fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Analiza

Jaki układ meczów w fazie finałowej?

Woytek, źródło: Legionisci.com

W najbliższą sobotę wyjaśni się, z kim i gdzie Legia Warszawa będzie walczyła o tytuł mistrzowski w rundzie finałowej. Legioniści mają minimalne szanse, by wyprzedzić w tabeli Lechię Gdańsk, więc należy założyć, że zajmą w tabeli 2. miejsce. Przewaga nad trzecim Piastem Gliwice wynosi 7 punktów, a strata do gdańszczan 3 punkty. Legioniści na pewno rozegrają cztery mecze w Warszawie, sezon będą kończyć przy Łazienkowskiej 3.

W dwóch meczach tego sezonu między Legią i Lechią dwukrotnie padł wynik 0-0. Jeżeli Lechia przegra na wyjeździe z Cracovią, a Legia wygra z Pogonią, to obie drużyny zrównają się punktami. Wówczas zgodnie z regulaminem rozrywek o miejscach zadecyduje kolejno:
1. korzystniejsza różnica bramek we wszystkich meczach w rundzie zasadniczej,
2. przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych we wszystkich meczach w rundzie zasadniczej,
3. przy dalszej równości, wyższe miejsce w klasyfikacji Fair Play po rundzie zasadniczej danego sezonu.
4. przy dalszej równości, losowanie przeprowadzone przez Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A.

Bilans bramkowy Lechii wynosi w tym momencie +22, a Legii +15. Aby Legia wyprzedziła lechistów, musiałaby bardzo wysoko wygrać swój mecz i liczyć na dotkliwą porażkę Lechii w Krakowie (np. Cracovia 3-0 Lechia i Legia 4-0 Pogoń).

W pierwszej ósemce na pewno zagrają: Lechia, Legia, Piast, Cracovia, Zagłębie Lubin. O trzy pozostałe miejsca walczą pięć drużyn: Jagiellonia, Pogoń, Lech, Wisła Kraków i Korona*. Z kolei bez szans na grę w grupie mistrzowskiej są: Śląsk, Miedź, Arka, Górnik, Wisła Płock i Zagłębie Sosnowiec.
* - szanse Korony są czysto matematyczne i niemal niemożliwe do zrealizowania

Jeżeli legioniści zajmą 2. miejsce po 30 kolejkach, to w 33. kolejce czeka ich wyjazd do Gdańska. Lechia w tym sezonie ani razu nie przegrała na własnym stadionie.

Aktualna tabela

Terminarz i zestaw par rundy finałowej

31. kolejka (sobota-poniedziałek, 20.04. i 22.04.)
1-3
5-7
2-4
6-8

32. kolejka (wtorek-czwartek, 23-25.04.)
7-1
3-5
8-2
4-6

33. kolejka (weekend, 27-28.04.)
1-2
3-4
5-6
7-8

34. kolejka (weekend, 04-05.05.)
4-1
2-3
6-7
8-5

35. kolejka (weekend, 11-12.05.)
1-5
4-8
2-7
3-6

36. kolejka (środa, 15.05.)
8-1
5-4
6-2
7-3

37. kolejka (niedziela, 19.05.)
1-6
2-5
3-8
4-7

Wróżenie z fusów, czyli...
mecze, jakie rozegrałaby Legia, gdyby aktualna tabela była tą końcową po 30 kolejkach:

Kolejka 31: Legia Warszawa - Cracovia
Kolejka 32: Lech Poznań - Legia Warszawa
Kolejka 33: Lechia Gdańsk - Legia Warszawa
Kolejka 34: Legia Warszawa - Piast Gliwice
Kolejka 35: Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
Kolejka 36: Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa
Kolejka 37: Legia Warszawa - Zagłębie Lubin

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (79)

+dodaj komentarz
krisu - 11.04.2019 / 13:41, *.centertel.pl

Nie pier..e jaka ta liga słaba i chu.owy Prezes (nie ma mojego poparcia). Ważne żeby czwarty raz z rzędu mieć Majstra, nigdy tego Legia nie miała. CZAS NAJWYŻSZY.

