Marek Papszun - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Papszun: Dokonaliśmy czegoś niemożliwego

Mishka, źródło: Legionisci.com

Marek Papszun (trener Rakowa): Dokonaliśmy czegoś, co wydawało się niemożliwe, bo graliśmy z mistrzem Polski. Uważam, że dokonaliśmy tego w dobrym stylu. Przeciwnik stworzył sobie sporo sytuacji, mecz był wyrównany. Graliśmy konsekwentnie, byliśmy dobrze zorganizowani. Zawodnicy wykonali tytaniczną pracę, żeby n nie pozwolić Legii rozwinąć skrzydeł.
Wiedzieliśmy, że stworzymy sobie sytuacje, pozostawała kwestia, czy je wykorzystamy. Jestem dumny z drużyny i ludzi, z którymi współpracuję, bo zrobiliśmy coś nieprawdopodobnego. Bardzo się z tego cieszymy i to jest najważniejsze.

Momentami Legia nie potrafiła sobie z nami poradzić i utrzymać się przy piłce. Zebraliśmy cenne doświadczenia.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (47)

+dodaj komentarz
juhas - 14.03.2019 / 16:37, *.tpnet.pl

I pomyśleć trenerem Legii mógł być człowiek na poziomie ale nie lepiej było wziąść pastucha z Portugalii który psuł atmosferę w większości klubów w których pracował i nie ma pojęcia o trenerce

odpowiedz
Wolfik - 14.03.2019 / 14:41, *.179.238

Szczere gratulacje. Widać było plan na to spotkanie a i realizacja mistrzowska. Oby do finału.

Wypada tylko powiedzieć, że gdyby nasz wszystkowiedzący i pouczający wszystkich wokół treneiro odrobił chociaż w połowie lekcje "z Rakowa" jak Papszun z Legii, zapewne cieszylibyśmy się z awansu.

odpowiedz
M.eS - 14.03.2019 / 10:01, *.tpnet.pl

Brawo Panie Marku !

Miałem zaszczyć trenować przez chwilę pod okiem trenera Papszuna kiedy jeszcze nie był znany w Polfie Tarchomin. Już wtedy robił kawał dobrej roboty,świetnie pracował z młodzieżą. Oprócz tego,że jest świetnym trenerem, również świetny psycholog . Potrafił dotrzeć do zawodników,zmobilizować.Krok po kroku piął się do góry aż dotarł tam gdzie jest w tej chwili. Mam nadzieję ,że to nie koniec jego sukcesów jako trener.

odpowiedz
Janek - 14.03.2019 / 09:36, *.netfala.pl

Gratulacje Trenerze! Życzę zdobycia pucharu. A nasz portugalski pastuch niech się od Pana uczy.

odpowiedz
LGZ - 14.03.2019 / 08:46, *.tpnet.pl

Zyczymy gry w finale a nawet zdobycia pucharu to bedzie pocieszenie ze odpadlismy z finalista pucharu lub ewentualnym zdobywca !

odpowiedz
kange(L) - 14.03.2019 / 08:31, *.net.pl

pomimo animozji gratulacje dla Rakowa

odpowiedz
sks - 14.03.2019 / 08:18, *.orange.pl

Raków mistrzem Polski!

odpowiedz
Tom - 14.03.2019 / 07:36, *.tpnet.pl

Punto niestety jest mocno przepłacanym przeciętnym trenerem, wystawianie Agry to jakaś masakra

odpowiedz
Mrok - 14.03.2019 / 08:51, *.chello.pl

@Tom: Wystawienie? - Sprowadzenie Agry to masakra!. Wszystkie tzw. "wzmocnienia" za Mioduskiego to jedna wielka ściema. To zawodnicy nawet nie na poziomie przeciętnym. Klub grzebie w śmietniku a potem te odpady prezentuje to jako wartościowych piłkarzy.
Środek Legi praktycznie nie istnieje, panują nad boiskiem przez góra 20 minut w meczu. Byle ambitniejsza drużyna ich po prostu dominuje grając średnim pressingiem.

odpowiedz
Bl1916 - 14.03.2019 / 07:20, *.chello.pl

Jak będziecie pisać ze ci to byli słabi i ci mocni to następne puchary będziemy mieli za 10 lat mówię nie o pucharze Polski a o fazie grupowej uefa lub 19 lat faza grupowa ligii mistrzów to co było widać jakie widowisko stworzyły obydwa zespoły to jest inna dyscyplina to nie piłka nożna czy my kibice się podniecamy

odpowiedz
krys008 - 14.03.2019 / 07:11, *.serv-net.pl

Nie jest wykluczone, że kiedyś poprowadź Legię. W krótkim czasie z nauczyciela WF do Ekstraklasy. Swoją pracą w Rakowie zasłużył na takie dobre opinie.

