Nasze oceny

Plusy i minusy po meczu z Wisłą

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legioniści zawiedli na całej linii i upokorzyli klub, przegrywając z Wisłą Kraków 0-4. W meczu na próżno szukać jakichkolwiek pozytywów. Legia grała bez pomysłu, a przede wszystkim bez determinacji. Piłkarze nie wyglądali na zmotywowanych, mimo że w niedzielę przy Reymonta stadion był zapełniony do ostatniego siedzenia. Zapraszamy do wystawionych przez nas ocen „Wojskowym” po rywalizacji z krakowianami.

Mateusz Wieteska - „Wietes” zagrał przyzwoicie, jednak dla drużyny liczy się wynik, którego lepiej nie komentować. Zwycięsko wyszedł z sześciu na siedem pojedynków. Kilka razy skutecznie uprzedził Kolara, blokował mocne uderzenia Sadloka, a w 19. minucie w ryzykowny sposób wyciągnął wślizgiem futbolówkę spod nóg Peszki. W 67. minucie bardzo wysoko wyskoczył do piłki po dośrodkowaniu, jednak nie zdołał skierować jej do bramki.

Andre Martins - Od początku miał problem, aby dłużej utrzymać się przy piłce. Często przegrywał pojedynki siłowe z mocnym Bashą oraz wiele razy tracił futbolówkę. W 51. minucie Portugalczyk pokusił się o uderzenie, jednak trafił jedynie w wiślaka. Martins był faulowany aż pięć razy.

Carlitos - W 26. minucie Hiszpan ładnie przełożył Sadloka, po czym uderzył w kierunku bramki, jednak dobrą interwencją popisał się Lis. W 44. minucie Carlitos stanął przed dogodną szansą z rzutu wolnego, jednak znacząco się pomylił. Z praktycznie identycznego miejsca w 73. minucie gola zdobył Pietrzak. W 62. minucie snajper starał się pokonać golkipera, jednak strzelił za lekko, aby mogło to zaskoczyć bramkarza. Osiem minut później Carlos Lopez otrzymał dobre zagranie od Szymańskiego, jednak byłemu wiślakowi piłka zupełnie zeszła z nogi. W 77. minucie zszedł z murawy.

Marko Vesović - Czarnogórzec mecz rozpoczął na skrzydle, jednak po zejściu Stolarskiego w 42. minucie „Veso” musiał się cofnąć do obrony. W 32. minucie znalazł się w bardzo podobnej sytuacji jak w meczu przeciwko Anglii, w spotkaniu z którą zdobył bramkę, jednak tym razem nieco się pomylił. Vesović miał wysoką celność podań, bo aż 86% z nich trafiało do kolegów z drużyny oraz wykonał trzy udane odbiory.

Artur Jędrzejczyk - „Jędza” nie był tak aktywny jak Wieteska, rzadziej wprowadzał piłkę do ofensywy. Przegrał więcej pojedynków od swojego młodszego kolegi z obrony. Reprezentant Polski grał twardo oraz dobrze w powietrzu, nie ustrzegł się jednak kilku błędów w kryciu.

Radosław Cierzniak - W 5. minucie świetnie obronił mocne uderzenie Drzazgi, niestety nie dał rady przy dobitce Peszki. W 13. minucie pewnie wyłapał mocne uderzenie Sadloka. W 32. minucie bramkarz ponownie okazał się lepszy od Sadloka parując futbolówkę po mocnym uderzeniu do boku. Po raz drugi Cierzniak został pokonany w 38. minucie, tym razem przez Błaszczykowskiego który pewnie wykonał jedenastkę. Trzeciego gola dla wiślaków zdobył Pietrzak, przy którego uderzeniu z wolnego golkiper nawet nie drgnął. W 82. minucie Cierzniak nie miał żadnych szans przy mocnym strzale Kolara. W meczu z „Białą Gwiazdą” golkiper zagrał bardzo słabo nogami, zamiast do boków wybijał futbolówkę do środka, gdzie przegrywaliśmy pojedynki główkowe.

Paweł Stolarski - Nie radził sobie w defensywie, był w prosty sposób ogrywany. Za to kilka razy udało mu się wyprowadzić groźne kontry, jednak kończyły się one niecelnym podaniem. Zszedł z murawy w 42. minucie.

Iuri Medeiros - W 11. minucie uderzył zza pola karnego, jednak strzał był zupełnie nieprzygotowany przez Portugalczyka, przez co futbolówka poleciała wysoko nad bramką. Dziesięć minut później Medeiros ponownie przymierzył, niestety niewiele się pomylił. W 33. minucie pomocnik ruszył z szybką kontrą, jednak za mocno dograł piłkę do Martinsa, przez co ten dośrodkowywał futbolówkę z linii końcowej. Medeiros zaliczył dziesięć pojedynków, jednak żaden z nich nie był udany. Zszedł w 77. minucie.

Domagoj Antolić - Z początku walczył o każdą piłkę, jednak szybko zabrakło mu sił, aby grać na pełnych obrotach przez całe spotkanie. W 37. minucie Chorwat był bardzo bliski zdobycia „swojaka” po tym jak Wasilewski uderzył futbolówkę głową, po dośrodkowaniu z rożnego Savićevicia, a legionista chaotycznie wybił futbolówkę. „Antola” celnie podawał, 85% podań trafiało do partnerów z drużyny.

Sebastian Szymański - To już nie pierwszy mecz Szymańskiego, w którym zupełnie nie istnieje. Nie widzieliśmy w jego wykonaniu wielu dobrych zagrań, jednak w głowie zostało nam mocne i przed wszystkim celne podanie fałszem do Medeirosa w 21. minucie, który nieco pomylił się przy strzale. „Szymi” zaliczył jedynie cztery udane pojedynki na dziewiętnaście.

Luis Rocha - Bardzo słabo grał w defensywie, żadnych problemów nie miał Błaszczykowski, który często przedostawał się flanką, na której właśnie grał Rocha. W 39. minucie Portugalczyk zablokował ręką podanie „Wasyla”, odchylając przy tym głowę i wystawiając dłoń do góry. Po tej sytuacji sędzia wskazał na wapno, a następnie wiślacy świętowali dwubramkową przewagę. Rocha popełnił aż dwanaście strat oraz podawał niecelnie, jedynie 71% podań trafiało do kolegów z drużyny.

Zmiennicy

Michał Kucharczyk - Na murawę wszedł w 77. minucie. Kilka razy dośrodkowywał futbolówkę na pole karne, wrzutki nie były złe, jednak defensorzy Wisły dobrze radzili sobie z legionistami. „Kuchy” zaliczył cztery udane pojedynki na pięć.

Sandro Kulenović - Chorwat na murawę wbiegł w 42. minucie. W 74. minucie miał bardzo dobrą okazję, jednak świetną interwencją popisał się Wasilewski, który zablokował futbolówkę po uderzeniu Kulenovicia. Dwie minuty później snajper próbował głową skierować piłkę do siatki, jednak futbolówka wylądowała poza linią końcową. W 86. minucie Chorwat otrzymał podanie od Kucharczyka, niestety strzał napastnika obronił Lis.

Kasper Hamalainen - Wszedł na murawę w 77. minucie. Nie pokazał nic przez ten czas, występ bez większej historii.