Koszykówka

Polski Cukier Toruń 94-80 Legia Warszawa

Woytek - Wiadomość archiwalna

W meczu 21. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Polskim Cukrem Toruń 80-94. Kolejne spotkanie w lidze "Wojskowi" zagrają w sobotę, 16 marca w hali na Bemowie.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze, którzy walczą o najwyższe cele w tym sezonie. Początek należał jednak do "Wojskowych", którzy wyszli nawet na czteropunktowe prowadzenie. Torunianie szybko się jednak otrząsnęli i jeszcze w pierwszej kwarcie na moment odskoczyli na osiem oczek.
Drugą kwartę podopieczni Tanego Spaseva wygrali 20-18 i na przerwę schodzili przegrywając zaledwie jednym punktem.

Niestety druga część spotkania nie udała się legionistom. Mimo iż na początku trzeciej odsłony wyszli na prowadzenie 46-45, ale trwało to chwilę. Od tego momentu zdecydowanie skuteczniejsi byli gospodarze, którzy wygrali tę kwartę 30-19 i w ostatniej po prostu pilnowali bezpiecznej kilkunastopunktowej przewagi.

Najwięcej punktów dla Legii rzucił Omar Prewitt.

PLK: Polski Cukier Toruń 94-80 Legia Warszawa
Kwarty: 24-21, 18-20, 30-19, 22-20