Dariusz Mioduski oraz Ricardo Sa Pinto - fot. Piotr Kucza
REKLAMA

Mioduski: Sá Pinto nie jest łatwym człowiekiem

Wiśnia, źródło: Piłka Nożna

We wtorkach na łamach "Piłki Nożnej" ukazał się wywiad z prezesem Legii Dariuszem Mioduskim. Została w nim poruszona m.in. osoba Ricardo Sá Pinto. - Ricardo nie jest łatwym człowiekiem. Natomiast ma wiele cech od strony sportowej, także zarządzania drużyną, które spowodowały wyprowadzenie zespołu z marazmu - mówi Mioduski.

Obecność w klubie trenera Ricardo Sá Pinto pana nerwów raczej nie koi.
- Ricardo nie jest łatwym człowiekiem. Natomiast ma wiele cech od strony sportowej, także zarządzania drużyną, które spowodowały wyprowadzenie zespołu z marazmu. To rokuje na przyszłość. Co nie znaczy, że nie musi nad sobą pracować. Cała drużyna musi. Wszyscy musimy.

Sá Pinto robi w Legii wszystko na co ma ochotę?
- Kompletna bzdura. Rozumiem zainteresowanie mediów i emocje, nie przepadam za wyrachowanym podejściem do prowadzenia biznesu czy drużyny piłkarskiej. Natomiast lepiej byłoby, gdyby wokół trenera było mniej negatywnych emocji. Wolałbym, żeby większa uwaga skupiała się na tym, co dzieje się na boisku. A w tym względzie Sá Pinto radzi sobie całkiem nieźle. Piłkarze są dobrze przygotowani do gry pod względem fizycznym i mentalnym. Oczywiście, są pewne rzeczy, które warto zmienić, żeby było to lepiej widać na boisku. Kierunek obrany przez klub i Portugalczyka jest jednak prawidłowy.

Pod względem zarządzania szatnią również? Wieści z niej dochodzące mówią coś innego.
- Nie zaobserwowałem, żeby w szatni był kwas. Natomiast to, że niektórym nie podoba się, iż nie grają, jest normalne. Zwłaszcza że w kadrze Legii jest trzydziestu dobrych zawodników, a nie osiemnastu, pole do niezadowolenia jest większe. Napięcia z piłkarzami, których trener uznał za niepasujących do koncepcji będą zawsze w każdym klubie. To jest odpowiedzialność trenera, jego decyzje. Ja się w to nie mieszam. Sá Pinto żyje na co dzień z drużyną, mogę kierować się tylko tym, co czuje szkoleniowiec. Z mojego gabinetu nie wszystko zawsze widać.

Cały wywiad można przeczytać w nowym numerze tygodnika "Piłka Nożna"

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
m - 14.03.2019 / 11:50, *.chello.pl

Nie tylko nie jest łatwy ale i wygląda na to że długo tu nie powinien pracować, Aczkolwiek zdaje się że pudel podpisał z nim kontrakt na 3 lata, a jeszcze nie spłaciliśmy Jozaka.

