fot. materiały prasowe
REKLAMA

Problemy z boiskami przy Czerniakowskiej

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Budowa dwóch boisk treningowych przy stadionie Legii od strony ulicy Czerniakowskiej się opóźnia. Klub już w maju zeszłego roku podpisał z miastem umowę dzierżawy terenu na 30 lat, ale do tej pory prace nie ruszyły i nie wiadomo kiedy ruszą. Winna jest sekcja strzelecka, która nie chce opuścić terenu, choć nie ma już tytułu prawnego do jego użytkowania. Sytuacja jest patowa.

Do 15 stycznia 2019 roku strzelcy mieli opuścić obecny teren i mieli możliwość podpisania nowej umowy dzierżawy z miastem, która dawała im możliwość wybudowania nowej strzelnicy obok boisk.

- Dzisiaj jest taka sytuacja patowa. Sekcja strzelecka nie chce się stamtąd wyprowadzić, mimo iż nie ma już tytułu do użytkowania tego terenu. Trwają mediacje, które od miesięcy wspieramy. Możliwe jednak, że rozwiązanie sądowe lub komornicze niestety będzie konieczne. Mimo że mamy umowę dzierżawy, nie możemy zaplanować prac, ponieważ nie wiemy kiedy te tereny do nas trafią. Pierwszy termin przekazania nieruchomości był 15 stycznia tego roku, teraz aneksowaliśmy umowę i jest to 15 września tego roku. Liczymy że do tego czasu to się ziści, ale pewności nie ma - mówi Tomasz Zahorski z piłkarskiej Legii.

Ostrzej wypowiedział się prezes Dariusz Mioduski:
- To jest rzecz, która mnie bulwersuje. Poświęciliśmy bardzo dużo czasu jeśli chodzi o negocjacje z miastem. Były one trudne, ale skończyły się powodzeniem, bo miasto rozumie, że to jest teren, który obecnie jest kompletnie niezagospodarowany i może być wykorzystany bardzo pozytywnie jeśli chodzi o szkolenie najmłodszych roczników i aktywizację społeczności w okolicy Legii. Po stronie sekcji strzeleckiej nie rozumieją, że mają wynegocjowaną taką samą umowę na korzystnych warunkach. Mają też możliwość postawienia budynku, który mogą normalnie komercjalizować. To jest coś co powinni zrobić. Powinni podziękować, że coś takiego jest możliwe, zebrać się wewnętrznie do kupy i zrobić projekt nowej strzelnicy. Będzie to wymagało wyprowadzenia się na rok gdzieś indziej, ale to tylko kwestia logistyki. Później mogą wrócić do pięknego budynku, który będzie obok stadionu, boisk i będzie żył przy głównej arterii w Warszawie.

- Kompletnie nie rozumiem, dlaczego nie podejmują tej decyzji. Niebezpieczeństwo jest takie - i prawdopodobnie się ziści, bo to kwestia czasu - że jeżeli nie pójdą na ustępstwo w postaci podpisania umowy i zrobienia projektu strzelnicy, to będzie dochodziło do działań prawnych i mogą stracić w ogóle możliwość funkcjonowania na tym terenie. Mam nadzieję, że to są ostatnie tygodnie, że pójdą po rozum do głowy.

- Sekcja ma komercyjny model funkcjonowania, 6 tysięcy członków, którzy płacą wysokie składki, więc od strony komercyjnej ten projekt może być złożony i sfinansowany. My zresztą proponowaliśmy pomoc w całym procesie i potrafimy to zrobić. Jak mamy rozmowy bezpośrednie z prezesem Matrackim, to wszystko wydaje się ok, a później się nic nie dzieje. Tak już jest od miesięcy. Trzeba przestać grać w kotka i myszkę i zabrać się do roboty.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
L - 30.03.2019 / 23:01, *.tpnet.pl

@Jasio: fajnie ze wiesz lepiej ode mnie co uważam a co nie. Napisałem tylko ze w Polsce takie konflikty ( bez sensu) są częste i nie mówię tego z mojej niechęci tylko z mojej obserwacji. Obserwuje się fakty a z faktami się nie dyskutuje koleżko. Tylko ze względu na to ze kocham swój kraj mam udawać ze nie widzę negatywnych cech naszej mentalności? Nie idź ta droga bo nie wygrasz...

odpowiedz
Jasio - 30.03.2019 / 16:15, *.edu.pl

@Kuba: Nie. Nie dlatego, że pisze o krótkowzroczności i konserwatyzmie ludzi. Dlatego, że uważa, że złe cechy pewnych ludzi wynikają z tego, że są Polakami.
Twoje tłumaczenie dla kogo i czemu te boiska będą służyć nic tu nie zmienia. To nie jest tak, że jak sprawa jest słuszna to można pozwolić sobie na postawy antypolskie. Dziady nie chcą się wynieść, bo są pazerni na kasę, a nie dlatego, że są Polakami.

