Dominik Furman - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Furman ma wrócić do Legii

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Według naszych informacji w nowym sezonie do Legii trafi Dominik Furman. O powrocie 26-letniego pomocnika spekuluje się już od ponad roku, w ostatnim okienku transferowym także temat powracał w mediach.

Furman był piłkarzem Legii od 2005 roku do stycznia 2014 roku, a także przez cały rok 2015. Nie powiodło mu się we francuskim Toulouse i włoskim Hellas Verona. Od lipca 2016 występuje w Wiśle Płock i ma ważny kontrakt do końca czerwca 2020 roku, ale w umowie jest ustalona kwota odstępnego, którą stołeczny klub jest w stanie zapłacić.

Statystyki Furmana w Legii


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (88)

+dodaj komentarz
L - 30.05.2019 / 10:26, *.axadirect.pl

W porównaniu do naszego wiecznego kolejnego talentu Szymańskiego , każdy rzut wolny czy rożny wykonywany przez Furmana to pełne gacie rywali pod bramką , bo piłkę potrafi wrzucić na nos :)

odpowiedz
dramat - 26.05.2019 / 22:49, *.play-internet.pl

Zaczyna sie, loczek ogarnij sie, gonisz fatalczyka a teraz bierzesz takiego samego.... podnosimy poziomczy obnizamy????
Najlepszy w Legii Martins powinien miec takich na boisku z pieciu. Furman w Plocku powinien skonczyc kariere. Legia to dla niego nie ta para kaloszy. Samo zycie. W Legii grajki typu Ljuboja czy Vadis. Slabsi do Cracovii, Amiki czy innych gornikow.

odpowiedz
Leo - 26.05.2019 / 15:02, *.play-internet.pl

jest graczem który na boisku pełni funkcje Martinsa i jest lepszy od niego

odpowiedz
lol - 26.05.2019 / 07:57, *.amazonaws.com

za słaby !!!

odpowiedz
Afro - 24.05.2019 / 19:40, *.vectranet.pl

Potwierdzam, widziałem taksowkę z Płocka koło Ł3. Nie chciał jechac Uberem, żeby nie spotkać brata Romańczuka.

odpowiedz
LWL - 06.04.2019 / 08:19, *.tpnet.pl

Powrot ma zaowocowac dobra gra w "L" !!!

odpowiedz
Bartoszyce - 05.04.2019 / 11:42, *.bartsat.pl

Furmi, łączą nas Bartoszyce :) Wracaj do Legii i daj radość !

odpowiedz
Simon - 05.04.2019 / 11:34, *.155.3

Sentymentalnie ok, ale sportowo to nie będzie wzmocnienie.

odpowiedz
rroy - 05.04.2019 / 11:13, *.tpnet.pl

Odpier... się od Antolicia gra jak umie ale walczy czego nie można powiedzieć o kilku innych zawodników...

odpowiedz
Michał bielany - 06.04.2019 / 08:40, *.datapacket.com

@rroy: żartujesz Antolic to drewno jakiego nie widziałem dawno w Legii .Absolutnie brak wszystkiego -odbiór piłki zero,gra jeden na jeden zero, podanie przez 2 linie zero,strzał z dystansu zero ,fizyczność brak, szybkość brak,mało tego gość sieje postrach we własnym polu karnym -ręka i karny z Jaga i imały włos samobój z skisła.Ten facet to typowy Dil menagera z trenerem ,najgorszy defensywny pomocnik od lat w Legii

odpowiedz
Elooooo - 05.04.2019 / 08:31, *.t-mobile.pl

Brawo! Dobry zawodnik na pewno nie gorszy od Cafu albo Antolicia.

odpowiedz
hasanstoimulacha - 05.04.2019 / 08:04, *.plus.pl

100% za..

odpowiedz
Leon - 05.04.2019 / 07:22, *.gov.pl

Moim zdaniem słuszna koncepcja, potrzeba ściągać wyróżniających się piłkarzy z ligi własnie jak Furman (dodatkowo wie co znaczy L) czy Starzyński. Patrząc przez pryzmat pucharów polskie kluby wypadały najlepiej majac większość Polaków w składzie i 2-3 wyróżniajacych się piłkarzy z zagranicy. Po ostatnich opcjach zagranicznych Moduski chyba będzie szedł w opcję polską.

