Ricardo Sa Pinto - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja trenera

Sá Pinto: Gra nie była piękna

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Ricardo Sá Pinto (trener Legii): Za nami trudny mecz na bardzo ciężkiej murawie. Ona była naprawdę okropna, ale musieliśmy się do niej zaadoptować. Ciężko się gra na takim boisku, więc gra nie była techniczna, nie była piękna do oglądania dla nikogo. W pierwszej połowie kontrolowaliśmy grę, graliśmy wystarczająco agresywnie, stwarzaliśmy sytuacje, ale nie zdobyliśmy bramki. Mogliśmy oddać więcej strzałów i stworzyć więcej sytuacji.
W drugiej połowie zdobyliśmy dwa gole, zagraliśmy dobrze, walczyliśmy. Straciliśmy gola na 2-1 i ostatnie 10 minut było nam ciężko kontrolować grę, było wiele fauli i ryzyko remisu. Ostatecznie odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Jestem dumny i zadowolony z ciężkiej pracy, jaką wykonali piłkarze w tym meczu.

Martins zszedł z boiska, ponieważ rywal zaczął grać wysokimi piłkami, a chcieliśmy kontrolować środek boiska. Trzeba było uważać. Mogłem wstawić na boisko Antolicia, ale to nie jest odpowiedni zawodnik do takiej gry. Zdecydowałem się na Astiza i on dobrze wywiązał się ze swoich zadań.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (52)

+dodaj komentarz
LWL - 11.03.2019 / 16:44, *.tpnet.pl

Rakow Cz. 0-2 :LEGIA ! "L" !!!

odpowiedz
aaa - 11.03.2019 / 08:46, *.orange.pl

@Marcin: ehh zdobywają 3 pkt na wyjeździe dalej źle , wam tylko wygrana w LM da satysfakcję .

odpowiedz
LWL - 10.03.2019 / 22:27, *.tpnet.pl

W srode musimy narzucic swoj sty gry i kontrolowac mecz strzelajac gole a awans bedzie pewny ! "L"!!!

odpowiedz
Wawerr - 10.03.2019 / 20:25, *.centertel.pl

Ten pinto jest chyba ślepy lub nie przeszkadza mu fatalna gra Kucharczyk, on nie ma prawie celnych podań i same straty, poziom naszej ekstraklapy jest kiepski a taki kucharczyk jeszcze go pogarsza

odpowiedz
Marcin - 10.03.2019 / 18:55, *.tpnet.pl

Słabo się ogląda grę Legii. Z meczu na mecz jest co raz gorzej. Mniej przebiegają km od przeciwników, mniej podań i co zmieniło się na duży MINUS - nie potrafimy utrzymywać się przy piłce, taka Arka była przy piłce o wiele dłużej od naszych graczy. Nie ma poprawy w grze, jest co raz słabiej. Quo Vadis Legio!!!

odpowiedz
krys008 - 10.03.2019 / 18:00, *.t-mobile.pl

@Wolfik: Brak stylu, finezji, pięknych akcji rozczarowuje, ale ok niech będzie. Faktycznie blisko przypominało kartoflisko i w pewnym stopniu może być wytłumaczeniem. Nic nie tłumaczy tego, że w drugiej połowie opadamy z sił, pozwalamy sie zdominować i po raz kolejny przeciwnik rozgrywa najlepszy mecz, lub fragment meczu w sezonie. To mnie martwi.
Cieszy, że na pozycji prawego obrońcy zagrał prawy obrońca, że nie bylo kolejnych eksperymentów i oczywiście wywalczone 3 pkt. Pozdrawiam.

odpowiedz
:-) - 10.03.2019 / 16:22, *.plus.pl

Przed sezonem pisalem ze przydał by sie Zarandia dzis pokazal jak graja nasi skrzydłowi a jak Zarandia robi różnicę

odpowiedz
krys008 - 10.03.2019 / 16:11, *.serv-net.pl

@Chcę dyskusji: Wszyscy na to czekamy, zastanawiamy się i mamy nadzieję, że to nastąpi.

