Michał Żewłakow, Bogusław Leśnodorski, Henning Berg, Jacek Mazurek i Dominik Ebebenge - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia zastanawia się, kto będzie trenerem

Woytek, źródło: Legionisci.com, Przegląd Sportowy - Wiadomość archiwalna

Henning Berg, Thorsten Fink i Michael Skibbe – takie nazwiska kandydatów na trenera przewijają się w gabinetach Łazienkowskiej 3 według najnowszych informacji Przeglądu Sportowego. Aleksandar Vuković otrzymał misję dokończenia sezonu.
Już kilka dni temu władze kontaktowały się z Henningiem Bergiem, który aktualnie rozpoczął sezon z norweskim Stabaek. Z kolei Thorsten Fink w marcu stracił pracę w Grasshoppers, gdzie spędził niecały rok. Wcześniej pracował ponad 2,5 roku w Austrii Wiedeń. Michael Skibbe przez trzy lata był selekcjonerem reprezentacji Grecji i od października pozostaje bez pracy. Legia cały czas myśli o Adrianie Guli, który jest selekcjonerem młodzieżowej reprezentacji Słowacji. Już rok temu nie udało się go ściągnąć na Łazienkowską.

Jeżeli Aleksandar Vuković wywalczy z Legią mistrzostwo, to powtórzy się sytuacja z ubiegłego roku, gdy posadę Romeo Jozaka przejął jego asystent Dean Klafurić i uratował sezon, zdobywając mistrza i puchar. Nie da się aktualnie wykluczyć, że prezes Dariusz Mioduski będzie taki sam orzech do zgryzienia przy podejmowaniu decyzji pod koniec maja.

Podobnie jak w 2018 roku, teraz proces wyboru również może trwać około 2 miesięcy. Przypomnijmy jak to wyglądało wówczas:

- Chciałbym jasno podkreślić, że Dean został wybrany. To słowo nie jest użyte przypadkowo. Trener został wybrany w wyniku procesu, który zaczęliśmy ponad 2 miesiące temu. Przewinęło się wielu kandydatów, a w finałowej piątce znalazł się również Dean - mówił w czerwcu 2018 sternik stołecznego klubu.

- Główną kwestią jest to, że popełniłem błąd. Klafurić nie powinien kontynuować pracy w tym sezonie. Powinniśmy zakończyć współpracę po poprzednim sezonie. Mogę tylko powiedzieć, że próbowaliśmy zrobić bardzo dużo, żeby ktoś inny poprowadził Legię. Byliśmy dogadani z trzema trenerami, którzy gwarantowali nam cechy charakteru, jakich Legia potrzebuje. Mam na myśli Gulę czy Brzęczka. Problemem nie były rozbieżności finansowe, tylko inne obiektywne, niezależne od nas powody. Nie byliśmy w stanie nic z tym zrobić. Przed zgrupowaniem musieliśmy podjąć decyzję, co zrobić. Słuchałem wielu osób, wewnątrz klubu i na zewnątrz. Na moją decyzję wpłynęło to, że Dean Klafurić miał duże poparcie, ludzie uważali, że zasługuje na szansę. Dałem się przekonać i to mój błąd. W przyszłości pewnie będę twardszy. - tłumaczył prezes w sierpniu 2018.

Mistrzostwo i dylemat czy zostawić Vukovicia, szybka decyzja o nowym szkoleniowcu i ogłoszenie jej przed końcem sezonu, a może wyczekiwanie na decyzję do pierwszych dni czerwca? Jak sądzicie? Który scenariusz jest najbardziej prawdopodobny?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (177)

+dodaj komentarz
Biała Łapa' - 07.04.2019 / 21:48, *.chello.pl

@Do krytyków Berga:
równie sprytnie wybrałeś moment na publikację swojego głosu polemicznego (szczęśliwe, ale ważne zwycięstwo w Zabrzu). Chyba obydwaj lubimy tak działać i pisać...
A tak nieco poważniej. Z pewnością bramki Carlitosa wprowadziły Ciebie (i wielu innych) w dobry nastrój. Ja swoim wpisem jeszcze bardziej go poprawię. Otóż uważam, że przytoczone przez Ciebie atuty warsztatu szkoleniowego Berga nie podlegają dyskusji. I można, a nawet trzeba traktować je jako argument "za" tą kandydaturą.
W czasach trenera Berga, Legia grała naprawdę solidną piłkę, tylko dość długo - za sprawą kuriozalnych decyzji personalnych Norwega - nie było komu wykańczać akcji ofensywnych, a nawet ich inicjować. Skromnie przypomnę, że w dwóch ostatnich decydujących meczach fazy zasadniczej obrońcy i pomocnicy naszych ówczesnych rywali walczyli nie tyle z Legią, co z rzeczonym wcześniej napastnikiem. A dlaczego ten szkoleniowiec tak późno przekonał się (a raczej realia go zmusiły) do umiejętności piłkarskich Orlando Sa? No właśnie. I to jest ta dość charakterystyczna rysa na jego niemalże "kryształowym" wizerunku trenerskim.
Ps.: w ramach toczącego się dyskursu (konkursu) na stanowisko /nowego/ trenera Legii, ja osobiście zdaję się na mądrość i fart prezesa Mioduskiego. Skoro dwukrotnie odpalił zdecydowanie pod przysłowiową tarczę, to może za trzecim razem trafi w okolice jej środka, czego jemu samemu, drużynie i nam kibicom serdecznie życzę.
Prawda, że sprytne...

odpowiedz
Do krytyków Berga - 07.04.2019 / 17:38, *.tpnet.pl

@Biała Łapa: dość sprytnie odniosłeś się do kwestii Orlando Są która potwierdza Twoją złą opinię o Bergu, byłbym jednak wdzięczny gdybyś skrobnął również coś o argumentach ZA Bergiem które wymieniłem (dwumecz z Celtikiem, 1 miejsce w grupie Ligi Europy, dobra gra pressingiem, czy choćby wygrywanie mistrzostwa i pucharu Polski w dobrym stylu) żeby była jasność w kwestii Orlando w 100% się zgadzam że był to cyrk, jednak czym jest ten cyrk w porównaniu z tym co wyprawiał Pinto albo Hasi?

odpowiedz
Adam - 07.04.2019 / 02:58, *.poneytelecom.eu

@Nic sie nie zmieni!!!!:
Tylko trener powinien szanować swoich kopaczy czego nie potrafił zrobić Sa

odpowiedz
b - 07.04.2019 / 01:29, *.virginm.net

W "Stanie Futbolu " Iza Kropkowiak potwierdzila, ze Arek Malarz wnosil informacje z szatni do mediow, dramat. Arek odejdz z tego klubu byle dalej i nigdy nie wracaj.

odpowiedz
Seba84(L) - 06.04.2019 / 23:39, *.virginm.net

(L)udzie ,po co nam jakieś zagraniczne nowe nazwiska ktòre nie dawały sobie rady przez ostatni czas? Przecież mamy Polskich treneròw...dlaczego nikt Kur... nie widzi Ojrzyńskiego? Dał by wycisk grajkom.

odpowiedz
Kodzio - 06.04.2019 / 21:30, *.chello.pl

Dajcie Vuko spokojnie pracować a nie pier... cały czas kto nowym trenerem

odpowiedz
będziedobrze - 06.04.2019 / 18:22, *.t-mobile.pl

@Kibic: Zagraniczni są dużą niewiadomą, a polscy często w Legii pękają!

odpowiedz
sprite - 06.04.2019 / 17:10, *.play-internet.pl

@tekken (L): A czy nas stać aby kolejny sezon nie grać w pucharach?

odpowiedz
Trampek - 06.04.2019 / 16:59, *.net.pl

@Altars Of Madness: Jesteś w wielkim błędzie , a poza tym, przeczytaj całość ZE ZROZUMIENIEM, a nie wyrywasz z kontekstu zdanie . Stosując twój tok rozumowania abyś zrozumiał cytuję : " Dobrze prowadzona analiza postępów czy ich brak pozwala uniknąć takich sytuacji, w których drużyna zostaje " na lodzie " i trzeba zastosować wariant " tymczasowego trenera" . Koniec cytatu. A teraz zastanów się nad treścią , przemyśl, abyś zrozumiał. A gdy to będzie dla ciebie za trudne, oproś kogoś aby wytłumaczył. Real Madryt nim zwolnił trenera , miał już wysondowanych trzech trenerów, z których każdy w każdej chwili był gotów objąć trenerkę. LEGIA zrobić to samo, był czas od grudnia 2018r. aby wysondować ewentualną zmianę trenera , z wcześniej wybranej grupy 2 -3 trenerów trenerów. A nie tymczasowości trenerskie powtarzane dosłownie cyklicznie. Bez obrazy

odpowiedz
Legia Wola - 06.04.2019 / 14:04, *.centertel.pl

@Nic sie nie zmieni!!!!: Dokładnie tak, musi być wsparcie dla trenera ze strony włodarzy. Oczywiście moze sie skończyć sezonem bez mistrza.

odpowiedz
AJG - 06.04.2019 / 13:04, *.t-mobile.pl

@kibic Legii od zawsze: wydaje mi się, że opcja z Vuko jest najlepsza-dobrze zna klub i zawodników.Jest kibicem Legii i dobrze wie,jaką presja ciąży na szkoleniowcy w naszym klubie.