odpowiedz
Korek - 05.04.2019 / 04:25, *.chello.pl

Ta personalna koncepcja jest pospolitym strzałem w dziesiątkę i tylko ew.młodzież leginja będzie ja kontestować po porostu...z braku wiedzy i realiów naszej ESA.
To będzie solidne, merytoryczne wzmocnienie naszej ofensywnej pomocy. Ci, co są sceptyczni do tego planu nastawieni, muszą uzbroić się w cierpliwość. Dominik, jak znam życie, szybko rozwieje te małe wątpliwości.

odpowiedz
oLaf - 04.04.2019 / 23:19, *.vectranet.pl

miejsce Legionistów jest w Legii !!!

Furmik wracaj!!

Mam dość jakiś paralityków z Portugalii którym "lata koło ..." czy Legia wygrywa czy nie bo kasa im się zgadza na koncie....

odpowiedz
Szpilordzik - 05.04.2019 / 00:04, *.t-mobile.pl

@oLaf: medeiros cafu martins nie raz zrobia robote...ale co tam plujesz na tych ktorzy ciagna gre np cafu..niech ci ta dosc przejdzie w koncu zdobedziemy dzieki nim mistrza...

odpowiedz
FWK - 04.04.2019 / 22:40, *.play-internet.pl

Furmi wracaj do domu!

odpowiedz
krys008 - 04.04.2019 / 22:24, *.serv-net.pl

@Mr T: 1.Zawsze byłem fanem Hlouska. Niesamowita wydolność, ale ostatnio jest coraz gorzej, a do tego żadnej efektywności z jego gry.
2. Janota odkąd zimą klub nie pozwolił mu odejść absolutny zjazd z formą. Jesień świetna, wiosna tragiczna. Dziękuję, ale nie.
3.Co do reszty zastanowiłbym się nad przedłużeniem umowy z Cierzniakiem i pomyślałbym nad Bashą Wisły w miejsce Antolicia (Furman dobry piłkarz, ale nie chciałbym go w szatni, sieje ferment)

odpowiedz
Wolfik - 04.04.2019 / 22:27, *.mm.pl

@krys008: Nie wnikając w sympatie, powrót Furmana to chyba taka opcja oszczędnościowa. Tj, jakbyśmy się nie dostali do pucharów.....

odpowiedz
krys008 - 04.04.2019 / 22:38, *.serv-net.pl

@Wolfik: Tak jak ktoś wcześniej napisał, może na trenera. W Płocku funkcjonuje jako grający trener.

odpowiedz
Mr T - 05.04.2019 / 07:40, *.mm.pl

@krys008: Hlousek na rok to taka opcja rezerwować, bo klub ma od kilku lat problem ze znalezieniem LO. A zostać tylko z Rocha to też byłoby samobójstwo. Janota pewnie pokazuje, że nie postąpił z nim fair. To dobry piłkarz, dobry przegląd pola, dużo asyst. Na środek pomocy widziałbym alez alez Janusza Gola. Ale jeżeli będzie tam Martins, Cafu, Antolic, Philips i Kopczyński, to po co nam tam szósty zawodnik? Naciskany Philips w zimę nie rozwiązał kontraktu...

odpowiedz
Ja23 - 04.04.2019 / 22:20, *.mm.pl

Furman kopczynski gol do srodka , zyro i wolski na skrzydla, korzym do ataku. Albo janczyk, ostatnio nie pije i ma legie w sercu

odpowiedz
Całaprawda - 06.04.2019 / 21:53, *.chello.pl

@Ja23:

Trafiłeś w sedno. Krok w tył.

odpowiedz
Ted06 - 04.04.2019 / 22:19, *.t-mobile.pl

A kto powiedział ze Furman musi być liderem pomocników.? Do pomocy potrzeba 4 możliwie równych graczy. To formacja o największej rotacji . Często łapią kartki bo muszą przerywać kontry rywali. Furman jak najbardziej pasuje jako jeden z czterech. Martins, Cafu ( obu koniecznie wykupić) Furman i jeszcze ktoś czwarty, może ktoś z młodzieżowców ( Praszelik?). Antolic wypad - zaczął grać jak dowiedział się ze musi odejść. Żaden Kopczynski czy Philips . Atuty Furmiego niebagatelne: pracuś , dobry pass, dobre dośrodkowania , bardzo dobry strzał (rzuty wolne) no i Legionista z sercem .
Mało? Wystarczy.

