Cafu - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Trzy mecze dyskwalifikacji Cafu

Redakcja, źródło: Ekstraklasa SA

Komisja Ligi Ekstraklasy SA na dzisiejszym posiedzeniu podjęła decyzję o ukaraniu piłkarza Legii Warszawa, Cafú. Portugalczyk w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław zobaczył czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie. Komisja Ligi nałożyła na zawodnika karę trzech meczów dyskwalifikacji oraz karą finansową w wysokości 15 tysięcy złotych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (53)

+dodaj komentarz
Mateusz z Gór - 22.03.2019 / 17:04, *.inetia.pl

Bardzo mi się podobało, kiedy przeczytałem tłumaczenia Portugalczyka, który stwierdził, że przeciwnik go obrażał, bo ten krzyczał " k.. mać", czym sam sobie strzelił w kolano, gdyż udowodnił, że przeciwnik wcale go nie obraził, a reakcja Cafu jest wynikiem nieznajomości polskiego języka, głupoty i braku kultury. Trzy mecze to trochę mało, ale Portugalczyk to raczej powściągliwy i wyrachowany zawodnik, to też komisja lekko go potraktowała.

Wiecie co jest ciekawe? Że tych durnych zachowań dopuszczają się tylko obcokrajowcy. W zeszłym sezonie debilne czerwienie Vesovicia czy Antolicia, teraz Cafu i Remy'ego. Oni mają trochę we łbie nasrane i jest ich tu trochę za dużo. Wyobrażacie sobie sytuację, w której np. Kucharczyk robi z siebie idiotę lub bandytę? Bo ja nie. Powinniśmy dobierać graczy nie tylko po piłkarsku (pomijam fakt, iż wyższość piłkarska owych graczy sama w sobie jest wątpliwa), ale przede wszystkim mentalnie, bo trzon zespołu muszą stanowić ludzie, którzy potrafią myśleć zawsze, a nie od czasu do czasu lub wcale. Inaczej powstaje chaos nie do ogarnięcia dla żadnego sztabu szkoleniowego, co zresztą widzimy już teraz, choć prawdziwa eskalacja może dopiero nastąpić, jeśli Lechia znów ucieknie i zaczną się wymówki i pretensje.

Dotychczas nie miałem nic do Cafu, bo choć piłkarz to przeciętny to również równy i rzetelny, ale takie zachowania skreślają go w oczach wszystkich kulturalnych ludzi, począwszy od kibiców, a na kolegach z drużyny kończąc.

Nie ma miejsca w polskiej piłce dla boiskowych bandytów, prostaków oraz idiotów. Niech znikną.

odpowiedz
Pierre Dolić - 23.03.2019 / 00:34, *.vultr.com

@Mateusz z Gór: No a jak myślisz, dlaczego tak jest? Siedzą sobie przy kominku i opowiadają jeden drugiemu jak to fajnie mieć klka pod rząd wolnych weekendów za tę samą kasę. Dla nich tutaj jest raj na ziemi, zero odpowiedzialności, kreatywności i poświęcenia na boisku za naprawdę niezłą kasę, kontrakt sie skończy i ślad po nich nie zostanie, a od tłumaczenia jest trener, który jak wiadomo zawsze zdiagnozuje przyczynę słabego wyniku w czynnikach będących poza jego kontrolą, wystarczy, że wspólnym głosem razem z piłkarzami zaśpiewają publice jak to ciężko zasuwają na treningach i zgrupowaniach, a już wszyscy pieją z zachwytu, bo mimo że grajkowie jakąś nadzwyczajną lotnością umysłu nie grzeszą, to już dawno obczaili, że kibic to to takie stworzenie, które lubi mieć przeświadczenie, że jego leniwi ulubieńcy dostają ostry wycisk i czołgani są przez salę tortur przez sadystycznego trenera. "Ciężko pracować" jest wytrychem językowym, który nie tylko ma zapewnić złudne poczucie, że wszystko idzie we właściwym kierunku, ale także który skutecznie otwiera kibicowskie umysły na błogostan dający wyobrażenie, że żyjace w mydlanej bańce piłkarzyki pajacyki, rozpuszczone bachory otrzymują zasłużoną karę za swoją uprzywilejowaną pozycję, a sami piłkarze wykorzystuja ten fakt do tego, żeby wszystkim uświadomić, że z powodu tej właśnie "ciężkiej pracy" na taką pozycję zasługują i będą ten kit wciskać bez końca przez co obie strony będą zadowolone, a to że ktoś czasami oberwie czerwonym kartonikiem, którego śmiało można było uniknąć, no cóż, kibic nie ma wglądu na to, kto tam następny będzie w ustalonym między sobą grafiku.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 23.03.2019 / 07:06, *.inetia.pl