odpowiedz
LWL - 10.03.2019 / 16:01, *.tpnet.pl

Forma wypracowana w Portugalii przyjdzie na runde finalowa ktora powinna zniknac od sezonu 2020/2021 - 18 druzyn ,3 spadek i 1 baraz ! "L" !!!

odpowiedz
Chcę dyskusji - 10.03.2019 / 15:46, *.play-internet.pl

Panie i Panowie.Uff.Wróciłem z Gdyni.Co za mecz.Mamy Największy budżet,podobno najlepszych piłkarzy, płacimy najlepsze kontrakty,mamy najlepszych kibiców.Pytam więc.Kiedy to k..... zaskoczy?Kiedy ma przyjść forma wypracowana w Portugalii?Takich trudnych meczów będzie coraz więcej.

odpowiedz
krys008 - 10.03.2019 / 15:13, *.serv-net.pl

@Maciek: Medeiros na następne mecze od pierwszej minuty. Na to kartoflisko wystawiłbym podobny skład, a Medeiros ok 60 minuty na wymęczonego bieganiem po tym kartoflisku przeciwnika. Także nie będąc entuzjastą pana RSP, uważam, że zestawił zespół optymalnie.

odpowiedz
kaktus - 10.03.2019 / 13:53, *.tpnet.pl

"Gra nie była piękna"... Gra była na poziomie A klasy... boisko zresztą też...

odpowiedz
LWL - 10.03.2019 / 13:43, *.tpnet.pl

Gra byla dobra i skuteczna tylko szkoda ostatniej kontry ktorej wykorzystanie sprawilo by ze nie mieli bysmy nerwowej koncowki ! Trzeba wierzyc w Trenera i LEGIE !! "L" !!!

odpowiedz
Maciek - 10.03.2019 / 13:38, *.centertel.pl

@krys008: optymalna jedenastka a Medeiros siedzi i zwija sie ze smiechu. Bo wciaga te smieszna lige nosem

odpowiedz
Wolfik - 10.03.2019 / 12:37, *.mm.pl

@krys008: Wszyscy byśmy chcieli, by Legia dominowała. Ale w kontekście obecnego prowadzenia klubu (transfery z i do klubu, brak osoby Dyrektora sportowego z prawdziwego zdarzenia), jego stanu finansów jak i stanu osobowego naszej kadry w porównaniu z latami ubiegłymi (w wówczas tez nie "dominowaliśmy") będzie to raczej niemożliwe do zrealizowania.

A w tym konkretnym meczu stan boiska uniemożliwiał jakiekolwiek "finezje". To już bardziej ważne było, by nie nabawić się urazów co się w pewnym sensie nam się udało (a vide Zbrozień).

odpowiedz
Pacho - 10.03.2019 / 11:09, *.55.67

@Hubsi: i trzecie tyle w tyle

odpowiedz
krys008 - 10.03.2019 / 10:50, *.serv-net.pl

@olew: Moja ocena trenera niezmiennie jest krytyczna, ale przyznaję, wyjściowa jedenastka zestawiona optymalnie. Szkoda, że zamiast nie wpuścił w środek pola Antolicia, który z Caafu uspokoiłby i uporządkował w parze z Cafu drugą linię, tylko Astiza, ale to tylko moja opinia, trener miał inną wizję, o której mówił i miał do tego prawo. Ważne, że miał jakiś pomysł, bo często tego nie widać.

odpowiedz
zusto1988 - 10.03.2019 / 10:44, *.centertel.pl

@kibic:
Klafuric dał radę to głupio by było jakby Pinto nie dał

odpowiedz
zaba285 - 10.03.2019 / 10:44, *.lukman.pl

liczą się 3 punkty. a styl? na takim kartoflisku nie ma co oczekiwać tiki taki..
ta liga jest wyrównana i zapomnijcie o tym, że każdy mecz będziemy wygrywać po 3:0 miażdżąc przeciwnika
w innych ligach jest tak samo, faworyci się "męczą" albo przegrywają z drużynami z końca tabeli. to jest normalne
Real potrafił niedawno u siebie przegrać z Gironą, dla której było to pierwsze zwycięstwo od 3 miesięcy
Milan męczył się z ostatnim Chievo i wygrał 2:1, tak samo jak dziś Legia. i też narzekają na styl gry Milanu. a faktem jest, że grający w słabym stylu Milan zdobył 17 w 7 meczach. oby podobnie było teraz z naszą Legią. styl stylem, ale liczą się punkty.

