REKLAMA

Biblioteka legionisty: $zmata

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Książka napisana przez byłego piłkarza m.in. Widzewa i Legii, Tomasza Łapińskiego, zbiera bardzo dobre recenzje. Nic dziwnego, bowiem pozycja, która ukazała się na rynku kilka tygodni temu, jest jedną z najciekawszych książek w swoim gatunku wydaną w ostatnim czasie.

Historia opisywana przez autora jest niesamowicie wciągająca i brzmi niezwykle realistycznie. Piłkarz klubu naszej ekstraklasy, mający na swoim koncie występ na igrzyskach olimpijskich, przez całą karierę był uczciwym graczem. Aż w końcu otrzymał propozycję korupcyjną. Ta sytuacja napędziła akcję książki, bowiem główny bohater powieści, jak i jego kolega z drużyny, musieli mocno natrudzić się, by ich plan się powiódł. Więcej nie ma sensu zdradzać, by nikomu nie popsuć świetnej zabawy - lektura jest napisana w taki sposób, że połyka się ją w nie więcej niż dwa wieczory.

Oczywiście nazwy klubów zostały nieco zmodyfikowane, wymyślone zostały również nazwiska i pseudonimy zawodników oraz trenerów. Osobą pociągającą za sznurki sprzedanej ligi pociąga nie "Fryzjer", a osoba o ksywie "Niebo". Co sprawiło, że Roman postanowił sprzedać mecz, czy Centrum zostało mistrzem Polski, a także jakie wydarzenie miało miejsce w najważniejszym meczu igrzysk olimpijskich (ten wątek rozbudowywany jest niemal przez całą książkę, tworząc odpowiednie napięcie u czytelnika) - na te pytania poznacie odpowiedź sięgając po "$zmatę". Warto i szczerze polecam tę książkę, która bardzo różni się od innych pozycji napisanych przez byłych zawodników.

Tytuł: $zmata. Gdy piłka nożna staje się przekleństwem
Autor: Tomasz Łapiński
Wydawnictwo: SQN
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 413
Cena okładkowa: 39,99 zł

Więcej recenzji książek w dziale Biblioteka legionisty.


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.