odpowiedz
kamyk - 06.04.2019 / 09:34, *.play-internet.pl

@Ruki: Kto mówi że juniorami Legii , mamy kasę na zestarzałych "turystów " po przejściach niby z zachodu to z naszej Ekstraklapy bądź jej zaplecza napewno nie jeden diamencik do oszlifowania się znajdzie , który za samą możliwość gry w L będzie trawę gryzł bo to szansa wypromowania . Teoretykiem nie jestem fakty mówią za siebie : dziura w budżecię 40 baniek , szansa na Mistrza wisi na włosku , Puchar poszedł się je..ć ale te wszystkie marzenia o wielkiej Legii jakoś się odbiły nam czkawką przez zarąbistą politykę transferową polegającą na sciąganiu rekonwalescentów i panów z domu starców i co dalej mamy w to brnąć !!!

odpowiedz
Drybcio - 06.04.2019 / 09:23, *.awacom.net

Pamiętam czasy Janasa i jak po nim Jabłoński wziął drużynę i też walczył o najwyższe trofea (przypomnę dwumecz z Panatinajkosem 4:4). Ostatnie nazwiska w Legii jakie mnie przekonują to Okuka, Czerczesow,Magiera. Niestety dwa razy do tej samej wody sie nie wchodzi dlatego Miodek ma ból głowy. Dobrzebybyło aby dał trenerowi podziałać choć dwa sezony, bo stabilizacja tu potrzebna jest.

odpowiedz
powerkf - 06.04.2019 / 08:23, *.com.pl

@Wolfik: na samym początku przepraszam, bo faktycznie chyba z mojej strony nastąpiła nadinterpretacja a wylane słowa mogły niesłusznie uderzyć w to co kochasz,

natomiast uważam i z pewną wiadomością mogę powiedzieć że akurat zmiany trenerów które były dokonywane były słuszne i dokonywane w momencie gdy jasnym było że sytuacja zastana nie rokuje na przyszłość, oczywisćie można uderzyć też w to że w końcu sam właściciel do tego doprowadził ale tutaj na obronę można przedłożyć sens i duże obarczenie ryzykiem zatrudnianych trenerów, porównując sytuację do przykładu bisnessowego to łatwo jest dostrzec analogię, jeżeli nie możesz walczyć z największymi o zasoby to musisz podejmować decyzje z większym ryzykiem, tutaj trudny charakter lub po prostu zdolny człowiek bez doświadczenia trenerskiego ale za to bardzo obyty z piłką,

odniosę sie także do wpisu poprzedzającego, tu akurat jest zarzut do mnie który jest nie prawdziwy, w życiu nie miałbym zamiaru postowac pod publikę, jestem kibicem który od lat czyta to forum, czyta wszystko pod wszystkim, i także zauważam brak merytoryki a jedynie próbę manipulowania odbiorem sytuacji w klubie forumowiczów tylko na podstawie dobry lub zły właściciel, trener, piłkarz

ale jak napisałem wcześniej przepraszam kibica za to co napisałem, faktycznie źle zrozumiane słowa sprawiły że napisałem niesłusznie do nie odpowiedniej osoby

odpowiedz
Biała Łapa - 06.04.2019 / 01:32, *.chello.pl

@Do krytyków Berga:
Flekowanie Orlando Sa przez tego dziwoląga szkoleniowego nie można określać płyciutkim zwrotem, cyt.: "było z nim jakoś nie po drodze (...)". Gdyby nie ten piłkarz, z ówczesną Legią byłoby bardzo krucho. Skoro szprotkowy filozof futbolu nie był łaskaw się na nim poznać od początku sezonu, to znaczy, że marny i kapryśny z niego trener. Jeżeli ktoś ma nadal wątpliwości, co do znaczenia dla drużyny i roli jaką odegrał w końcowym jej sukcesie Orlando Sa, to odsyłam do legijnego przepaśnego archiwum.
Ponowny wybór Berga na stanowisko trenera Legii, jak dla mnie, byłby przysłowiowym zatrzymaniem się w czasie...

odpowiedz
Kibic - 06.04.2019 / 00:47, *.84.166

@Do krytyków Berga:

No nie wiem. Końcówka jego pracy to kiepska gra, tracone seryjnie punkty.

odpowiedz
Do krytyków Berga - 06.04.2019 / 00:17, *.tpnet.pl

Za Berga Legia grała dobrze, nie rewelacyjnie ale dobrze a to już dużo patrząc na ostatni czas...Przypomnę rewelacyjny dwumecz z Celtickiem, bardzo dobrą kampanię w lidze Europy ( pierwsze miejsce w grupie, same zwycięstwa i na koniec jedną porażka w Belgii) Legia grała bardzo solidnie w obronie, nieźle w pomocy (skrzydła) a i w ataku zawsze coś wpadło, Legia grała bardzo fajnie agresywnym pressingiem już na połowie rywala, często przechwytując piłkę i wychodząc szybkimi kontrami, jedyny minus to cyrki z Orlando Są który na nasze warunki był bardzo dobrym napastnikiem a Bergowi było z nim jakoś nie po drodze... ogólnie w porównaniu z Jozakiem, Hasim czy Są Pinto, Berg jest niczym Ferguson w porównaniu do Smudy.

odpowiedz
Kibic - 05.04.2019 / 22:29, *.84.166

Duże wrażenie zrobił na mnie wynik z Jagiellonią. Do tej pory myślałem, że na tak głęboki kryzys przydałby się Jan Urban. Ale ostatni wynik Vuko przekonuje do jego pozostania na stanowisku.

Jedną z opcji długoterminowych moim zdaniem jest kandydatura Marka Papszuna. On byłby w stanie wprowadzać do Legii polskich, zdolnych zawodników. Zagraniczni zawodnicy są duża niewiadomą, stąd coroczne kryzysy w Legii. W kolejnych oknach transferowych trzeba się skupić na sprowadzaniem nie dużej liczby zawodników, za to zdolnych Polaków. Myślę, że trener Papszun byłby w stanie wprowadzić stabilizację.

odpowiedz
Nic sie nie zmieni!!!! - 05.04.2019 / 22:02, *.t-mobile.pl

Pilkarza graja pod dla i przeciw trenerowi. To widac w wielu klubach. Gdy zrozumieli w cracovi ze filipiak nie spusci probierza zaczeli grac. Sa pinto byl jaki byl ale to pilkarze go zwolnili kosztem naszego klubu i naszym. Dlatego WSZYSCY WON! W 3 dni nikomu nagle tlenu i mocy nie przybylo

odpowiedz
będziedobrze - 05.04.2019 / 20:48, *.t-mobile.pl

@Michal : Przecież po gorszym, co ja piszę - podczas gorszego sezonu sami będziemy wywalać : - (

odpowiedz
wrt - 05.04.2019 / 19:58, *.play-internet.pl

@Berga absolutnie NIE: na razie jako jedyny przygotował zespół do tego by był w formie w najważniejszym momencie, 6-1 z celtikiem porównaj z męczarniami z Dundalk , nie mówiąc o katastrofie ostatnich dwóch lat, i to jakim składem , kogo jemu ściągneli a kogo i ilu Hasiemu, Josakowi czy Pinto

odpowiedz
eduardo - 05.04.2019 / 18:24, *.tpnet.pl

@lvkmar: pytalem go, ale nie byl zainteresowany sprzedaza. dla niego to kura znoszaca zlote jajo

odpowiedz
(L) - 05.04.2019 / 17:10, *.11.137

Paweł Janas na trenera

odpowiedz
kibic Legii od zawsze - 05.04.2019 / 16:50, *.chello.pl

Moim zdaniem duet Vuko+Sagan spokojnie doprowadzi Legię do końca tegorocznych rozgrywek i w zależności od oceny ich pracy oraz wyników powinni albo pozostać albo powinni zostać zastąpieni przez odpowiedniego trenera!
Co do trenera -opowiadam się za którymś Niemcem lub Gulą. Berg już pokazał,że trenerem jest niezłym ale z szatnią nie zawsze mu po drodze.Żaden Ojrzyński,Pasztun,Probierz czy Stokowiec - nie ten poziom!Bo parcie na wynik w Legii nie pozwala na spokojną,systematyczną pracę - tu trzeba od razu stworzyć silną drużynę i walczyć o najwyższy wynik.Pomijam już fakt,że Stokowiec i Probierz za Legią nie przepadają i w związku z tym nie potrafią podejść z sercem do klubu!!!
Mam nadzieję ,że prezes Mioduski wreszcie na błędach się nauczy i pogoni tych marnych dotychczasowych doradców a zwłaszcza tego Szwajcara,któremu zawdzięczamy Sa Pinto....

odpowiedz
Znawca - 05.04.2019 / 16:42, *.ip-point.pl

Mateusz borek z Polsatu na trenera

odpowiedz
addam - 05.04.2019 / 16:31, *.virginm.net

@Kraken: Zgadza się..a asystentem Strejlau..

odpowiedz
Wolfik - 05.04.2019 / 15:06, *.mm.pl

@tekken (L): Oczywiście zgadam się z Tobą odnośnie stawiania na pewnych zawodników czy sprowadzania swoich. Myślę jednak, że decydujący głos ma tutaj właściciel, jeśli na wstępie powie czego oczekuje, nie będzie sprowadzania "hurtem" krajanów trenera.