odpowiedz
olew - 10.03.2019 / 10:40, *.vectranet.pl

Trener dobrze wybrał skład i dobrze ustawił . Jedyne czego nie rozumiem to Astiz. Ale brawo ! Walczaki tym razem nic nam nie zrobiły , bo byliśmy twardzi, waleczni i z pomysłem na bramkę . Tak się pokonuje Arkę , tak się zmierza po mistrzostwo.

odpowiedz
krys008 - 10.03.2019 / 10:37, *.serv-net.pl

@WETERAN: To twoim zdaniem tłumaczy przewagę Arki w tym elemencie nad Legią? Drugie 45 w każdym meczu w tym roku wygląda podobnie. Stopniowo oddajemy pole rywalowi, a nasza gra zaczyna być coraz bardziej chaotyczna. Pod względem fizycznym nie wygląda to najlepiej. gdzie to legendarne przygotowanie RSP? Dobrego trenera poznaje się o tym, że potrafi wydobyć z zawodnika cały potencjał. Który z naszych zawodników rozwinął się w ostatnim czasie? Może jedynie Kulenoic i Majecki. Najgorsze, że jako zespół wyglądamy słabo. Brak liderów, na takiego wyrasta Jędza, chwilami Cafu, ale ten zespół nadal nie funkcjonuje i nie widzę w grze pomysłu trenera. Legia nie wypracowała swojego stylu, zatraciła tożsamość, DNA.
Śledzę bardzo dokładnie naszą ligę. Arka miała bardzo dobrą jesień, ale widziałem ostatnie mecze Arki, naprawdę uważasz, że nie powinniśmy zdominować takiego zespołu? Dużo mniej interesują mnie inne, bogatsze ligi. Jestem fanem Ekstraklasy (bo "nasza"), a kibicem Legii ponad 30 lat i jest mi bardzo bliska sercu. Czasem może wychodzę na malkontenta, krytykuję RSP, nie ukrywam, że go nie lubię, ale wynika to z troski o naszą Legię, której życzę samych sukcesów, jak każdy kibic.
Pozdrawiam, jak to mówi jeden z forumowiczów, którego bardzo cenię, "serdeczności"!

odpowiedz
Mateusz z Gór - 10.03.2019 / 10:13, *.inetia.pl

Trenerze, a może by tak powiedzieć prawdę?

Boisko było fatalne, ale nasi działacze to przewidzieli, dlatego wcześniej przeorali nasze własne boisko, byśmy mogli teraz przeorać Arkę. Moje wypowiedzi odnośnie stanu murawy na wcześniejszych konferencjach prasowych były typową zmyłką, którą łyknęliście jak młode pterodaktyle, co skutkuje przywiezieniem trzech punktów z Gdyni. Tak, teraz mogę już otwarcie powiedzieć, że Sa Pinto 1, Wy 0.

odpowiedz
LWL - 10.03.2019 / 09:56, *.tpnet.pl

Gra byla dobra w porownaniu do meczu z Miedzia i strzelilismy gole z akcji wiec zwyciestwo a zarazem 3pkt. bardzo ciesza ! Czekamy na awans w meczu o Puchar RP !! "L" !!!

odpowiedz
WETERAN - 10.03.2019 / 09:45, *.chello.pl

@krys008: Gdybyś śledził odrobinę ligę, wiedziałbyś, że Arka w każdym niemal meczu ma przewagę w posiadaniu piłki.

odpowiedz
Jamto - 10.03.2019 / 09:24, *.chello.pl

do Winiu;
i też mały beznadzieja — doskonale !!!!!

odpowiedz
syjon85 - 10.03.2019 / 09:00, *.mm.pl

@krys008:
posiadaniem piłki się meczy nie wygrywa....

