20 marca nabór do klasy sportowej Legii w SP 392 (akt.)

Redakcja, źródło: Legia.com - Wiadomość archiwalna

Od września 2018 r. przy Szkole Podstawowej nr 392 na warszawskim Żoliborzu działają klasy sportowe 4, 5 i 6 pod patronatem Legii. Nadszedł czas przyjąć kolejnych zawodników, tym razem z roczników 2009 i 2010, do nowej klasy 4. Test sprawnościowy dla kandydatów odbędzie się 20 marca przy ul. Łazienkowskiej 3. Dokumenty można składać do 18 marca. Więcej informacji na ten temat poniżej.

W trakcie zajęć sportowych w szkole klubowi trenerzy doszkalają 45 zawodników z klubów warszawskich, z czego ponad połowa to zawodnicy powoływani w tym sezonie do kadry Mazowsza. Wśród nich są zawodnicy Akademii Legii, Legia Soccer Schools, FFA, UKS Varsovii, Markovii Marki, Białych Wilków, Escoli Varsovia. Teraz czas przyjąć kolejnych zawodników, tym razem z roczników 2009 i 2010, do nowej klasy 4. Test sprawnościowy dla kandydatów odbędzie się 20 marca przy ul. Łazienkowskiej 3. Wcześniej Dzień Otwarty w szkole - już 11 marca.

Dzieci wytypowane w trakcie naborów będą mogły skorzystać z 10 godzin zajęć sportowych tygodniowo (basen, piłka nożna, zajęcia ogólnorozwojowe) pod okiem trenerów Akademii Legii. W kameralnej i przyjaznej Szkole Podstawowej nr 392 na warszawskim Żoliborzu. Projekt zakłada doszkalanie w klasach 4-6: w poniedziałek jest basen, we wtorek i czwartek zajęcia piłkarskie, w środę i piątek - zajęcia ogólnorozwojowe. Lekcje kończą się ok. godz. 15-16, aby każdy mógł zdążyć na trening klubowy. Zawodnicy Legii udają się na swoje zajęcia, a chłopcy z innych klubów jadą do siebie.

Rok temu klub uznał, że chce zwiększyć liczbę chłopców, na których szkolenie i rozwój fizyczny ma wpływ. W Akademii liczba przyjmowanych dzieci jest ograniczona, ale dzięki klasom można pracować z kolejnymi zawodnikami. Wszyscy uczestnicy klasy mogą liczyć WF na dobrym poziomie. Zyskują zarówno zawodnicy już przyjęci do Akademii, jak i do niej aspirujący - mają więcej czasu na doskonalenie umiejętności, na które często brakuje czasu w trakcie popołudniowego treningu. W trakcie treningu piłkarskiego z zawodnikami ćwiczy siedmiu trenerów Akademii Legii, co daje świetną średnią: na sześciu zawodników przypada jeden trener. Przy takiej indywidualizacji zajęć nie dziwi, że od początku sezonu kilku uczestników klas 4, 5 i 6 wpadło w oko naszym trenerom na tyle, że w następstwie otrzymali szansę pokazania się na testach w drużynach Akademii Legii.

- Zakładamy, że niektórzy z zawodników z innych klubów trafią w przyszłości do Akademii Legii, po roku czy dwóch latach wspólnych treningów - kluczowy tutaj jest talent i pracowitość. Nie mamy jednak kłopotu z tym, by chłopiec do końca podstawówki został w swoim klubie, jeśli dobrze się w nim czuje.(...)Chcemy, by więcej zawodników z Warszawy i okolic przebijało się do piłki seniorskiej. Do tego trzeba mieć solidne podstawy i jak najlepiej wykorzystać tzw. "złoty wiek" (okres 9-12 lat, gdy rozwój sportowy dziecka jest najszybszy - red.). Jeśli obejmiemy naszą opieką większą liczbę zawodników, a dodatkowo poświęcimy im więcej czasu, szansa się zwiększa - tłumaczy Sebastian Różycki, koordynator kat. U5-U12, który organizuje nabory.


1. DLA KOGO SĄ NABORY?

Dla zawodników, którzy w obecnym roku szkolnym uczęszczają do III klasy (roczniki 2009/10), a we wrześniu pójdą do IV klasy. Wymagania dotyczące naborów do klas sportowych znajdziesz TUTAJ.

