fot. Mishka / Legionisci.com

Martins: Cafu nie opluł rywala

Maciek Frydrych i Wiśnia, źródło: Legionisci.com

- Dobrze zaprezentowaliśmy się w pierwszej połowie. Dawaliśmy z siebie wszystko, chociaż wiedzieliśmy, że Śląsk to zespół, który nie boi się podejmować walki. Byłem niedaleko, kiedy Cafu miał spięcie z rywalem. Szczerze mówiąc z boiska nie wyglądało to na nic szczególnego. W szatni jeszcze raz zobaczyłem tę sytuację i muszę powiedzieć, że jest to niesamowite, że dostał za to czerwoną kartkę. On nic nie zrobił. Oglądałem wideo 3-4 razy. Owszem, krzyczał na na niego, ale nic więcej. Znam Cafu bardzo dobrze. Mogę poświadczyć, że nigdy by nikogo nie opluł - powiedział po meczu Andre Martins.

Cafu jedynie krzyczał w stronę piłkarza. To nie jest powód, aby karać go czerwoną kartką. Zagraliśmy w ciągu tygodnia trzy mecze. Niestety, jeden z nich przegraliśmy. Dzisiaj pokazaliśmy jednak, że jesteśmy jedną drużyną, dzięki czemu wygraliśmy. Dobrze, że teraz będziemy mieli okazję odpocząć oraz poćwiczyć nowe rozwiązania taktyczne - dodał pomocnik.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (35)

+dodaj komentarz
LWGZ - 17.03.2019 / 23:06, *.tpnet.pl

Taka sytuacja nie miala miejsca !

odpowiedz
LGZ - 17.03.2019 / 22:59, *.tpnet.pl

Do Martins: Po obejrzeniu materialu filmowego zgadzam sie z Twoja wypowiedzia a Cafu powinien miec wieksze opanowanie w czasie trwania meczu aby nie przyczyniac sie do oslabiania "L" lapiac niepotrzebne kartki ! Zobaczymy jaka bedzie decyzja KL !!

odpowiedz
Legionista - 17.03.2019 / 22:39, *.mm.pl

"Dobrze zaprezentowaliśmy się w pierwszej połowie" - ty chyba człowieku w innym meczu brałeś udział! Pierwsza połowa to dno kompletne: miotacie się bez sensu po boisku, nie macie żadnego stylu i pomysłu, a 3 punkty pokazują, że Śląsk był jeszcze słabszy.

odpowiedz
Pacho - 18.03.2019 / 20:47, *.55.76

@Legionista: dobrze grali, chyba jesteś uprzedzony. Rywal nie wychodził z własnej połowy.

odpowiedz
LWL - 17.03.2019 / 15:20, *.tpnet.pl

Zurkowskiego juz chcielismy ale wiadomo na czym sie skonczylo ! "L" !!!

odpowiedz
Szymon - 17.03.2019 / 15:10, *.chello.pl

a może te dwie cioty potrzebują po liściu

odpowiedz
Tommy - 17.03.2019 / 10:49, *.tpnet.pl

@znajca | : Żurkowski z Gornika chociażby

odpowiedz
Old - 17.03.2019 / 10:57, *.t-mobile.pl

@Tommy: I pewnie marzeniem jego życia jest gra dla Legii Warszawa. Litości...

odpowiedz
LWL - 17.03.2019 / 09:30, *.tpnet.pl

LEGIO zlozyc odwolanie odnosnie czerwonej kartki ! "L" !!!

odpowiedz
tekken (L) - 17.03.2019 / 07:50, *.chello.pl

Niestety tak krzyczał, że aż się zapluł;). Tak to wyglądało w TV.

odpowiedz
Kosachicago - 17.03.2019 / 03:51, *.comcast.net

Puta z soczysta wymowa tyle w temacie 3 mecze pauzy

odpowiedz
Rafał - 17.03.2019 / 02:26, *.chello.pl

Wszystkich tych czarnych gwiazdorów z republiki bananowej wysłał bym z powrotem tam skąd przyszli. Na cholerę nam w Legii tylu murzynów, skoro mamy wielu zdolnych Polaków?
Skoro grają to powinni być lepsi od każdego Polaka z którym rywalizują w drużynie na swojej pozycji. A debilne osłabianie drużyny zasługuje na największą krytykę.

odpowiedz
znajca | - 17.03.2019 / 06:56, *.centertel.pl

@Rafał:
Proszę wymień nazwiska owych "zdolnych Polaków", lepszych od Cafu. Czekam niecierpliwie. Dajesz!

odpowiedz
DenieLo - 17.03.2019 / 07:55, *.pt.lu

@Rafał: Stac Cie na komputer w tej twojej czarnej dzungli? Idz do szkoly bo wstyd na swiat Twoje komentarze czytac.

