Zapowiedź | fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Starcie mistrza z liderem

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W środę na stadionie Rakowa w Częstochowie odbędzie się wielkie święto. Piłkarze pierwszoligowca w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski podejmą mistrzów kraju - Legię Warszawa. Gracze Marka Papszuna są niekwestionowanym liderem w swojej klasie rozgrywkowej, a ponadto notują fantastyczną serię dziesięciu zwycięstw z rzędu. Nic dziwnego, że kibice Rakowa liczą tego dnia na miłą niespodziankę od swoich zawodników i wszystkie bilety wykupili w zaledwie kilka godzin.

Legioniści nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek po ostatnim spotkaniu. W sobotę na stadionie w Gdyni pokonali miejscowych 2-1, a już trzy dni później udają się na kolejny wyjazd. Co prawda już nie tak daleki, ale mający o wiele większą wagę. Przegrany tego spotkania pożegna się udziałem w półfinale Pucharu Polski. Gracze Ricardo Sa Pinto wygrali w dwóch ostatnich meczach, co pozwoliło im nieco odetchnąć po wcześniejszych przegranych z Lechem Poznań oraz Cracovią. Ponadto strata do lidera w tabeli Ekstraklasy została znacznie zmniejszona, co na pewno wprowadziło w szeregi warszawskiego klubu więcej spokoju.

Wydawać by się mogło, że pojedynek z pierwszoligowym Rakowem nie powinien być da Legii trudniejszym sprawdzianem niż te ostatnie. Trzeba mieć jednak na uwadze, że rywal podejdzie do tego meczu wyjątkowo zmotywowany, a ponadto dyspozycja "Wojskowych" wydaje się być nadal nie do końca optymalna. Szczególnie widać to było w sobotę, kiedy po wyjątkowo słabej pierwszej połowie nadeszły szybko dwa strzelone gole, a potem... No właśnie, ostatnie 30 minut starcia z Arką to zafundowanie kibicom dużej dawki stresu. Niewiele brakowało a pogrążona w kryzysie drużyna z Gdyni zdołałaby doprowadzić do remisu.

W spotkaniu z Arką trener zdecydował się na jedną zaskakującą roszadę. Kontuzjowanego Sebastiana Szymańskiego zastąpił na boisku Carlitos, który w pełni odpłacił się za zaufanie trenera, strzelając pierwszego gola. W ataku grał z kolei Sandro Kulenović, pełniący ostatnio rolę rezerwowego. W obronie obyło się bez większych nieporozumień, lecz niestety jedno z nich musiało zakończyć się stratą gola. Winą przy trafieniu Macieja Jankowskiego można trochę obarczyć Mateusza Wieteskę, który nie przykrył przeciwnika we własnym polu karnym. Nic więc dziwnego, że w środę możemy spodziewać się zmiany na tej pozycji. W Pucharze Polski może przecież grać pauzujący w lidze za czerwoną kartkę William Remy. Ponadto trener będzie miał jeszcze do dyspozycji m.in. Iuriego Medeirosa. Portugalczyk dobrze zaprezentował się w spotkaniu z Miedzią, lecz nie zagrał ostatnio z Arką. Czy było to oszczędzanie go na środowy pojedynek przeciwko Rakowowi?

Legia wygra z Rakowem? Kurs 1,92!


Forma: Arka Gdynia (2-1), Miedź Legnica (2-0), Lech Poznań (0-2), Cracovia (0-2), Wisła Płock (1-0)

Raków Częstochowa jest jedną z większych rewelacji w obecnej edycji Pucharu Polski. Pokonali oni na drodze do ćwierćfinału Victorię Sulejówek (4-0), Lecha Poznań (1-0) oraz Wigry Suwałki (3-0). Szczególnie ogranie w 1/16 finału poznaniaków odbiło się szerokim echem. Wówczas jedynego gola dla zwycięzców zdobył już w 3. minucie były gracz Legii - Miłosz Szczepański. Dobra postawa częstochowskiego klubu nie będzie jednak aż tak dziwić, kiedy spojrzy się na wyniki drużyny w rozrywkach pierwszej ligi. Raków pewnie lideruje i zmierza do ekstraklasy. Ma na koncie aż 54 punkty, więc o 11 więcej niż drugi w tabeli ŁKS Łódź. Największym problemem drużyny w awansie może okazać się... stadion, którego infrastruktura pozostawia wiele do życzenia. Obiekt na pewno musiałby zostać w pewnym stopniu zmodernizowany.