odpowiedz
Kuba - 30.03.2019 / 13:35, *.t-mobile.pl

@Jasio: Nie kocha Polski, bo pisze o krótkowzroczności i konserwatyzmie ludzi, którzy nie chcą się wynieść z tego miejsca? Tu przecież powstaną boiska dla nowych Lewandowskich i Piątków, dla młodych Polaków, którzy nie mogą trenować pod okiem najlepszych trenerów, bo nie ma boisk przy stadionie. A nie ma boisk, bo dziady się nie chcą wynieść - proste.

odpowiedz
Jasio - 30.03.2019 / 12:05, *.telkab.pl

@L: Nie Kochasz Polski. Przynajmniej twoje słowa o tym nie świadczą. Stwierdziłeś, że dziady walczą na śmierć o syf, bo to Polska.
Nawet jeżeli masz w sobie trochę miłości do Ojczyzny, to wypowiadasz się jak zwykła łajza.

odpowiedz
L - 30.03.2019 / 02:44, *.play-internet.pl

@Legionista: Kocham Polskę ale nie podoba mi się ze Polak z Polakiem nigdy nie umieją się dogadać.

odpowiedz
Legionista - 30.03.2019 / 00:03, *.play-internet.pl

@L: Nie zazdroszczę tej antypolskości, którą masz w główce.

odpowiedz
sas - 29.03.2019 / 20:52, *.play-internet.pl

@Pawelll:

Tak, tam przeciez każdy z bronią na ramieniu biega juz od samego wejscia...

odpowiedz
Kuba - 29.03.2019 / 17:19, *.t-mobile.pl

@Ja: Brawo Ty! Więcej myślących, a będzie żyło się łatwiej. Pozdrawiam.

odpowiedz
Ja - 29.03.2019 / 13:43, *.t-mobile.pl

@X: A po co się tam pchać autem? Też kiedyś tak robiłem-problem z zaparkowaniem a później z wyjazdem- teraz znalazłem miejsce do parkowania przy Trasie Ł,wsiadam w autobus jadętrzy przystanki i po problemie.Dużo szybszy powrót,i nie muszę uciekać z meczu wcześniej .

odpowiedz
L - 29.03.2019 / 12:09, *.play-internet.pl

Tam powinny powstać boiska dla młodzieży już 10 lat temu. Ale cóż to Polska i jakieś dziady będą walczyć na smierć i życie o to by został tam ten syf.

odpowiedz
XYZ - 29.03.2019 / 08:20, *.t-mobile.pl

@Kuba: Jedno małe ale ... Torwar nie należy do miasta tylko do COSu a ten podlega Ministerstwu

odpowiedz
teN Sam - 28.03.2019 / 18:03, *.t-mobile.pl

@będziedobrze: Są ogólnodostępne wizualizacje jak ma wyglądać ten teren po wybudowaniu boisk i strzelnicy, nie ma na nim parkingu, owszem, ale tu chodzi o przyszłość dla młodych sportowców a nie o wygody dla użytkowników pojazdów. Tu jest Legia, klub sportowy a nie prywaciarze z parkingiem. Parking jest przy Torwarze, parędziesiąt metrów od tego miejsca.

odpowiedz
Pawelll - 28.03.2019 / 17:25, *.vectranet.pl

@Max: i zrobią ustawę z sekcja strzelecka? Nie wróżę sukcesu :)

odpowiedz
będziedobrze - 28.03.2019 / 12:32, *.t-mobile.pl

@teN Sam: Podobno pobierają opłaty za parkowanie (w dni meczowe?), czyli odcięcie od gotówki przez rok a nowe plany może nie przewidują parkingu

odpowiedz
Kuba - 28.03.2019 / 10:58, *.t-mobile.pl

@piotro: Właśnie, niech siedzą przed komputerem, fifa na ekranie jest lepsza niż ganianie za piłką po boisku.
Tak na poważnie, to widzę, że większości to zwisa i powiewa, czy te boiska powstaną. Całe igrzyska odbywają się przecież na stadionie, a już poza nim to mało kogo obchodzi. Szkolenie młodzieży? W ośrodku gdzieś pod Grodziskiem. Trening? Przy kortach przecież jest bojo. Jak wy chcecie, żeby Legia była potęgą i grali w niej Polacy, to muszą powstać nowe boiska przy stadionie, żeby dzieci od najmłodszych lat miały gdzie trenować.

odpowiedz
Kuba - 28.03.2019 / 10:35, *.t-mobile.pl

@X: Znowu ci od samochodów... Przy Torwarze jest ogromny parking bezpłatny, a przed Torwarem płatny, strzeżony.
Jak chcesz parkingu kondygnacyjnego, to uderzaj do Miasta, żeby rozbudowali ten przy Torwarze, gdzie jest pętla autobusowa.