odpowiedz
kermit - 04.04.2019 / 22:01, *.chello.pl

Przypominam malkontentom, że jak gramy z Wisłą Płock i Furman jest przy piłce to sramy w gacie, bo to ich koń napędowy. Lepiej by grał dla nas tym bardziej, że Legie ma w sercu.

odpowiedz
Mr T - 04.04.2019 / 21:34, *.mm.pl

A jeżeli materiał jest o transferach: przedłużyłbym umowę z Kuchym, Hlouskiem na rok, Martinsem i wykupił Cafu. Nie przedłużyłbym umowy z Malarzem, Cierzniak iem, Astizem, Hamalainenem, Pasquato i Radoviciem. Sprowadzilbym Alomerovicia z Lechii Gdańsk, Novikovasa z BabyJagi i Janote z Arki Gdynia.

odpowiedz
Mr T - 04.04.2019 / 21:27, *.mm.pl

Jestem na nie. Przypominam że na tą pozycję mamy jeszcze Cafu, Martinsa, Antolicia, Philipsa czy Kopczynskiego, który wróci z wypożyczenia. Dwóm pierwszym kończą się kontrakty, ale brak ich przedłużenia byłoby dużym błędem.

odpowiedz
Wk - 05.04.2019 / 10:22, *.km-net.pl

@Mr T: martins podobno juz przedluzyl

odpowiedz
Misiekl - 04.04.2019 / 21:22, *.91.208

Janusza Gola zamiast tych Antolicov do srodka pomocy!!!

odpowiedz
Darek - 04.04.2019 / 21:05, *.chello.pl

Uwazam ze Furman jak na polska lige to solidny grajek.Waleczny i Legie ma w sercu.Lepszy swoj wychowanek ktory wiec co to Legia niz kolejny pokraka z Portugalii.

odpowiedz
Sig - 04.04.2019 / 20:58, *.chello.pl

Szukają sprzedawcy do LegiaFanStore?

odpowiedz
cv - 05.04.2019 / 06:46, *.centertel.pl

@Sig: a co chcesz wysłać CV? I tak Cię nie przyjmą za g.... jesteś.

odpowiedz
Sceptyk - 04.04.2019 / 20:17, *.vectranet.pl

To mi przypomina "transfer" Dąbrowskuego i Astiza. Inaki został odpalony na Cypr, bo był średni. Przyszedł Dąbrowski i był wyróżniającym się stoperem. Po czym został odpalony z wyprawką na drogę a wrócił Astiz, który jest słabszy niż w chwili, kiedy odchodził.
Tu będzie rak samo. Furman jest przeciętny jak, żal przyznać, każdy z tamtego pokolenia Legii. Bo gdzie są dziś Wolak, Żyro, Borysik czy Kosecki? Zostało tylko wspomnienie talentu. Nic do gry nie wnoszą i nic się na nich nie zarobi.

Jeżeli jest dobrym Legionistą to niech wbija na trybuny a miejsce na boisku i kasę na kontrakt zostawi Cafu, który go nosem wciąga.

odpowiedz
po( - 04.04.2019 / 20:28, *.chello.pl

@Sceptyk:

odpowiedz
po(L)ny - 04.04.2019 / 20:30, *.chello.pl

@Sceptyk: pełna zgoda, do dzisiaj pamiętam tę ulgę, kiedy udało się go wypchnąć do Tuluzy. To było wtedy powszechne odczucie.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 04.04.2019 / 19:56, *.inetia.pl

I świetnie. Podczas wypożyczenia z Francji był najlepszym z pomocników w Legii, a teraz gra w sposób bardziej wyrachowany, co uczyni go wspaniałym wzmocnieniem. O ile Martins gra dobrze, a Cafu nieźle, to cała reszta pomocników jest słaba i taki Furman czy Jodłowiec jak najbardziej stanowiliby o sile Legii.

