Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Lechią - fot. lechia.net
REKLAMA

Na stadionach: Zamach na przeciętność

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ostatnim tygodniu rozegrano dwie kolejki ekstraklasy. Najliczniej na wyjazdowym szlaku stawili się lechici, którzy w ponad 1300 osób pojechali do Gdańska na mecz z Lechią. Poznaniacy wyjazd okrasili oprawą z wykorzystaniem pirotechniki. Efektowną oprawę "Zamach na przeciętność" na środowym meczu z Jagiellonią zaprezentowali legioniści. Fani Wisły po raz pierwszy od dawna pojechali na wyjazd - na podróż na klubowych warunkach zdecydowała się skromna, 200-osobowa grupa. Przy Reymonta jeszcze nie wszystko udało się wyjaśnić kibicom w właścicielem klubu.

Lechici na meczu przy Bułgarskiej postanowili rozliczyć się ze swoimi piłkarzami, którzy zwolnili kolejnego trenera. W "Kotle" wywieszonych zostało kilka konkretnych transparentów odnoszących się do poznańskich grajków.

Kibice Górnika Zabrze nie weszli na stadion w Lubinie, bowiem ochrona nie pozwoliła na wniesienie jednej z flag, na której znajdowało się hasło "ACAB". Derby Trójmiasta, których gospodarzem była Arka, rozegrano bez kibiców gości. Arkowcy odpalili pirotechnikę. Bardzo słabo na wyjazdach zaprezentowali się fani Zagłębia Lubin i Cracovii.

W niższych ligach dobry wyjazd zaliczyła "Stalówka" ze zgodami do Chorzowa. Górnik Wałbrzych w dobrej liczbie pojawił się na starym stadionie Śląska. Oprawy przygotowali także kibice Ostrovii, Unii Oświęcim, Wisły Sandomierz oraz Siarki.

Ekstraklasa - 29. kolejka:

Lechia Gdańsk - Lech Poznań (1345)
Ponad 19 tys. widzów w Gdańsku to dawno niewidziany wynik. W młynie gospodarzy wywieszony został transparent skierowany do lokalnego rywala - "Fest Gym Gdynia. Policyjna ekipa Arki". Lechici przyjechali w dobrej liczbie (1345) i konkretnym oflagowaniem sektora gości. Zaprezentowali sektorówkę "Pyry" oraz odpalili piro.

Wisła Płock - Śląsk Wrocław (200)
Na poniedziałkowym meczu słaba frekwencja, gospodarzy w młynie ok. 300. Fani z Wrocławia przyjechali w niespełna 200 osób, z dwiema flagami. Z obu stron bez wzajemnych uprzejmości.

Wisła Kraków - Piast Gliwice (100)
Fani Piasta do niedalekiego Krakowa przyjechali w około 100 osób. Przyjezdni wywiesili dwie flagi. Kolejny raz na trybunach Wisły dobra frekwencja - 26 tys. widzów. Wiślacy ponownie wywiesili w młynie swoje flagi.

Miedź Legnica - Cracovia (70)
Słaby wyjazd "Pasów" do Legnicy. W sektorze gości wywiesili dwie flagi + trzy płótna z pozdrowieniami do więzienia. Młyn Miedzi mocno przeciętny, bez oprawy.

Korona Kielce - Zagłębie Lubin (68)
Fani Zagłębia ostatnio słabo prezentują się na wyjazdach i nie inaczej było w Kielcach, gdzie stawiło się ich 68, z jedną, niewielką flagą.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa (-)
Dobra frekwencja w Zabrzu, na poziomie 23 tys. widzów. Młyn KSG liczny, wywiesili transparent z pozdrowieniami do więzienia. Fanów Legii brak, z powodu zakazu wyjazdowego.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Sosnowiec (-)
Spotkanie bez kibiców gości. Po stronie białostoczan słaba frekwencja, na poziomie 6,5 tys. Atrakcji ultras brak.

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia (-)
Ze względu na rozpoczęte prace budowlane, na stadionie Pogoni liczba miejsc została ograniczona do 5 tys. Na stadionie w Szczecinie nie są, i przez długie miesiące nie będą, wpuszczani kibice drużyn przyjezdnych.