@Pierre Dolić:

Trzeba mieć kontrolę nad zespołem - zachować odpowiednie proporcje w doborze zawodników, żeby szatnia mogła takich huncwotów prostować. Ale zdaje się, że czystki rozpoczęte za Jozaka i trwające do dziś były skierowane właśnie na osłabienie szatni pod pretekstem pozbycia się bumelantów, którzy paradoksalne wylecieli za brak poklasku dla prawdziwego pozoranctwa.

odpowiedz
LWL - 21.03.2019 / 20:04, *.tpnet.pl

Czy naprawde oplul ? Tego nie wiadomo bo z filmu wynika ze taka sytuacja nie miala miejsca ! "L" !!!

odpowiedz
mario - 23.03.2019 / 07:37, *.plus.pl

@LWL: Nie opluł, bo był zmęczone i w chwili gdy plunął to sam się - ocharchał, ale chciał opluć. Kara jak najbardziej słuszna , jestem kibicem Legii od zawsze, ale nie życzę sobie aby byle murz... pluł na Polaka!!!!!

odpowiedz
Kris - 21.03.2019 / 18:43, *.plus.pl

teraz Rado do 1 składu

odpowiedz
Kl=spoldzielnia antylegijna - 21.03.2019 / 17:18, *.spcsdns.net

To jest fizycznie niemozliwe opluc kogos i w tym samym czasie cos powiedziec.Albo jedno, albo drugie.
Mozna jedynie miec plynna wymowe i przy okazji sie samemu opluc, co sie wydarzylo.
Wiec Cafu nie dostal kary za oplucie a jedynie za pute.
Gdyby tak karac zawodnikow za wyzwiska, zadna druzyna nie konczyla by meczu w pel ym skladzie.

odpowiedz
Alex Bielany - 21.03.2019 / 12:40, *.centertel.pl

Same màdrale, sami pijarowcy, same korpo gwiazdy otaczaja mioduska, a nikt nie wpadl na pomysl, zeby Cafu powiedzial, ze Piech nazwal go czarnuchem, jako, ze Piech ma kryminalna przyszlosc, a kamera nie pokazuje jego twarzy w chwili zajscia,mozna bylo sie od kary wykrecic

odpowiedz
Mati - 21.03.2019 / 12:26, *.centertel.pl

Bardzo dobrze

odpowiedz
Mrok - 21.03.2019 / 09:22, *.amazonaws.com

W końcu powiedział "Puta" czy "Pluta" bo już nie wiem?

odpowiedz
Gienek - 21.03.2019 / 09:09, *.amazonaws.com

Nie trzeba było pluć. Frajerskie zachowanie.

odpowiedz
LGZ - 21.03.2019 / 09:02, *.amazonaws.com

Niesprawiedliwa kara !!

odpowiedz
Bronek - 21.03.2019 / 08:14, *.amazonaws.com

Boruc- Jędrzejczyk, Dossa, Pazdan, Jędrzejczyk- Radovic, Duda, Vadis, Guilherme- Ljuboja, Nikoloc

odpowiedz
xD - 21.03.2019 / 08:25, *.amazonaws.com

@Bronek: i jeszcze na zmianie brakuje Jędrzejczyka xD

odpowiedz
Pacho - 23.03.2019 / 12:20, *.2.26

@Bronek: ja bym ouattare wstawił do obrony i jednak prijovica za Nico.

