Ricardo Sa Pinto i Dariusz Mioduski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Posada Sa Pinto wisi na włosku

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Wszystko wskazuje na to, że niedzielna porażka z Wisłą Kraków przypieczętowała los Ricardo Sa Pinto w stołecznym klubie. W zasadzie pewnym jest, że władze klubu z Łazienkowskiej zdecydują się zakończyć współpracę z portugalskim szkoleniowcem. Jedyną niewiadomą pozostaje, kiedy to nastąpi - czy będą to najbliższe godziny, dni, czy raczej tygodnie. Cienka czerwona linia została przekroczona.

Sa Pinto jest trenerem Legii od połowy sierpnia 2018 roku. Do tej pory prowadził zespół w 28 meczach, z których Legia wygrała 15, 7 razy zremisowała i 6 razy przegrała.

W mediach już zaczęły się pojawiać pierwsze nazwiska kandydatów na nowego szkoleniowca, a wśród nich Marka Papszuna z Rakowa Częstochowa, czy pozostającego bez pracy Leszka Ojrzyńskiego. Nie można także wykluczyć, że rolę "strażaka" przejmie Aleksandar Vuković. Zawsze też może trafić się na rynku jakieś zagraniczne nazwisko. Prezes Legii może także spróbować zatrudnić Jose Mourinho, który niedawno stracił pracę w Manchesterze United. Sprowadzenie go razem z Robertem Lewandowskim z pewnością byłoby świetnym ruchem mistrzów Polski.

Prezentacja kolejnego szkoleniowca - po trenerze, który wkrótce zastąpi Sa Pinto - zaplanowana jest wstępnie na przełom sierpnia i września 2019 roku.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (36)

+dodaj komentarz
będziedobrze - 03.04.2019 / 19:34, *.t-mobile.pl

@lucho_83: A kto i kiedy powiedział, że to jest normalna liga ; - )

odpowiedz
będziedobrze - 03.04.2019 / 19:23, *.t-mobile.pl

@ser: Only Chedar!

odpowiedz
wow - 02.04.2019 / 00:20, *.centertel.pl

@matus007: srałka

odpowiedz
Legionista - 01.04.2019 / 21:48, *.mm.pl

Tego gó*** by nie uciągnął nawet Mourinho. Nikt tu się nie nadaje do gry. Taka jest prawda :(

Aczkolwiek ostatnie dwa zdania z przedostatniego akapitu całkowicie rozłożyły mnie na łopatki :D

odpowiedz
ser - 01.04.2019 / 21:14, *.168.23

@mrsn: Tylko Gouda :)

odpowiedz
Łbie jeden - 01.04.2019 / 20:58, *.net.do

@Władeczek: nie maciora !

odpowiedz
Karol - 01.04.2019 / 20:49, *.plus.pl

Doskonałe

odpowiedz
mrsn - 01.04.2019 / 20:05, *.centertel.pl

@Olo : z serów to jedynie Edamski

odpowiedz
(L)egia - 01.04.2019 / 20:03, *.02.net

Ten Mourinho i Lewandowski to tak w ramach Prima Aprillis? :D Fajnie, że mają poczucie humoru, ale trzeba zejść na ziemię, bo nasza sytuacja w lidze nie jest za wesoła.

odpowiedz
Olo - 01.04.2019 / 18:56, *.chello.pl

Panowie może ser Alex Ferguson

odpowiedz
tomiacab - 01.04.2019 / 18:46, *.centertel.pl

@Derwall: z tym się do końca nie zgodzę. Trener nie może z leszcza zrobić gwiazdy ale na to czy mu się chce zapier....ć czy nie ma juz wplyw i jeśli nie umie zmotywować zawodników do odpowiedniego poziomu zaangazowania, to on jest winny. Założe się że każdy z tych lenii gryzłby murawę gdyby w szatni czekał na niego taki Czerczesow.

odpowiedz
Ignacjvsz - 01.04.2019 / 18:37, *.tpnet.pl

@Łuki: sry, już jest zwolniony :D da konto i papa .°)

odpowiedz
Mackoo - 01.04.2019 / 18:06, *.tpnet.pl

Myślę że Ojrzyński nie jest złym pomysłem

odpowiedz
Dupa - 01.04.2019 / 18:04, *.plus.pl

Dupa-prymas aprilis
Oby nie

odpowiedz
tia - 01.04.2019 / 18:00, *.tpnet.pl

Michał Pazdan!

odpowiedz
eth - 01.04.2019 / 17:59, *.t-mobile.pl

Co do tytułu: już nie :)

odpowiedz
Jarooo - 01.04.2019 / 17:59, *.virginm.net

Zbyt piekne by moglo byc prawdziwe,mimo tego ,ze on sie czepial wielu rzeczy na tremat LEgii ,ze Nas faworyzuja to mysle,ze jakby dostal oferte pracy u Nas to by ja przyjal.