odpowiedz
1916 LWGZ - 11.04.2019 / 11:08, *.tpnet.pl

Carlitos: W Tobie nadzieja w doscignieciu Lechii a Mistrz to zawsze Mistrz nawet w takiej lidze jaka mamy pod wzgledem poziomu gry a bedziemy sie cieszyc bo zostal w tym sezonie jeden cel do osiagniecia i mamy nadzieje ze go osiagniemy !!!

odpowiedz
Autokorekta - 11.04.2019 / 07:05, *.chello.pl

O trzy pozostałe miejsca walczy pięć drużyn: Jagiellonia, Pogoń, Lech, Wisła Kraków i Korona*.

odpowiedz
Kamuflaż - 10.04.2019 / 12:15, *.tpnet.pl

Arka Gdynia - Miedź Legnica 1
Cracovia - Lechia Gdańsk x
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 1
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin x
Piast Gliwice - Korona Kielce 1
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 2
Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 2
Zagłębie Sosnowiec - Wisła Płock x

odpowiedz
Ursus - 10.04.2019 / 11:39, *.centertel.pl

Dlaczego lechia w tym sezonie nieprzyjedzie grac z naszą LEGIĄ w Warszawie

odpowiedz
Bie(L)any - 10.04.2019 / 11:06, *.lsas.aero

Nie ma co dywagować trzeba zacząć zapier...ć i wygrać wszystko. Na dzień dzisiejszy z tym budżetem i składem personalnym
czyt.(tylu reprezentantów Polski różnej kategorii wiekowej i różnej narodowości) oraz miernotą pozostałych drużyn powinniśmy mięć góra dwie porażki i ze trzy remisy i ok 12 punktów przewagi nad drugą drużyną w tabeli... a tak po okresie pobytu portugalskich konkwistadorów pozostał niesmak, duży niedosyt i sprzeczki między Kibicami Legii o styl i jakość pracy RSP...

odpowiedz
Kedar1985 - 10.04.2019 / 08:34, *.orange.pl

Takie mam do Was pytanie. Czy będzie Was w sumie Nas cieszyć kolejne mistrzostwo wiedząc, że ta liga jest jedną wielką klapą, gdzie z roku na rok poziom jest co raz gorszy. Także mając w świadomości to, że już z drużynami w II rundzie eliminacji LM już będzie problem awansować? Jak do tego podchodzicie? Bo ostatnio takie przemyślenia miałem "mistrz jak to mistrz ale ta liga mizeria"

odpowiedz
lvkmar - 10.04.2019 / 10:59, *.chello.pl

@Kedar1985: bardziej będzie mnie cieszyć Mistrzostwo w słabej lidze, niż II miejsce w słabej lidze.

odpowiedz
m4pierwszy - 11.04.2019 / 14:08, *.com.pl

@lvkmar: w punkt!

odpowiedz
Marcino - 11.04.2019 / 16:39, *.ip-point.pl

@Kedar1985:
Ważne co w gablocie.

odpowiedz
tekken (L) - 10.04.2019 / 07:06, *.230.92

Jeżeli mamy wygrać to po ładnej grze, jeżeli mamy przegrać to po walce. Przegrywać też trzeba umieć:). Lechia chyba z tego co się nie mylę nigdy nie była mistrzem to niech mają jak przegramy. Dopóki piłka w grze...

odpowiedz
Tagi - 09.04.2019 / 21:48, *.vectranet.pl

Legia zdobędzie komplet punktów w fazie finałowej i tyle w temacie.
Nie musimy patrzeć na nikogo , tym samym wszystkie dywagacje są czysto teoretyczne i bez sensu :)

odpowiedz
Wtk - 11.04.2019 / 15:06, *.t-mobile.pl

@Tagi: błąd. Nawet jeżeli by tak było to i tak nie ma gwarancji na mistrza. W przypadku równej ilości punktów liczy się to kto był wyżej po rundzie zasadniczej.

odpowiedz
Cwks - 09.04.2019 / 16:39, *.Gawex.PL

w ostatniej kolejce bardzo prawdopodobne jest że Lechia nie wygra z Craxą będą po PP ale My też ciężko będziemy mieli z Pogonią oby w najgorszym wypadku strata nie powiększyła i potem z każdą kolejką będziemy mądrzejsi...MOCNO LEGIA!

