Michał Kołodziej - fot. Hugollek / Legionisci.com

Koszykówka

Legia Warszawa 76-72 Spójnia Stargard

Redakcja, vid. Bodziach

W meczu 22. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa wygrała u siebie ze Spójnią Stargard 76-72. Kolejne spotkanie w lidze "Wojskowi" zagrają w wtorek we Włocławku.

Fotoreportaż z meczu - 48 zdjęć Hugollka

Pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym prowadzeniem legionistów, ale na przerwę to goście schodzili prowadząc dwoma punktami (36-38). W ekipie ze stolicy coś zacięło się w drugiej części trzeciej kwarty. Wówczas Spójnia wyszła na prowadzenie 59-50 i zrobiło się groźnie. Na szczęście w ostatniej części znakomicie spisał się duet Sebastian Kowalczyk - Omar Prewitt, którzy razem zdobyli 19 z 24 punktów. Po trzech minutach "Wojskowi" dogonili rywali, a następnie odskoczyli na siedem punktów. Mimo to Spójnia nie odpuściła i minutę przed końcem doprowadziła do remisu 72-72. Kilkanaście sekund przed końcem przy stanie 74-72 przechwyt zanotował Filip Matczak i dzięki temu rywale musieli ratować się faulem. To pozwoliło Legii odskoczyć na 4 punkty i wraz z kibicami świętować 11 zwycięstwo w sezonie. Walka o play-off trwa!

Kapiszon - 17.03.2019 / 16:41, *.com.pl

co tam się działo na trybunach bo jestem w lekkim szoku jak oglądam ten filmik, czym kibice rzucali od 2 minuty, to jest... no właśnie co to jest bo wygląda jak śnieg hahahahaha

Kibic (L) - 18.03.2019 / 18:40, *.centertel.pl

@Kapiszon: to był pocięty papier na małe ścinki.

mały (mr) - 17.03.2019 / 12:57, *.chello.pl

Koszykarze wczorajszą wygraną ze Spójnią uczcili 50 tą rocznicę zdobycia ostatniego tytułu Mistrza Polski. 16 marca 1969 roku po wygranej jednym punktem w Gdańsku z Wybrzeżem ( w ostatniej sekundzie rzut Pstroki z połowy boiska) zdobyli jak do tej pory ostatni 7-my tytuł Mistrza. Powalczmy o play-offy bo dłużej będzie trwał sezon. Za rok 3 maja 50-ta rocznica Pucharu Polski.

Do narzekaczy - 16.03.2019 / 22:03, *.vectranet.pl

Gdzie byliście jak Legia grała w drugiej i trzeciej lidze? Teraz walczymy o playoffy a wam ciągle mało. Iddzicie leczyć kompleksy gdzie indziej bo się czytać tego nie da.

Po wygranej należy się cieszyć barany, a nie lamentować.

Senior - 17.03.2019 / 13:08, *.com.pl

@Do narzekaczy: A co kogo obchodzi historia. LICZY się TERAŹNIEJSZOŚĆ. Poza tym po to jest ta sekcja, aby były sukcesy. Inaczej szkoda byłoby inwestować w coś co nie jest opłacalne.

???? - 18.03.2019 / 18:48, *.centertel.pl

@Do narzekaczy: sam jesteś baran, a nawet "mała konia, duża usza", czyli po naszemu o s i o ł.

jankoL - 16.03.2019 / 20:35, *.t-mobile.pl

DO PI ;Po tym jak graja ostatnie mecze a robią to słabo trzeba byc krytycznym i nie mozna przejsc obojetnie...gonia ostatnia spojnie i wyszarpuja mecz tylko dzieki malej rotacji i bledom gosci...Tamten sezon juz dawno został oddzielony grubą krecha.z tym skladem cele przed sezonem byly jasno okreslone ale z ta gra moze byc ciezko ...

Senior - 16.03.2019 / 21:28, *.com.pl

@jankoL: popieram.

Pl - 16.03.2019 / 18:55, *.net.pl

Już bez przesady żeby czepiać się stylu. W tamtym roku dostawaliśmy baty na lewo i prawo a teraz narzekamy na styl...krok po kroku idźmy do przodu

Senior - 16.03.2019 / 20:16, *.com.pl

@Pl: O tak. Idziemy krok do przodu i dwa kroki do tyłu. Środek tabeli gęstnieje i ze środka coraz bliżej do dolnej strefy tabeli.

Kropek - 16.03.2019 / 18:16, *.vectranet.pl

Mecz jak zwykle pod dyktando sędziów. Spojnia jak zawsze 4 kwarte przegrywa w przypadku wygrania 3 .To nie ta spojnia co kiedyś teraz to psycholog powinien wkroczyć i im w głowie poukładać. Gratulacje za mecz. Brawo Legia ale trenera to zmienić trzeba

Senior - 18.03.2019 / 18:45, *.centertel.pl

@Kropek : co chcesz od sędziów ? Co do sprawy zmiany trenera to teraz więcej jest jego zwolenników, niż przeciwników. W ubiegłym sezonie psy na nim wieszali, a teraz by go nosili na rękach. Czyli z tą zmianą będzie trudniej. Zarząd go popiera. A to dużo.

jankoL - 16.03.2019 / 18:11, *.t-mobile.pl

Tylko dzieki waskiej rotacji Sphujni nasi wyrwali to zwycięstwo...pewnie bez kontuzjowanego ale grajacego dziś Mo nie byloby tego zwyciestwa. nasi faktycznie forma nie porywają Matczak usilnie chce trojkami zdobywac punkty ale wszystko pudluje Linek ,Patiejew puchna po paru juz minutach gry,moze Panie Spasev pora wyciagnac wnioski!??

???? - 16.03.2019 / 17:44, *.centertel.pl

Spasev do wymiany. Nasi z meczu na mecz grają coraz gorzej, a treningi są kontuzjogenne.

jankoL - 16.03.2019 / 18:58, *.plus.pl

Za Bakuna to juz calkowita tragedia była...Ten Spasev to raptus to fakt

???? - 16.03.2019 / 20:08, *.com.pl

@jankoL: No właśnie. Raptus. A powinien spokojnie tłumaczyć zawodnikom jakie błędy popełniają. Na razie tylko krzyczy, gestykuluje. A to nie pobudza, tylko deprymuje zawodników Byłem na meczu i widziałem w grze naszych chaos w ataku. Szli szybko do przodu i słabo rozgrywali piłki po obwodzie, poza tym byli łatwi do pokrycia, bo w większości grali atak statycznie.

Senior - 16.03.2019 / 17:42, *.centertel.pl

Mecz bardzo zacięty. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Pomimo różnicy lokat w tabeli, nasi nie byli wcale lepsi od przyjezdnych. Jednak wygrana jest najważniejsza, chociaż jej styl był kiepski.

Kibic (L) - 16.03.2019 / 17:38, *.centertel.pl