odpowiedz
Musi to się wydarzyć. - 01.04.2019 / 17:57, *.d1-online.com

Michał Probierz.

odpowiedz
tia - 01.04.2019 / 17:54, *.tpnet.pl

ale beka

odpowiedz
yyy - 01.04.2019 / 17:54, *.chello.pl

"Prezes Legii może także spróbować zatrudnić Jose Mourinho, który niedawno stracił pracę w Manchesterze United. Sprowadzenie go razem z Robertem Lewandowskim z pewnością byłoby świetnym ruchem mistrzów Polski."

Na bank ktoś da się na to nabrać xD

odpowiedz
Pazdzioch - 01.04.2019 / 17:51, *.t-mobile.pl

Tylko nie Zwałka błagam. Spartolił wszystko z reprą co się dało. Wybrany najgorszym trenerem Euro. Nikt go nie chciał, nawet III liga włoska.

odpowiedz
leonsio - 01.04.2019 / 17:45, *.t-mobile.pl

Zdziwicie się jak poleci Rysiek z klanu za jednym "poznańskim" zamachem jak ten nasz filozof od siedmiu boleści

odpowiedz
krys008 - 01.04.2019 / 17:44, *.153.82

Nawałka jest wolny....

odpowiedz
Łuki - 01.04.2019 / 17:38, *.tpnet.pl

A tak na poważnie to Sa Pinto zostanie zwolniony po meczu z Jagiellonią.

odpowiedz
Talizman - 01.04.2019 / 17:37, *.chello.pl

@Derwall: I taka jest Ku...a smutna prawda

odpowiedz
WWO - 01.04.2019 / 17:36, *.play-internet.pl

Pinto WON!!

odpowiedz
Derwall - 01.04.2019 / 17:29, *.orange.pl

tak,tak -wlas ciciel musi mocno pootwierać okna i mocno przewietrzyć obiekty klubowe i pozbyć się tych wszystkich smierdzacych leni (po wczorajszym meczu tylko Martins ,Wieteska ,Kulenowicz-tym się cos chciało ) cala reszta won z klubu obiboki i niedorajdy,,a pisze tylko o piłkarzach bo to oni biegają (chodza) po murawie nie trener -a z takimi leniami to i sam Wszechmogacy nic nie zwojuje

odpowiedz
matus007 - 01.04.2019 / 17:26, *.play-internet.pl

NAWAŁKA

odpowiedz
AdamJ - 01.04.2019 / 17:23, *.chello.pl

Dobry primaaprilisowy żart!

odpowiedz
lucho_83 - 01.04.2019 / 17:23, *.chello.pl

Hasi, Magiera, Jozak, Klafurić, Sa Pinto i w roli "strażaka" Vuko...Who Next? W jakiej normalnej lidze w ciągu 3 lat zmienia się tylu trenerów?!?! Pan Mioduski powinien spojrzeć dokładnie w lustrze na siebie i odpowiedzieć Sobie na zaje***** ważne pytanie - Co ja robię z Legią?

odpowiedz
Bear - 01.04.2019 / 17:22, *.orange.pl

Ja bym chętnie zobaczył w roli trenera Legii, Leszka Ojrzyńskiego.
A po zakończeniu sezonu pozbyć się całego szrotu najemników z zagranicy, i wprowadzać młodych do drużyny, grać polakami.

odpowiedz
Władeczek - 01.04.2019 / 17:22, *.play-internet.pl

Prima aprilis faken?

odpowiedz
wkz - 01.04.2019 / 17:21, *.chello.pl

Z tym Mourinho i Robertem to chyba was trochę poniosło xD

odpowiedz
APGAP - 01.04.2019 / 17:20, *.t-mobile.pl

Panie prezesie proszę niech Pan zwolni tego nieudacznika. W szatni napewno robi syf. Kibice go nie cierpią. Jest arogancki nie poniesie tłumów Legii. Nikt się do niego już nie przekona. Żadne wyniki żadne dobre słowa żadne sztuczne dobre uśmiechanie się.

odpowiedz
Jasiek - 01.04.2019 / 17:19, *.play-internet.pl

Jak najszybciej pakowac walizki.
Z lechem slabo z jaga slabo z wisla tragicznie.
Mozna przegrac ale z klasa a nieszczyc tradycje i historie.

odpowiedz
Janusz - 01.04.2019 / 17:19, *.82.70

Ostatnie zdanie jest najlepsze :D Długofalowa wizja i profesjonalne zarządzanie to klucz do sukcesu!

odpowiedz