odpowiedz
Przemko - 09.04.2019 / 11:27, *.netfala.pl

Jeśli Legia chce zaistnieć w Europie i mierzyć ze średniakami europejskimi jak równy z równym to z takimi przeciwnikami jak Lechia, Zagłębie czy Lech powinna wygrywać zarówno u siebie jak i na wyjeździe. Oczywiście zdarzają się wpadki, bo nie ma zespołu który wszystko wygrywa ale dla zespołu mającego europejskie ambicje żaden zespół z Ekstraklasy nie powinien stanowić problemu. Pytanie powinno być: w jakim rozmiarze Legia pokona rywala, a brak zwycięstwa Legii powinien być zaskoczeniem lub sensacją. Tak to powinno działać. Terminarz czy układ meczów nie powinien być istotny. Mam nadzieje, że dożyjemy takich czasów, że w ogóle runda finałowa będzie dla Legii treningiem dla juniorów, mając już zapewnione mistrzostwo gracze podstawowego składu będą już na urlopach.

odpowiedz
troche z dupy ten terminarz - 09.04.2019 / 09:04, *.scansafe.net

a nie mogli zrobic tak , że decydujący mecz o mistrzostwie rozegrać w ostatnią kolejkę ? w sensie że np. Legia z Lechia

odpowiedz
Ja - 11.04.2019 / 02:44, *.vectranet.pl

@troche z dupy ten terminarz : i znowu problemy z wpuszczeniem gości i dekoracją... Dziękuję Ci bardzo za takie rozwiązanie ;)

odpowiedz
snajper - 09.04.2019 / 06:22, *.chello.pl

powiem tak kocham Legię ale widzę co się dzieje ani jeden zespół w Polskiej lidze nie zasługuje na mistrza zarabiają krocie a grają jak ostatnie patałachy zero mają honoru byle odwalić swoje na boisku a kasa leci

odpowiedz
Gienek - 08.04.2019 / 22:04, *.vectranet.pl

Legia mistrzem a lechia szajsem. Tak było, jest i będzie. Amen.

odpowiedz
Z Gdańska - 08.04.2019 / 20:53, *.vectranet.pl

Pozdrawiam serdecznie i dla dobra polskiej e..klapy niech wygra po prostu lepszy

odpowiedz
Kamil - 08.04.2019 / 20:42, *.a1.net

Dlaczego pewne jest ze Zagłębie jest na 100% w ósemce ?

odpowiedz
brasu - 08.04.2019 / 21:59, *.vectranet.pl

@Kamil: na 100% jest pewne.bo nawet jesli przegra z wisla bedzie mialo 44 pkt. wiec wowczas o spadku zadecyduja dwa inne mecze. nasz z pogonia i lach z bialorusinami.
dlatego przemknal mi przez glowe misterny plan. lechi w zasadniczym nie da sie wyprzedzic. raczej za daleko tez nie odskoczy bo cracovia tego nie przegra. wiec gdyby sie tak pogoni podlozyc ;) polecial by kto z pary jaga - lech ;)

odpowiedz
Eduardo - 09.04.2019 / 07:53, *.centertel.pl

@brasu: tylko jak lechia wygra a my sie podlozymy to bedzie 6 pkt w plecy

odpowiedz
abec - 09.04.2019 / 09:48, *.mm.pl

@Kamil: Bo Jaga gra z Amicą i ktoś z nich musi stracić punkty. W przypadku remisu - Amica dwa razy przegrała z Zagłębiem, więc na pewno będzie za nimi.
...co oznacza, że Zagłębie mogą wyprzedzić maksymalnie trzy drużyny, czyli poniżej 8 miejsca nie spadną.

odpowiedz
Z Gdańska - 08.04.2019 / 20:39, *.vectranet.pl

Sądzę że wasze prognozy są trochę na wyrost ?I z całym szacunkiem do Was dzielicie skórę na niedziwiedziu ale to już wasz problem ???? W Gdańsku nie damy się jest duże ciśnienie na sukces i sądzę że tam skończy się sen o MP ...Warszawie

odpowiedz
Krzychu S - 08.04.2019 / 21:36, *.versanet.de

@Z Gdańska : jaki sen chłopie?? OSTATNIE 6 LAT 5 MISTRZOSTW LEGII to kto tu sni o mistrzu?? Zejdź na ziemię

odpowiedz
TęgiQ - 08.04.2019 / 23:57, *.chello.pl

@Z Gdańska : takie ciśnienie że po kilka tysięcy na mecze chodzi

odpowiedz
WAWA orbitrek - 08.04.2019 / 20:30, *.vectranet.pl

Mistrza w tym roku nie będzie. Nie mamy drużyny tylko bandę indywidualistów. Nie mamy taktyki, nie mamy pomysłu na grę...

