Zamach na przeciętność - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z trybun: Zamach na przeciętność

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Zmiana trenera przyniosła pozytywne efekty - znowu zobaczyliśmy piłkarzy, grających efektownie i walczących o każdą piłkę. Nowy, tymczasowy sztab szkoleniowy Legii został bardzo dobrze przyjęty przez kibiców, na co nie zapracował sobie od sierpnia zeszłego roku Ricardo Sa Pinto. Mecz z Jagiellonią był doskonały pod każdym względem. Nie tylko z powodu postawy drużyny oraz odrobienia dwóch punktów do lidera z Gdańska. Na Żylecie zaprezentowana została efektowna oprawa, a kibice fantastycznie bawili się, szczególnie w końcówce spotkania, prezentując dobrze znaną wszystkim wyjazdowiczom pieśń "Bo Jagi nikt nie lubi...".

Przed meczem z Jagiellonią fani Legii po raz kolejny zaangażowali się w promocję spotkania, wprowadzając rywalizację dzielnic. Przy zakupie biletów na spotkanie należało podać jedną z administracyjnych dzielnic Warszawy, a wyniki zabawy ogłoszone zostaną niebawem. Ponadto kilka dni przed meczem w całej Warszawie zawisło kilkanaście transparentów promujących akcję "Zawsze z Wami". Na transparentach - stylizowanych na płótno "Żyleta jest zawsze z Wami" - znalazły się nazwy warszawskich dzielnic i osiedli. Ostatecznie na środkowym meczu na trybunach pojawiło się 18 tysięcy kibiców, a Żyleta wyglądała przyzwoicie. Nie znaczy to oczywiście, że nie może być lepiej i miejmy nadzieję - na kolejnych meczach tak właśnie będzie. Rywalizację dzielnic wygrali legioniści z Wilanowa, wyprzedzając Pragę Południe i Ursus.Kibice gości do Warszawy przyjechali pięcioma autokarami, a do celu dotarli dość późno. Stąd też ich wejście na trybuny miało miejsce już w trakcie pierwszej połowy. Doping rozpoczęli dopiero wtedy, kiedy cała grupa weszła na obiekt, a w klatce wywiesili cztery flagi, w tym płótno FC z Zambrowa. Ich liczba- 325 osób, czyli mocno przeciętna, nawet jak na środek tygodnia. Właśnie spóźnione wejście białostoczan sprawiło, że w pierwszych 30 minutach tak niewiele miejsca w naszym repertuarze poświęcano przyjezdnym. Właściwie jedynie przed meczem odśpiewano "Na ulicy Jurowieckiej ma siedzibę swą...", a z kolejną porcją "uprzejmości" poczekaliśmy do momentu uaktywnienia się grupy spod znaku Baby Jagi. No, nie licząc przyśpiewki "Deszcze niespokojne", którą zainspirował utwór puszczony z głośników.Jeszcze przed meczem Żyleta skandowała w stronę rozgrzewających się piłkarzy "Hej Legio jesteśmy z Wami", a kiedy spikerzy wyczytali składy oraz nazwiska trenerów, z trybun niosło się głośne "Vuko, Vuko", a następnie "Marek Saganowski!". Zespół prowadzą w końcu prawdziwi legioniści.