Trenerem Rakowa od 2016 roku jest Marek Papszun, prowadzący w przeszłości m.in. GKP Targówek, KS Łomianki oraz Legionovię. Razem z Rakowem awansował w 2017 roku do pierwszej ligi i już w pierwszym sezonie był bliski wywalczenia awansu. W tym sezonie jest już razem ze swoją drużyną na autostradzie do Ekstraklasy. Szkoleniowiec ma bardzo wysokie notowania nie tylko u kibiców, ale również u prezesa Michała Świerczewskiego, który nie wyobraża sobie, aby po sezonie ktoś "podebrał" mu trenera, chociaż z całą pewnością kilka klubów ekstraklasy byłoby tym zainteresowanych. Dla Papszuna mecz będzie wyjątkowy również z tego względu, że sam w przeszłości regularnie chodził na mecze Legii. Cytowany przez serwis sport.pl przypomina m.in. pamiętny wyjazd do Utrechu. - Atmosfera była napięta od samego początku. Holendrzy byli bardzo agresywni, część kibiców Legii nie mogła wejść na stadion, doszło do zadymy. Z Warszawy pamiętam jeszcze mecze z czasów milicji obywatelskiej. Pamiętam łamane ławki, regularne bitwy z milicją - powiedział.

Zarówno Papszun jak i Raków będą mieli więc okazję na pokazanie się na tle utytułowanego przeciwnika i sprawienie kolejnej niespodzianki. Tak czy siak, kto wie, ale być może niezależnie od wyniku do rewanżu może dojść już w przyszłym sezonie na boiskach Ekstraklasy.

Forma: GKS Katowice (3-0), Chrobry Głosów (1-0), Wigry Suwałki (3-0), Odra Opole (2-0), Chojniczanka Chojnice (1-0)

Ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski pomiędzy Rakowem Częstochowa a Legią Warszawa rozpocznie się w środę o godzinie 18:00. Bezpośrednią transmisję ze tego spotkania przeprowadzi stacja Polsat Sport. Zapraszamy również do śledzenia naszej Relacji LIVE! oraz czytania i oglądania materiałów pomeczowych.

Transmisja TV

13.03. godz. 18:00 Polsat Sport

Autor: Wiśnia

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
jasiek - 13.03.2019 / 19:26, *.24.10

Dałby zagrać temu Cierzniakowi chociaż w PP... Widać parcie na sprzedaż młodych duże

odpowiedz
Igo(L) - 13.03.2019 / 16:49, *.axadirect.pl

Dzisiaj faworytem patrzac przez pryzmat formy i ostatnich spotkań jest Raków, my musimy zagrać naprawdę na najwyższym poziomie żeby sobie poradzić z dobrze dysponowanym zespołem z Częstochowy. To będzie moim zdaniem najtrudniejszy mecz w tym roku dla Nas. Raków jeśli nas przejdzie może zostać czarnym koniem i pokusić się o końcową wygraną jeśli presja nie spląta im nóg. Liczę że jednak doświadczenie nasze przeważy i po ciężkim boju (nawet rzutach karnych) ale przejdziemy dalej!

odpowiedz
NAS - 13.03.2019 / 16:11, *.centertel.pl

jak mnie strasznie drażni ten "Władeczek". Normalnie gnoja bym rozszarpał. Poeta się znalazł z telewizorem TV LG OLED 75'' a niekiedy TV LG OLED 55''.

odpowiedz
Gienek - 13.03.2019 / 15:28, *.netfala.pl

Pojedziemy ze ślązakami jak z furą gnoju!

odpowiedz
yyy - 13.03.2019 / 15:36, *.chello.pl

@Gienek: Tyle że Częstochowa nie leży na Śląsku...

odpowiedz
antyk - 13.03.2019 / 14:19, *.207.238

jakoś jestem dziwnie spokojny o ten mecz,obym się nie mylił

odpowiedz
JAN - 13.03.2019 / 13:53, *.101.236

BĘDZIE REMIS

odpowiedz
NAS - 13.03.2019 / 16:02, *.centertel.pl

@JAN: nie może być remisu

odpowiedz
KowaL - 13.03.2019 / 13:41, *.centertel.pl

Legia rozgromi ogórasów jakieś 6:0!!!

odpowiedz
Wolfik - 13.03.2019 / 13:24, *.179.238

Obecna forma Remy'ego średnio mnie przekonuje. Zdecydowanie wolałbym zobaczyć z parze z Jędzą Mateusza.

odpowiedz
Bartek - 13.03.2019 / 13:09, *.vectranet.pl

Nie rozumiem po co ta napinka przed meczem. Jeśli Legia podejdzie do meczu poważnie, to żaden pierszoligowiec tu nic nie ugra. Wpisy jakbyśmy z jakąś potęgą grali, dumnie brzmiące tytuły, to tylko mecz jakimś tam rakowem. Wyjść, strzelić gola, czy 2, kontrola meczu i do domu. Tylko Legia!

odpowiedz
LGZ - 13.03.2019 / 12:21, *.tpnet.pl

Mickiewicza zostaw w spokoju !!!