Pomysł z Heiko mi się podoba. Ze Smudą nie. Może poprostu nie lubię staroci albo kotletów z wczoraj. Mnie on nigdy nie przekonywał, ale to wynika z pewnej antypatii jaką do niego czuję. Wydaje mi się też, że jego "magia" skonczyła się po pamiętnym Euro.

odpowiedz
L - 05.04.2019 / 15:04, *.play-internet.pl

Nie potrafię powiedzieciec dlaczego ale praktyka pokazuje ze musi to być Polski trener. Stokowiec to najlepszy Polski trener obecnie. Probierz tez jest niezły ale nie lubi nas a my nie lubimy jego ;) . Bardzo szanuję trenera Ojrzyńskiego ale niestety wydaje mi się ze to za wysokie buty dla niego.

odpowiedz
Wiślka - 05.04.2019 / 14:51, *.net.pl

@Wolfik: wasze gwiazdki by go zwolniły szybciej niz Pinto. Dobry trener ale zamordysta i obawiam sie ze juz niestety nie na obecnych grajków mentalność (roczniki 95 i młodsi). Zapomnijcie o Danie

odpowiedz
t - 05.04.2019 / 13:18, *.edu.pl

Probierz . . .

odpowiedz
t - 05.04.2019 / 13:17, *.edu.pl

@Mchr:
już nie...

odpowiedz
Michal - 05.04.2019 / 12:29, *.net.pl

Dan Petrescu. Tylko zeby go nie wywalac po jednym gorszym sezonie. Dac czas 3 lata a pozniej albo wyniki albo papa.

odpowiedz
pit - 05.04.2019 / 12:17, *.vectranet.pl

pewnie znowu jakis zagraniczny szrot przyjdzie co zrobi zaciag z 7 ligi zagranicznej. trenerem powinien zostac vuko napewno przygotowal by druzyne do sezonu odpowiednio.

odpowiedz
Kraken - 05.04.2019 / 11:59, *.t-mobile.pl

Tyko Gmoch

odpowiedz
Berga absolutnie NIE - 05.04.2019 / 11:37, *.244.153

Trzeba byc naprawde chorym psychicznie zeby tego antytalencie berga zatrudnic ponoenie, facet kompletnie nie posiada imiejetnosci trenerskich, to samo pokazal w Videotonie na Wegrzech. Oby tacy ludzia jak najdalej omijaliLazienkowska 3

odpowiedz
Berga absolutnie NIE - 05.04.2019 / 11:37, *.244.153

Trzeba byc naprawde chorym psychicznie zeby tego antytalencie berga zatrudnic ponoenie, facet kompletnie nie posiada imiejetnosci trenerskich, to samo pokazal w Videotonie na Wegrzech. Oby tacy ludzia jak najdalej omijaliLazienkowska 3

odpowiedz
Kacper - 05.04.2019 / 11:19, *.chello.pl

@m4: on jest w radzie nadzorczej w wisle krakow ;) lesny nic nie robi bezinteresownie...

odpowiedz
dino - 05.04.2019 / 11:10, *.108.201

@LewLegia:
Nasz prezes chcial Brzeczka, chcial tez Nawalke, ale ten w sierpniu sie nie zgodzil wiec wybral Sa Pinto :-) Łubu dubu łubu dubu...

odpowiedz
m4 - 05.04.2019 / 10:59, *.hexaoperator.com

Brakowalo mi Dominika Ugabunga :D

Jak dla mnie tylko trener ktory uczy grac do przodu a nie bronienia wyniku wiecznie...

odpowiedz
Yogii - 05.04.2019 / 10:26, *.chello.pl

To zamiast Berga to wolał bym Urbana i jak on byl to Graliśmy no i nie wspomnę o Stasku ale jego Rosyja nie puści, i pudel się by go bal :D

odpowiedz
gutek - 05.04.2019 / 10:00, *.chello.pl

dajmy popracować obecnym trenerom - oni zrobią mistrza

odpowiedz
qwqwdfmoq bmrojwb - 05.04.2019 / 09:56, *.gov.pl

Tylko Mourinho albo Smuda!
TY(L)KO!

odpowiedz
Jeronimo - 05.04.2019 / 09:49, *.centertel.pl

Franek Smuda jest już po sezonie w Łęcznej buhaha. A tak na poważnie poczekajmy do zakończenia mistrzostw U-20 i dogadujmy się z Jackiem Magiera

odpowiedz
SENIOR - 05.04.2019 / 09:42, *.play-internet.pl

Tylko Vukovic. Dosyć już tych wynalazków z zagranicy.Vuko krwi i kości Legionista.Świetny płkarz,długo praktykował jako trener na Ł3,ma uprawnienia i cieszy się szacunkiem kibiców i piłkarzy.Tyle w tym temacie.

odpowiedz
tekken (L) - 05.04.2019 / 09:34, *.230.92

@Jakub znad Wisły: Popieram to tez mój faworyt, ale nie wiem czy nas stać.

odpowiedz
tekken (L) - 05.04.2019 / 09:32, *.230.92

@Wolfik: Trochę racji masz, ale nie może być tak,że zagraniczny trener dostaje potem baty w Polsce od naszych trenerów. Nie może być też tak, że tylko stawia na zagranicznych piłkarzy , bo niby są tańsi i niby lepsi, a nie są. Lepiej dlatego czasami postawić na kogoś kto jest związany z naszym klubem w jakiś sposób, ma doświadczenie i wiedzę -dlatego Franz Smuda -u niego raczej lipy nie ma.

odpowiedz
lja - 05.04.2019 / 09:27, *.centertel.pl

dawać jakiegoś Niemca, to są trenerzy co patrzą na przygotowanie fizyczne i taktykę, ani kopacze to tiki-taki się nie nadają, grać toporny ale skuteczny futbol, takie moje zdanie. w niedzielę tylko 3pkt.

odpowiedz
lvkmar - 05.04.2019 / 08:44, *.chello.pl

@Szymon : wykup jego udziały i zwolnij go z fotela prezesa.

odpowiedz
Brooo - 05.04.2019 / 08:43, *.t-mobile.pl

Fornalik albo Stokowiec!!

odpowiedz
Bufet (L) - 05.04.2019 / 08:03, *.tpnet.pl

Super Prezesie - Jose Mourinho jest wolny !!!
Brać od razu !!!!!!

odpowiedz
Szymon - 05.04.2019 / 07:57, *.chello.pl

Aby tu buł normalny trener to Pudel musi odejść

odpowiedz
- 05.04.2019 / 07:43, *.com.pl

powinni wprowadzić system "roszad".
W piłkę grać chyba wszyscy umieją (jedni lepiej inni gorzej) tak więc trenera powinni wybierać na tydzień wśród swoich, i nazwać go kierownikiem zmiany (coś na styl Mcdonalds). Zysk uzyskany z oszczędności można przekazać na szkolenia "kadry menadzerskiej", aby dbali o dobrą atmosferę. Dodatkowym plusem będzie zmienność stylu czyli tak zwany efekt zaskoczenia

odpowiedz
LewLegia - 05.04.2019 / 07:37, *.net.pl

Brzęczek - kto ma/miał takie pomyły? to typ na max 3 miejsce w lidze i tyle w temacie. Boniek to ,że dał mu kadrę to tylko ich kolesiostwo. W Legii ma być trener, a nie jakieś pomyje, ktoś co już osiągnął jako trener , a nie ryzyko czy może dopiero osiągnie ? To nie trenerzy mają budować swoją karierę na Legii tylko dobry doświadczony trener ma budować silną , stabilną drużynę. patrz brzęczek- kadra spadamy z 1 ligi europy -- takie chcemy sukcesy?

odpowiedz
jnq - 05.04.2019 / 07:24, *.hexaoperator.com

@arek: Stokowiec śmiało by się nadawał, Probierz również, ale oni raczej nie do wyjęcia są...

odpowiedz
Mateusz z Gór - 05.04.2019 / 06:56, *.inetia.pl

@Pol:

Każda zmiana trenera to ryzyka, ostatnie przypadki dowodzą, że zagraniczni trenerzy nie rozumieją Legii, a piłkarzom najlepiej po prostu nie przeszkadzać. Vuković zdaje się to rozumieć i to najlepszy moment, by na niego postawić. Takie samo ryzyko niesie pozostawienie go na stanowisku, jak i znalezienie dla niego alternatywy, dlatego po co to robić na siłę.

odpowiedz
Max - 05.04.2019 / 06:07, *.play-internet.pl

@LWL: również jestem tego zdanie, tylko Stasiu jest w stanie to ogarnąć.

odpowiedz
emo - 05.04.2019 / 03:25, *.comcast.net

@arek: Ja tez.

odpowiedz
Jak cię dorwę to oklepię - 05.04.2019 / 00:46, *.play-internet.pl

@Sawo: Stać go na co? Może to ty zostałeś zgwałcony i dlatego piszesz takie rzeczy. Zabawiasz się w Kowalczyka? Nie jesteś kibicem Legii pisząc w ten sposób więc wy...laj z tego forum parówko.

odpowiedz
Jakub znad Wisły - 05.04.2019 / 00:24, *.207.198

Tylko gość pokroju Felixa Magatha ogarnie tę stajnie...

odpowiedz
Wolfik - 05.04.2019 / 00:21, *.mm.pl

@singspiel: Ja tylko zacytowałem przedmówcę. Nie wnikam skąd pochodzi rzeczony trener, lecz wskazuję na mało logiczne rozumowanie.

odpowiedz
singspiel - 05.04.2019 / 00:09, *.play-internet.pl

@Wolfik: przyłączyli już Ciechanów do Warszawy? nieźle

odpowiedz
oLaf - 04.04.2019 / 23:26, *.vectranet.pl

Fink jest b. dobrym trenerem, reszta to "selekcjonerzy" - po Nawałce widzicie jak jak wysoko w chmurach są....