Ekstraklasa - 28. kolejka:

Lech Poznań - Pogoń Szczecin (503)
Portowcy w niezłej liczbie stawili się na środowym wyjeździe do Poznania. Lechici z bardzo skromnym młynem oraz licznymi transparentami dotyczącymi sytuacji w klubie. W Kotle wywieszone zostały następujące płótna: "Wybieracie trenerów, jesteście bandą frajerów", "Radut, Beckham przy tobie to ch... 2175' - 1 gol, 80 000 zł/msc", "Darko alkoholiku, kiedy skończysz na odwyku?!", "Kasprzak - w Częstochowie tak szczekałeś, dawno w pi...ę nie dostałeś?!". Pod koniec spotkania zawisło jeszcze płótno "Ta wygrana nic nie zmienia, wszystkim k... do widzenia!".

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok (325)
Jagiellonia przyjechała w 325 osób i z czterema flagami. Na stadion dotarli lekko spóźnieni. Na trybunach 18 tys. widzów. Legioniści pod koniec pierwszej połowy zaprezentowali oprawę - transparent "Zamach na przeciętność", malowaną sektorówkę przedstawiającą kibica w koszulce Legii, który pod marynarką miał przyczepione do ciała materiały wybuchowe w postaci rac. Całość uzupełniły czerwone, białe i zielone chorągiewki oraz kilkadziesiąt rac.

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków (200)
Wiślacy na wyjazd do Sosnowca pojechali po raz pierwszy od dawna - tym razem na organizację wyjazdu zgodził się klub, ale oficjalne reguły nie spodobały się wyjazdowej ekipie, więc do Sosnowca ruszyli głównie fani, którzy z reguły na wyjazdy nie uczęszczają. Z tego też powodu w sektorze gości bez flag. Z obu stron nie zabrakło wzajemnych uprzejmości.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze (150)
Kibice Górnika na stadion nie weszli, bowiem ochronie nie spodobała się jedna z ich flag - "A.C.A.B Torcida 1999". Zabrzanie prowadzili doping z przystadionowego parkingu i zaliczyli awanturę z połączonymi siłami ochrony i policji. Wraz z nimi ROW (3). Zagłębie ze skromnym młynem.

Śląsk Wrocław - Miedź Legnica ()
Na meczu przyjaźni bardzo słaba frekwencja, na poziomie 5 tys. Fani obu ekip zasiedli razem w młynie i prowadzili wspólny doping, przeplatany bluzgami na wspólnego wroga - Zagłębie Lubin.

Cracovia - Korona Kielce (122)
Kielczanie na ten bliski wyjazd wybrali się w 122 osoby i z dwiema flagami. Gospodarze wywiesili transparent nawiązujący do rocznicy śmierci Jana Pawła II.

Piast Gliwice - Wisła Płock (20)
Słaba frekwencja na meczu w Gliwicach - ok. 4,1 tys. kibiców. Na ten wyjazd zdecydowała się bardzo skromna, zaledwie 20-osobowa grupa kibiców z Płocka.

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk (-)
Derby Trójmiasta rozegrano bez udziału kibiców gości. Arkowcy zaprezentowali kartoniadę "Tylko Arka Gdynia", a w młynie dwukrotnie odpalili race, w asyście flag na kijach, a także odpalili świece dymne w barwach. Spotkanie obejrzało 10 tys. fanów.

I liga:

Stal Mielec - Raków Częstochowa (143)
Raków do Mielca przyjechał w 143 osoby, z ośmioma flagami. Stal bez młyna, co trwa już zresztą od dłuższego czasu.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - ŁKS Łódź (133)
Gospodarzy w młynie 150, z flagami na kijach. Zaprezentowali także sektorówkę "Ultras" i transparent "Przy sWoiM trwa".

Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice (65)
Chojniczanka przyjechała do Olsztyna w 65 osób i z trzema flagami.

GKS Katowice - Chrobry Głogów (51)
Słaby wyjazd Chrobrego do Katowic, gdzie stawiło się ich 51, z jedną flagą. Gospodarze również ze słabą frekwencją, tak w młynie, jak i całym stadonie (2,2 tys.). GieKSa wywiesiła transparent na wzór płótna "Wierność" Wisły, skierowany do fanów Ruchu - "Braterstwo. Cechuje nas pojęcie, którego wy nie znacie. My siedzimy sztywno, wy się rozp...lacie!".

Bytovia Bytów - ŁKS Łódź (25)
Pomimo zakazu wyjazdowego, w środku tygodnia w Bytowie pojawiło się 25 fanów ŁKS-u, w tym kilka osób z Zawiszy. Przyjezdni zaznaczyli swoją obecność kilkoma okrzykami. Gospodarze ze skromnym młynem.