odpowiedz
kot - 10.03.2019 / 08:56, *.chello.pl

dlaczego Medeiros nie gra dlużej? przecież ten piłkarz przerasta naszą ligę o lata świetlne

odpowiedz
Fabian - 10.03.2019 / 08:39, *.centertel.pl

@Autor: i w TV bylo widać że to kartoflisko

odpowiedz
krys008 - 10.03.2019 / 08:39, *.serv-net.pl

@OSA(L):Legia ma wielkie ambicje, olbrzymi budżet jak na nasze warunki, jedzie do drużyny z dołu tabeli, która jest w totalnym dołku, przegrywa mecz za meczem, czy w długiej połowie było to widać na boisku ( przyznaję, slowo boisko to nadużycie). Wyszarpujemy kolejne zwycięstwo, brawo za 3 pkt, ale nie wygląda to optymistycznie

odpowiedz
Do Redakcji - 10.03.2019 / 08:10, *.opera-mini.net

Widzę, że nie czytacie komentarzy! Ale spróbuję jeszcze raz. Proszę, zmieńcie kolejność opisu w relacji live. Niech się zaczyna od pierwszej minuty!!!

odpowiedz
Winiuu - 10.03.2019 / 07:31, *.78.95

Czemuuu wpuszcza tegooo pupila Agre to cienias beznadzieja i do tego też małyyy beznadzieja

odpowiedz
Autor - 10.03.2019 / 04:28, *.com.pl

Sam chodzę na rehabilitację po zimowym wpadzie na narty i ciężko mi chodzić, a chłopaki muszą biegać, grać i jeszcze być zgranii i skuteczni. Współczuję to jakaś pomyłka te pole do gry

odpowiedz
Autor - 10.03.2019 / 04:25, *.com.pl


Oglądałem w tv i myślałem że boisko nie jest aż tak złe. Zobaczylem zdjęcia i już mi przykro że kartofle na polu mają lepsze warunki. Słabo, bo polać nogi łatwo ale wrócić do jakiejkolwiek formy ciezko

odpowiedz
Autor - 10.03.2019 / 03:47, *.com.pl

@Hubsi: Masz na imię hubsi

odpowiedz
OSA(L) - 10.03.2019 / 01:38, *.13.37

@Hubsi:
Rado kręcący kółeczka :)
Tylko Ricardo musi Go wpuścić.
Pogadam o tym za tydzień na spotkaniu z piłkarzami przed meczem ze Śląskiem ;)

odpowiedz
Warszawiak1234 - 10.03.2019 / 01:08, *.play-internet.pl

No i dziekujemy trenerze, nie ta passa trwa az do konca. W kwietniu i maju murawa bedzie lepsza to i zawodnikom Legii bedzie latwiej.

odpowiedz
Hubsi - 10.03.2019 / 00:57, *.inetia.pl

@Jon: drugie tyle w mamie

odpowiedz
Hubsi - 10.03.2019 / 00:56, *.inetia.pl

@Wolfik: No dokładnie. Dziś np Korona miała większe posiadanie, a jak się to dla niej skończyło to każdy może sprawdzić... Ej, wiesz że City tydzien temu miało prawie 80%? A wynik tooo aż..... 1:0......
Btw, kto u nas miałby kreować gre i przetrzeymywać piłkę, żeby kiedykolwiek L miała ponad 65-69%?

odpowiedz
Hubsi - 10.03.2019 / 00:49, *.inetia.pl

Jestem trenerem. Byłym piłkarzem, który grał w LE i LM na wielu szczeblach, także tych najwyższych. Wpojono mi zawziętość, walkę, wygraną za wszelką cenę. Grałem na boiskach równych jak stół od bilarda, ale grałem też na kartofliskach, gdzie zdarzały się wyjazdy nie tylko na "daleki (dla mnie) wschód" ale też we własnej lidze. Wpojono mi grę "techniczną", bez wybijania bez sensu. Zawsze myślałem, żeby to przekazać moim podopiecznym wraz z walką, pressingiem i tego od nich wymagać za wszelką cenę. Pytanie do Was... Mam na imię Josep czy Ricardo?