Vuko jak Magiera - niech najpierw potrenuje taką np. Arkę przez 2 lata, potem Lubin 2 lata a potem - z doświadczeniem- zapraszamy do Legii, inaczej zamiast "rzucać na głęboką wodę" to utopimy gościa ...

odpowiedz
(L)ukas - 04.04.2019 / 23:19, *.as13285.net

Uważam, że pan Berg miał już swój czas w Legii więc lepiej poszukać trenera, który na Łazienkowską 3 zawita po raz pierwszy, gdyż obawiam się, że ten trener może nie ogarnąć tego zadania.

odpowiedz
arek - 04.04.2019 / 23:11, *.chello.pl

z Polski widzę tylko Fornalika

odpowiedz
T-72 - 04.04.2019 / 22:44, *.orange.pl

Jej, ile tu pomysłów, może jeszcze Hołdys Zbigniew albo Maryla Rodowicz na trenera, że o Muńku Staszczyku nie wspomnę. Na razie to wszyscy powinniśmy ochłonąć z prezesem na czele i zobaczyć jak się sytuacja rozwinie. A trenerzy, którzy chcą prowadzić Legię to sami powinni się zgłaszać z pomysłem na rozwój klubu i co najważniejsze - mieć możliwą do sprawdzenia przez zarząd wiedzę o Legii i o specyfice naszej ligi.

odpowiedz
spasiony - 04.04.2019 / 22:43, *.as13285.net

Mozna to powtarzac przy okazji kazdej roszady trenerskiej: kazdy powazny szkoleniowiec zagraniczny rozpocznie negocjacje od pytania "jaki mam budzet transferowy?". A potem zakonczy rozmowe z oczywistych wzgledow.

Z uwagi na powyzsze do wyboru zostaja nam rozne dziwolagi i wynalazki trenerskie. Lub poczatkujacy, uczacy sie dopiero fachu. Za kazdym razem jest to loteria a druzyna juz tylko sila inercji i beznadziejnej postawy reszty ligi cos tam jeszcze w kraju wygrywa.

odpowiedz
Bba - 04.04.2019 / 22:32, *.chello.pl

@Andrzej_56: dobra propozycja! Podoba mi się to. A jak nie to Orest Lenczyk

odpowiedz
Wolfik - 04.04.2019 / 22:24, *.mm.pl

No, jeśli bawimy się w spekulacje....

Mimo najszczerszych chęci nie potrafię podać sensownego trenera z polskim paszportem który mógłby poprowadzić Legię. Naprawdę. Który polski trener cokolwiek osiągnął w Europie? Który trenuje jakąkolwiek czołową drużyne w innych ligach (nie mówię o ligach top5, ale takich kilka pięter wyżej od naszej)? Czy to o czymś nie świadczy?

Jeśli chcemy wyjść trochę dalej niż ponad nasz rodzimy grajduł Legii nie może prowadzić trener pokroju "gwiazdy jednego sezonu". Fakty są takie, że najwięcej punktów w Europie "zrobił" Berg. A jedyny, który się przebił do fazy grupowej z eliminacji był Skorza.

Ale oki, moja pamięc może być zawodna... proszę, poprawcie mnie Koledzy, jeśli o kimś zapomniałem.

Ja chętnie widziałbym za sterami Legii Dana Petrescu. Chociaż pamiętając jego zdania o pracowitości naszych ligowych piłkarzy wątpię, czy by się zgodził.

odpowiedz
Hening Berg - 04.04.2019 / 22:13, *.tpnet.pl

Alle alle alle!!! Hening Berg alle alle alle!!!

odpowiedz
Loczek - 04.04.2019 / 22:13, *.grefnet.pl

i tak wszystkim się nie dogodzi,obojętnie na to kto zostanie trenerem połowa będzie narzekała...wystarczy poczytać komentarze,jeden tego chce a drugi pisze byle nie ten...

odpowiedz
do tych co ciągle przypominają casus Klaufuricia - 04.04.2019 / 22:03, *.chello.pl

Wiele osób powtarza że jakby Vuko został to może być jak z Klaufuriciem.

Co to za porównanie?

Klaufuric zle przygotował Legie do sezonu pod kątem fizycznym,do tego uparł się że w przerwie letniej zmieni taktyke z 4-5-1 na 3-5-2 i wyniki się posypały.Gdyby nie to może byłby trenerem do dziś.

Nie zakładajcie z góry że Vukovic żle przygotuje drużynę pod względem fizycznym i nie zakładajcie że Vukovic na siłę będzie zmieniał taktyke i ustawienie.

odpowiedz
taki jeden - 04.04.2019 / 21:56, *.chello.pl

@Pol:

Klaufuric zle przygotował Legie do sezonu pod kątem fizycznym,do tego uparł się że zmieni taktyke z 4-5-1 na 3-5-2 i wyniki się posypały.Gdyby nie to do dziś byłby trenerem.

odpowiedz
e(L)o - 04.04.2019 / 21:49, *.play-internet.pl

Wszyscy byle nie nauczyciel W-F Magiera!!!
Płock zabrał jednego z ciekawszych trenerów!

odpowiedz
Ministerstwo dziwnych kroków - 04.04.2019 / 21:44, *.t-mobile.pl

To był dreamteam. Jak pierwszy z lewej zaczynał liczyć żółte kartki to ten pierwszy z prawej nie wiedział już ile ich w sumie było.

odpowiedz
KuraK - 04.04.2019 / 21:40, *.chello.pl

@Jacenty: Mam identyczne zdanie. Ale jestesmy w mniejszosci. W tym momencir ani jeden ani drugi nie sa do wyciagniecia

odpowiedz
Zlb82 - 04.04.2019 / 21:39, *.t-mobile.pl

Najlepszy będzie ten który zostanie Naszym trenerem!!!Możemy sobie pisać pisać pisać...

odpowiedz
Piekario - 04.04.2019 / 21:37, *.t-mobile.pl

Jak na razie dlugofalowa strategia Loka mozna zawrzec w jednym hasle " jak tu cos spieeprzyc"

odpowiedz
Do Wawa - 04.04.2019 / 21:37, *.t-mobile.pl

Jaki Pan Jacek?Nie wiesz że jest selekcjonerem?Po co takie głupoty pisac?

odpowiedz
Mr T - 04.04.2019 / 21:35, *.mm.pl

Jeżeli będzie mistrzostwo to Vuko z Saganem powinni dostać szansę. Oni nie trenowali kobiecej drużyny w piłkę nożną.

odpowiedz
eduardo - 04.04.2019 / 21:34, *.tpnet.pl

Berg????!!! loczek czy ty sie czegos nauczyles?! przeciez to jest gosc ktory na Legii uczyl sie trenerki i nadal ch...potrafi

odpowiedz
bk - 04.04.2019 / 21:32, *.play-internet.pl

Stanowski z Tuzimkiem będą najlepsi...oni wiedzą wszystko najlepiej ...

odpowiedz
Wolfik - 04.04.2019 / 21:29, *.mm.pl

@Mchr: Faktycznie, dwa maga poważne powody by zostać trenerem Legii: wolny i z Warszawy....

odpowiedz
LWL - 04.04.2019 / 21:27, *.tpnet.pl

Z tych co byli ostatnio to tylko Czerczesow ! "L" !!!

odpowiedz
Wolfik - 04.04.2019 / 21:25, *.mm.pl

@powerkf: Nie za bardzo rozumiem, co właściciw chciałeś przekazać.
Jeśli jesteś stałym bywalcem tego forum to powinieneś połapać, co miałem na myśli.

