Kibice Legii przy wejściu na sektor gości w Częstochowie - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z trybun: Pucharowa pielgrzymka do Częstochowy

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Już w poprzedniej rundzie Pucharu Polski było blisko byśmy zmierzyli się z Rakowem, ale wówczas losowanie powtórzono i przyszło nam ostatecznie jechać do Głogowa. Co się odwlecze, to nie uciecze i w 1/4 finału PP los ponownie skojarzył Legię z Rakowem. Lider pierwszej ligi pewnie zmierza do Ekstraklasy i wszystko wskazuje na to, że od nowego sezonu wyjazdy do Częstochowy na stałe wpiszą się do kalendarza. Po raz pierwszy pojechaliśmy tam jednak na ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski.

Zainteresowanie meczem w Częstochowie było olbrzymie i bilety na sektory gospodarzy rozeszły się w ciągu zaledwie trzech godzin. Oczywiście spora w tym "zasługa" małej pojemności obiektu, który może pomieścić zaledwie 4200 osób. Raków przekazał do Warszawy zaledwie 250 biletów, co oczywiście nijak miało się do zainteresowania wyjazdem z naszej strony. Mając jednak w pamięci, że pod koniec października na meczu w 1/16 finału PP na stadion w Częstochowie wpuszczono 410 kibiców Lecha, wydawało się, że na miejscu gospodarze zdecydują się wpuścić większą grupę przyjezdnych.



W środowe popołudnie z Warszawy do Częstochowy ruszyła kawalkada, która bardzo sprawnie przemieszczała się w kierunku "Świętego miasta". Eskorta policji była wyjątkowo skromna, a w samej Częstochowie funkcjonariusze nie bardzo ogarniali co się dzieje. W efekcie nasza grupa parkowała w co najmniej trzech lokalizacjach w pobliżu samego stadionu, wcześniej przejeżdżając bezpośrednio obok wejścia na sektory gospodarzy. Tu i ówdzie miały miejsce pojedyncze ganianki, ale do niczego większego nie doszło. Nasza 732-osobowa grupa dotarła pod wejście na sektor gości na około godzinę przed rozpoczęciem meczu. Tu zaczęły się długie rozmowy z miejscowymi działaczami. Ci zaś najbardziej obawiali się reakcji ze strony policji i nie byli chętni do zwiększenia liczby wejściówek dla przyjezdnych.



"Piłka nożna dla kibiców" - skandowali fani zgromadzeni pod bramą, skąd boisko było ledwo widoczne. Pomimo kilkukrotnego skandowania tego hasła, jak również "Zawsze i wszędzie...", nie dało się usłyszeć żadnej reakcji ze strony gospodarzy. Jako, że działacze RKS-u nie zamierzali zmienić zdania, tuż przed rozpoczęciem meczu ruszyliśmy do naszych pojazdów. "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra..." - zaśpiewaliśmy na odchodne. Kiedy opuściliśmy bramy stadionu, słychać było radość miejscowych po pierwszej bramce dla ich drużyny.



Fani Rakowa na meczu wspierani byli przez Chemika Kędzierzyn i wystawili liczny młyn. Z ich strony brak jakiejkolwiek oprawy.

Zanim ruszyliśmy w stronę Warszawy, kilkadziesiąt osób znalazło miejsce przy nasypie, z którego było co nieco widać boisko, a następne niektórzy zajęli miejsca na budowie jednego z domów. Nie za bardzo spodobało się to częstochowskiej policji, która za pomocą gazu przegoniła oglądaczy na gapę. Niedługo później ruszyliśmy w stronę Warszawy. Szkoda, że działacze Rakowa nie potrafili zachować się tak, jak na jesieni Chrobry - wpuszczając całą naszą grupę na stadion. Tam również jechaliśmy w ciemno, nie wiedząc, czy dane nam będzie obejrzeć spotkanie. Wynik meczu w Częstochowie przyszło nam natomiast śledzić na telefonach podczas powrotu. Niestety piłkarze dali ciała, odpadając z rozgrywek w ćwierćfinale. My zaś do stolicy wróciliśmy nadspodziewanie wcześnie, około 21. Niestety odpadnięcie z rozgrywek Pucharu Polski sprawia, że przed nami dłuższa wyjazdowa posucha - na pewno nie dane nam będzie zobaczyć wyjazdowych meczów Legii w Krakowie, Zabrzu oraz pierwszego spotkania w rundzie mistrzowskiej.