odpowiedz
Rakow - 14.03.2019 / 07:09, *.play-internet.pl

Trener Marek Papszun podpisal z Rakowem nowy Kontrakt i wlasciciej x-com p.Michal Swierczewski go nigdzie nie puści on robi tu dobra robote pół final PP za chwile awans do ekstraklasy wiec nie ma szans bu odszedł z naszego Rakowa
Legia powinna zatrudnic Probierza Ojrzynskiego lub kogoś innego a nie pudla ktory nie ma,dla was szacunku dla klubu byłem na meczu to zwykly pajac taki klub z tytułami a gdzie Malarz Radovic i.jak.mowilem Papszun pozostanie w Rakowie

odpowiedz
Rdzenny - 14.03.2019 / 07:00, *.centertel.pl

Papszun dawaj do Warszawy, pinto wypi... Nieudaczniku

odpowiedz
Mateusz z Gór - 14.03.2019 / 06:57, *.inetia.pl

O proszę, trener lepszej drużyny z szacunkiem o rywalu. A Sa Pinto, co? Że Miedź, która była lepsza nie zasłużyła na wygraną, że Legia miała pecha, że była lepsza. Wcale nie była i wcale nie zasłużyła. Dużą winę za porażkę ponosi trener, który wystawia do gry piłkarzy, którzy sportowo lub mentalnie znajdują się w dupie, jak Antolić, Remy czy Agra. W 8 na 11 trudno grać z dobrym zespołem. Legia nie ma zasługiwać lub raczej pozornie zasługiwać, ale dostać to, na co pracuje. Tak się nie pracuje na zwycięstwa i definitywnie nie tak wygląda zespół, o którym można powiedzieć, że nie zasłużył na to, co go spotkało, i tyczy się to całej rundy.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 14.03.2019 / 06:41, *.chello.pl

Pisałem przed meczem: jeśli przegramy z Rakowem, to welcome home Marek Papszun. Niegłupi, skromny, znający realia polskiej ligi. Warsztat trenerski ma. Z salonu odrzuconych z innych klubów, zrobił świetną drużynę. Szkoda, że zauważył to Wieteska, a nie RSP. BTW: świnia pozbyła się Kuna, a Pogoń Listkowskiego, Brawo, znacie swoich piłkarzy!

odpowiedz
Afro - 14.03.2019 / 06:58, *.chello.pl

@Po(L)ubiony: .... a skąd jest Szumski?

odpowiedz
krys008 - 14.03.2019 / 07:05, *.serv-net.pl

@Afro: Szumski sporo lat w Legii, ale to nie ten rozmiar kapelusza.

odpowiedz
Wolfik - 14.03.2019 / 21:15, *.mm.pl

@Po(L)ubiony: A Legia Miłosza Szczepańskiego i Walukiewicza. Tak, że nie ma się co na innych oglądać.

odpowiedz
jarekk - 14.03.2019 / 06:25, *.metrointernet.pl

Może pan nauczy przemądrzałego jak grać i jak się wypowiadać?

odpowiedz
Mario - 14.03.2019 / 06:07, *.timplus.net

Jak niemożliwego ? Legię w sumie w ostatnich latach leje każdy, nawet na jej stadionie. Ja przykładowo byłem pewny, że będzie porażka. Raków jest najlepszy w pierwszej lidze, a Legia gra padlinę w słabiutkiej Ekstraklapie.

odpowiedz
WojtasTHC - 14.03.2019 / 04:45, *.vectranet.pl

Szczerze Panu gratuluje.

odpowiedz
Białołęka nie wymieka - 14.03.2019 / 00:33, *.play-internet.pl

Pochyl się synu ....

odpowiedz
Arek - 13.03.2019 / 23:34, *.tpnet.pl

Dobrego trenera mają w tym Rakowie. Trenera, który ma pasję. Wprowadził swój system i tego się trzyma. Tylko, że tam dali mu czas. U nas przegrałby 2 mecze i znając życie byłby goniony. Wypada pogratulować awansu. Teraz będę im kibicował. Jak dla mnie niech zdobędą ten puchar. A my, no cóż. Z taką grą to i na podium ciężko będzie się utrzymać.

odpowiedz
LTM - 13.03.2019 / 23:17, *.chello.pl

gratulacje dla Rakowa, byli lepsi i mają trenera a nie pudla

odpowiedz
bqej - 13.03.2019 / 22:43, *.chello.pl

Jeszcze kilka lat temu, pan Papszun prowadził moje lekcje wf-u w szkole w Ząbkach. Dziś wyrzuca Legię z PP...

odpowiedz
rumcajs - 13.03.2019 / 22:38, *.rogers.com

dnoooooooo

odpowiedz
Kolejorza - 13.03.2019 / 22:35, *.centertel.pl

Legia Warszawa to klub który ma beznadziejnych grajków wygrał Raków który grał z zaangażowaniem brawo Raków Częstochowa

odpowiedz
Gienek - 13.03.2019 / 22:07, *.vectranet.pl

Gratulacje Trenerze! Nasz kudłaty patałach i tak zrzuci winę za przegraną Legii na nierówną murawę lub wiatr wiejący w oczy.