odpowiedz
iuwerh - 17.03.2019 / 10:45, *.chello.pl

@DenieLo: a co jest nie tak z jego wypowiedzią?.. że użył słowa "murzyn"?

odpowiedz
ja - 17.03.2019 / 12:00, *.virginm.net

@Rafał: debil

odpowiedz
będziedobrze - 17.03.2019 / 12:32, *.opera-mini.net

@iuwerh: Słowo Murzyn jest słowem neutralnym, ale murzyn już może się kojarzyć źle (np murzyn od czarnej roboty). A dodatkowo, w tym konkretnym przypadku skoro mówi o Polakach to powinien im przeciwstawić niePolaków a nie wyjeżdżać z Murzynami!

odpowiedz
PrzemoL - 17.03.2019 / 19:31, *.chello.pl

@będziedobrze: Przecież przeciwstawił niePolaka. Trochę zalatuje lewactwem Twój komentarz. Podobno mamy wolność słowa? Więc jak ktoś będzie chciał porównać Polaka do murzyna, żyda czy kogokolwiek innego to ma do tego prawo i nic nikomu do tego.

odpowiedz
EC - 18.03.2019 / 01:06, *.centertel.pl

@Rafał: Kolejny pieprzony rasista co w czarno skórnych widzi tylko złe rzeczy. Podaj mi jednego Polaka w Legii lepszego od Cafu bo chętnie posłucham tych wypocin :)
I ogarnij się trochę człowieku bo mamy 2019 a nie 1950 i takie zachowanie to żenada i idiotyzm.

odpowiedz
RAC - 18.03.2019 / 09:21, *.play-internet.pl

@EC:

jakim cudem to rasista skoro rasizm dotyczy ludzi?

odpowiedz
będziedobrze - 18.03.2019 / 15:53, *.chello.pl

@PrzemoL: Porównać Polaka do Murzyna? A jak to zrobić w przypadku np. Izu (Izuagbe Ugonoh). I nie wiem czy moje poglądy są lewackie, ale jeśli nawet guzik mnie to obchodzi - mówię to co myślę i nie zastanawiam się do jakiej szufladki je włożą

odpowiedz
PrzemoL - 18.03.2019 / 17:08, *.chello.pl

@będziedobrze: wiedziałem, że wyskoczysz z Izu. Z tego co wiem, jest Polakiem pochodzenia Nigeryjskiego (jego rodzice). I spoko. Ale zauważ, że Polska to nie Belgia czy Francja gdzie 50% (jak nie więcej) ludzi to murzyni. U nas jest to margines i często, z wielkim prawdopodobieństwem, możemy stwierdzić, że jak zobaczysz murzyna to nie jest Polakiem. Co więcej, zobacz, że gość mówił o murzynach w Legii, a żaden z nich nie jest Polakiem, więc wszystko się zgadza. Ale widać musiał się znaleźć ktoś taki jak Ty, który tylko zobaczył słowo "murzyn" i już się zagotował (toż to rasizm hurr durr). A takie oburzanie się na tego typu wypowiedzi jasno wskazują z którą stroną sympatyzujesz. Nie nazwał nikogo "jeb... czarnuchem", " małpą" ani nijak inaczej obraźliwie więc jest w porządku. A jak ktoś uważa, że słowo murzyn jest obraźliwe, to jedynie zostaje mi współczuć takiej osobie.

odpowiedz
będziedobrze - 19.03.2019 / 15:18, *.chello.pl

@PrzemoL: To teraz wyskoczę z Sofią Ennaoui! "I już się zagotował" - jakie zagotował, przecież nie pluję ;-)
A jeśli chodzi o "Murzyna" i "murzyna" to zajrzyj to wikipedii (czytanie nie boli, podobno)

odpowiedz
PrzemoL - 19.03.2019 / 17:11, *.chello.pl

@będziedobrze: Też kojarzę nazwisko, bodajże biegaczka. I też dalej wszystko ok. Nie wiem czy wiesz, ale nawet w powstaniu warszawskim brał udział murzyn. Może źle Cię zrozumiałem, ale odniosłem wrażenie, że skoro porównał Polaków do murzynów to się trochę oburzyłeś (a przypominam, że odniósł się się do niePolaków, w końcu jeden to Portugalczyk, drugi Francuz. Fakt, mógł tak samo odnieść się do, choćby, Vesovicia lub kogokolwiek innego, ale teraz to szczegół). Zrobiłem Ci tę przyjemność i zajrzałem do wikipedii. Tak jak napisałeś, jest to słowo uznawane za neutralne, choć czasem można też go użyć w pejoratywnym znaczeniu. Jednak w dalszym ciągu uważam, że Rafał nie miał na myśli tego negatywnego określenia. Ok, zdaję sobie sprawę, że pojawi się riposta odnośnie republiki bananowej. Teraz ja odsyłam do wikipedii - znaczenia znów są dwa, zupełnie jak w przypadku "murzyna", choć dla mnie określenie to zawsze będzie neutralne. I na sam koniec tylko powiem, że przykre jest, że w dzisiejszym świecie ludzie są aż nazbyt wrażliwi na cokolwiek (nie mówię teraz stricte o Tobie, a ogólnie). To niestety pokłosie poprawności politycznej, którą osobiście uważam za chorobę, niczym rak.