Przed nami w sobotę mecz ze Śląskiem, na który przyjezdni wybierają się pociągiem specjalnym. Liczymy, że akcja kibiców pomoże w zapełnieniu Żylety na tym spotkaniu. W sobotę wszystkie drogi prowadzą na Legię!

Frekwencja: 3990
Kibiców gości: 732 (0 na stadionie)

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (45)

+dodaj komentarz
likidi - 17.03.2019 / 13:37, *.t-mobile.pl

od działaczy Rakowa wiem że byli by skłonni wpuścić do max 450 może 500 bo to jest fizyczna maks norma. 750 i wszyscy albo nikt nie dało im żadnej opcji przy twardym nie gliniarzy.

odpowiedz
szemrany - 16.03.2019 / 12:25, *.chello.pl

Forever,co oni mogą wiedzieć o wyjazdach? :)
P.S.Sobi z tej strony :)

odpowiedz
Zlb82 - 16.03.2019 / 06:44, *.t-mobile.pl

Ludzie co się porobiło że wogole jakaś śmieszna rozkminka jest czy zrobili dobrze czy źle.Beka dobra jest jak to się czyta!!!Jest wyjazd to się jedzie,na spontanie.A na miejscu jakoś to będzie!!!Tak było,jest i będzie!!!BŁOGOSŁAWIONE BROWARY WARSZAWSKIE!!!

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 16.03.2019 / 09:17, *.play-internet.pl

@Zlb82 :To nie lata 90-te,kiedy jeździliśmy w 300 osób,gdzie nie było żadnych list wyjazdowych,limitów dla liczby gości,że o zakazach nie wspomnę.Bilety(o ile sie wogóle kupowało,bo nie raz z bramą się wjeżdżało i po temacie) były do kupienia pod stadionem miejscowych,więc "spontan"był trochę wymuszony.Teraz mamy niestety takie czasy,że żeby gdziekolwiek pojechać,to trzeba MIEĆ BILET NA MECZ,co też oczywiście nie gwarantuje,że Cię wpuszczą-ale wtedy hasło "wchodzą wszyscy,albo nikt"jest jak najbardziej zasadne.Szkoda tych,co pojechali dopingować Legię z sektora gości,a zostali "przymuszeni"do źle pojętej solidarności.P.S...I Polskie wyroby spirytusoweeeeee!!!!!

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 16.03.2019 / 09:35, *.play-internet.pl

@Zlb82 : Poza tym,spontanem był sam wyjazd,bo nie wiadomo było,czy się na mecz zdąży,bo to rejsówkami się jeździło,a wtedy to różnie bywało-co stacja policja,kanary,sokiści.Teraz dupę w specjala wsadzisz,motyle poganiasz dla beki,na sektor Cię podwiozą autobusem(najbardziej żal przemarszów przez obce miasto z okrzykiem LEEEEEEGIAAAAA-WARSZAWAAAAAA!!!!).Po meczu na dworzec,bo pociąg już czeka i sruuuuu do domu.A kiedyś to kombinacje alpejskie trzeba było robić,żeby wrócić w całości-na dworcu miejscowi obczajali,gdzie jest Legia,a my przyczajeni czekamy na wjazd pociągu na peron i z partyzanta wbitka,aby do przodu.Potem powtórka z rozrywki policja,kanary,sokiści-wracało się po kilkanaśćie godzin.Teraz to są przejazdy,a nie wyjazdy.Ale mam ogromne szanowanie dla tych,co nie odpuszczają i "SĄ ZAWSZE TAM......"Z faryem chłopaki.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 16.03.2019 / 22:57, *.play-internet.pl

@FOREVER LEGIA:

Nic dodać, nic ująć. Inne czasy, inna rzeczywistość.

Czasem lepsze, czasem gorsze.
Ale trzeba się dostosować.

Aby tylko pamiętać, że CHWDP i Wszyscy Razem

odpowiedz
Arek - 15.03.2019 / 23:31, *.tpnet.pl

A ja tam podziwiam i szacun. A te komentarze to jakieś dziwaki piszą. Wszystko poprawne jakieś takie i zero spontanu. W 2006 jak graliśmy z czarnuchami u nich to na mój bilet chyba z 5 osób weszło. Tak więc doradzić mogę wylózowanie się co poniektórym hehehe.