A tak poprostu: rozumiem, że dla Ciebie wymiana trenerów wraz ze sztabammi co kilka miesięcy jest działaniem normalnym?
Rozumiem również, że każda krytyka, czy inne spojrzenie jest be i już się nie ma w sercu Legii???

odpowiedz
Ibis - 04.04.2019 / 21:24, *.chello.pl

@powerkf:
Twoje cyniczne uderzenie w @Wolfika jest przejawem kibicowskiego absurdu, albo świadomym zamierzeniem opłacanego klikacza. Mnie osobiście już nie wiele zdziwi, ale to z jakim pospolitym chamstwem spróbowałeś zdeprecjonować ww. długoletniego i obiektywnego kibica internautę, po prostu poraża. Odnoszę nieodparte wrażenie, że "legijny trzy w jednym" odpala najcięższe PR -skie działa, aby móc ochronić swój mocno nadszarpnięty wizerunek. Niestety, nikt i nic "nie przykryje" jego oczywistej indolencji jako włodarza naszego klubu.
Jednak najbardziej obrzydliwe w twoim wypisie jest to, że próbujesz sprowokować "bogu ducha winnego" @Wolfika do tłumaczenia się, nie z tego, co on sam zawarł w swoim poście, ale z tego co ty zamieściłeś w swoim knajackim tekście.


odpowiedz
Dariusz 16 - 04.04.2019 / 21:22, *.centertel.pl

@swk : dobre, popieram!

odpowiedz
LGZ - 04.04.2019 / 21:21, *.tpnet.pl

Jezeli obecni wywiaza sie z zadan jakie postawiono wiec powinni zostac co pokaza mecze oraz czy bedzie koncowy sukces bo zostal; jeden cel do osiagniecia !!!

odpowiedz
WaWa - 04.04.2019 / 21:19, *.chello.pl

Magiera albo Wdowczyk

odpowiedz
Antyberg - 04.04.2019 / 21:19, *.centertel.pl

Tylko nie Berg! Już miał swoje 5 minut, wszyscy już zapomnieli jak wolał grać Saganowskim niż Orlando Sa który strzelał bramy? Przyjdzie i znowu strzeli focha na kogoś... Niech wraca lepiej do Legii Magiera albo Czerczesow, w ostateczności może być Węgier Csaba Laszlo.

odpowiedz
Bass - 04.04.2019 / 21:17, *.centertel.pl

Kurde. Czy naprawdę większość nie nauczyła się po Klafie, że fajne dogadywanie się trenera z piłkarzami to nie wszystko? Cenię Aco i Sagana za wszystkie lata w naszym klubie. Ale czy będą w stanie przygotować drużynę w przerwach do grania na przyzwoitych obrotach? Zagadka. A jak wszyscy wiemy, Legia to raczej nie pole treningowe, bo zaraz lecą głowy i pojawia się dobrze znany w ostatnich miesiącach, brzydki zapach kupy. Przyjdą kiepskie wyniki przez kiepskie przygotowanie i klops. Następny proszę. Tak można w koło. Tylko trener ze sprawdzonym warsztatem.

odpowiedz
swk - 04.04.2019 / 21:16, *.orange.pl

jak bedzie berg to loczkowi nasram na wycieraczke

odpowiedz
artur - 04.04.2019 / 21:13, *.play-internet.pl

TO BYŁA PAKA

odpowiedz
Heniek - 04.04.2019 / 21:12, *.chello.pl

@jasiek: To racja: Nie wierz nigdy rudemu i łysemu. Rudemu bo rudy, a łysemu, bo moze się,je... rudzielec maskować!

odpowiedz
Mr.Kanister - 04.04.2019 / 21:05, *.play-internet.pl

Tylko Jabłoński !!! ;)

odpowiedz
Jacenty - 04.04.2019 / 21:04, *.centertel.pl

Popatrzmy racjonalnie, przydałby się ktoś kto zna realia polskiej piłki, umiałby skorzystać z potencjału młodzieży z akademii (przepis o młodzieżowcu). Jest taki gość - Waldemar Fornalik. Gość bez parcia na szkło, lubiący organiczną pracę. Może warto tym tropem.
Drugim moim faworytem jest Nenad Bjelica. Wiem jest polechowy ale gość z wizją i fajnym warsztatem. Przy okazji polska liga nie jest dla niego egzotyczna.

odpowiedz
Pol - 04.04.2019 / 21:03, *.t-mobile.pl

@Mateusz z Gór:
Ja bym nie ryzykował.
Klaufurić na początku tez dawał radę a potem widzieliśmy jak bylo

odpowiedz
Pol - 04.04.2019 / 21:01, *.t-mobile.pl

Loczek jednak normalny nie jest

odpowiedz
Ruki - 04.04.2019 / 20:51, *.25.51

@kamyk: z tymi teoriami idz na kamienna. Polski trener I w.skladzie juniorzy Legii to jest utopia! Niech kazdy to zrozumie, ze jesli chcemy miec trofea to granie dziecmi zostawmy innym.

odpowiedz
Sawo - 04.04.2019 / 20:40, *.cyfrowypolsat.pl

A ja... Bym rozważyl kandydaturę Stolarczyk z Wisły... Co jak co ale ukrecenie całkiem niezłego bata z takiego gówna jakim dysponuje to duża sztuka. Lepi ta Wisle jak może. Szacunek za pracę jaka tam wykonal bo mimo że stracił pół drużyny to stać go między innymi na zgwalcenie Legii oraz na wygranie derbow.

odpowiedz
Ja - 04.04.2019 / 20:31, *.vectranet.pl

@Wieloletni kibic Legii i były sportowiec.KILKA ZDAŃ PRAWDY.: Gdyby nie zmienił ustawienia, lepiej przygotował drużynę do sezonu, gdyby był trenerem z doświadczeniem i umiejętnościami, a nie ekspertem od futbolu kobiecego to by został. Ale nie był. A Legia z hukiem wyleciała z LM w kompromitującym stylu.

Czy wy (teraz mówię także do całej reszty gardłującej za Vukoviciem) naprawdę nie widzicie, że tutaj potrzebny jest szkoleniowiec z doświadczeniem, obyty nie tylko w europejskich ligach co najmniej klasy B, ale także w pucharach? Drugim filarem ma być polityka transferowa z prawdziwego zdarzenia (nowy, kompetentny dyrektor sportowy, nie oddawanie najlepszych za czapkę gruszek, zrobienie jednego, porządnego transferu za milion euro zamiast pięciu za 200k) a trzecim akademia, którą nowy trener wraz ze swoim sztabem będą obserwować, by wyławiać z niej najlepszych.

Tak czy siak, niezależnie od tego, czy będzie mistrz, czy nie, dla Vukovicia jest za wcześnie na prowadzenie Legii. Jeżeli zostanie, to po kolejnej kompromitacji w pucharach latem, najdalej wczesną jesienią, będziemy szukać nowego treneiro.

odpowiedz
Miki - 04.04.2019 / 20:29, *.centertel.pl

@Mchr: Jest już trenerem Wisły Płock

odpowiedz
Mchr - 04.04.2019 / 20:17, *.orange.pl

Ojrzyński jest z Warszawy i jest wolny.

odpowiedz
powerkf - 04.04.2019 / 19:56, *.com.pl

@Wolfik: tutaj sorry ale merytoryczne dno, dlaczego oskrażasz właściciela o to że trener był niezjadliwy? po co, w końcu kibicujesz Legii a jej właściciel jest znany od kilkudziesięciu miesięcy.

Jeżeli dla Ciebie sam właściciel jest problemem to wybierz sobie takiego którego kochasz, szanujesz i poważasz i zacznij kibicować jego drużynie, ludzie zacznijcie patrzeć na życie z perspektywy kibica Legii, klubu ideii itp a nie bo mi się Stasio podoba, Zdzisio jest bee!

fanaberie, takich wpisów jest mnóstwo i nic nie wnoszą, a czasami ktoś wypluje z sibie zdanie, max dwa i trafi, wiem możn się przywalić że mam > niż dwa ale czasami boli to co się czyta a klub który się kocha w cale na tym nie zyskuje, trochę takiego rozsądnego i chłodnego spojrzenia na realne życie a nie ideolognie które racji bytu nie mają ... pozdro

odpowiedz
Mateusz z Gór - 04.04.2019 / 19:46, *.inetia.pl

Po wczorajszym meczu nie widzę potrzeby szukania nowego trenera. Szczególnie, że Vuković zrobić licencję i to może być dla niego początek wspaniałej kariery trenerskiej. Wiadomo, że jakieś tam rozważania będą, ale to wszystko powinno się odbywać w samym gabinecie prezesa i jedynie na zasadzie sondowania rynku - nie szukania trenera na lato. Skoro już stawia się awaryjnie po raz kolejny na Aleksandara to jest to najwyższy czas, by dać mu szansę, szczególnie że zagraniczni trenerzy, którzy ostatnio prowadzili Legię dawali plamę, a ostatnim dobrym trenerem był człowiek z wewnątrz, więc nie widzę jasnych perspektyw, by kolejny zagraniczny trener miał okazać się tym właściwym, a Vuković z góry miałby nie posiadać odpowiednich kompetencji, by w dłuższej perspektywie poprowadzić zespół, który sam się wczoraj poprowadził, wystarczyło mu nie przeszkadzać, co też jest sztuką dla trenera - nie wybijać się, nie kombinować, postawić na sprawdzonych i dać im grać tak jak lubią i potrafią najlepiej. Wczoraj po boisku biegali piłkarze, o których ja zdążyłem zapomnieć i o ile taki Radović to wiadomo - jego wejście to tylko ciekawosta, to np. Hammalainen pokazał, że trener Pinto guzik się znał na Legii. Dać czystą kartę Vukoviciowi, niech pozwoli piłkarzom zdobyć mistrzostwo, a dalej pociągnie zespół do Europy.

odpowiedz
(L) Żyrardów - 04.04.2019 / 19:38, *.tpnet.pl

jeżeli Vuko i Sagan wygrają sezon to zostają i kniec i nie powinno być tych medialnych spekulacji

odpowiedz
kibic77as - 04.04.2019 / 19:16, *.play-internet.pl

PAVEL VRBA to byłoby mistrzostwo!!!

odpowiedz
Wolfik - 04.04.2019 / 19:10, *.mm.pl

@Bear: Z chęcią poznam Kolegi kandydaturę. Ja jakoś "polskiej myśli szkoleniowej" w klubie mającym aspiracje grać w Europie nie widzę.

odpowiedz
Wolfik - 04.04.2019 / 19:08, *.mm.pl

@tekken (L): Pojechałeś Kolego z tym Smudą....
Idąc tym tokiem mógłby Legię trenować Streilau albo...Gmoch :).