odpowiedz
eth - 13.03.2019 / 12:19, *.tpnet.pl

Biorąc pod uwagę zestaw drużyn w ćwierćfinałach i obecną padakę Lechii i Jagiellonii, trafiliśmy na najtrudniejszego rywala, i aby awansować będzie trzeba lepiej zagrać niż z Arką czy Chrobrym. Przejdziemy Raków - będzie z górki. Obstawiam remis i wygraną Legii w karnych albo w dogrywce.

odpowiedz
LGZ - 13.03.2019 / 12:18, *.tpnet.pl

Pierwsze haslo dnia jest super a drugie tez niezle !

odpowiedz
bardziej zniesmaczony - 13.03.2019 / 13:16, *.play-internet.pl

@LGZ: Mniejszy trol chwali większego trola, żałosne.

odpowiedz
Władeczek - 13.03.2019 / 11:50, *.netfala.pl

Jeszcze chciałbym dodać hasło dnia:

Koko koko puchar spoko, Legia wygra dziś wysoko!

albo:

Raków wieśniaki, Legia pucharu maniaki,
Dziś Legia gra, a w Częstochowie wiatr chula!


Faken normalnie jak Mickiewicz jestem!

odpowiedz
Sputnik 44 - 13.03.2019 / 14:22, *.cyfrowypolsat.pl

@Władeczek: jesteś trollem...

odpowiedz
yyy - 13.03.2019 / 14:56, *.vectranet.pl

@Władeczek:
Mickiewicz się pewnie w grobie przewraca, widząc ludzi piszących "CHula"

odpowiedz
sen o - 13.03.2019 / 11:33, *.net.pl

MC pokazał że gra się dla kibiców (wczorajsze 7 bramek). To pod adresem naszych graczy i meczy z Miedzią i Arką gdy prowadzili odpuścili. A kibice przychodzą aby oglądać bramki.

odpowiedz
Zalewski Krzysztof - 13.03.2019 / 11:12, *.t-mobile.pl

raków gora raków gora raków Legii rusza skura

odpowiedz
Władeczek - 13.03.2019 / 10:24, *.netfala.pl

Oczywiście mam pakiet z Polsatem Sport to obejrzę zmagania Legii. Myślę, że wygrają po niełatwym meczu. Wieśniaki z Częstochowy będą przecierać oczy ze zdumienia jak gra Mistrz Polski, uczestnik Ligi Mistrzów, prawie pogromca Realu Madryt. A ja w fotelu przed TV OLED LG 75 cali przy kominku i ze schłodzoną Teqila Olmeca Silver Label z limonką i solą na palcu i jedziemy z wsiurami faken!

odpowiedz
Ewcia - 13.03.2019 / 10:44, *.plus.pl

sam jesteś władeczek wieśniakiem tylko że raków nie przegrał żadnego meczu a legia przegrywała nie jednokrotnie teraz łaskawie legia wygrała 2:1 też mi coś wiec wygrana bedzie nasza Raków górą

odpowiedz
SKL - 13.03.2019 / 12:07, *.mil.pl

@Ewcia: "Władeczek" jest dzbanem, nie odpowiadaj na jego trolling, bo trudniej was będzie rozróźnić.

odpowiedz
zniesmaczony - 13.03.2019 / 13:12, *.play-internet.pl

@SKL: Przecież ta "Ewcia" to też jest trol, naprawdę tego nie wyczuwasz? Wcześniej się podpisywał jako "Monia" i pisał, że lubi jego wpisy. Być może to ta sama osoba pisząca z dwóch źródeł.

odpowiedz
Michał - 13.03.2019 / 14:35, *.mm.pl

@Władeczek: Wy tak serio typa na poważnie bierzecie xD ?
On to samo pod każdym artykułem wstawia

odpowiedz
Urbiwpr - 13.03.2019 / 16:41, *.centertel.pl

@Władeczek: Ty turlaj beret debilu.

odpowiedz
Tak będzie - 13.03.2019 / 08:31, *.mm.pl

Raków vs Legia 2:0
I po pucharze

odpowiedz
Ryj - 13.03.2019 / 12:26, *.com.pl

@Tak będzie: To nie Raków Madryt tylko Częstochowa, coś Ci się pomyliło chłopcze!

odpowiedz
MaLec - 13.03.2019 / 08:27, *.centertel.pl

Witam czy mógłby ktoś podać sprawdzony link do transmisji meczu w necie z góry dziękuję

odpowiedz
zaba285 - 13.03.2019 / 09:07, *.lukman.pl

@MaLec: na ipla.tv chyba za 5zł można obejrzeć

odpowiedz
MaLec - 13.03.2019 / 13:53, *.centertel.pl

@zaba285: dzięki

odpowiedz
LWL - 13.03.2019 / 08:26, *.tpnet.pl

Rakow Cz. 1-3 LEGIA ! "L" !!!

odpowiedz
LWL - 13.03.2019 / 08:24, *.tpnet.pl

Nie wierzymy w niespodzianke ! "L" !!!

odpowiedz