odpowiedz
M. - 21.03.2019 / 07:32, *.amazonaws.com

A ktoś robił "wizję lokalną" ;). Przecież nie da się jednocześnie płynąć i głośno krzyknąć "puta" (z wyłączeniem soczystej wymowy).
Jawna gierka na Mączyńskiego, w końcu to reprezentant. To powinna być żółta kartka. I tyle.

odpowiedz
KraJan - 21.03.2019 / 03:32, *.amazonaws.com

Wszyscy skupili się na kwestii czy Cafu opluł czy nie. A ja zadam pytanie, czy Piech za ewidentną próbę wymuszenia karnego, co prawie się udało nie wyleciał z boiska? Bo żółtko dostał za obelgi do Cafu a drugie powinno być za wymuszenie karnego. Razem czerwo.

odpowiedz
Ibis - 21.03.2019 / 04:55, *.amazonaws.com

@KraJan:
Uważnie staraj się wczytywać w to co sensownego o tej sprawie piszą kibice, a wiele zrozumiesz. Wówczas pochopne wnioski przestaną funkcjonować. Spróbuj, na prawdę warto.

odpowiedz
Brzoza - 21.03.2019 / 03:28, *.amazonaws.com

Ok.
kary karami
Ale na jaki cel te kary idą?
Ktoś mi odpowie!

odpowiedz
Wladeczek - 20.03.2019 / 22:57, *.amazonaws.com

Juz sam niewiem po raz ktory ogladam powtorke tej sytuacji na moim OLCD ktory sam nie wiem ile ma cali faken ... I powiem Wam ze juz sam nie wiem komu wierzyc faken ...

odpowiedz
Olekolwk - 21.03.2019 / 06:24, *.amazonaws.com

@Wladeczek: na drugie masz Próżny?

odpowiedz
Piotr (L) - 21.03.2019 / 18:36, *.centertel.pl

@Wladeczek: Dzbanie jeden wypad z stąd nie jesteś żadnym kibicem tylko zwykłym trolem ciągle się chwalisz tym swojm pudlem myślisz że ktoś ci zazdrości nie sądzę prawdziwi fantyk jeździ na mecze anie tylko w domu przed tv wielka mi przyjemność

odpowiedz
LewLegia - 20.03.2019 / 22:48, *.amazonaws.com

Dodatkowo powinien od klubu posiedzieć na ławce ze 2 miesiące i za te 2 miesiące nie dostać wypłaty i na koszulce nie cafu tylko lama.
Za coooooo........? a no za to, że matoł dostał 2 czerwoną z rzędu.
osłabił drużynę , dał się sprowokować i frajersko dał się złapać .
Głupi o słabych nerwach grajek. Co robi w Legii?

odpowiedz
Roma - 21.03.2019 / 10:07, *.amazonaws.com

@LewLegia: co robi w Legii? Gra. I to całkiem nieźle.

odpowiedz
LWL - 20.03.2019 / 22:11, *.amazonaws.com

Kluby i tak biedne to jeszcze karaja finansowo ! "L" !!!

odpowiedz
LWL - 20.03.2019 / 22:03, *.amazonaws.com

Zachowanie jakie bylo to bylo ale 2 mecze by wystarczylo ! "L" !!!

odpowiedz
LWL - 20.03.2019 / 21:57, *.amazonaws.com

@ Szelka: Zgoda ! Kara zdecydowanie za wysoka !! "L" !!!