Nie potrafię podać sensownego trenera z polskim paszportem. Naprawdę. Dla mnie wszystkie te kandydatury są lekko groteskowe. Który polski trener cokolwiek osiągnął w Europie? Kto trenuje jakąkolwiek czołową drużyne w innych ligach? Czy to o czymś nie świadczy? Jeśli chcemy wyjść trochę dalej niż ponad nasz rodzimy grajduł Legię nie może trenować ani Ojrzyński, ani Wdowczyk .

odpowiedz
Wolfik - 04.04.2019 / 19:00, *.mm.pl

Jeśli nie zmieni się sposób myślenia własciciela, żaden trener niczego nie zmieni. Musi być plan i czas na jego realizacje.

Moim zdaniem najbliżej nazwijmy to wizji właściciela był Magiera. Ale wówczas gdy ten zespół ustawiał pod VOO tego właśnie piłkarza Mioduski mu sprzedał. I z pucharów wyrzuciliśmy się sami....

odpowiedz
Wolfik - 04.04.2019 / 18:57, *.mm.pl

@Wieloletni kibic Legii i były sportowiec.KILKA ZDAŃ PRAWDY.:
Rany boskie, aleś sie uparł na tego Papszuna.... Świerczewski (a i chyba sam Papszun) nie bardzo są zainteresowani zmianą. Znając realia Papszun bedzie się chciał sprawdzić ze swoim zeposłem po awamsie do EX.

Argument o wyjazdach mnie bawi. Podobnie jak argument o znajomości Legii bo ograł ją Raków.

Papszun ma wyniki bo dostał pełne poparcie od własciciela klubu, zrobił porządki po swojemu i miał na to sporo czasu. Ale prawdziwi test ciągle przed nim. Lechia nie jest w formie Lecha czy Legii (z czasów spotkania z Rakowem), gra skutecznie i jest faworytem starcia w Częstochowie.
A po awansie zespół może się zmienić. A jak się wyciągnie z niego 2-3 głowne trybiki, to cała maszynka może się zepsuć.

odpowiedz
Altars Of Madness - 04.04.2019 / 18:41, *.play-internet.pl

@Trampek: Cytuję "najpierw zwalnia się trenera , a później szuka następcy. Powinno być odwrotnie". Trochę błędne rozumowanie. Niby tak powinno być, to logiczne ale weź pod uwagę, że sytuacje ze zwalnianiem trenerów są nagłe, wyjątkowe, awaryjne i niespodziewane. To nie jest działanie planowane, przecież nikt z góry nie zakłada zwolnienia trenera w najbliższym czasie więc i nie szuka zastępcy. To spontaniczne reakcje prezesów.

odpowiedz
Wieloletni kibic Legii i były sportowiec.KILKA ZDAŃ PRAWDY. - 04.04.2019 / 18:26, *.chello.pl

@Ja:

Klaufuric może do tej pory byłby trenerem gdyby dobrze fizycznie przygotował drużynę i nie zmieniał na siłę ustawienia z 4-5-1 na 3-5-2

odpowiedz
Wieloletni kibic Legii i były sportowiec.KILKA ZDAŃ PRAWDY. - 04.04.2019 / 18:12, *.chello.pl

Jeśli Legia zdobędzie Mistrza trenerem powinien zostać duet Vukovic-Saganowski,jeśli nie zdobędą tytułu trenerem powinien zostać Papszun,który trenuje Rakowa,a w przeszłości był i pewnie jest kibicem Legii.
Z zagranicy jak ktoś przyjdzie pod koniec czerwca będzie przez ponad 2 miesiące uczył się piłkarzy,tego że na treningu jest dobrze,a podczas meczu niekoniecznie,w tym czasie Legia odpadnie z pucharów,a w lidze będzie 4 czy 5.Czy tego chcemy? Kolejny sezon rozpoczęty słabymi wynikami,przeciętność,MARAZM?

Jeśli chcemy pucharów to nowy sezon powinien zacząć Vuko w duecie z Saganem lub Papszun,który bardzo dobrze zna Legie mimo że jest trenerem Rakowa,w końcu wyeliminował Legie z Pucharu,czyli ma dobrze przeanalizowaną naszą drużynę to jeszcze był i pewnie jest kibicem Legii.Papszun jest byłym wyjazdowcem,który jezdził po Polsce za Legią jak każdy przeciętny wyjazdowiec.Wie jaka tutaj jest presja,zna dość dobrze Legie,nasze problemy,co kuleje w drużynie,jestem pewny że da z siebie wszystko.Raków gra super skutecznie eliminacja z Pucharu Polski Lecha i Legii to nie przypadek,grają skutecznie,a tego potrzeba by wejść do Ligi Europejskiej.

Vuko,czy Papszun oni wiedzą jaka tu w Warszawie jest presja na wyniki i sukcesy,jakich mamy piłkarzy,co trzeba zmienić,co ulepszyć.Kogo dokupić i kogo się pozbyć z drużyny.

Jeśli wezmiemy kogoś z zagranicy albo Probierza czy Ojrzyńskiego zapomnijmy o pucharach.

odpowiedz
gazza - 04.04.2019 / 18:09, *.inetia.pl

ONLY DRAGOMIR OKUKA !!!

odpowiedz
Mimeiro - 04.04.2019 / 18:09, *.centertel.pl

@Ekspert: on to chyba dobry jest...

odpowiedz
kamyk - 04.04.2019 / 18:04, *.play-internet.pl

Mioduski się zastanawia : jak ploty głoszą znowu wysokie aspiracje treneiro niby ma być z górnej półki , a tymczasem Ojrzyńskiego , który był bez pracy sprzątnęła Wisła Płock . Może taktyka Loczka polega na "ujeb.niu" klubu a nie wyciągnięciu go z dna jakie L wpadła. Nic z tych błazeńskich poczynań nie trzyma się kupy , czas dać szansę polskiemu trenerowi i młodym polskim grajkom , bo to szansa na przyszłość a nie załatywać dziury piłkarskim zbutwałym szrotem niby z zachodu - co już nie raz okazało się strałem w potylicę . Oby toego znowu nie zje... li.

odpowiedz
danije(L) - 04.04.2019 / 17:56, *.t-mobile.pl

#polskaLegia #polskiTrener

odpowiedz
Zatroskany kibic - 04.04.2019 / 17:27, *.t-mobile.pl

Jeżeli organizm działa to po co go kaleczyć?
Jeżeli Vuco z Saganem doprowadzą Mistrza do Mistrzostwa i poprawią przy tym styl to trzeba byłoby być prawdziwym kretem, zamachowcem samobójcą i wewnętrznym wrogiem aby zmieniać ten układ tylko ze względu na nazwiska. Pan Mioduski już nie pierwszy raz okazuje się mieć lepszych asystentów niż trenerów więc czemu znów szukać kogoś w miejsce dobrze funkcjonującego układu?

odpowiedz
jasiek - 04.04.2019 / 17:01, *.play-internet.pl

@ Heniek:
I z rudości

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 04.04.2019 / 16:56, *.amazonaws.com

Massimiliano Allegri lub Mauricio Pochettino. A jak nie beda do wziecia to niech bedzie Jozek Mourinho.

odpowiedz
singspiel - 04.04.2019 / 16:54, *.atman.pl

@Andrzej_56: idealnie. ostatnie sukcesy Franza w poprzednim wieku. może jeszcze Piechniczka?

odpowiedz
Mariusz - 04.04.2019 / 16:50, *.cyfrowypolsat.pl

@Mayox: wydaje mnie sie ze nawet jesli Vuko wygra lige niepowiniem zostawać, masz przyklad Klafurcia, wydaje mi sie ze Klauf i Vuko poprostu pozwolili grac chlopaka pilke jaka chca bez schematow jak to robil Pinto np a wiadomo ze personalnie mamy najlepszych pilkarzy w Polsce, problem zacznie sie gdy Vuko bedzie musial ich przygotowac do sezonu i obrac jakas taktyke, i obawiam sie ze moze to wygladac jak za klafuricia

odpowiedz
PrzemoL - 04.04.2019 / 16:48, *.chello.pl

Najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że bez względu na to, kto poprowadzi Legię w przyszłym sezonie, to nie utrzyma się na stanowisku do końca sezonu. Niestety, ale tak będzie, jak długo rządził Legią będzie mioduski.