odpowiedz
Gizior - 04.04.2019 / 19:15, *.alfa-system.net

Czyżby cafu nie zostanie wykupiony i będzie furman

odpowiedz
MP.j(L) - 04.04.2019 / 19:11, *.plus.pl

Dominik wracaj !!!

odpowiedz
Tito - 04.04.2019 / 18:57, *.centertel.pl

Jeszcze będziecie mu brawo bic
Lepszy Furman niz ten szrot portugalski

odpowiedz
ooon - 04.04.2019 / 18:43, *.virginm.net

a po co?

odpowiedz
Dziekan 10 - 04.04.2019 / 18:14, *.telefonica.de

Po h...j jest za cienki na Legie .

odpowiedz
DzyndzeL - 04.04.2019 / 18:09, *.chello.pl

Furman - Kapczyński - Antolicz to wg mnie środek pomocy marzeń. Prawdziwy klin nie do przejścia z nutką fantazji.

odpowiedz
VanDerŻulle - 04.04.2019 / 23:57, *.t-mobile.pl

@DzyndzeL: wyciągłbym jeszcze Rycha Stańka na libero, jeszcze 10 km chyba przebiegnie przez 90 min.

odpowiedz
Patataj - 04.04.2019 / 18:07, *.amazonaws.com

Trochę za stary jak na dobrze zapowiadającego się młodzieżowca, który będzie obowiązkowy w składzie od przyszłego sezonu.

odpowiedz
Sikora777 - 04.04.2019 / 17:19, *.centertel.pl

Jedni Furmana tu witają, inni podważają jego piłkarską jakość... Ludzie, wyluzujcie, on tu na trenera przychodzi

odpowiedz
DJ - 04.04.2019 / 17:44, *.play-internet.pl

@Sikora777: :D:D:D

odpowiedz
m4 - 04.04.2019 / 17:17, *.hexaoperator.com

dawac Ariela jeszcze i Liscia kubusia moze Zyrko i Wolski i moze im sie uda wspolnie zwolnic Miodulskiego ..

odpowiedz
Dominik - 04.04.2019 / 17:09, *.plus.pl

Kopczyński to też Legionista, to może niech wraca? Furman jest przeciętny i za wysokie progi na europe

odpowiedz
Rafix - 04.04.2019 / 17:14, *.chello.pl

@Dominik: Jaką Europę? My na naszym pierdodworku sobie nie radzimy. Polecam wszystkim i prezesowi zastosować metodę małych kroków.
Furman w Legii to dobry pomysł na początek.

odpowiedz
LWL - 04.04.2019 / 16:36, *.tpnet.pl

Tu jest Twoje miejsce ! "L" !!!

odpowiedz
StefanSiara - 04.04.2019 / 16:28, *.play-internet.pl

Jeszcze trener na nowy sezon nie ustalony a juz wzmocnienia. A co jeśli nowy coach nie bedzie mial Furmiego w swojej wizji? Zmarnujemy pieniadze na transfer a po pol roku pojdzie za frytki do Piasta albo innej Miedzi?

odpowiedz
Cch - 04.04.2019 / 18:48, *.plus.pl

@StefanSiara:
Otóż to.

odpowiedz
Jurek - 04.04.2019 / 20:43, *.net.pl

@StefanSiara: Może uda się go za 2 miliony € sprzedać jakimś frajerom we Francji a może w Rosji?

odpowiedz
StefanSiara - 05.04.2019 / 18:34, *.play-internet.pl

@Jurek: Tutaj nie chodzi komu i za ile go pozniej opier...lic. Problem jest innej natury. Taki Phillips na przyklad. Pasowal Besnikowi ale po przyjsciu RSP gosc nie powachal murawy a ze z Luksemburga dobre sa tylko konta bankowe to nikt go nie chce nawet za pol darmo. A gosc zalega na kontrakcie zupełnie nieadekwatnym do tego co prezentuje na boisku .

odpowiedz
M. - 04.04.2019 / 16:21, *.com.pl

Tak, tak, tak. Prawdziwe legijne serce. Może mu brakować umiejętności, ale nie ma w Legii takiego gościa, z taki zaangażowaniem jak Dominik. No i pamiętny Białystok: "Tak, k...., Legia ma mistrzostwo". Szacunek się należy.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 04.04.2019 / 16:03, *.chello.pl

