warszawa 3-1 UKS Centrum Augustów
Sety: 25-15, 17-25, 25-22, 25-22

Legia: 12.Belczyk 17, 11.Pazgan 14 pkt, 3.Obuchowicz 7, 6.Buczek 4, 4.Stępień 2, 8.Grodzicki 1, 18.Tomczak (L) 0 oraz 13.Godlewski 9, 5.Stelmaszczyk 8.
1.Sumara, 2.Rosa, 7.Graczyk, 9.Gromelski i 10.Szewczyk nie weszli na plac gry.

Centrum: 1.Haraburda, 2.Szlejter, 9.Iwanowicz, 17.Szostek, 18.Kowalski, 6.Jeleniewski(L) oraz 5.Głowacki, 4.Kosobudzki, 8.Januszko (L), 3.Filipow.