fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Wyniki 29. kolejki Ekstraklasy

Mishka, źródło: Legionisci.com

Na zakończenie kolejki Wisła Płock wygrała ze Śląskiem. W niedzielę po emocjonującym meczu Pogoń zremisowała z Arką 3-3. Mimo straconej bramki, Legia zdołała wygrać w Zabrzu. W trzech sobotnich meczach 29. kolejki Ekstraklasy obejrzeliśmy osiem goli. Lechia Gdańsk pokonała Lecha 1-0 i może być niemal pewna zajęcia pierwszej pozycji na koniec rundy zasadniczej. W Krakowie Wisła podzieliła się punktami z Piastem, a Jagiellonia pokonała Zagłębie Sosnowiec. W piątek rozegrane zostały dwa mecze - w Kielcach Korona przegrała z Zagłębiem Lubin 0-2, a w Legnicy Miedź pokonała Cracovię 2-1.

29. kolejka:

Korona Kielce 0-2 Zagłębie Lubin
Miedź Legnica 2-1 Cracovia
Jagiellonia Białystok 2-1 Zagłębie Sosnowiec
Wisła Kraków 2-2 Piast Gliwice
Lechia Gdańsk 1-0 Lech Poznań
Pogoń Szczecin 3-3 Arka Gdynia
Górnik Zabrze 1-2 Legia Warszawa
Wisła Płock 2-0 Śląsk Wrocław


Aktualna tabela Ekstraklasy
Terminarz i wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (36)

+dodaj komentarz
LWL - 08.04.2019 / 11:07, *.tpnet.pl

Zaden Gmoch ! "L" !!!

odpowiedz
Po(L)ubiony - 07.04.2019 / 22:02, *.chello.pl

Graliśmy bez dwóch środkowych obrońców i z połową lewego. To co odstawili Remy z Jędzą to kryminał. Jędza zagrał jak ze skisłą. Nie wiem co o tym myśleć.

odpowiedz
Kraken - 07.04.2019 / 19:35, *.t-mobile.pl

Tyko Gmoch.

odpowiedz
Faken - 08.04.2019 / 07:54, *.128.134

@Kraken: tylko Jarzabek!

odpowiedz
eth - 07.04.2019 / 18:50, *.tpnet.pl

Najpierw Jagiellonia, wczoraj Lechia, a teraz jeszcze brak karnego dla Legii. A ten #$@& nawet nie spojrzał w VAR. Nie wiem czy Mioduski to przeczyta, ale powinien napisać prośbę do Ekstraklasy, aby Złotek więcej Legii nie sędziował, bo ten pier**lony parodysta już nieraz krzywdził Legię, a poza tym nadaje się co najwyżej do składania ubrań w pralni, a nie sędziowania mistrzowi Polski.

odpowiedz
wrt - 07.04.2019 / 09:04, *.play-internet.pl

czyli mecz z Lechią będzie w Gdańsku bo mają lepszy bilans bramkowy o 8 goli , będzie jeszcze trudniej niż w zeszłych sezonach, trudno liczyć ,że Lechia po prostu odda nam mistrza jak Lech czy Jaga

odpowiedz
Pepe - 08.04.2019 / 10:03, *.chello.pl

@wrt:
A kiedy oni dobrze zagrali w ósemce ?
Szanse są jeszcze większe, że zaraz zaczną gubić punkty.

odpowiedz
ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ - 07.04.2019 / 06:33, *.centertel.pl

Wszyscy będą oddawać pkt Lechii
Chyba wiadomo dlaczego dziękuję

odpowiedz
Gienek - 07.04.2019 / 00:14, *.play-internet.pl

Szajs wygrał, tradycyjnie w chu.owym stylu, ale wygrał. Trzeba spiąć poślady w komunistycznym hanysowie i wygrać aby zachować dystans.

odpowiedz
floyd - 06.04.2019 / 22:52, *.chello.pl

Szanowna Redakcji, bądźmy poważni - Lechia ma pewne pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. Chyba, że wierzymy w hokejowe wyniki w Zabrzu i w następnej kolejce :)

odpowiedz
woker - 06.04.2019 / 22:39, *.play-internet.pl

Hej Hej Bawmy sie wszyscy rece w góre!
Hej Hej Smiejmy sie Rozwalmy śląską k...!

