Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Lechią - fot. lechia.net
REKLAMA

Na stadionach: Zamach na przeciętność

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W ostatnim tygodniu rozegrano dwie kolejki ekstraklasy. Najliczniej na wyjazdowym szlaku stawili się lechici, którzy w ponad 1300 osób pojechali do Gdańska na mecz z Lechią. Poznaniacy wyjazd okrasili oprawą z wykorzystaniem pirotechniki. Efektowną oprawę "Zamach na przeciętność" na środowym meczu z Jagiellonią zaprezentowali legioniści. Fani Wisły po raz pierwszy od dawna pojechali na wyjazd - na podróż na klubowych warunkach zdecydowała się skromna, 200-osobowa grupa. Przy Reymonta jeszcze nie wszystko udało się wyjaśnić kibicom w właścicielem klubu.

Lechici na meczu przy Bułgarskiej postanowili rozliczyć się ze swoimi piłkarzami, którzy zwolnili kolejnego trenera. W "Kotle" wywieszonych zostało kilka konkretnych transparentów odnoszących się do poznańskich grajków.

Kibice Górnika Zabrze nie weszli na stadion w Lubinie, bowiem ochrona nie pozwoliła na wniesienie jednej z flag, na której znajdowało się hasło "ACAB". Derby Trójmiasta, których gospodarzem była Arka, rozegrano bez kibiców gości. Arkowcy odpalili pirotechnikę. Bardzo słabo na wyjazdach zaprezentowali się fani Zagłębia Lubin i Cracovii.

W niższych ligach dobry wyjazd zaliczyła "Stalówka" ze zgodami do Chorzowa. Górnik Wałbrzych w dobrej liczbie pojawił się na starym stadionie Śląska. Oprawy przygotowali także kibice Ostrovii, Unii Oświęcim, Wisły Sandomierz oraz Siarki.

Ekstraklasa - 29. kolejka:

Lechia Gdańsk - Lech Poznań (1345)
Ponad 19 tys. widzów w Gdańsku to dawno niewidziany wynik. W młynie gospodarzy wywieszony został transparent skierowany do lokalnego rywala - "Fest Gym Gdynia. Policyjna ekipa Arki". Lechici przyjechali w dobrej liczbie (1345) i konkretnym oflagowaniem sektora gości. Zaprezentowali sektorówkę "Pyry" oraz odpalili piro.

Wisła Płock - Śląsk Wrocław (200)
Na poniedziałkowym meczu słaba frekwencja, gospodarzy w młynie ok. 300. Fani z Wrocławia przyjechali w niespełna 200 osób, z dwiema flagami. Z obu stron bez wzajemnych uprzejmości.

Wisła Kraków - Piast Gliwice (100)
Fani Piasta do niedalekiego Krakowa przyjechali w około 100 osób. Przyjezdni wywiesili dwie flagi. Kolejny raz na trybunach Wisły dobra frekwencja - 26 tys. widzów. Wiślacy ponownie wywiesili w młynie swoje flagi.

Miedź Legnica - Cracovia (70)
Słaby wyjazd "Pasów" do Legnicy. W sektorze gości wywiesili dwie flagi + trzy płótna z pozdrowieniami do więzienia. Młyn Miedzi mocno przeciętny, bez oprawy.

Korona Kielce - Zagłębie Lubin (68)
Fani Zagłębia ostatnio słabo prezentują się na wyjazdach i nie inaczej było w Kielcach, gdzie stawiło się ich 68, z jedną, niewielką flagą.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa (-)
Dobra frekwencja w Zabrzu, na poziomie 23 tys. widzów. Młyn KSG liczny, wywiesili transparent z pozdrowieniami do więzienia. Fanów Legii brak, z powodu zakazu wyjazdowego.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Sosnowiec (-)
Spotkanie bez kibiców gości. Po stronie białostoczan słaba frekwencja, na poziomie 6,5 tys. Atrakcji ultras brak.

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia (-)
Ze względu na rozpoczęte prace budowlane, na stadionie Pogoni liczba miejsc została ograniczona do 5 tys. Na stadionie w Szczecinie nie są, i przez długie miesiące nie będą, wpuszczani kibice drużyn przyjezdnych.