odpowiedz
Wolfik - 10.03.2019 / 00:46, *.mm.pl

@Hubsi: bo jak to stwierdził któryś z komentatorów C+ "posiadanie jest przereklamowane"... :)

odpowiedz
Hubsi - 10.03.2019 / 00:45, *.inetia.pl

Jestem trenerem. Byłym piłkarzem, który grał w LE i LM na wielu szczeblach, także tych najwyższych. Wpojono mi zawziętość, walkę, wygraną za wszelką cenę. Grałem na boiskach równych jak stół od bilarda, ale grałem też na kartofliskach, gdzie zdarzały się wyjazdy nie tylko na "daleki (dla mnie) wschód" ale też we własnej lidze. Wpojono mi grę "techniczną", bez wybijania bez sensu. Zawsze myślałem, żeby to przekazać moim podopiecznym wraz z walką, pressingiem i tego od nich wymagać za wszelką cenę. Pytanie do Was... Mam na imię Josep czy Ricardo?

odpowiedz
Hubsi - 10.03.2019 / 00:36, *.inetia.pl

@Wolfik: dobrze, że nie mieliśmy posiadania jak kiedyś Barcelona z Rubinem Kazań lub Celtic. Podpowiem dla mniej ogarniętych: FCB oba mecze przegrała z posiadaniem ponad 70%...

odpowiedz
(L) - 10.03.2019 / 00:24, *.chello.pl

Wygrali ze zdesperowanymi arkowcami na nieprawdopodobnie obrzydliwym boisku.

odpowiedz
Wolfik - 10.03.2019 / 00:18, *.mm.pl

@krys008: Na dodatek irytujące są te niedokładne 3-cie podania. Jednak dzisiaj faktycznie na boisku decydował przypadek ze względu na boisku.

Ale w Częstochowie nie będzie ono lepsze.

odpowiedz
kibic - 10.03.2019 / 00:14, *.chello.pl

@błysk bez fleszu - na papierze wydaje się, że Legia ma taki zespół że powinien tą ligę spokojnie wygrywać bez napięcia. I teraz pytanie czy Legia jednak nie jest tak dobra czy może trener nie potrafi wykorzystać potencjału tej drużyny...

odpowiedz
Łysy_GCW_1916_{Głowno} - 09.03.2019 / 23:38, *.play-internet.pl

Liczą się 3 cenne punkty ale dużo pracy przed nami ...

odpowiedz
Jon - 09.03.2019 / 23:32, *.vectranet.pl

Tyle w tacie

odpowiedz
Gienek - 09.03.2019 / 23:31, *.play-internet.pl

Gra słaba, ale wygrywamy. Gratulacje, jeśli doczłapiecie do mistrza to szacun.

odpowiedz
krys008 - 09.03.2019 / 23:20, *.serv-net.pl

Kolejny mecz, w którym gaśniemy w drugiej połowie. Ratują nas indywidualności, tak jak przy pierwszej bramce. Wyglądamy słabo jako zespół. Rozumiem, że boisko było fatalne, ale żeby Arka miała większy procent posiadania piłki... Cracowvia, Arka, Lech, każda z tych drużyn swój najlepszy mecz zagrała z Legią. Gra się tak, jak pozwala przeciwnik.

odpowiedz
Siadaj. - 09.03.2019 / 23:17, *.centertel.pl

@błysk bez fleszu:

odpowiedz
Wojtek - 09.03.2019 / 23:08, *.vectranet.pl

Tragiczna gra...to się źle skończy...zęby bolą jak się to ogláda...

odpowiedz
błysk bez fleszu - 09.03.2019 / 23:03, *.206.68

Trenerze przed meczem zapowiadałeś , że Legia musi być skuteczna w tym meczu bo nie będzie za dużo okazji na zdobycie bramki . Trenerze Legia powinna być takim zespołem , że w takim meczu z takim Górnikiem powinna mieć okazje na bramkę jedna za drugą . Ale takim stwierdzeniem rozumiem , że trener daje do zrozumienia , że nawet na tak słabą ligę jaką jest liga Polska Legia nie dysponuje jakimś mega zespołem , który zdominowałby tą cieniutką naszą ligę .

odpowiedz