Ps. Najgorsze jest to, że musimy się cieszyć, że mioduski u nas jest, bo mogłoby być z naszym klubem dużo gorzej. To boli.

odpowiedz
LWL - 04.04.2019 / 16:44, *.tpnet.pl

Decyzja o ewntualnym nowym szkoleniowcu przed zakonczeniem sezonu ! "L" !!!

odpowiedz
eth - 04.04.2019 / 16:30, *.t-mobile.pl

Może i ten Berg byłby sensowny? Ligę i klub zna, złych wyników nie osiągał, choć i kadrę miał chyba ciut lepszą. Nie mówię: tak, ale rozważyć warto. Myślę że biorąc pod uwagę ostatnie lata warto spytać się piłkarzy o opinię, żeby potem nie było... ;)

odpowiedz
Po(L)ubiony - 04.04.2019 / 16:25, *.chello.pl

@Andrzej_56: Dobry pomysł. A w rezerwie Pasieka i ktoś z młodszego pokolenia zdolnych, może Smółka?

odpowiedz
Zyga - 04.04.2019 / 16:10, *.vectranet.pl

Jak to czytam o tej Guli i reszcie ferajny nieudaczników to dostaję gula..

odpowiedz
Po(L)ubiony - 04.04.2019 / 16:09, *.chello.pl

Papszun, to najlepsza opcja. Nie rozumiem, skąd laudacje na cześć Czerczesowa. Przecież tak na dobrą sprawę był w Legii krótko. Wygrał ligę, ale w międzynarodowej pucharowej rywalizacji udziału nie brał. A pieniądze pewnie by chciał przytulić podobne jak w rosyjskiej lidze, gdzie zarobki są kosmiczne w porównaniu do Ekstraklasy. Zejdźcie na ziemię z oczekiwaniami.

odpowiedz
Kris - 04.04.2019 / 16:06, *.play-internet.pl

@jac342:
Niby tak ale trener musi mieć wizję co do taktyki i ćwiczonych zróżnicowanych zagrań. Nie wspominając już o przygotowaniu fizycznym.
Więc Vuko pewnie jeszcze musi poprzeglądać się z boku i może wtedy.

odpowiedz
kibic Legii od zawsze - 04.04.2019 / 16:06, *.chello.pl

Namawiam prezesa Mioduskiego do wstrzemiężliwości! Bo przecież Vuko z Saganem to doświadczeni byli zawodnicy Legii, z pewnym już doświadczeniem trenerskim a nawet z odpowiednimi "papierami" trenerskimi!Warto poczekać na rozegranie tych 8 meczów i bacznie obserwować ich posunięcia szkoleniowe. Bo może się okazać,że to strzał w "10" i przypadkiem znaleziono idealnego trenera dla Legii! Jeśli się nie sprawdzą to opowiadałbym się za Gulą - byle nie Nawałka! A Berg już pokazał,że jest wprawdzie dobrym trenerem ale szatnia nie zawsze go kochała.....bo potrafił dużo ale nie był zbyt sympatyczny.

odpowiedz
Ja - 04.04.2019 / 16:06, *.play-internet.pl

Pseudoznawcy, przestańcie już bredzić, bo się tego słuchać nie da. Pod wodzą Vuko i Sagana Legia wygrała 1 (słownie: JEDEN) mecz, a wy już wydajecie wyroki jeden z drugim, że mają zostać i coś budować. Sagan po sezonie do poprzednich zadań (trenowanie młodzieży, potem może jakiś kurs UEFA Pro) a Vuković niech zamiata do jakiegoś innego klubu, gdzie nauczy się trenerskiego rzemiosła. Potem można z nim spróbować. Chcecie powtórki z Klafuricia? Też każdy z was gadał, że należy zostawić, niech układa po swojemu, a jak się skończyło, to każdy wiemy. On nawet mistrzostwa nie zdobył, zrobiła to stara gwardia z szatni, która zmobilizowała drużynę do wzmożonego wysiłku. Przypomnę wam też , że to po tymczasowym przejęciu zespołu przez Vuko, jeszcze w tym sezonie, przydarzyła się kompromitacja u siebie z Dudelange, o tym też już zapomnieliście?

odpowiedz
Tomi - 04.04.2019 / 16:03, *.com.pl

Staszek Czerczesow!!!

odpowiedz
3xS - 04.04.2019 / 15:57, *.centertel.pl

Brac trio Stasiek&Simeone&Smuda

odpowiedz
Heniek - 04.04.2019 / 15:54, *.chello.pl

@Ddffff: Stokowiec do Legii nie przyjdzie, to Polonista z krwi i kości.

odpowiedz
guciollo - 04.04.2019 / 15:53, *.229.8

@Ddffff: popieram Ojrzyński to chłop co ogarnie te nasze podwórko

odpowiedz
Dario8844 - 04.04.2019 / 15:50, *.play-internet.pl

@Leon: Urban dopina warunki z Arką, więc to rozwiązanie raczej nie dojdzie do skutku.

odpowiedz
Jack(L) - 04.04.2019 / 15:14, *.t-ipconnect.de

Staśka brać z powrotem!

odpowiedz
Groch - 04.04.2019 / 15:10, *.play-internet.pl

@Ddffff:
Ojrzymski od przyszłego tygodnia w Wiśle Płock . Pewne info

odpowiedz
Trampek - 04.04.2019 / 15:02, *.net.pl

Uważam,że na dzień dzisiejszy - pisanie przyszłościowych scenariuszy ma taką samą wartość jak .. niedawny wybór Sa Pinto. Dziś każdy wariant jest możliwy i w miarę do przyjęcia , może za wyjątkiem ponownego wyboru byłego trenera LEGII Henninga Berga z wiadomych względów . Zapewne nie można wybierać trenera na "łapu capu " czyli z " łapanki" , bo innych opcji nie było.Tak niestety dzieje się w większości klubów e-klapy,że najpierw zwalnia się trenera , a później szuka następcy. Powinno być odwrotnie . Dobrze prowadzona analiza postępów czy ich brak pozwala uniknąć takich sytuacji, w których drużyna zostaje " na lodzie " i trzeba zastosować wariant " tymczasowego trenera". Osobiście uważam,że jest jeszcze trochę czasu, aby wysondować i przeanalizować dostępny "rynek trenerski" w sposób kompleksowy, z którego wybrać dwie trzy dostępne opcje. Wówczas decydując się na nowego trenera rozpocząć pertraktacje na temat zatrudnienia - przedstawiając warunki ,oczekiwania i czas realizacji całościowego progresu zespołu, tak aby w finalnym procesie każda strona była zadowolona z końcowego sukcesu. Wówczas uniknie się " tymczasowości trenerskiej ".

odpowiedz
Bear - 04.04.2019 / 14:52, *.orange.pl

Czyli Mioduski powtórzy kolejny raz swój błąd.
Zatrudni obcokrajowca który będzie ściągał swoich rodaków, a później drużyna znowu go zwolni.
Ja trzymam się opcji z zatrudnieniem polskiego szkoleniowca , ewentualnie dać szansę Vukoviciowi , chociaż on jest dla mnie wielką niewiadomą.

odpowiedz
Leon - 04.04.2019 / 14:51, *.152.66

Chyba Janek Urban jest aktualnie bez pracy

odpowiedz
Ddffff - 04.04.2019 / 14:47, *.amazonaws.com

Ja osobiście uważam Ojrzynskiego za dobrego trenera z resztą tak samo jak Stokowca. Wszędzie gdzie obaj panowie są robią wyniki ponad stan. Dobrym nazwiskiem w tej kwestii jest Gula który w Trencinie robił także wyniki ponad stan.

odpowiedz
Pio - 04.04.2019 / 14:40, *.play-internet.pl

@DzyndzeL: prowokacja ale kilku łykneło hehe

odpowiedz
Andrzej_56 - 04.04.2019 / 14:29, *.inetia.pl

Ja to bym zatrudnił takiego Smudę lub Stawowego. Smuda wolny, sukcesy w poprzednich klubach, euro z reprezentacją, Stawowy doświadczony trener, który rozwinąłby zespół dzięki swojej wiedzy.

