Jedna z opraw legionistów z Legionowa - fot. Bodziach / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z trybun z kosza: Ready for the game

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W sobotę na Bemowie na meczu koszykarskiej Legii udział w akcji "Ultra Dzielnica" wzięli legioniści z Legionowa i okolic. W legijnym młynie zameldowało się kilkadziesiąt osób z Legionowa, Wieliszewa, Chotomowa i okolicznych miejscowości. Fani przez całe spotkanie głośnym dopingiem zagrzewali nasz zespół do walki, a koszykarze dzięki kolejnej wygranej, przybliżyli się do fazy play-off.

Spotkanie poprzedziło pośmiertne włączenie do galerii sław koszykarskiej Legii Marka Sobczyńskiego, który w barwach naszego klubu w latach 80. i 90. rozegrał blisko 200 meczów. Po odśpiewaniu "Snu o Warszawie", koszykarska Żyleta ruszyła z dopingiem, którym kierowały tego dnia trzy osoby, w tym gniazdowy z Legionowa. "Każdy to powie, CWKS w Legionowie" - niosło się z legijnego młyna wielokrotnie podczas całego spotkania.



Pierwsza oprawa kibiców zaprezentowana została w drugiej kwarcie. Wtedy rozciągnięte zostały transparenty, tworzące hasło "Zawsze w gotowości, miej się na baczności" oraz malowana sektorówka w wojskowych barwach przedstawiająca kibiców oraz znaki drogowe - jeden z nazwą miejscowości "Legionowo" z eLką w kółeczku, jak również znak informujący o terenie zabudowanym z hasłem "Miasto moje a w nim" oraz eLką w kółeczku - takimi samymi, jakie zdobią znaki drogowe w tej okolicy. Chwilę później, kiedy sektorówka "zjechała", w górę poleciało konfetti.



Prezentacja numer dwa miała miejsce po przerwie. Wtedy rozciągnięta została malowana sektorówka przedstawiająca kibica Legii w charakterystycznej kominiarce z pasem i piłką do kosza w dłoniach, a całość uzupełnił transparent "Ready for the game" oraz czerwone i zielone chorągiewki. Prezentację uświetniły wyrzutnie złotego konfetti.



Kapitalny doping tego dnia niósł się po bemowskiej hali do końcowej syreny, a po wygranej nie mogło zabraknąć wspólnego celebrowania zwycięstwa, w postaci wspólnych śpiewów z zawodnikami. Odśpiewano "Warszawę" oraz "Mistrzem Polski jest Legia" i w dobrych humorach można było opuszczać halę. Kolejny mecz na Bemowie już za dwa tygodnie - w niedzielę, 14 kwietnia o godzinie 19:00, na meczu z MKS-em Dąbrowa Górnicza, choreografię zaprezentuje kolejna legijna ekipa.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

+dodaj komentarz
tomiacab - 02.04.2019 / 13:20, *.centertel.pl

Zajebista oprawa. Brawo Legionowo!

odpowiedz
do seniora i innych narzekających - 02.04.2019 / 10:21, *.vectranet.pl

Jak wam się nie podoba konfetti, przeklinanie czy cokolwiek innego co robią kibice Legii to jest proste rozwiązanie - nie przychodźcie. Wam będzie lepiej, kibicom też.

Zajebista robota ostatnie mecze kosza! Oby tak dalej.

odpowiedz
Senior - 03.04.2019 / 11:04, *.com.pl

@do seniora i innych narzekających: A Ty wiesz jak wygląda konfetti i co to w ogóle jest ? Co do drugiej sprawy to na pewno komuś chodziło o to, że na mecze przychodzą rodzice z dziećmi.

odpowiedz
Kibic (L) - 03.04.2019 / 11:08, *.com.pl

@do seniora i innych narzekających: ludzie przychodzą na mecz i aby zobaczyć oprawy, jak również Wasze popisy piosenkarskie. Wiadomo, że przy okazji "folklor" MUSI być.

odpowiedz
Senior - 02.04.2019 / 09:28, *.com.pl

W ubiegłym sezonie Legionowo wraz z zaściankami wystawili dużo lepszą oprawę. Jak na razie wszystkie trzy były do siebie podobne.

odpowiedz
???? - 02.04.2019 / 09:24, *.com.pl

Po co baner w języku angielskim ? W Polsce jesteśmy.

odpowiedz
Senior - 02.04.2019 / 09:20, *.com.pl

Oprawa jak oprawa. Tyłka nie urwała. One wszystkie są do siebie podobne. Tylko po co te numery ze ŚCINKAMI z niszczarek ?

odpowiedz
jak zwykle fan cluby - 01.04.2019 / 19:35, *.centertel.pl

Fan Cluby ciągną ten wózek...

odpowiedz
Anonimowy - 01.04.2019 / 18:30, *.centertel.pl

Druga oprawa na bardzo wysokim poziomie, pomysł kozak i motyw związany z koszykówką. Pierwsza duuuużo słabiej, transparenty zwłaszcza.

odpowiedz
Kmwtw - 01.04.2019 / 14:14, *.play-internet.pl

Jak dla mnie na ten moment:
1. Bielany/Dęblin (jak w poprzedniej edycji)
2. Garwolin
3. Legionowo

Czekam na kolejne ekipy.

odpowiedz
komentarz - 01.04.2019 / 14:02, *.com.pl

Druga sektorówka sztosik! Fajny pomysł i ładne wykonanie.
Pierwsza też niezła, ale całość psują bardzo słabe transparenty.
Należy to poprawić przy następnej okazji i będzi git! Albo rezygnować z takich rzeczy, sektrówka starczy.

Na kolejnym meczu kolejne ekipa??? To już chyba 5 mecz z rzędu, macie rozmach hehe

odpowiedz