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 13.03.2019 / 22:06, *.t-mobile.pl

Gratulacje Panie trenerze.

odpowiedz
Waco - 13.03.2019 / 21:58, *.mm.pl

Paszkun do jest mega trener, a Pinto i jego portugalski cyrk może nabrać tylko Mioduskiego, im szybciej to wywala tym lepiej..

odpowiedz
Papszun na trenera Legii - 13.03.2019 / 21:56, *.tpnet.pl

Gratuluje Panie trenerze. Oby od następnego sezonu przeją Pan naszą Legię.

odpowiedz
Pinocchio - 14.03.2019 / 01:39, *.fastwebnet.it

@Papszun na trenera Legii: Znając politykę pana pzesa raczej nie przejmie, bo według tych założen Legię może przejąć tylko ktoś, kto zagwarantuje przy okazji przejście jakichś grajków z rzeczywistym, bądź domniemanym talentem na korzystnych dla klubu warunkach, a kogo może sprowadzić za sobą pan Papszun? Musiolika?

odpowiedz
L - 14.03.2019 / 20:09, *.tpnet.pl

@Pinocchio: Śmiem podejrzewać że Papszun z tymi grajkami co są miałby takie same wyniki lub lepsze tylko nie zażądałby kosmicznych pieniędzy, apartamentu na złotej 44 i miałby szacunek do tego klubu.

odpowiedz
tomek - 13.03.2019 / 21:54, *.plus.pl

Nie pozostaje nic innego jak pogratulować drużynie awansu i przede wszystkim trenera.

odpowiedz
kokos - 13.03.2019 / 21:50, *.orange.pl

Gratulacje Panie Trenerze. Pokazałeś temu portugalskiemu bufonowi gdzie jego miejsce.

odpowiedz
Jo - 13.03.2019 / 21:49, *.plus.pl

A gra,k#rwa,nic nie gra kaleka

odpowiedz
Franco - 13.03.2019 / 21:45, *.inetia.pl

Raków ma trenera. Gratuluję wygranej.

odpowiedz
LUrsynów - 13.03.2019 / 21:38, *.chello.pl

Gratulacje za Wygraną i Wolę Walki!!!

odpowiedz
Dramat - 13.03.2019 / 21:35, *.play-internet.pl

Raków to piłkarsko środek 1 ligi. W nawet słabej ekstralidze nie ma tak słabych. Z Legią wiadomo raz w życiu, więc ambicją, wślizgi, piana ba pysku. Gwiazdory z SA Pinto na czele wstyd, wstyd, wstyd.... Ten Agra to jest ku...a aa mać dramat jakiś. Jak upośledzony.

odpowiedz
Legionistów z zasadami - 13.03.2019 / 23:39, *.chello.pl

@Dramat: hmm popatrz kolego na tabele a potem komentuj

odpowiedz
Rafal - 13.03.2019 / 21:26, *.play-internet.pl

Rakow ma chociaz trenera nie to co my jakiegos idiote ktory chyba cos cpa

odpowiedz
Olek - 13.03.2019 / 21:26, *.t-mobile.pl

Gratulacje trenerze widać że był Pan przygotowany do tego meczu w odróżnieniu od przebierańca z drużyny przeciwnej

odpowiedz
Kibic Legii - 13.03.2019 / 21:25, *.plus.pl

Brawo Raków!!! Nie dajcie odebrać Sobie przyjemności z tego Zwycięstwa. Serducho na boisku.... A zarabiacie pewnie z 1/10 tego co Nasi... Wszystko jasne!!!!

odpowiedz
Grzesiek - 13.03.2019 / 21:24, *.centertel.pl

Człowiek z Warszawy, chodził na Legie. Czy to następny trener Legii?

odpowiedz
powiślak - 13.03.2019 / 21:37, *.t-mobile.pl

@Grzesiek : nie. bo przeciez kudlaty cep nigdy nie zwatpil w kudlatego pajaca

odpowiedz
kamyk - 13.03.2019 / 21:23, *.play-internet.pl

Szacun za to co dokanał gość z Warszawy i jak wywalą RSP to można powiedzieć że pomógł Legii.

odpowiedz
Gibon - 13.03.2019 / 21:22, *.centertel.pl

Mareczku gratulacje z Kobyłki!

odpowiedz