W przypadku wątpliwości, prosimy o wysłanie zapytania na adres: akademia@legia.pl

2. JAKIE SĄ KOLEJNE KROKI?

11 marca, godz. 18:00 (poniedziałek), Szkoła Podstawowa nr 392, Aleja Wojska Polskiego 1A, Dzień Otwarty SP nr 392, w czasie którego przedstawiciel Akademii opowie również o projekcie klas sportowych.

11 marca - 18 marca, godz. 16:00 - czas składania zapisów w szkole. Ściągnij i wypełnij wniosek rejestracyjny (TUTAJ) i do 18 marca wyślij na adres mailowy szkoły: sp392@edu.um.warszawa.pl lub dostarcz osobiście.

20 marca, godz. 17:00-18:30 (środa) - nabór do klasy 4, Łazienkowska 3. Szczegóły otrzymają Państwo mailem po rejestracji.

28 marca - szkoła publikuje listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

28 marca - 3 kwietnia - złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka w szkole, do której zostało zakwalifikowane

4 kwietnia - opublikowanie list przyjętych i nieprzyjętych


3. NA CZYM POLEGA PROJEKT KLAS SPORTOWYCH?

- Kiedyś naukowcy uważali, że godzina aktywności fizycznej dziennie wystarczy do zdrowego trybu życia u dzieci i młodzieży, to było 15 lat temu jak byłem dzieciakiem. Teraz Finowie uważają, że potrzeba minimum 3h dziennie, bo dzieciaki za mało się ruszają. Niełatwo znaleźć 10-latka, który tak wiele by się poruszał. Dlatego zdecydowaliśmy się, aby również nasi najmłodsi zawodnicy mieli dodatkowe, dobrej jakości zajęcia z WF-u - mówi Radek Mozyrko, menadżer Akademii.

W obecnym sezonie do Szkoły Podstawowej nr 392 na Żoliborzu uczęszczają zawodnicy drużyny U15 (rocznik 2004 i 2005), U14 (2005 i 2006), a także w ramach klas 4-6 zawodnicy drużyn U10-U13. Dodatkowo klasy 1-3 prowadzi Legia Soccer Schools.

- Do 12 roku życia dzieci najszybciej przyswajają wzorce ruchowe, więc warto zadbać o jakość zajęć. W naszej klasie dzieci będą chodzić na basen, będą prowadzone zajęcia ogólnorozwojowe, by poszerzać sprawność chłopców. Zakładamy, że w klasie będą nie tylko chłopcy z Akademii, ale właśnie Legia Soccer School, innych drużyn warszawskich, innych sekcji. Zależy nam także na tym, by znalazły się w niej dziewczynki, dlatego zapraszamy je na nabór. Chcemy by chłopcy mogli poznawać cały przekrój postaw społecznych – mówi Mozyrko.


4. INFORMACJE NA TEMAT PLANU LEKCJI, HARMONOGRAMU, STRUKTURY KLASY

Zajęcia sportowe klasy 4 planowane są na godz. 11:00-12:30 (wtorek-piątek) i będą odbywać się na boisku przy szkole. Zajęcia na basenie będą w poniedziałki ok. godz. 15 na OSIR Żoliborz. Klasa ma być koedukacyjna (w połączeniu z pływakami), przy czym zakładamy, że nie będzie w niej więcej niż 20 osób, przy ok. 12 zawodnikach piłki nożnej - tak aby możliwa była indywidualizacja i maksymalna koncentracja na potrzebach jednostki.

Na terenie szkoły jest stołówka i istnieje możliwość wykupienia dwóch posiłków (śniadania i obiady). Zajęcia dodatkowe (rozwijające, wyrównawcze, świetlica), o które można zapytać w trakcie Dnia Otwartego (11 marca) będą dostosowane do potrzeb uczniów.

Zapraszamy również do odwiedzin strony internetowej SP nr 392 TUTAJ. W trakcie Dnia Otwartego będzie można od razu wypełnić wniosek i zapisać dziecko na nabór.

Więcej informacji TUTAJ i TUTAJ


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.