odpowiedz
Szelka - 20.03.2019 / 21:52, *.amazonaws.com

Chcąc w miarę obiektywnie ustosunkować się do zasadności wymierzenia Cafu kary trzech meczów dyskwalifikacji warto przypomnieć sobie sekwencję zdarzeń poprzedzającą ten napiętnowany przez KL ESA incydent. I tak:
- po korzystnym dla Legii rozstrzygnięciu przez rozjemcę meczu p.Stefańskiego kontrowersji zaistniałej w rejonie pola karnego "wojskowych" piłkarze Śląska wycofują się w kierunku swojej połowy, w tym przyszły domniemany "poszkodowany" kopacz Piech;
- czy przed powrotem do środkowej strefy boiska rzeczony piłkarz przysłowiowo krzyknął coś obraźliwego do ucha Cafu tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że wskazany piłkarz Śląska jest dobrze znanym hucpiarzem i prowokatorem, o czym przekonał się nie jeden doświadczony ligowiec;
- bez względu na faktyczne intencje jakimi kierował się Cafu, jego przebieżka z pola karnego Legii do środkowej strefy boiska, gdzie stanął Piech sugeruje b. duże wzburzenie emocjonalne naszego zawodnika i prawdopodobną chęć "wyładowania się";
- jak szybko i bezrefleksyjnie postanowił legionista, tak równie gwałtownie i ekspresyjnie przemówił "słowno-wodnym" językiem do piłkarza Śląska. Już po usunięciu Cafu z boiska, reakcja Piecha na ten incydent i wymierzoną karę była w zasadzie spodziewana, czyli skromniutki szelmowski uśmiech i równie skromniutka satysfakcja malująca się na jego obliczu (czyt.:cel osiągnięty, gramy w przewadze).
Jak dla mnie, ten kuriozalny incydent, to przykład klasycznej boiskowej prowokacji, niestety bardzo udanej.
Jakby tych nieszczęść było mało, to w przypadku wszczęcia przez Legię procedury odwoławczej od wysokości wymierzonej kary dla Cafu, warto mieć na uwadze, że tenże piłkarz - trzy doby wcześnie - został ukarany również czerwoną kartką w niesławnym meczu ćwierćfinałowym PP. Fakt ten, może z pewnością rzutować na obiektywizm orzeczniczy instancji odwoławczej...

odpowiedz
LWL - 20.03.2019 / 21:48, *.amazonaws.com

@ L M: Prosze Pana nie obrazac a prawo do pisania komentarzy i wyrazania swojej opinii mam takie same jak Pan ! Z pozdrowieniami "L" !! "L" !!!

odpowiedz
L - 20.03.2019 / 21:42, *.amazonaws.com

Remy powinien grać teraz na jego pozycji

odpowiedz
Znawca - 20.03.2019 / 21:41, *.amazonaws.com

Obawiam się że zastąpi go,ten marniak Antolic oby nie.

odpowiedz
Tagi - 20.03.2019 / 21:16, *.amazonaws.com

"Puta" , to nie oplucie.
Kara z dupy.
Komisja ... brak słów.

odpowiedz
krys008 - 20.03.2019 / 20:55, *.153.82

Też uważam, że powinna być dodatkowo kara finansowa, ze strony klubu. Niech trochę ochłonie. Dobry piłkarz, ale takie nieodpowiedzialne zachowanie należy karać.

odpowiedz
News⚽️Legia - 20.03.2019 / 20:37, *.188.226

Cafu you have time to make your mind better...

odpowiedz
Ewelina - 20.03.2019 / 20:35, *.amazonaws.com

Nie wiedziałam, że oplucie samego siebie jest karalne.

odpowiedz
HAKAN - 20.03.2019 / 20:33, *.amazonaws.com

Karanie Cafu za usiłowanie za czyn który nie nastapił, tak samojak karą meczową jak za brutalny faul jest sprzeczne z Konstytucją RP, gdyż to stawia go jak brutala boiskowego a nie jako osobę która emocjonalnalnie chciała zaakcentowaś niegodziwoś zawodnika Ślaska Arkadiusza P.!!! Przykre ale sprawiedliwości nie ma i nie będzie na tym łespadole. Pozdrawiam Wszystkich "L".

odpowiedz
Tomasz - 21.03.2019 / 09:57, *.amazonaws.com

@HAKAN: Proszę Cię, idąc Twoim tokiem myślenia to próba zabójstwa to nie przestępstwo! :)
Chciał opluć - jak byś się poczuł jakby ktoś Tobie chciał napluć na twarz?! Byś powiedział że nic się nie stało?