Od początku spotkania ruszyliśmy z głośnym dopingiem, który zagrzewał do boju naszych piłkarzy, a oni tego dnia prezentowali się tak, jak sobie tego życzymy w każdym spotkaniu. W trakcie meczu nie zabrakło uprzejmości pod adresem jednego z graczy gości. "Romańczuk ch... ci na imię" - zaczęli legioniści, skandując następnie nazwisko Dominika Furmana oraz hasło "J... UPA i Banderę, hej". Chwilę później przyśpiewka została delikatnie zmodyfikowana i z trybun poleciało "J... k... Romańczuka, hej!". Oberwało się również sędziemu, którego decyzje nie przypadły nam do gustu. I tak, na dwie strony wykonany został dialog o Marciniaku.W 37. minucie piłkarze strzelili pierwszego gola, a na trybunach zapanowała niesamowita radość. Drugi gol padł tuż przed przerwą, w trakcie prezentowania na Żylecie oprawy. Najpierw na dole rozciągnięty został malowany transparent z hasłem "Zamach na przeciętność". Następnie z góry zjechała sektorówka, przedstawiająca kibica w koszulce Legii, który pod marynarką ma przyczepione do ciała materiał wybuchowy w postaci rac. Całość uzupełniły ładnie rozłożone czerwone, białe i zielone chorągiewki, a na koniec - po odliczaniu od 10 do 1 - kilkadziesiąt rac. Choreografia wyszła idealnie i bardzo na czasie, bo przy okazji nawiązała do aktualnej sytuacji w klubie (słabe wyniki, strata pięciu punktów do lidera).

W drugiej połowie doping niósł się z jeszcze większą intensywnością. Nie brakowało również pieśni na dwie trybuny, które miały rozkręcić fanów zasiadających na Deyny i Brychczego. Oni także rozpoczęli jedną z pieśni, na którą "odpowiadała" Żyleta. Przed rzutem karnym, który przy stanie 2-0, Marciniak podyktował dla gości, skandowaliśmy nazwisko naszego bramkarza... a kiedy Radek Cierzniak wybronił strzał z jedenastu metrów, radość była nie mniejsza niż po strzelanych bramkach, zaś z trybun niosło się głośne "Taki ch..., taki ch...!". W ostatnich minutach na boisku pojawił się dawno niewidziany Radović, co wywołało nieskrywany aplauz na trybunach. Już po chwili Żyleta zaczęła skandować "Miro Radović"!

Kilkanaście minut przed końcem meczu Żyleta zaintonowała przyśpiewkę znaną bardzo dobrze z wyjazdów. "Bo Jagi nikt nie lubi, bo Jaga nie ma zgód, bo Jaga stara k...a, i za to ch... jej w dziób" - śpiewane na melodię Maryli Rodowicz ("Kasa i sex"). Z każdym kolejnym wykonaniem pieśń podłapywało coraz więcej osób i przyłączało się do wspólnej zabawy. Wszak Legia prowadziła już 3-0. Tych, którzy w pierwszym momencie nie załapali, zachęciliśmy okrzykiem - "Wszyscy wstają, ubliżają" i już po chwili - niemal jak przy okazji okazjonalnych pieśni dedykowanych Arce, czy Lechowi, zabawa trwała w najlepsze. Jako, że sektor gości coś przycichł, zapytano jeszcze białostoczan "Coście tak cicho?!" oraz "Powiedz, czy boli, jak Legia w d... pier...li?!".Po meczu podziękowaliśmy piłkarzom za zwycięstwo. Z drugiej strony ich postawa w środowym meczu pokazuje, że w ostatnich spotkaniach nie przykładali się za bardzo. Z trybun niosło się głośne "dziękujemy, dziękujemy", a piłkarze wraz z fanami zaśpiewali "Warszawę". Na koniec zaśpiewaliśmy graczom jeszcze "My kibice z Łazienkowskiej nie poddamy się, będziemy z Tobą zawsze i na dobre, i na złe...". Teraz pozostaje nam jak najliczniej stawić się na ostatnim meczu sezonu zasadniczego - z Pogonią Szczecin, który w przyszłą sobotę odbędzie się przy Ł3. "Portowcy" do Warszawy przyjadą pociągiem specjalnym. Na niedzielny wyjazd do Zabrza, z powodu zakazu wyjazdowego, nie będzie nam dane pojechać.

P.S. Na Żylecie wywieszony został transparent "Ś.P. Bambeer 13.03.1979 - 20.03.2019".