odpowiedz
tylko Pogoń - 08.04.2019 / 20:19, *.ckmediator.pl

Już wygracie HAHAHA ,mistrza gówno macie

odpowiedz
Matigol - 08.04.2019 / 20:37, *.inetia.pl

@tylko Pogoń : Z szacunku do dawnej zgody darowałbyś sobie taki komentarz. Czas pokaże kto wygra w sobotę i kto zdobędzie Mistrza. Pyskować w necie to kazdy potrafi. Ciekawe czy taki kozak jesteś w świecie realnym.

odpowiedz
oLaf - 08.04.2019 / 23:28, *.vectranet.pl

@Matigol: spoko, to nie Pogoniarz pisze tylko jakiś troll z Wiazownej pod Warszawą.

odpowiedz
TęgiQ - 09.04.2019 / 00:00, *.chello.pl

@Matigol: daj mu spokój nauczyciele strajkują to dzieciak ma wolne

odpowiedz
(L)eszek - 08.04.2019 / 19:12, *.chello.pl

***jowo

odpowiedz
eth - 08.04.2019 / 18:21, *.tpnet.pl

Szkoda, że Lubin awansował, bo z nimi zawsze nam szło jak po grudzie i że Korona raczej zostanie w grupie spadkowej. Fajnym zagraniem na nosie byłoby zajęcie 5 miejsca przez Lecha i gra z nimi w ostatniej kolejce - niedawno ESA wprowadziła jakiś zamęt i zmieniła kolejność gier w rundzie finałowej "aby tylko Legia kategorycznie nie zagrała z Lechem na sam koniec", żeby "kibole" Amiki nie powtórzyły akcji sprzed roku :D

Ogólnie wczorajsza wygrana bardzo ważna, bo praktycznie gwarantuje nam europuchary, a i Lechia jest obecnie tak spuchnięta, że daleko w kwietniu i maju nie zajedzie. Wciąż jest spora szansa na mistrzostwo, a granie w eliminacjach Ligi Mistrzów zamiast Ligi Europy - zbawienne.

odpowiedz
Yeti - 08.04.2019 / 16:46, *.netfala.pl

Szajs bankowo dostanie wpier.ol od Cracovii. Pewne info. Wygrywamy z Pogonią i idziemy na mistrza, jak w ostatnich latach.

odpowiedz
inteligent - 08.04.2019 / 18:38, *.chello.pl

@Yeti: buahahahahahaha, bujna masz wyobraznie.

odpowiedz
GOLLL - 08.04.2019 / 19:25, *.tpnet.pl

@inteligent:pomyliłeś portale

odpowiedz
Sputnik 44 - 08.04.2019 / 19:56, *.cyfrowypolsat.pl

@inteligent: zapraszamy na forum z konfidenckiej tam cię chętnie wysłuchają...

odpowiedz
yyy - 08.04.2019 / 16:26, *.chello.pl

Oby nie było meczu ze zgagą na wyjeździe, bo znowu będzie więcej o tematach pozasportowych, m.in. najbardziej znany temat - czy wpuszczą kibiców Legii. Poza tym niechciałbym żeby (nie daj boże!) nasi tam przegrali mistrzostwo, bo nie chcę słuchać jak białorustok się cieszy z utraty mistrzostwa przez (L), już gorzej byłoby mistrzostwo przegrać chyba tylko u pyr. No i jeszcze te wronki... Ostatnia kolejka też niekorzystnie - ostatnio kiepsko nam idzie z Lubinem na Ł3. Poza tym jeśli chodzi o mecze domowe całkiem OK, na Ł3 głównie zespoły które zwykle przegrywały na Ł3 (tak, pamiętam że craxa z nami wygrała w tym roku, no ale drugi raz z nimi nie powinni zagrać takiej ch*jni, taką mam nadzieję).