Kara słuszna - chamskie zachowanie powinno być karane, nie ma usprawiedliwień. Cafu nie utrzymał emocji na wodzy i mamy tego konsekwencje.

odpowiedz
ibik - 20.03.2019 / 20:22, *.amazonaws.com

Sk….wysyny, złodzieje. Za próbę oplucia? Jak ma się to do zawieszenia za brutalne faule? Gościu, który sobie pojechał po kolanie Szymańskiego nawet żółtka nie dostał i nie ma znaczenia, że zrobił to nieumyślnie. Pezetpeerowskie świnie.

odpowiedz
Szymon - 20.03.2019 / 20:12, *.co.uk

Odpocznie sobie chlopak moze zacznie cos grac bo jak narazie to kopie sie w czolo a kara tak ze 30 tysi mogli mu dac bo i tak za duzo zarabia

odpowiedz
Marcel - 20.03.2019 / 19:59, *.amazonaws.com

Dodatkowo za karę powinien jeszcze po treningach myć buty trenerowi Sra Pinto :-D

odpowiedz
Szymon - 20.03.2019 / 20:11, *.co.uk

@Marcel: zgadzam sie hehe

odpowiedz
klika - 20.03.2019 / 19:53, *.amazonaws.com

PZPR(n) rządzi

odpowiedz
Ibis - 20.03.2019 / 20:11, *.amazonaws.com

@klika :
Jeszcze 20 lat temu Twój post można byłoby uznać za chwytliwy (czyt.; PR), ale obecnie to chyba trąca myszką...

odpowiedz
oLaf - 20.03.2019 / 19:53, *.amazonaws.com

się facet zapluł.... na 3 mecze! głupota.

odpowiedz
LWL - 20.03.2019 / 19:45, *.amazonaws.com

Wiecej tak nie zrobi a tak naprawde to o co poszlo w tej sytuacji ! "L" !!!

odpowiedz
Legion Mokotów - 20.03.2019 / 19:56, *.amazonaws.com

@LWL: Spadaj stąd idioto.

odpowiedz
Kaktus - 20.03.2019 / 19:43, *.amazonaws.com

Sam jest sobie winien. Powinien dostać jeszcze karę finansową od klubu

odpowiedz
LWL - 20.03.2019 / 19:42, *.amazonaws.com

Kara za wysoka o 1 mecz w stosunku do przewinienia ! "L" !!!

odpowiedz
Kalbar - 20.03.2019 / 19:39, *.amazonaws.com

Komisja ligi będzie miała niezłą premię na koniec rozgrywek.

odpowiedz
Alan - 20.03.2019 / 19:39, *.amazonaws.com

Każdy widział o co tam chodziło wiec pretensje można mieć tylko do zawodnika
PS. Gdyby było odwrotnie i to Cafu byłby tym poszkodowanym to myślę że na trzech meczach by się nie skończyło. ......

odpowiedz
capa - 20.03.2019 / 19:32, *.amazonaws.com

Ledwie co Remy wraca to teraz ten dyskwalifikacja...
15 tys to nieraz kluby dostają takie kary...

odpowiedz
no słabi co zrobic ;/ - 20.03.2019 / 19:21, *.amazonaws.com

Patrząc na grę naszych zawodników i wypociny medialne naszego treneiro, to cały zespół powinien być zdyskwalifikowany i

odpowiedz
Ja86 - 20.03.2019 / 19:20, *.amazonaws.com

Chyba żart... Było widzoczne przedłużone... "ppuuuutaa !

odpowiedz