Doskonała wiadomość! Witaj w domu Furmi!

odpowiedz
R17 - 04.04.2019 / 15:55, *.chello.pl

No chyba nie. Odpalamy Mączyńskiego, Philipsa czy Pasquato, bo za słabi to ma wracać Furman? Piłkarz po prostu przeciętny bez papierów na lepsze granie i moim zdaniem nie stanowiłby konkurencji dla Cafu, Antolica czy Martinsa. Nie ta półka.

odpowiedz
kaktus - 04.04.2019 / 15:59, *.tpnet.pl

@R17:
Dla Antolica to gracze ampfootballu byli by konkurencją...

odpowiedz
osioł - 04.04.2019 / 16:08, *.tpnet.pl

@kaktus: Nie przesadzaj. Antolić to jest gość który świetnie odnajduje się z piłką przy nodze, ale musi grać. Inaczej klops.

odpowiedz
singspiel - 04.04.2019 / 16:22, *.atman.pl

@osioł: Jemu piłka odskakuje zawsze na 2 metry. Gość kompletnie bez uderzenia. A po sezonie znikną Medeiros, Rado, Hama i prawdopodobnie Martins. Cafu jest wypożyczony. To jak bez tych piłkarzy wygląda pomoc?

odpowiedz
jasiek - 04.04.2019 / 16:56, *.play-internet.pl

@singspiel: ze niby Antolicovi pilka odskakuje? Byl wczoraj jednym z lepszych na boisku. Pewnie nie zwrociles uwagi jaki sprint wykonal po jednej ze strat w ataku. A co do Furmana to raz krzycza ze trzeba Polakow a potem ze za slaby. No wiadomo,wolelibysmy Zurkowskiego np. ale jakby to powiedziec... nie stac nas

odpowiedz
R17 - 04.04.2019 / 20:34, *.chello.pl

@kaktus: Bez przesady. A nawet jeśli to na prawdę chcemy oddać Antolica gdzieś i Martinsa (choć ten może zostanie) i budować drużynę na takich piłkarzach jak Furman? No jednak moje ambicje względem Legii są trochę większe.

odpowiedz
singspiel - 05.04.2019 / 00:58, *.play-internet.pl

@jasiek: tak, i zwykle przy przyjęciu piłki. z Jagą nie zagrał źle (karny przypadkowy), ale na tle kolegów wypadł blado. i rzecz najważniejsza - w porównaniu do Furmana - on nie ma żadnych liczb - bodaj 1 gol i moze jakaś asysta. od grajka, który kosztował podobno 750 tys euro trzeba wymagać więcej. a to zwykły przycinak. bez strzału, bez kreacji gry. w podobnej cenie jest Cafu. i na tym zakończmy ten temat. Po sezonie w Legii zostanie Kopa, Antolić, Szymański i chyba Cafu, może Martins. Cienko, chyba że chcemy grać tylko w lidze

odpowiedz
zx - 04.04.2019 / 15:38, *.chello.pl

Czy to ma być zmiennik dla Antolica czy nie mamy kasy, żeby wykupić Cafu? Po co nam czwarty środkowy pomocnik, słabszy niż co najmniej dwóch już grających?

odpowiedz
Bear - 04.04.2019 / 15:58, *.orange.pl

@zx:
Furman miałby przyjść po zakończeniu sezonu.
Ze środkowych pomocników mamy : Antolicia, Martinsa , Medeirosa, Cafu.
Medeiros po sezonie na pewno odejdzie, chyba nikt o zdrowych zmysłach nie zapłaci 6 mln euro odstępnego, Cafu gra moim zdaniem w kratkę , a ostatnio bardzo nieodpowiedzialnie, Martins i Antolić są ok, ale w takiej sytuacji myśle ze warto ściągnąć sprawdzonego , solidnego ligowca i Legionistę który będzie wiedział o co walczy.