odpowiedz
yyy - 08.04.2019 / 16:32, *.chello.pl

@yyy: *nie chciałbym

odpowiedz
Hg - 08.04.2019 / 17:11, *.chello.pl

@yyy: wal się.. poprawnie?

odpowiedz
yyy - 08.04.2019 / 18:25, *.chello.pl

@Hg: Eeee, o co ci chodzi? Słusznie się poprawiłem, bo "nie chciałbym" pisze się oddzielnie. No chyba że ci przeszkadza poprawna polszczyzna to ok :D

odpowiedz
Wwww - 08.04.2019 / 19:19, *.chello.pl

@yyy: nie wpuszczą bo na jage mamy zakaz jeszcze dwa mecze

odpowiedz
yyy - 09.04.2019 / 10:00, *.195.130

@Wwww: Ech, czyli w takim razie znowu im udało uniknąć wpuszczenia kibiców Legii... ;(
Co nie zmienia faktu, że nie bardzo chciałbym by układ był taki jaki jest obecnie, tym bardziej że później zgaga gra z Lechią na wyjeździe i możemy być znowu świadkami podobnej "walki" jak kurnika z amicą w 2015r. (no chyba że będą walczyć o puchary)

odpowiedz
gorylek - 08.04.2019 / 16:03, *.vectranet.pl

Niezbyt dobry ten grafik.Najpierw bardzo trudny mecz z Cracovią i dwa mega ciężkie wyjazdy do Poznania i Gdańska.Oby jednak to się wszystko trochę przemieszało.Z drugiej strony Legia nieźle gra na wyjazdach no i jest ta motywacja żeby przełamać dobrą passę Lechii na swoim boisku-scenariusz godny mistrza

odpowiedz
Lechia Gdańsk!!!! - 09.04.2019 / 20:15, *.136.20

Lechia: gościu pomarzyć możesz a fakty i realia są inne.. wiem że ciężko się pogodzić ,że mistrzem będzie LECHIA ☺☺☺☺

odpowiedz
janusz23 - 08.04.2019 / 15:50, *.centertel.pl

jeszcze sie przemieli tabela ,beda rozne kombinacje

odpowiedz
Mcklusky - 08.04.2019 / 18:08, *.as13285.net

@janusz23: Raczej juz nie wiele bo została jedna kolejka..

odpowiedz
janusz23 - 09.04.2019 / 10:44, *.centertel.pl

@Mcklusky: tak ale zespoly 4-8 a nawet 10 wciaz w scisku 1-2 pkt miedzy soba

odpowiedz
m4 - 08.04.2019 / 15:37, *.hexaoperator.com

dla nas z drugiego miejsca lepiej na wyjedzie jest lepsza mobilizacja zreszta to niewazne bo na 90% mistrz znow bedzie nasz ,ale niestety potem oklep w pucharach nie zawsze bedzie na farcie tak jak wczoraj..

odpowiedz
Matigol - 08.04.2019 / 15:29, *.inetia.pl

"Roma" i "www" - rozje....liście system :) :) :)
Zastanawiam się kim są tacy "kibice" którzy nie znają nazwisk grajków klubu któremu kibicują.
Nie znam się aż tak dobrze na wyliczeniach typu "przy równej liczbie punktów wyżej w tabeli będzie...". Wiem natomiast jedno - trzeba schować kalkulatory do szuflady i jechać z każdym DO KOŃ-CA!
Oby to był faktycznie ten moment kiedy drużyna złapie drugi oddech/włączy wyższy bieg i tak jak rok temu zdobędzie Mistrza na ostatniej prostej.
Z Legijnym pozdrowieniem i fartem !

odpowiedz
kaktus - 08.04.2019 / 15:17, *.tpnet.pl

Z punktu widzenia marketingowego taki układ meczów byłby tragedią....
Wszystkie najlepsze marketingowo spotkania rozegralibyśmy na wyjeździe, a te gorsze (frekwencja na meczach) były by u nas.