odpowiedz
Trampek - 13.03.2019 / 22:23, *.net.pl

Celowo nie komentowałem wczoraj wtorkowej wypowiedzi Pana Mioduskiego na temat Ricardo Sá Pinto , czekając na wynik meczu PP z Rakowem, gdzie w poprzednich komentarzach / po dwóch porażkach LEGII / pisałem,że wyznacznikiem przygotowania LEGII będzie w wspomniany mecz PP z Rakowem . Po wspomnianym meczu oraz analizie w/w wypowiedzi nasuwa się prosty wniosek. Ricardo Sá Pinto "owinął" sobie wokół palca szefa LEGII , dowodem na to jest wspomniany wywiad chwalący "poczynania " Ricardo Sá Pinto , a tylko enigmatycznie podkreślając " że nie jest łatwym człowiekiem" ,z wypowiedzi której nie wynika,że jest to zaleta czy wada . Ponieważ dla wnikliwego kibica nie ma problemu samemu sprawdzić i określić "dokonania " w sferze trenerskiej Ricardo Sá Pinto więc nie będę " wyliczał " w sposób matematyczny mierne jego dokonania. Uważam,że apogeum osiągnięć Ricardo Sá Pinto w LEGII był miesiąc grudzień 2018r. Rok 2019 zaczyna się spadek po równi pochyłej , co pokazał dzisiejszy mecz PP z Rakowem. Nie ma co się oszukiwać,ale LEGIA jako zespół na boisku NIE istniała, a RAKÓW też niczym nie zaimponował,a i tak wygrał spotkanie. Mało tego zawodnicy dotychczas chwaleni grali bardzo słabo , a Cafu / pomijam kartki/ sprawiał wrażenie , jakby czegoś się bał, podając tylko piłkę do ... najbliższego zawodnika , często nie dokładnie.Gdzie ta "słynna kondycja " w LEGII ? W dogrywce widać było , który zespół chce grać , a który / może z wyjątkiem dwóch - trzech zawodników / czeka z utęsknieniem na końcowy gwizdek sędziego . Nie wiem,na jakich warunkach jest zatrudniony Ricardo Sá Pinto , ale dalsza jego "trenerka" LEGII , przyniesie tylko same straty i to nie tylko finansowe w kolejnym roku.

odpowiedz
powiślak - 13.03.2019 / 21:26, *.t-mobile.pl

Podobno Mioduski nigdy nie zwatpil w Sa pinto. Jednak on ma nie pokolei w głowie bardziej niz mi sie wydawalo. Albo jego założeniem jest pożegnanie sie z wynikami.. jakimkolwiek. Wszyscy do okola widza ze to kolejny nieudacznik

odpowiedz
Tagi - 13.03.2019 / 21:12, *.chello.pl

"Kierunek obrany przez klub i Portugalczyka jest jednak prawidłowy."
Myślę że szybko pan prezes stwierdzi że znowu się pomylił.
I czym szybciej dojdzie do takich wniosków , tym lepiej dla klubu.
A co do kibiców , zamiast kolejnej MOBILIZACJI , lepiej zachować CISZĘ na trybunach , może to będzie krzykiem rozpaczy , który usłyszy pan prezes.

odpowiedz
Kowal - 13.03.2019 / 20:53, *.centertel.pl

Kur###

odpowiedz
Danie(L) - 13.03.2019 / 20:39, *.itcomp.pl

Miarka się przebrała. Wyje....ć tego pajaca.

odpowiedz
Danie(L) - 13.03.2019 / 20:39, *.itcomp.pl

Miarka się przebrała. Wyje....ć tego pajaca.

odpowiedz
eduardo - 13.03.2019 / 18:52, *.tpnet.pl

a ty nie jestes dobrym prezesem

odpowiedz
Praga - 13.03.2019 / 13:52, *.telia.com

Jeżeli ktoś sprowadza piłkarza powińen być świadomy co robi a nasz trenejro daje zarobić poprostu swoim

odpowiedz
Maniek - 13.03.2019 / 10:10, *.chello.pl

tylko żeby za miesiąc nie mówił że znowu się pomylił

odpowiedz
tomiacab - 13.03.2019 / 13:47, *.129.45

@Maniek: On się przecież nigdy nie myli. Czasami tylko słucha złych doradców.

odpowiedz
Mirosław - 13.03.2019 / 09:04, *.kiecana.com

Jabłoński był podobny, a jak skończył?

odpowiedz
gorylek - 13.03.2019 / 08:34, *.vectranet.pl

Nie wiem czy w dzisiejszych czasach trener po prostu może sobie na to pozwolić aby nie być dyktatorem mając na głowie 30 chłopa w drużynie,media i oczekiwania tysięcy kibiców

odpowiedz
LWL - 13.03.2019 / 08:22, *.tpnet.pl

R.S.A. jest trenerem konsekwetnym i to sie podoba a pilkarze maja grac wedlug zalozen Trenera wiec dzis powinien byc awans ! "L" !!!