odpowiedz
teN Sam - 28.03.2019 / 09:53, *.t-mobile.pl

Niech każdy kibic przed meczem z Jagiellonią poświęci 5 minut i odwiedzi to miejsce, to jest pod samym stadionem od ul. Czerniakowskiej, przed bramkami biletowymi, przy przystanku autobusowym. Rozejżeć się, ocenić samemu, czy to miejsce powinno wyglądać tak jak wygląda. Wejść można, to nie jest zabronione, nikt nikogo nie zastrzeli.
Dobrze by było, gdyby w negocjacje włączyło się SKLW by przełamać ten impas. Przecież te boiska będą dla rozwoju Legii, młodych piłkarzy, dzieciaków ze szkół.
Dlaczego sekcja strzelecka nie chce na rok opuścić tego miejsca, by powrócić do nowopowstałego, nowoczesnego obiektu?

odpowiedz
Pio - 28.03.2019 / 08:36, *.play-internet.pl

@M.: klamka wysmarowaną to podstawa, zawsze się sprawdza bo każdy za nią łapie odruchowo

odpowiedz
Ksjp - 28.03.2019 / 07:50, *.centertel.pl

@X:
Rozumiem ze Ty nie jesteś z Warszawy? Bo jak tak to Ty!

odpowiedz
M. - 28.03.2019 / 07:36, *.tpnet.pl

@Mietek: Jeszcze klamkę gównem wysmaruj

odpowiedz
Zaboli - 28.03.2019 / 06:55, *.com.pl

@Mietek: tylko żeby Ci d*py nie odstrzelili ;)

odpowiedz
Autor - 28.03.2019 / 06:36, *.orange.pl

@Max: brawo napewno - pistolet vs. rękawica

odpowiedz
X - 27.03.2019 / 23:28, *.virginm.net

Przeciez boiska sa od strony kortow tenisowych, od strony czerniakowskiej to powinni parking 6kondygnacji zbudowac,bo parkowanie w dniu meczu to masakra

odpowiedz
piotro - 27.03.2019 / 22:30, *.tpnet.pl

Pod stadionem to powinien być parking a nie boiska dla dzieci, smog= CO2 NOX i wiele innych fajnych związków rakotwórczych, brawo za pomysł.

odpowiedz
Max - 27.03.2019 / 22:23, *.telkab.pl

A może by tak sportowcy z sekcji bokserskiej złożyli wizytę ?

odpowiedz
News⚽️Legia - 27.03.2019 / 22:19, *.122.219

a po co te strzelnice ...widać kto lubi Legie

odpowiedz
tomiacab - 27.03.2019 / 21:36, *.play-internet.pl

Przeprowadzki są uciążliwe, więc można się zmobilizować przed którymś meczem i pomoc im wszytko wynieść. Tyle głów dwadzieścia minut i po robocie ;)

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 27.03.2019 / 21:18, *.play-internet.pl

Rozwiązanie jest proste, parking pod boiskami, będzie trawka lepiej rosła od CO2 ;)

odpowiedz
Kuba - 27.03.2019 / 20:36, *.t-mobile.pl

A może jakąś akcję kibicowską zorganizować w stylu: "chcemy boisk a nie pola", albo coś w tym stylu, żeby te boiska od strony ul. Czerniakowskiej wreszcie powstały. Strzelcy mieli się wynieść do końca roku, tak żeby już rozpocząć prace, a tu przyszła wiosna a oni dalej działają.
Piszę te słowa z całym szacunkiem dla sekcji strzeleckiej, bo przecież co chwila czytamy o sukcesach Bartnika czy innych sportowców tej sekcji. Jednak jak kiedyś gratulowałem mu medalu, to ktoś napisał, że on w ogóle gdzie indziej trenuje, a tu pod stadionem Legii jest tylko strzelnica komercyjna. W dodatku po wybudowaniu boisk do piłki, będzie tutaj nadal strzelnica, co jest wyraźnie powiedziane i widoczne na wizualizacji (budynek strzelnicy w rogu). Oczywiście wielcy panowie stracą parking i o to chyba im się rozchodzi.
Tak więc jestem za jak najszybszym eksmitowaniem strzelców i budową boisk treningowych.

odpowiedz
rr - 27.03.2019 / 20:19, *.orange.pl

a to nie jest jedyna ich strzelnica, tylko dobrze położona plus parking, więc żal im tej kaski, ale to krótkowzroczne do kwadratu

odpowiedz
SNS - 27.03.2019 / 19:35, *.play-internet.pl

@Mietek: funduje srajtaśme:)

odpowiedz
Kuba - 27.03.2019 / 19:31, *.t-mobile.pl

Granda! Lata temu tu powinny powstać boiska treningowe, zaraz po wybudowaniu nowego stadionu. Ale nie, dalej strzelcy siedzą w krzakach i trzymają się kurczowo, bo przecież mają tam parking. Trzeba wejść na drogę sądową, bo wiecznie będą tam siedzieć, a boiska nie powstaną. Ile lat to już trwa? Takie ładne są wizualizacje tych boisk przy stadionie, przecież to pole i krzaki trzeba zagospodarować, do k...y nędzy!

odpowiedz
Mietek - 27.03.2019 / 19:10, *.play-internet.pl

Serio pojde któregoś dnia pod tą sekcje strzelecką i im tam nasram.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.