odpowiedz
Robert - 15.03.2019 / 20:12, *.t-mobile.pl

Opis trybun od strony kibiców Rakowa
http://rbfzine.pl/opisy_sezon_spotkanie.php?temp_spotkanie=1075

odpowiedz
W - 15.03.2019 / 18:50, *.chello.pl

Wnioskuję że 500 kibiców Legii pojechało taki kawał drogi bez biletów. Gratuluję

odpowiedz
Do Ewelina - 15.03.2019 / 16:35, *.play-internet.pl

Kolezanko przepraszam kilka momentow temu wolalas termalice bb nieciecza od zaboli w ekstraklapie. Wiec twoja wiedza nie jest chyba zbyt rozlegla

odpowiedz
kokos - 15.03.2019 / 14:10, *.orange.pl

Przy odrobinie dobrych chęci dałoby radę wszystko załatwić. Ale z drugiej strony nie ma się też zbytnio co dziwić.

odpowiedz
pablo - 15.03.2019 / 13:59, *.play-internet.pl

Fajnie było. Te kilka minut na budowie będzie się wspominać:)

odpowiedz
L - 15.03.2019 / 13:27, *.play-internet.pl

Najlogiczniejsi to są ci co nigdy nie byli na wyjeździe i swoją wiedzę o wyjazdach czerpią z internetu. Nie ma to jak się wypowiadać na tematy na które nie ma się pojęcia. Do wszystkich logicznych internetowych napinaczy: ludzie wyłączcie kompy i wyjdźcie na dwór. Internet to nie jest prawdziwe życie wiec nie żyjcie w matrixie. Przyjdźcie chodź raz na mecz i poznajcie trochę ludzi a nie się napinacie przed monitorami o to kto jest najlogiczniejszy.

odpowiedz
antek - 15.03.2019 / 12:43, *.verizon.net

reforma szkolnictwa potrzebna od zaraz 250 =732

odpowiedz
L - 15.03.2019 / 13:29, *.play-internet.pl

Ty, wyedukowany - zdania rozpoczynamy wielką literą.

odpowiedz
Mądry Mędrzec Mędrkujący Mądrościami - 15.03.2019 / 15:40, *.net.pl

@L: Ty, wyedukowany, myślnik niepotrzebny, przecinek by wystarczył.

odpowiedz
L - 15.03.2019 / 16:50, *.play-internet.pl

@Mądry Mędrzec Mędrkujący Mądrościami: Udowodnij!

odpowiedz
Profesor Miodek - 16.03.2019 / 09:46, *.centertel.pl

@L: co tu się pisze?

odpowiedz
Ewelina - 15.03.2019 / 12:41, *.play-internet.pl

Piłkarsko Raków nadaje się już do ekstraklasy ale pod względem kibicowskim nie. I jeszcze długo nie.

odpowiedz
Wolfik: - 15.03.2019 / 20:19, *.mm.pl

@Ewelina: Dobra, a jakieś argumenty Koleżanko podasz, czy tak poprostu -po kobiecemu, czyli "nie, bo nie"???

odpowiedz
olo - 15.03.2019 / 12:14, *.centertel.pl

Kto chciał, to pojechał, było małe prawdopodobieństwo wejścia, ale byliśmy RAZEM. Niestety niektóre komentarze na powrocie, chyba pokazały, że pewne osoby nie wytrzymują ciśnienia.

odpowiedz
LWGZ - 15.03.2019 / 11:44, *.tpnet.pl

Jak ktos jest prawdziwym LEGIONISTA to jest zawsze tam gdzie LEGIA gra poza wyjatkowymi sytuacjami zyciowymi !

odpowiedz
Twardy Legiunia - 15.03.2019 / 11:38, *.plus.pl

Kibice w kapciach i inne Janusze niech się nie wypowiadają w sprawach o kturych nie mają pojęcia. Pozdrów dla Kumatych!

odpowiedz
jw - 15.03.2019 / 12:15, *.dial.pl

@Twardy Legiunia: ''kturych'' i wszystko jasne.

odpowiedz
Lusia - 15.03.2019 / 13:10, *.centertel.pl

@jw: bo to kumaty jest po ukończeniu wielu szkół podstawowych, albo i nie

odpowiedz
oLaf - 15.03.2019 / 14:02, *.vectranet.pl

@Twardy Legiunia: brawo, a efekt jest taki, że Legia bez dopingu odpadła.... : O

Może z dopingiem kibiców by awansowała?? chyba o to chodzi w sporcie??

odpowiedz
haha - 15.03.2019 / 11:34, *.vectranet.pl

Internetowi fanatycy, mistrzowie logiki i takie różne, wiecie że nikogo nie interesuje wasze zdanie?

odpowiedz
Alan - 15.03.2019 / 12:14, *.t-mobile.pl

@haha:
Dokładnie się z Tobą zgadzam pytanie tylko do kogo idziecie o pomoc gdy trzeba zrobić protest czy wyciągnąć kasę na zrzutki

odpowiedz
L - 15.03.2019 / 13:34, *.play-internet.pl

@Alan: o pomoc w zbiórce czy przy proteście zawraca się do kibiców chodzących na mecze a nie do internetowych napinaczy.