Ekstraklasa - 28. kolejka:

Lech Poznań - Pogoń Szczecin (503)
Portowcy w niezłej liczbie stawili się na środowym wyjeździe do Poznania. Lechici z bardzo skromnym młynem oraz licznymi transparentami dotyczącymi sytuacji w klubie. W Kotle wywieszone zostały następujące płótna: "Wybieracie trenerów, jesteście bandą frajerów", "Radut, Beckham przy tobie to ch... 2175' - 1 gol, 80 000 zł/msc", "Darko alkoholiku, kiedy skończysz na odwyku?!", "Kasprzak - w Częstochowie tak szczekałeś, dawno w pi...ę nie dostałeś?!". Pod koniec spotkania zawisło jeszcze płótno "Ta wygrana nic nie zmienia, wszystkim k... do widzenia!".

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok (325)
Jagiellonia przyjechała w 325 osób i z czterema flagami. Na stadion dotarli lekko spóźnieni. Na trybunach 18 tys. widzów. Legioniści pod koniec pierwszej połowy zaprezentowali oprawę - transparent "Zamach na przeciętność", malowaną sektorówkę przedstawiającą kibica w koszulce Legii, który pod marynarką miał przyczepione do ciała materiały wybuchowe w postaci rac. Całość uzupełniły czerwone, białe i zielone chorągiewki oraz kilkadziesiąt rac.

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków (200)
Wiślacy na wyjazd do Sosnowca pojechali po raz pierwszy od dawna - tym razem na organizację wyjazdu zgodził się klub, ale oficjalne reguły nie spodobały się wyjazdowej ekipie, więc do Sosnowca ruszyli głównie fani, którzy z reguły na wyjazdy nie uczęszczają. Z tego też powodu w sektorze gości bez flag. Z obu stron nie zabrakło wzajemnych uprzejmości.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze (150)
Kibice Górnika na stadion nie weszli, bowiem ochronie nie spodobała się jedna z ich flag - "A.C.A.B Torcida 1999". Zabrzanie prowadzili doping z przystadionowego parkingu i zaliczyli awanturę z połączonymi siłami ochrony i policji. Wraz z nimi ROW (3). Zagłębie ze skromnym młynem.

Śląsk Wrocław - Miedź Legnica ()
Na meczu przyjaźni bardzo słaba frekwencja, na poziomie 5 tys. Fani obu ekip zasiedli razem w młynie i prowadzili wspólny doping, przeplatany bluzgami na wspólnego wroga - Zagłębie Lubin.

Cracovia - Korona Kielce (122)
Kielczanie na ten bliski wyjazd wybrali się w 122 osoby i z dwiema flagami. Gospodarze wywiesili transparent nawiązujący do rocznicy śmierci Jana Pawła II.

Piast Gliwice - Wisła Płock (20)
Słaba frekwencja na meczu w Gliwicach - ok. 4,1 tys. kibiców. Na ten wyjazd zdecydowała się bardzo skromna, zaledwie 20-osobowa grupa kibiców z Płocka.

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk (-)
Derby Trójmiasta rozegrano bez udziału kibiców gości. Arkowcy zaprezentowali kartoniadę "Tylko Arka Gdynia", a w młynie dwukrotnie odpalili race, w asyście flag na kijach, a także odpalili świece dymne w barwach. Spotkanie obejrzało 10 tys. fanów.

I liga:

Stal Mielec - Raków Częstochowa (143)
Raków do Mielca przyjechał w 143 osoby, z ośmioma flagami. Stal bez młyna, co trwa już zresztą od dłuższego czasu.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - ŁKS Łódź (133)
Gospodarzy w młynie 150, z flagami na kijach. Zaprezentowali także sektorówkę "Ultras" i transparent "Przy sWoiM trwa".

Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice (65)
Chojniczanka przyjechała do Olsztyna w 65 osób i z trzema flagami.

GKS Katowice - Chrobry Głogów (51)
Słaby wyjazd Chrobrego do Katowic, gdzie stawiło się ich 51, z jedną flagą. Gospodarze również ze słabą frekwencją, tak w młynie, jak i całym stadonie (2,2 tys.). GieKSa wywiesiła transparent na wzór płótna "Wierność" Wisły, skierowany do fanów Ruchu - "Braterstwo. Cechuje nas pojęcie, którego wy nie znacie. My siedzimy sztywno, wy się rozp...lacie!".