odpowiedz
będziedobrze - 13.03.2019 / 10:44, *.opera-mini.net

@LWL: RSP (P od Pinto! : - )

odpowiedz
LWL - 13.03.2019 / 08:14, *.tpnet.pl

Lepszym trenerem jest zdecydowanie R.S.P. ! "L" !!!

odpowiedz
News⚽️Legia and Friends Forever - 12.03.2019 / 22:50, *.122.135

Ogłośić konkurs miédzynarodowy na Super!Trenera Legii!program w jedynce lub w polsacie

odpowiedz
Bubu - 12.03.2019 / 21:23, *.t-mobile.pl

Kto jest lepszym trenerem Sa Pinto czy Magiera ,czy obaj sa slabi?

odpowiedz
Pucz pan - 13.03.2019 / 08:11, *.chello.pl

@Bubu: Wybacz,ale już samo porównanie Magiery do tego bubka jest obrażliwe........

odpowiedz
Rafal - 12.03.2019 / 19:32, *.play-internet.pl

Właściciel powinien posypać głowę popiołem i teraz zamiast plesc różne rzeczy w wywiadach skupić się winien na tym, aby Legie było stać na letnie zmiany kadrowe bo to nie uniknione jeśli chcemy przebrnąć przez sito eliminacji... A chyba nawet nie chcemy, co musimy...inaczej to będzie nasz nóż w serce na nadchodzące lata.

odpowiedz
Mario - 12.03.2019 / 18:39, *.timplus.net

Wyprowadził z marazmu ? Przecież gra drużyny jest w d...e. Tylko to, że reszta stawki gra tragicznie, nie skończyły się szanse na mistrza. Na szczęście dla Legii rozpoczął się tradycyjny wyścig żółwi po mistrzostwo. Ale w pucharach niczego dobrego to nie wróży.

odpowiedz
ElAl - 12.03.2019 / 17:43, *.chello.pl

Na razie trener zd

odpowiedz
Neutralny - 12.03.2019 / 17:01, *.206.107

Marny aktorzyna , który chce zabłysnąć w mediach na siłę jak Rutowicz . Niech weźmie trochę klasy z trenera Polskich siatkarzy . Inteligentny z poczuciem humoru i klasą , a ostry jedynie na treningach dla swoich zawodników bez kamer . I taka osoba to jest klasa sama w sobie odwrotnie do naszego trenera . A po drugie to trener widzi jaki ma zespół i musi czymś nadrabiać , ale czy pajacowanie to jest najlepszy sposób na zakłamywanie rzeczywistości o wielkiej Legii .

odpowiedz
(L)ucek - 12.03.2019 / 16:18, *.tpnet.pl

30 dobrych zawodników w składzie, to może by uzbierał w ciągu ostatnich 10 lat. Albo i nie.

odpowiedz
Mario - 12.03.2019 / 18:41, *.timplus.net

@(L)ucek: również mnie to rozśmieszyło. 30 dobrych zawodników he, he, he.

odpowiedz
klaudi30i - 12.03.2019 / 16:10, *.centertel.pl

Trzyma portugalskiego pajaca a Ojrzyński na bezrobociu

odpowiedz
xenon - 12.03.2019 / 18:33, *.inetia.pl

@klaudi30i: Nie bez powodu jest na bezrobociu...

odpowiedz
Zyga - 12.03.2019 / 22:17, *.t-mobile.pl

@klaudi30i: po ostatnich latach w pucharach wszyscy nasi treneiros powinni siedziec na zasilku.

odpowiedz
Ktoś - 13.03.2019 / 14:12, *.72.241

@klaudi30i: a dla czego Ojrzynski jest na bezrobociu :)

odpowiedz
klaudi30i - 13.03.2019 / 21:31, *.centertel.pl

@Ktoś : Porównanie Arki Ojrzyńskiego do Arki Smółki mówi że chyba tylko że miał wyniki ponad stan i wyleciał przez wygórowane ambicje zresztą przy tym pajacu to ja się nawet za Hasim i Jozakiem stęskniłem

odpowiedz