odpowiedz
Mlbets - 08.04.2019 / 19:23, *.centertel.pl

@kaktus:
Jeśli ktoś uzależnia czy przyjdzie na Ł3 od tego kto będzie rywalem, to za przeproszeniem, niech wyp... i nie przychodzi :)

odpowiedz
Władeczek - 08.04.2019 / 15:05, *.netfala.pl

Ja to bym chrobotnoł Lechii z 5 do zera w Gdańsku i that's it. Ale nasi pewnie znowu zagrają w Gdańsku na 0:0 tak jak ostatnio i będzie bryndza faken.

odpowiedz
jo - 08.04.2019 / 15:00, *.centertel.pl

Liczę na to, że nie będziemy musieli grać w rundzie finałowej z Lechem u siebie ani tam...w końcu coś będą mogli wygrać :-)

odpowiedz
Ola - 08.04.2019 / 14:56, *.vectranet.pl

"Bilans bramkowy Lechii wynosi w tym momencie +22, a Legii +15. Aby Legia wyprzedziła lechistów musiałaby bardzo wysoko wygrać swój mecz i liczyć na dotkliwą porażkę Lechii w Krakowie (np. Cracovia 3-0 Lechia i Legia 4-0 Pogoń)."

Nie, nie trzeba wysoko wygrać i liczyć na wysoką porażkę gdynian. Jeśli zrównamy się z Lechią punktami po 30. kolejce, to tabela na koniec sezonu przy dalszym remisie punktowym nie będzie brała pod uwagę bilansu całej rundy zasadniczej, tylko remisy 0-0 i 0-0, a potem bramki 37 (nie 30!) kolejek. Więc nie musi być te 4-0 i 0-3 za tydzień. Bramki można nadrobić do samego końca sezonu.

odpowiedz
Ola - 08.04.2019 / 15:13, *.vectranet.pl

@Ola: oczywiście gdańszczan, nie gdynian* - pomyłka :)))

odpowiedz
Hgjfhnnbj - 08.04.2019 / 15:26, *.waw.pl

@Ola: na koniec liczy sie układ tabeli po rundzie zasadniczej tzn. Lechia mając pierwsze miejsce po 30 kolejkach, przy takiej samej liczbie punktów co Legia z automatu zdobywa mistrzostwo, bez patrzenia na bilans czy mecz bezpośredni.

odpowiedz
Ola - 08.04.2019 / 15:40, *.vectranet.pl

@Hgjfhnnbj: No nie do końca. Nie liczy się miejsce w tabeli, a punkty po 30 kolejkach, bezpośredni mecz (było 0-0 i 0-0), a potem bilans bramek z CAŁYCH rozgrywek, a nie tylko w 30 kolejek, dlatego paradoksalnie może być tak, że Lechia będzie przed nami po 30 kolejkach, ale przy remisie punktowym będzie za nami po 37 kolejkach. To bardzo rzadka sytuacja, bo 0-0 i 0-0 rzadko się zdarza, ale tak może właśnie być. Nie trzeba nadrabiać bilansu bramek w tej jednej kolejce, która została, bo można go nadrobić jeszcze w finałowej rundzie, o ile za tydzień się zrównamy z Lechią punktowo. Bramkowo już teraz nie musimy.

odpowiedz
lw73 - 08.04.2019 / 16:35, *.chello.pl

@Ola: I tu się z Tobą zgadzam :) Cracovia jest w stanie czegoś takiego dokonać a my też możemy ukąsić Pogoń i wszystko się pozmienia

odpowiedz
statystyk - 08.04.2019 / 20:11, *.chello.pl

@Ola: Liczy się miejsce w tabeli. czytaj ze zrozumieniem mimo strajku nauczycieli.

odpowiedz
Ehh - 09.04.2019 / 08:40, *.plus.pl

Tu przecież chodzi o to, żeby nadrobić bramki teraz i skończyć na 1 po 30 kolejkach, bo wtedy jest inny terminarz...

odpowiedz
Ola - 09.04.2019 / 11:23, *.vectranet.pl

@statystyk: Nie, nie liczy się miejsce w tabeli, bo może dojść do paradoksalnej sytuacji, że Lechia będzie wyżej w tabeli, a przy remisie punktowym z Legią po 37 kolejkach to Legia będzie mistrzem.
Jeśli nie znasz zasad ustalania kolejności w tabeli końcowej, bo sobie wpoiłeś jedno głupie zdanie "miejsce w tabeli", to nie mamy o czym gadać, a już na pewno nie o czytaniu ze zrozumieniem. Ty pewnie jeszcze wierzysz, że gole wyjazdowe mnoży się razy dwa, bo ktoś powiedział "liczą się podwójnie".