odpowiedz
Alan - 15.03.2019 / 14:09, *.t-mobile.pl

@L:
Rozumiem ze jeśli ktoś myśli inaczej niż ty to nie może się mienic kibicem Legii no gratuluję logiki i tak jak ktoś pisał już tu reforma szkolnictwa potrzebna od zaraz.

odpowiedz
LWB - 15.03.2019 / 14:40, *.play-internet.pl

@Alan: myśli inaczej o czym? Tak jak kolezka napisał albo jesteś internetowym napinaczem albo kibicem chodzącym na mecze.

odpowiedz
Suchy - 15.03.2019 / 11:02, *.81.49

Zawsze byłem, jestem i będę z Legią, dlatego boli mnie, że część naszych kibiców ma tak duży problem z logicznym myśleniem. Do tego wylewanie pezpodstawnych żali, tak jak w powyższym artykule... Słabe to wszystko.

odpowiedz
Jacek R. - 15.03.2019 / 11:00, *.145.6

ponizsze wypowiedzi oczywiscie od forumowych napinaczy... to raz. dwa to to ze nie ma szans ze.nas tam tyle bylo. max 500 co jeszcze gorzej swiadczy o gospodarzach. a sektor ktory przygotowali pomiescilby to swobodnie

odpowiedz
Fan Club - 15.03.2019 / 10:57, *.ciechanow24.pl

Kupujcie bilety na Śląsk !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

HALO WARSZAWA !???

odpowiedz
Typek do ktoś taki i ja - 15.03.2019 / 10:53, *.7.42

A wiecie co to jest kibicowska solidarność? Lamusy jesteście na wyjazdy nie jeździcie to sklejcie wary

odpowiedz
Tomek - 15.03.2019 / 11:13, *.113.189

@Typek do ktoś taki i ja: Kolego na wyjazd jedzie 3000 osób, z tego na stadion nie chcą wpuścić 200 osób i pozostałe 2800 wychodzi ze stadionu i razem z tymi 200 wraca do domu rozumiem? Przestań opowiadać bajki

odpowiedz
Lamus - 15.03.2019 / 11:17, *.81.49

@Typek do ktoś taki i ja: Czyżby to było coś, co z ludzi robi stado bezmyślnych baranów? Rozumiem solidarnośc w sytuacji gdy nie pozwala się wejść na stadion kibicom do tego uprawnionym, ale w tym przypadku czego oczekiwaliście? Tego, że jak wpuścili 410 Słowików, to muszą wpuścić 730 Legionistów? Litości!

odpowiedz
Barczi - 16.03.2019 / 09:24, *.centertel.pl

@Typek do ktoś taki i ja: o to to to :-)

odpowiedz
Ktoś taki - 15.03.2019 / 09:52, *.centertel.pl

Pojechać na 250 biletów w 732 osoby. Potem dziwić się i spinać, że się nie weszło na stadion. Logika.

odpowiedz
ja - 15.03.2019 / 10:24, *.tpnet.pl

@Ktoś taki: pełna zgoda

odpowiedz
xman - 15.03.2019 / 10:58, *.play-internet.pl

@Ktoś taki: Za to Ty jesteś taaaki logiczny, siedzieć w domu w ciepłych paputkach i się mądralować. Co Ty wiesz o wyjazdach ? a co dopiero o wyjazdach z zakazami...

odpowiedz
Peter - 15.03.2019 / 13:44, *.vectranet.pl

@Ktoś taki: Kiedyś tak się jeździło i zawsze wchodzili wszyscy chętni. Był taki sezon, chyba 03/04 gdzie zaliczyłem prawie wszystkie wyjazdy a ani razu nie miałem biletu

odpowiedz
Ja - 15.03.2019 / 16:42, *.plus.pl

@Peter: bo zabawa to wyjazd, a nie gówniany browar przed tv. Nie potrafię wymyślić niczego tak odjechanego, a zarazem ekskluzywnego jak wyjazd. Pozdr

odpowiedz
Barczi - 16.03.2019 / 09:28, *.centertel.pl

@Ktoś taki: p
Płaczki Twojego pokroju nigdy nie zrozumieją tego co dla Nas jest oczywiste :-)
Jesteśmy zawsze tam...

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 16.03.2019 / 13:04, *.play-internet.pl

@Peter: "Kiedyś"-słowo-klucz w tej dyskusji.

odpowiedz