Co wy na to?

odpowiedz
Ja - 04.04.2019 / 14:28, *.play-internet.pl

Berg? Vuko dać mu trochę czasu .

odpowiedz
Juri - 04.04.2019 / 14:23, *.centertel.pl

Andries Jonker

odpowiedz
Jerry - 04.04.2019 / 14:19, *.netfala.pl

@DzyndzeL: Ty Dzyndzel to masz chyba 15 la bo piszesz takie głupoty, że nie ma opcji byś to sam pamiętał. Najpierw w innym poście przekręcasz nazwiska naszych byłych piłkarzy a teraz piszesz, że Legia za czasów Smudy grała prawdziwy futbol.

odpowiedz
zdzichu - 04.04.2019 / 14:16, *.play-internet.pl

@DzyndzeL: Lepszy od Smudy już chyba tylko Jan Złomańczuk

odpowiedz
1916 - 04.04.2019 / 14:16, *.centertel.pl

Dlaczego nie dać szansy Vuko? Dlaczego miałby nie dać sobie rady? Każdy trener jakoś zaczynał swoją "trenerke" . Musiał też zrobić błędy. Ja uważam, że warto dać jemu szansę. Dać jemu przygotować do sezonu zespół. Po zdobyciu mistrza Dean dostał szansę. Okazał się niewypałem. Manchester United po zwolnieniu Jose "sięgną po swojego " OGS. Owszem ,Ole jakieś doświadczenie miał przed Utd . Tylko Vuko musi być świadomy tego,że będzie na "gorącym fotelu" siedział. A kto wie? Może Legia będzie miała swój styl,ludzi,którzy na boisku na tyłku będą jeździć i gryźć trawę? Dramatem by nie było gdyby "swój chłop "zaczął trenować. Dramat to jest ten zagraniczny szrot na ławce trenerskiej ( są wyjątki)

odpowiedz
Eri - 04.04.2019 / 14:15, *.vectranet.pl

@DzyndzeL: Prosze Cie...

odpowiedz
Kipkorir - 04.04.2019 / 14:15, *.chello.pl

Zatrudnić drugi raz łososia to będzie dopiero kompromitacja! Aż mi się przypomniały jego słynne rotowania składem...

odpowiedz
piotrek9mln - 04.04.2019 / 14:11, *.telefonica.de

Na pewno z zagranicznych trenerow najbardziej chciałbym Berga. On juz wie co znaczy (L)! Inni to będzie powtórka z rozrywki! Mam nadzieję że Vuko z Saganem pokażą swoje wartości! Są Legionistami! Sercem mogą zdziałać więcej niż nie jeden trenerzyna z zagranicy który trenuje tylko dla pieniędzy!

odpowiedz
Nikki - 04.04.2019 / 14:08, *.chello.pl

Jeżeli to jest prawda, że właściciel Legii Mioduski chce Berga to znaczy że naprawdę ma problemy ze sprawnością intelektualną

odpowiedz
jac342 - 04.04.2019 / 14:02, *.bosch.de

Vuko w wywiadzie powiedział że to piłkarze grają a trener niewiele może. Więc zostawic Vuko bo ma papiery a skład i taktyke ustalą razem z Saganem Rado Jędzą Malarzem itd

odpowiedz
DzyndzeL - 04.04.2019 / 14:00, *.plus.pl

Franciszek Smuda jest wg mnie najlepszym kandydatem. Trzeba pamiętać że za Franza Legia grała prawdziwy futbol na tak, a nie takie meczenie buły jak choćby za czasów poławiacza łososi, wuefistow Megiery czy Klafericza czy buca Pento.

odpowiedz
tekken (L) - 04.04.2019 / 13:53, *.230.92

Moim zdaniem po co ryzykować. może lepiej wziąć Polaka: Ojrzyńskiego, Wdowczyka, czy Franza Smude. Vuko i Sagan obstawiam,ze się sprawdzą i to będzie najlepszy wybór. A jak nie to szukaj Prezes jakiegoś Niemca z dużym doświadczeniem. Fink mnie nie przekonuje popatrz co on prowadził. nie są to kluby niemieckie. Może lepiej kogos takiego jak Heiko Herrlich

odpowiedz
dino - 04.04.2019 / 13:52, *.108.201

@Typ:
Miales niedawno takiego nie-uległego dopiero

odpowiedz
Mayox - 04.04.2019 / 13:52, *.156.253

@Sme:
Nikt z nich, jak z Polakow to ewentualnie mozna sprobowac wyciagnac Papszuna z Rakowa

odpowiedz
wis - 04.04.2019 / 13:50, *.tpnet.pl

To pewnie taka sama prawda jak to, że Franz miał strzelać do Papieża

odpowiedz
Mayox - 04.04.2019 / 13:50, *.156.253

Poprzednio bylo wiadomo ze vuko wpada na 1 czy 2 mecze a w tym czasie jest szukany trener. Teraz sytuacja jest inna... Vuko ma licencje i jest juz pelnoprawnym trenerem, dostaje prawdziwa szanse, ma 9 meczow do konca sezonu, wie ze dogra je jako pierwszy trener i wie jaki ma cel. Jak Legia bedzie grala przynajmniej tak jak z Jaga i obroni tytul to dla mnie nie ma zadnej dyskusji - Vuko zostaje na nastepny sezon.

odpowiedz
Typ - 04.04.2019 / 13:49, *.play-internet.pl

Vuko i Sagan za malo doświadczeni i obawiam sie ze mogą być ulegli pilkarzom.

odpowiedz
escl - 04.04.2019 / 13:48, *.plus.pl

A co słychać o Staśka? Może się zgodzi?

odpowiedz
Benek - 04.04.2019 / 13:47, *.97.134

Wszystkie podane nazwiska szału nie robią, co więcej są to trenerzy na podobnym poziomie co SA Pinto. Uważam, że czas postawić na Polskiego trenera i na więcej Polaków w składzie!!

odpowiedz
Cebu(L)ove - 04.04.2019 / 13:46, *.centertel.pl

@Pablo777: mistrzu, Berg zmienił oblicze Legii za swojej kadencji. Z nim wygraliśmy grupę LE, a rozjechać 5:0 Wisłę to też trzeba umieć. Nie jestem wielkim fanem jego kandydatury, bo jest lepszym trenerem na puchary jak na ligę, ale wolałem odpowiedzieć na Twój komentarz mówiący "nikt z nich niczego nie osiągnął i szybko był goniony z klubu". Jak dobrze pietam, to HB był u nas 22 miesiące. Sporo jak na nasze warunki, nieprawdaż?

odpowiedz
klaudi30i - 04.04.2019 / 13:42, *.interkam.pl

#BergOut
#FinkOut
#SkibbeOut
#GulaOut
Tak zawczasu

odpowiedz
fun - 04.04.2019 / 13:39, *.chello.pl

Nie, choćby Vuko wygrał wszystkie mecze do końca sezonu, to nie powinien być trenerem w kolejnym. Niech odejdzie, spróbuje gdzieś indziej, niech coś zbuduje, coś zepsuje, coś wygra, przegra i wtedy wróci gotowy.

odpowiedz
m - 04.04.2019 / 13:36, *.chello.pl

Zostawić Vuka i dać mu piłkarzy. Tak to powinno wyglądać. Jedynie kandydatura Berga wydaje się sensowna, ale to był trudny do oglądania futbol.

odpowiedz
siepacz - 04.04.2019 / 13:35, *.cyfrowypolsat.pl

Tylko nie Berg!

odpowiedz
Heniek - 04.04.2019 / 13:35, *.chello.pl

Trener musi mieć L-kę w sercu. Dla mnie Wdowczyk - Legionista pełną gębą, sukcesy miał jako piłkarz Legii i jako trener. Ma sporo do udowodnienia.
Jeżeli nie, niech zostanie Vuko. Tylko do pomocy ma dostać speca o motoryki.

odpowiedz
Ekspert - 04.04.2019 / 13:33, *.chello.pl

Pawel Szlendakson

odpowiedz
artic - 04.04.2019 / 13:32, *.t-mobile.pl

Ludzie co wy z tym Ojrzynskim niech sobie idzie Plock trenowac w L jest potrzebny trener z gornej połki a nie pan Leszek.

odpowiedz
WETERAN - 04.04.2019 / 13:32, *.chello.pl

Temat z de wzięty. Na dodatek świadczy o kompletnym braku szacunku dla Vukovica. To teraz trener Legii. Wygrał pierwszy mecz, a ma przed sobą jeszcze kilka i realną szansę na obronę tytułu. I to jest teraz cel podstawowy, a nie bicie piany, kto ma przyjść po nim. Jak Vuko ma pracować w takiej atmosferze?

odpowiedz
jank - 04.04.2019 / 13:29, *.89.188

Przynajmniej jakieś normalne nazwiska, a nie Jozaki i inne wynalazki. Może w końcu prezes zacznie uczyć się na błędach.

odpowiedz
JAKI OJRZYNSKI - 04.04.2019 / 13:29, *.101.235

PO CO BRAĆ KOLEJNEGO POLAKA CO NIC NIE OSIĄGNĄŁ W POLSKIEJ PIŁCE TRENERSKIEJ ... JAKI SENS?1 KOGOŚ KTO MA JAJA .. MOZE TRENERA CZESTOCHOWY? AMBITNY , Z CELEM ...

JAK TAK GADACIE TO MOŻE URBANA CO?! ZNAFFCY

odpowiedz
Pablo777 - 04.04.2019 / 13:27, *.centertel.pl

Poszukałbym mimo wszystko innych nazwisk.

Zwróćcie uwagę - ci trenerzy (poza Skibbe z repki) , szybko byli wypraszali ze swoich klubów, nie mają też większych osiągnięć. To prawdopodobnie poziom SaPinto.

Jest wielu dobrych trenerów, którzy mają dokonania i na które Legię stać. Vuko niech przejmie drugi zespół i zobaczymy jakie będą efekty i może next time.

Poszukajcie, rynek jest szeroki.

odpowiedz
Bullerman - 04.04.2019 / 13:27, *.chello.pl

Zieliński to już zdarta płyta

odpowiedz
Sme - 04.04.2019 / 13:21, *.com.pl

Leszek Ojrzyński Jacek Zieliński(nie nasz z akademii) Michael Skibbe ktoś z tej trójki...

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.