Frekwencja: 18 123
Kibiców gości: 325
Flagi gości: 4

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (32)

+dodaj komentarz
qwert - 12.04.2019 / 23:19, *.play-internet.pl

Jaka to za piosenka Zenka po meczu była puszczona?

odpowiedz
Matigol - 07.04.2019 / 13:05, *.inetia.pl

@Z1946B: Dzięki Zawiszak - miło się czyta takie rzeczy. Życzę abyśmy znów, za parę lat spotkali się w ekstraklasie. Macie dobrą pakę na trybunach i do dziś pamiętam ostatni nasz mecz w Bydgoszczy jak wygraliście bodajże 3:1. Było takie piekło w kwestii atmosfery że szok. Powodzenia !

odpowiedz
Arek - 06.04.2019 / 00:41, *.tpnet.pl

@pawelk1504: a gdzie Ty miałeś ubliżanie przez cały mecz? Stadion to nie teatr. Biorąc dzieciaka wiesz na co się piszesz. Na siatkę nie idziesz.

odpowiedz
Andree (L) - 05.04.2019 / 19:59, *.plus.pl

@Hg: a na przykład mnie dzbanie...
Lepiej posłuchać kogoś kto ma cos do powiedzenia niż takiego pustaka jak Ty...

odpowiedz
Zlb82 - 05.04.2019 / 19:45, *.t-mobile.pl

Brak słów!!!

odpowiedz
Zlb82 - 05.04.2019 / 19:41, *.t-mobile.pl

Ludzie Pogoń czy przyjedzie specjalem czy rejsowym to jakie to ma znaczenie?I tak dużo Pogoni przyjedzie na własną rękę potańczyć z ziomkami!!!Sztama padła A i tak melanż na mieście będzie!!!

odpowiedz
Z1946B - 05.04.2019 / 19:29, *.plus.pl

Ja jestem fanem podnoszącego się powoli Zawiszy i kibicuje Legii aby dogoniła Lechię.
Lechia Gdańsk Mistrzem?Nie no błagam,nie żartujcie.

odpowiedz
:D - 05.04.2019 / 19:14, *.orange.pl

@Frage: wyrzeka się bandery łajdak :D

odpowiedz
oLaf - 05.04.2019 / 18:49, *.vectranet.pl

@pawelk1504: taaaa, a potem się dziwią niektórzy, że karty kibica ma 150 czy 200 000 osób a na mecz przychodzi ... 15 000 : O

Nie każdy się urodził w g.... żeby tak mówić...

Co do Romańczuka to tekst z upa jest chyba mocno chybiony bo on pół rodziny ma z polskimi korzeniami, więc raczej warto go wspierać.... (wiem, wiem, że się z Furmikiem popluł ale to na meczu , normalne)

odpowiedz
eduardo - 05.04.2019 / 18:41, *.tpnet.pl

@Hg: no np mnie. czasem lepiej madrze milczec, niż glupio gadac, tak jak w twoim przypadku

odpowiedz
Kolo - 05.04.2019 / 18:37, *.as13285.net

@Frage: spial się z furmanem. A że Furman iagle deklaruje przywiązanie do barw to trybuny stanęły za nim. Moim zdaniem słabe..

odpowiedz
xxx - 05.04.2019 / 17:48, *.chello.pl

Bodziach,dziwi twój entuzjazm ! Bo po wysłuchaniu tych tekstów większość rodziców nie przyjdzie z dziećmi a wśród kibiców telewizyjnych narasta opinia,że na stadionie jest wulgarność i chamstwo więc nie warto przychodzić.

odpowiedz
Hg - 05.04.2019 / 17:34, *.chello.pl

@kociewiak: A kogo to...?

odpowiedz
kociewiak - 05.04.2019 / 17:19, *.vectranet.pl

Legia to moja "druga drużyna",albowiem jak wam już pisałem(dość często wchodzę na wasz portal)moją drużyną jest Lechia Gdańsk,ale dlatego,że mój kolega podwórkowy,szkolny i z boiska Kazik Deyna grał w legii,to sympatyzowałem i śledziłem jego losy w Legii,oczywiście kiedy Legia gra z Lechią,to wtedy cała sympatia jest skierowana na biało-zielonych,jak przegrają nie rożdzieram szat...taki jest sport...