odpowiedz
zły krasnolud - 06.04.2019 / 22:24, *.virginm.net

ALE DRUKOWANIE W GDAŃSKUUUUUUUU. Za uszy ciagną ten szajs na mistrza , tak jak próbowali w poprzednich latach wciagnać na tron za uszy jagielonię. Lech stracił jeden punkt rykoszetem. Padł ofiarą gierki pzpn. Stefański ch... drukował tak, ze gdyby zwiazek był obiektywny, to wyjeba...i by go do III ligi sędziować. Ile jeszcze razy "panowie" stefański, marciniak i złotek będą wypacza wyniki ligi? Czy ktoś w tym burdelu polski piłki nożnej kiedyś coś z tym zrobi? Karny w pierwszej połowie dla lecha ewidentny. Nie odgwizdany bo pe...ł stefański uznał że kontakt był za lekki. Ku... jest kontakt, jest upadek zawodnika to jest karny jak świat, światem, ta pała nawet nie idzie do varu. Faul przy polu karnym lecha odgwizdany z kapelusza, gdzie chłopaczyna czysto zagarnia piłkę, jeszcze dostaje za to zółtą. Największe drukowanie jest w tych meczach "pośrednich". Pamiętam jak rok temu obejrzałem pod koniec sezonu mecz jagielonii, nie pamietam z kim. Tam było to samo co dziś. Warto popatrzeć na takie mecze, bo to tam nas dymają sędziowe najbardziej, nie w bezpośrednich meczach Legii.

odpowiedz
Pacho - 07.04.2019 / 00:33, *.2.73

@zły krasnolud: w jednym się nie zgodzę przyjacielu. W meczach bezpośrednich drukują równie poważnie. Nie zawsze na wyniku. Jednym z powodów czemu poważni nie chcą grać w czołowych polskich klubach jest przyzwolenie na zwyrodnialczą grę wielu wyrobników. Lub granie na limit żółtych kartek. Gdy to się nie uda bo jeden z sędziów nie przykazuje zawodnika to zaczyna się polowanie i wykluczanie zawodnika czerwona na kilka gier. Zauważ, że inne jest traktowanie fauli w różnych meczach dla różnych drużyn. Są przywileje skrzętnie wykorzystywane do tych gierek. Ta liga nigdy nie wyjdzie ponad przeciętność bo kluby faworyzowane od razu padają w europejskich pucharach przy obiektywnym sędziowaniu. Poza Legią od kilku lat nikt nie doszedł do grupy. Przypadek? Nie po prostu reszta nie wytrzymuje bez 13 zawodnika - sędziego.

odpowiedz
Alan - 07.04.2019 / 11:37, *.t-mobile.pl

@zły krasnolud:
Nigdy nie przypuszczałem ze dożyje czasów gdy kibic Legii będzie kibicować Lechowi i miał pretensje o zle sedziowanie na jego niekorzyść......

odpowiedz
Po(L)ubiony - 07.04.2019 / 11:55, *.chello.pl

@Pacho: Pełna zgoda. Całe sędziowskie łajdactwo właśnie się na tym opiera. Tylko głupek drukuje karne. Lepiej wlepiać żółte kartki (najlepiej na początku meczu), pozwalać na bezkarne faule (vide skisła faulująca Martinsa lub wczoraj Varellę) i seryjnie gwizdać faule w okolicach pola karnego. No i dochodzi zauroczenie pajacowaniem takich symulantów jak np. Mladenovic (mistrz nad mistrze), Paixao czy Makuszewski. Wku...ce jest tolerowanie wykonywania karnych a la Lewandowski (na dwa tempa), co jest niezgodne z przepisami (ruch strzelającego musi być PŁYNNY) i co sprawia, że bramkarz nie ma żadnych szans. Kiedyś w meczu z Pogonią, sędzia nie uznał karnego tak strzelonego przez Rado, dodatkowo karząc go żółtkiem. Nigdy to się nie powtórzyło, a szkoda. Sumując, sędziowanie przyczynia się mocno do słabości i nieprzewidowalności Ekstraklasy.

odpowiedz
eth - 06.04.2019 / 20:04, *.tpnet.pl

W finałowej na pewno z Piastem u siebie (31 lub 34 kolejka - Wielkanoc albo majówka :)

odpowiedz
Kibic kiedyś, teraz obserwator dziadostwa - 06.04.2019 / 19:34, *.play-internet.pl

Komu się mają przyjrzeć? Swoim wspólników? Komisja ligi jest od zarabiania poprzez kary, a sędzia od zarabiania poprzez drukowanie...

odpowiedz
Bear - 06.04.2019 / 17:48, *.orange.pl

Przedziwny mecz w Białymstoku, komisja ligi powinna bardzo uważnie się przyjrzeć.

odpowiedz
eth - 06.04.2019 / 16:14, *.tpnet.pl

Mecz Jagiellonii z Zagłębiem to szopka. Najpierw gol nieuznany dla Zagłębia bo podobno jakiś spalony, potem karny dla Jagiellonii bo Tóth zderzył się z kimś z Jagiellonii, po tym jak na niego wpadł patrząc gdzie leci piłka, a potem kolejny gol uznany na 2-0 choć wcześniej widać było, że grajek Jagiellonii dotknął piłki ręką - raczej umyślnie, bo ręka była wyciągnięta, poszerzała obwód ciała i ręka była w ruchu w kierunku do piłki. Komisja Ligi niech udowodni choćby w 1% sensowność swojego istnienia i przyjrzy się temu meczowi, bo sędziowanie "na Jagę" było widać, słychać i czuć. Zwłaszcza widać.