odpowiedz
Sa pinto - 04.04.2019 / 15:33, *.236.154

Super pomysł , na pewno odda serce na boisku a nie jakieś naczosy czy tam czyriosy portugalskie

odpowiedz
Łomatko - 04.04.2019 / 15:32, *.centertel.pl

W pakiecie z Romanczukiem hihih Ale by to żarło :)

odpowiedz
SNS - 04.04.2019 / 15:20, *.play-internet.pl

Może i chłop fajny i do tego legionista, ale za.wysokie progi. Takimi transferami to my potęgi (nawet na własne podwórko) nie zbudujemy...

odpowiedz
tomek - 04.04.2019 / 15:28, *.t-mobile.pl

@SNS: Tak jakbyśmy innymi transferami w ostatnim czasie zbudowali... Agry, Rochy, Phillipsy... Furman będzie gorszy?

odpowiedz
kaktus - 04.04.2019 / 15:06, *.tpnet.pl

I tak Legia, i tak Legia i tak Panowie Legia mistrzem :)

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic(L) - 04.04.2019 / 14:55, *.centertel.pl

Jeżeli to prawda to bardzo fajna wiadomość:) Furmi witaj w domu:)

odpowiedz
Gienek - 04.04.2019 / 14:41, *.netfala.pl

Dobra decyzja włodarzy klubu. Legionista, lepszy na pewno od jakiś portugalskich wynalazków.

odpowiedz
RS - 04.04.2019 / 15:21, *.e-cho.pl

@Gienek: Pytanie, czy Dominik Furman jest lepszy od Martinsa i Cafu, a także od Antolića.
Nie wydaje mi się.

odpowiedz
Bear - 04.04.2019 / 14:36, *.orange.pl

To byłby bardzo dobry transfer.
Dominik utożsamia się z Legią a poza tym gra bardzo przyzwoicie.
Jestem jak najbardziej za !

odpowiedz
Jasio - 04.04.2019 / 14:29, *.edu.pl

Fajny chłopak. Legionista. Lubię go. Na Legię za słaby.

odpowiedz
Kipkorir - 04.04.2019 / 14:18, *.chello.pl

Lepszy Furman niż np. taki Agra. Swój chłop! Je... UPA i Bandere, hej!

odpowiedz
znajca - 04.04.2019 / 14:41, *.com.pl

@Kipkorir:
Nie ta pozycja! Jeżeli już musisz, to porównuj z Martinsem, Cafu i Antoliciem.

odpowiedz
Bloom - 04.04.2019 / 14:14, *.plus.pl

Tylko nie on wiecznie naburmuszona panienka, wszyscy źli tylko on najlepszy.

odpowiedz
neoheresy - 04.04.2019 / 14:27, *.chello.pl

@Bloom: Patrząc na niego obecnie, to chłopak zdecydowanie wydoroślał i może być wartościowym transferem.

odpowiedz
tekken (L) - 04.04.2019 / 14:13, *.230.92

I gitara :).

odpowiedz
Kobo(L)t - 04.04.2019 / 14:07, *.privatgirot.se

No i juz wiemy kto będzie trenerem :)

odpowiedz
będziedobrze - 06.04.2019 / 18:08, *.t-mobile.pl

@Kobo(L)t: I w dodatku grającym! Czy klub wtedy oszczędza na jednej pensji ? ; -)

odpowiedz
Jerry - 04.04.2019 / 14:05, *.netfala.pl

Zajebiście !!! :-)

odpowiedz
Hiszpan - 04.04.2019 / 14:05, *.play-internet.pl

A dla mnie super info. Furmi wracaj.

odpowiedz
DzyndzeL - 04.04.2019 / 14:02, *.plus.pl

A po co nam ten ogóras? W dodatku naburmuszony? Weźcie jeszcze Łukasika i Borysiaka i będzie komplet miernot.

odpowiedz
Jerry - 04.04.2019 / 14:08, *.netfala.pl

@DzyndzeL: Jeśli już komuś musisz ubliżać to nie przekręcaj nazwisk.

odpowiedz
Szmu(L)ki - 04.04.2019 / 14:11, *.chello.pl

@DzyndzeL: jedna z tych miernot, które wymieniasz to na nas z góry patrzy jeśli chodzi o tabelę...

odpowiedz
Rdzenny - 04.04.2019 / 15:26, *.centertel.pl

@DzyndzeL: i wszystko jasne dzyndzlu

odpowiedz