odpowiedz
X - 05.04.2019 / 17:18, *.t-mobile.pl

@p: Amen

odpowiedz
pawelk1504 - 05.04.2019 / 15:56, *.centertel.pl

@Gienek:
Ciekawe komu podoba się ubliżanie przez prawie cały mecz. Nie zapominajmy, że też dzieciarni jest sporo na trybunach i można trochę hamować wulgaryzmy...

odpowiedz
Voitcus - 05.04.2019 / 15:30, *.chello.pl

Ten pas shahida to idiotyzm. Niby race, ale zamach... symbolika czytelna, coś jak ci księża, co niedawno książki palili. Nie wiem, co za idiota to wymyślił...

odpowiedz
rob bandit - 05.04.2019 / 14:57, *.com.pl

Legijny Dzihad ...Lubię to...FORZA LEGIA!!!

odpowiedz
Frage - 05.04.2019 / 14:46, *.futuro.pl

Co takiego zrobił nam Romańczuk, że był tak bluzgany?

odpowiedz
L - 05.04.2019 / 14:44, *.play-internet.pl

@p: Kolejny który udaje prawilnego i z ogólno dostępnej wiedzy robi jakaś tajemnice. Kmwtw? Wystarczy wpisać ich nazwiska w google. Ciekawe czy w ogóle na meczu byles dzieciaku.

odpowiedz
p - 05.04.2019 / 12:52, *.49.239

@eLeLeL:
KMWTW

odpowiedz
Kmwtw - 05.04.2019 / 12:29, *.play-internet.pl

Jest duże zainteresowanie wyjazdem Pogoni do nas i jadą specem ;)

odpowiedz
Cwks - 05.04.2019 / 12:15, *.Gawex.PL

poczytajcie dobrze jadą specjalem:-)

odpowiedz
BRL - 05.04.2019 / 11:45, *.tktelekom.pl

@eLeLeL: na meczu Wisły z Jagiellonią doszło do przepychanki słownej, Romańczuk później płakał, że Furmi wyzywał go od Banderowców, Furmi zaprzeczał. Zrobiła się rozdmuchana afera, Boniek coś mówił, że mają materiał na którym wyraźnie widać, co Furman mówi i że coś jest na rzeczy, skończyło się chyba jakimś wspólnym oświadczeniem, że sobie wybaczają.

odpowiedz
Ja - 05.04.2019 / 11:23, *.vectranet.pl

Redakcjo, Pogoń ma podobno przyjechać rejsówką, nie specem, ale to taki drobny szczególik. Było kozak, miejmy nadzieję, że będzie jeszcze lepiej!

odpowiedz
aqweds - 05.04.2019 / 11:18, *.chello.pl

Postać z oprawy nie miała przyczepionego materiału wybuchowego, tylko imitację pasu szahida zrobioną z rac. :)

odpowiedz
yyy - 05.04.2019 / 10:57, *.tpnet.pl

ejej, pod marynarką to były race a nie materiał wybuchowy :P

odpowiedz
Legia - 05.04.2019 / 10:51, *.com.pl

Jagi 325 os.

odpowiedz
eLeLeL - 05.04.2019 / 10:46, *.play-internet.pl

Rozwińcie proszę tema romanczyka i jaki jest w tym udział Dominika Furmana ???

odpowiedz
Bucko - 05.04.2019 / 10:46, *.t-mobile.pl

To raczej nie były materiały wybuchowe tylko race przyczepione do ciała legionisty. Jest nawet napis "flare"

odpowiedz
Gienek - 05.04.2019 / 10:42, *.netfala.pl

Byłem, widziałem. Atmosfera super, wynik super. Oby jak najczęściej.

odpowiedz
MF - 05.04.2019 / 10:09, *.play-internet.pl

Drobna nieścisłość. Portowcy przyjadą pociągiem rejsowym.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.