odpowiedz
Legijny Sochaczew - 06.04.2019 / 17:27, *.plus.pl

@eth: Ludzie przed Tv , ludzie na stadionie, var a oni dalej drukują ...

odpowiedz
zły krasnolud - 06.04.2019 / 22:28, *.virginm.net

@Legijny Sochaczew : w gdańsku też szopka

odpowiedz
Ziut - 06.04.2019 / 23:08, *.sbcglobal.net

@eth: Bądź obiektywny wszystkie decyzje były słuszne

odpowiedz
eth - 07.04.2019 / 00:09, *.t-mobile.pl

@Ziut: jakbym nie bym obiektywny, to takie rzeczy wypisywałbym przy każdej kolejce. A mecz Jag vs ZSo oglądałem i byłem zażenowany. Może jedną rzecz dałoby sie z miejsca obronić, bo nie wiem co mówią przepisy o ręce obrońcy w przypadku spalonego - dotąd myślałem że tylko ręka atakującego nie jest wliczana do spalonego. Ale z obroną innych kwestii już tak pewny nie jestem, a na pewno jeśli chodzi o karny dla Jagiellonii - w życiu potrącenie Tótha nie było przewinieniem. :)

odpowiedz
Rado - 06.04.2019 / 15:19, *.play-internet.pl

Górnik - Legia 0:2
Lechia - Lech 2:2
Legia - Pogoń 3:1
Cracovia - Lechia 1:1

odpowiedz
LWL - 06.04.2019 / 08:12, *.tpnet.pl

Dobry wynik w Legnicy ! "L" !!!

odpowiedz
LWL - 06.04.2019 / 08:05, *.tpnet.pl

Bedzie dobry mecz jak za dawnych lat tylko ranga nizsza ale to zawsze Gornik - LEGIA lub odwrotnie ! "L" !!!

odpowiedz
Cwks - 05.04.2019 / 22:52, *.t-mobile.pl

Wygrywamy wszystko do końca i mamy mistrza proste...w Zabrzu 1-2 lub 0-1 po ciężkim meczu.

odpowiedz
wrt - 07.04.2019 / 09:00, *.play-internet.pl

@Cwks: niekoniecznie, jeśli wygramy wszystko , łącznie z Lechią w Gdańsku i oni wygrają wszystko to oni będą mistrzem , zrównamy się punktami a liczyć się będzie sie miejsce po zasadniczym a nie mecz bezpośredni w playoff

odpowiedz
LWL - 05.04.2019 / 22:34, *.tpnet.pl

Maly klasyk ! Gornik 0-2 LEGIA ! "L" !!!

odpowiedz
LWGZ - 05.04.2019 / 21:30, *.tpnet.pl

Gornik 2-2 LEGIA !

odpowiedz
Karol - 05.04.2019 / 20:58, *.plus.pl

Legia ma bilans bramek +14 Lechia +21. Czyli my wygrywamy w Zabrzu 5:0, Lechia dostaje 2:0 i my z racji większej ilości strzelonych wjeżdżamy na lidera. :-):-):-)Tak będzie!

odpowiedz
jo - 05.04.2019 / 11:39, *.centertel.pl

Mam dylemat... jak wygra Lechia to dalej będzie strata ale za to zwiększa się szansa na pyry poza ósemką... Remis byłby najlepszy.

odpowiedz
tomiacab - 06.04.2019 / 22:26, *.virginm.net

@jo: neizły dylemat... nie wiesz czy ważniejsze jest dobro Legii, czy klęska lecha?

odpowiedz
Gienek - 05.04.2019 / 10:23, *.netfala.pl

Kolejna ciekawa kolejka. Jeśli wygramy z hanysami, a amika urwie punkty szajsowi to w ostatniej kolejce gramy o lidera :-)

odpowiedz
Wolfik - 05.04.2019 / 21:25, *.mm.pl

@Gienek: Jest jeszcze ciekawiej. Jeśli Miedź utrzyma prowadzenie w meczu z Cracovią, to przy dobrych wynikach Wisły czy Jagi Cracovia nie bedzie mogła sobie pozwolić na stratę punktów w ostatniej kolejce. A grają z ....Lechią.

odpowiedz
artic - 06.04.2019 / 06:43, *.t-mobile.pl

@Wolfik: Po wczorajszym to cos mi sie zdaje ze vice przezesowi Probierzowi i trenerowi Probierzowi wisi gra w pucharach i wyprawa na kazachstanskie stepy takze spokojnie z tym ze jego druzyna z w meczu z drzyna rudego sie popisze.

odpowiedz