odpowiedz
FeLek - 21.03.2019 / 14:37, *.tpnet.pl

@będziedobrze: Przecież ona ma matkę polkę i mimo iż urodziła się w maroko to z rodzicami wróciła do Polski mając 1,5 roku i tu była po rozwodzie rodziców wychowywana przez matkę krew w 50% polska, wychowanie i przywiązanie kulturowe w 100% polskie. Na marginesie, posiada tylko polski paszport odrzuciła oferty maroka jeżeli chodzi o reprezentowanie na imprezach międzynarodowych.
Teraz powiedz gdzie tu widzisz punkt zaczepienia do "murzynów"???

odpowiedz
kokos - 17.03.2019 / 02:02, *.orange.pl

Pokazaliście, że jesteście drużyną? Szczególnie w momencie gdy wrukwiony Jędza wydzierał się na Cafu a ten coś odpysknął i machał łapami :)

odpowiedz
Mrok - 17.03.2019 / 01:29, *.chello.pl

Szczerze mam już dosyć sfrustrowanych gwiazdorów, którzy przez swoje ptasie móżdżki osłabiają drużynę tuż przed finiszem. Takich bezmózgich graczy jak Remy czy Cafu klub powinien dodatkowo karać finansowo i to zdrowo tak aby zaszczypało.

Rozumiem, że piłkarz łapie kartki w walce na boisku i o takie kartki nie mam pretensji ale tak jak Cafu i Remy łapią kartki tylko kompletni IDIOCI.
Nie ma tu kompletnie znaczenie czy Cafu parsknął, kichnął, plunął czy tylko bluzgnął. Dał powód sędziemu i odpowiada za osłabienie zespołu.
A Martins to następny kandydat po takiej wypowiedzi.

odpowiedz
oLaf - 17.03.2019 / 12:38, *.vectranet.pl

@Mrok: 100% racji. dodałbym jeszcze Vesovica, który w co drugim meczu ociera się o czerwoną kartkę.

odpowiedz
Wolfik - 18.03.2019 / 14:25, *.179.238

@Mrok: Bardzo trafnie to opisałeś. Po beznadziejnie głupim faulu na środku boiska koleś wylatuje z gry w Częstochowie dodatkowo osłabiając przegrywający zespół. Teraz powtórka z rozrywki. Ostatnie minuty, bronimy wyniku a grajek zamiast zająć się tym czym powinien wdaje się w pyskówki czym prowokuje sędziego. Potwierdza to moją opinię z meczu z Rakowem - facet jest boiskowym DEBILEM.

odpowiedz
Witkacy - 17.03.2019 / 00:41, *.centertel.pl

Dobrze, że teraz będziemy mieli okazję odpocząć oraz poćwiczyć nowe rozwiązania taktyczne... tacy zmęczeni? Ojoj... nowe rozwiązania? Czyli na obozach zero strategii i trener żadnych pomysłów nie przedstawił? Oglądając dzisiejszy mecz śmiem twierdzić że pomysłu na grę nie ma! Pomocnik na 18-20 metrze PRZYJĄŁ dobrze i zamiast coś ciekawego stworzyć to oddaje piłkę do linii obrony na 25-35m. Słusznie :) po co ryzykować.... oczy bolą.... oczy krwawą...

odpowiedz
Ooo - 17.03.2019 / 00:25, *.chello.pl

Nauczcie się Portugalskiego ciecie. Krzyknął do niego „puta”. I tyle. Żółtko tylko. Gdyby sędzina znał portugalski

odpowiedz
powiślak - 17.03.2019 / 00:49, *.centertel.pl

@Ooo: sam sie naucz portugalskiego cieciu i wy.. aj do Portugali razem z tym zasranym zaciagiem

odpowiedz
powiślak - 17.03.2019 / 00:13, *.centertel.pl

Wypowiedz profesjonalnego zawodowego pilkarza Legii zarabiajacego w ch. j jak na polskie warunki o swoim koledze z zespolu : "Cafu nie oplul rywala"... Ku. wa bez komentarza..

odpowiedz
Brt - 17.03.2019 / 00:27, *.vectranet.pl

@powiślak:
Co racja to racja. Żenujące to...

odpowiedz
Ryj - 17.03.2019 / 00:11, *.com.pl

Niech Cafu lepiej ochłonie i pan Martins też.

odpowiedz