Bytovia Bytów - Sandecja Nowy Sącz (8)
Garbarnia Kraków - GKS Jastrzębie (-)

Niższe ligi:

Ruch Chorzów - Stal Stalowa Wola (450)
Dobry wyjazd Stalówki do Chorzowa, gdzie wspierana była przez GKS Jastrzębie (170) i Stal Rzeszów (100). Po stronie gospodarzy frekwencja na poziomie 4,8 tys. Z obu stron brak atrakcji ultras.

Soła Oświęcim - Stal Rzeszów (310)
Stal wspierana na tym wyjeździe przez Stalówkę (180) i Ładę Biłgoraj (21). Doping prowadzili zza ogrodzenia.

Siarka Tarnobrzeg - Resovia (250)
Resovia przyjechała do Tarnobrzega w 250 osób i z trzema flagami. W drugiej połowie zasiedli w młynie razem z gospodarzami. Siarka ze skromną oprawą.

Śląsk II Wrocław - Górnik Wałbrzych (250)

Ostrovia Ostrów Wlkp. - KKS Kalisz (150)
Na derbowe spotkanie KKS przyjechał w 150 osób, w tym Elana i Widzew. Gospodarze z oprawą składającą się z transparentu "Historia warta oddania", mini sektorówki, transów na dwóch kijach i kilku rac.

Wisła Sandomierz – Hutnik Kraków (90)
Gospodarze wystawili 200-osobowy młyn i zaprezentowali dwuczęściową oprawę. Składały się na nią transparent "Seven hills guardians" + malowana sektorówka, a całość uzupełniły świece dymne w barwach. Hutnik wspierany przez GKS Bełchatów (23).

Bocheński KS - Tarnovia Tarnów (45)
Olimpia Elbląg - Górnik Łęczna (40)
Świt Skolwin - Kotwica Kołobrzeg (16)
Górnik Konin - Bałtyk Gdynia (9)

Unia Oświęcim - Beskid Andrychów (-)
Ciekawe spotkanie rozegrane niestety bez udziału kibiców gości. Unii w młynie około 200. W drugiej połowie odpalili białe race i niebieskie świece dymne.


Wyjazd tygodnia: 1345 kibiców Lecha w Gdańsku
Oprawa tygodnia: Choreo Legii na meczu z Jagiellonią

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Lechia Gdańsk na meczu z Lechem Poznań:

Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:Górnik Zabrze na meczu z Legią Warszawa:


Wisła Płock na meczu ze Śląskiem Wrocław:
Śląsk Wrocław na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:


Wisła Kraków na meczu z Piastem Gliwice:


Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków:


Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Jagiellonia Białystok na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Miedź Legnica na meczu z Cracovią:


Cracovia na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica:


Legia Warszawa na meczu z Jagiellonią Białystok:

Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Arka Gdynia na meczu z Lechią Gdańsk:Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Cracovią:


Zagłębie Sosnowiec na meczu z Wisłą Kraków:


Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:


Lech Poznań na meczu z Pogonią Szczecin:Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:


Śląsk Wrocław na meczu z Miedzią Legnica:
Ostrovia Ostrów Wlkp. na meczu z KKS-em Kalisz:


Chrobry Głogów na meczu z Odrą Opole:


GKS Katowice na meczu z Chojniczanką Chojnice:


Ruch Chorzów na meczu ze Stalą Stalowa Wola:


Stal Stalowa Wola na wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów:


Wisła Sandomierz na meczu z Hutnikiem Kraków:
Radomiak Radom na meczu z ROW-em Rybnik:


Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec:


Chrobry Głogów na wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice:


GKS Katowice na meczu z Chrobrym Głogów:


GKS Bełchatów na meczu ze Zniczem Pruszków:


Siarka Tarnobrzeg na meczu z Resovią:


Resovia na wyjazdowym meczu z Siarką Tarnobrzeg:


Stomil Olsztyn na meczu z Chojniczanką Chojnice:


Chojniczanka Chojnice na wyjazdowym meczu ze Stomilem Olsztyn:


Motor Lublin na wyjazdowym meczu z AZS-em Podlasie:


AZS Podlasie Biała Podlaska na meczu z Motorem Lublin:


Warta Poznań na meczu z Wigrami Suwałki:


Unia Oświęcim na meczu z Beskidem Andrychów:


Falubaz Zielona Góra na meczu z Apatorem Toruń:


Błękitni Stargard na meczu z Widzewem Łódź:


ŁKS Łódź na meczu z Puszczą Niepołomice:


Bytovia Bytów na meczu z ŁKS-em Łódź:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.