Bytovia Bytów - ŁKS Łódź (25)
Pomimo zakazu wyjazdowego, w środku tygodnia w Bytowie pojawiło się 25 fanów ŁKS-u, w tym kilka osób z Zawiszy. Przyjezdni zaznaczyli swoją obecność kilkoma okrzykami. Gospodarze ze skromnym młynem.

Bytovia Bytów - Sandecja Nowy Sącz (8)
Garbarnia Kraków - GKS Jastrzębie (-)

Niższe ligi:

Ruch Chorzów - Stal Stalowa Wola (450)
Dobry wyjazd Stalówki do Chorzowa, gdzie wspierana była przez GKS Jastrzębie (170) i Stal Rzeszów (100). Po stronie gospodarzy frekwencja na poziomie 4,8 tys. Z obu stron brak atrakcji ultras.

Soła Oświęcim - Stal Rzeszów (310)
Stal wspierana na tym wyjeździe przez Stalówkę (180) i Ładę Biłgoraj (21). Doping prowadzili zza ogrodzenia.

Siarka Tarnobrzeg - Resovia (250)
Resovia przyjechała do Tarnobrzega w 250 osób i z trzema flagami. W drugiej połowie zasiedli w młynie razem z gospodarzami. Siarka ze skromną oprawą.

Śląsk II Wrocław - Górnik Wałbrzych (250)

Ostrovia Ostrów Wlkp. - KKS Kalisz (150)
Na derbowe spotkanie KKS przyjechał w 150 osób, w tym Elana i Widzew. Gospodarze z oprawą składającą się z transparentu "Historia warta oddania", mini sektorówki, transów na dwóch kijach i kilku rac.

Wisła Sandomierz – Hutnik Kraków (90)
Gospodarze wystawili 200-osobowy młyn i zaprezentowali dwuczęściową oprawę. Składały się na nią transparent "Seven hills guardians" + malowana sektorówka, a całość uzupełniły świece dymne w barwach. Hutnik wspierany przez GKS Bełchatów (23).

Bocheński KS - Tarnovia Tarnów (45)
Olimpia Elbląg - Górnik Łęczna (40)
Świt Skolwin - Kotwica Kołobrzeg (16)
Górnik Konin - Bałtyk Gdynia (9)

Unia Oświęcim - Beskid Andrychów (-)
Ciekawe spotkanie rozegrane niestety bez udziału kibiców gości. Unii w młynie około 200. W drugiej połowie odpalili białe race i niebieskie świece dymne.


Wyjazd tygodnia: 1345 kibiców Lecha w Gdańsku
Oprawa tygodnia: Choreo Legii na meczu z Jagiellonią

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Lechia Gdańsk na meczu z Lechem Poznań:

Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:Górnik Zabrze na meczu z Legią Warszawa:


Wisła Płock na meczu ze Śląskiem Wrocław:
Śląsk Wrocław na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:


Wisła Kraków na meczu z Piastem Gliwice:


Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków:


Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Jagiellonia Białystok na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Miedź Legnica na meczu z Cracovią:


Cracovia na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica:


Legia Warszawa na meczu z Jagiellonią Białystok:

Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Arka Gdynia na meczu z Lechią Gdańsk:Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Cracovią:


Zagłębie Sosnowiec na meczu z Wisłą Kraków:


Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:


Lech Poznań na meczu z Pogonią Szczecin:Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:


Śląsk Wrocław na meczu z Miedzią Legnica:
Ostrovia Ostrów Wlkp. na meczu z KKS-em Kalisz:


Chrobry Głogów na meczu z Odrą Opole:


GKS Katowice na meczu z Chojniczanką Chojnice:


Ruch Chorzów na meczu ze Stalą Stalowa Wola:


Stal Stalowa Wola na wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów:


Wisła Sandomierz na meczu z Hutnikiem Kraków:
Radomiak Radom na meczu z ROW-em Rybnik:


Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec:


Chrobry Głogów na wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice:


GKS Katowice na meczu z Chrobrym Głogów:


GKS Bełchatów na meczu ze Zniczem Pruszków:


Siarka Tarnobrzeg na meczu z Resovią:


Resovia na wyjazdowym meczu z Siarką Tarnobrzeg:


Stomil Olsztyn na meczu z Chojniczanką Chojnice:


Chojniczanka Chojnice na wyjazdowym meczu ze Stomilem Olsztyn:


Motor Lublin na wyjazdowym meczu z AZS-em Podlasie:


AZS Podlasie Biała Podlaska na meczu z Motorem Lublin:


Warta Poznań na meczu z Wigrami Suwałki:


Unia Oświęcim na meczu z Beskidem Andrychów:


Falubaz Zielona Góra na meczu z Apatorem Toruń:


Błękitni Stargard na meczu z Widzewem Łódź:


ŁKS Łódź na meczu z Puszczą Niepołomice:


Bytovia Bytów na meczu z ŁKS-em Łódź:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

+dodaj komentarz
1916 - 10.04.2019 / 07:17, *.2.76

U Nas piłkarze także wybierają sobie trenerów i to od kilku lat..
Różnica taka, że mimo tego co roku jest Mistrz, gdyby było inaczej to na trybunach byłoby podobnie jak w Poznaniu.

odpowiedz
Damiano - 10.04.2019 / 00:30, *.tpnet.pl

Wisła pojechała w komplecie do Sosnowca wykorzystując pule 400 biletów, także proszę o dokładne sprawdzenie tej informacji ;)

odpowiedz
Matigol - 09.04.2019 / 20:56, *.248.58

Jest ktoś zorientowany w temacie szmat jagi? Tzn czemu przy okazji ostatniego meczu z Rar'owcami nic z wiadomych zdobyczy nie zawisło do góry kołami/nie spłonęło ?

odpowiedz
Bidon - 09.04.2019 / 18:07, *.tpnet.pl

@Gienek,@L
A to wszystko dlatego ze w dzisiejszych czasach o zgodach czy ukladach decyduja interesy, dlatego wszystko jest mozliwe, kazdy z kazdym jak to niektorzy mowia wczoraj bratem dzisiaj...... a co do Lecha to brak slow na to by okreslic co sie u nich dzieje jak mozna wlasny klub porownywac do trupa czy jego odoru naprawde jestem czlowiekiem duzej wyobrazni ale jakos w glowie mi sie nie miesci by u nas kibice mieli takie podejscie do druzyny...

odpowiedz
Felek - 09.04.2019 / 18:41, *.vectranet.pl

@Bidon: Przecież od dawna wiadomo, że Lech zdechł... Ich kibice sami się teraz do tego przyznają, porównując swój klub do trupa. Lecha już nie ma od kilku lat, jest Amica Poznań zwana Lechem. Lech jakby istniał, to byłby zdegradowany do okręgówki za swoje przekręty i złodziejstwo.

odpowiedz
(L) - 09.04.2019 / 18:44, *.chello.pl

@Bidon:
Bo w Poznaniu myślą, że jak Legia będą zawsze walczyć o mistrzostwo co rok, zapomnieli, że chyba troche za bardzo wymagają od swojego klubiku co gra na licencji Amiki i gdyby nie ona za korupcje polecieli by jak ich gwiazda Reksio

odpowiedz
Rozbawiony - 09.04.2019 / 15:57, *.centertel.pl

Mam poważne pytanie. Czy okrzyk: "gola, gola, strzelcie k.... gola" jest uznawany w relacjach za "uprzejmość"?

odpowiedz
Gienek - 09.04.2019 / 14:58, *.netfala.pl

"Dobry wyjazd Stałówki…". Hmmm przecież Stalówki było może jedna trzecia z liczby wyjazdowej. Jakby nie zgody, zwłaszcza śląska, to ile byłoby tej Stalówki? 150? Ale może na ich możliwości to też sukces...

odpowiedz
(L) - 09.04.2019 / 15:47, *.chello.pl

@Gienek: Ta Stalówka to dopiero kabaret kiedyś latali z Resovia a dzisiaj Stalą Rzeszów, to pokazuje do czego dzisiaj prowadzi obraz kibica, bratanie się z wrogiem

odpowiedz
Kamień - 09.04.2019 / 18:55, *.chello.pl

@(L):
Lech lepiej? Najpierw Bałtyk, teraz Arka

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.