odpowiedz
Marcin - 10.04.2019 / 16:52, *.tpnet.pl

@Ola: cytat z regulaminu rozgrywek "5.4. W przypadku uzyskania w tej samej grupie równej liczby punktów przez dwa lub więcej Klubów, o zajętym miejscu decydują, w kolejności:
5.4.1 przy dwóch Klubach:
a. liczba zdobytych punktów w rundzie zasadniczej,

odpowiedz
Ola - 11.04.2019 / 13:01, *.vectranet.pl

@Marcin: Dokładnie, a liczba punktów w rundzie zasadniczej jest TAKA SAMA (o ile wygramy z Pogonią, a Lecha przegra)

Następnie liczy się bezpośredni mecz. Było 0-0 i 0-0, więc dalej REMIS.

W następnej kolejności liczy się bilans bramek, ale NIE Z 30 KOLEJEK rundy zasadniczej, gdzie Lechia ma przewagę 7 goli, tylko liczy się BILANS 37 kolejek, dlatego jeśli nadrobimy gole (mamy na to 8 kolejek), to pierwsze miejsce Lechii po 30 kolejkach nie będzie miało żadnego znaczenia przy remisie punktowym po 37. kolejce.

To cały czas staram się wytłumaczyć, że może dojść do takiej sytuacji, ale jeden z drugim nie przeczyta regulaminu, tylko wpoi sobie zasłyszane "liczy się miejsce" i dyskutuj z nim...

Swoją drogą, co oczywiste, mam nadzieję, że nie dojdzie do żadnego paradoksu i kalkulacji, tylko zdobędziemy mistrzostwo z pewną przewagą punktową.

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 11.04.2019 / 14:24, *.legionisci.com

@Ola: Masz rację jeżeli chodzi o 37 kolejek, ale nie sugeruj, że nie ma znaczenia, które miejsce zajmiemy po 30 kolejce (a tego dotyczy ten artykuł). Od tego miejsca zależy bowiem czy najważniejszy gramy w Gdańsku czy w Warszawie :)

odpowiedz
Ola - 11.04.2019 / 19:01, *.vectranet.pl

@Woytek (Legionisci.com): Jeśli chodzi o terminarz i ten mecz, to macie rację, na początku źle się określiłam, tylko tu już rozmowa poszła w stronę pierwszeństwa po 37 kolejkach, stąd taki rozbudowany wątek :)

odpowiedz
olew - 08.04.2019 / 14:53, *.vectranet.pl

trudno będzie napukać pięć bramek Pogoni, choć nie jest to niemożliwe, szczególnie kiedy będą znane wyniki wisły z lubina i korony... lubię Pogoń , więc mam nadzieję ...

odpowiedz
Kibic L - 08.04.2019 / 14:44, *.centertel.pl

Mam nadzieję że wyjazd do Gdańska będzie w sobotę a nie w niedzielę o 18

odpowiedz
dino - 08.04.2019 / 15:46, *.108.201

@Kibic L :
Jak Lechia awansuje do finału Pucharu Polski to na pewno nie w niedziele, a najpewniej w piątek

odpowiedz
KO - 08.04.2019 / 14:24, *.99.82

Wyjazdy na same nieprzyjemne stadiony...

odpowiedz
zorientowany - 08.04.2019 / 14:29, *.plus.pl

@KO: jak się boisz to siedź w domu przed telewizorem!!!

odpowiedz
DzyndzeL - 08.04.2019 / 14:18, *.plus.pl

Trzeba wrzucić siodemke Pogoni i nie oglądać się na innych. Dać mega ofensywny skład 3-4-3 z Carlitosem, Niezgoda i Hamolajnenem w napadzie plus na skrzydłach KuchyKing i Szymańczak i jedziemy!!!

odpowiedz
Kfiatek - 08.04.2019 / 14:44, *.tygrys.net

@DzyndzeL:

Chciałbym skomentować to co napisałeś, ale mi wszystko opadło

odpowiedz
Roma - 08.04.2019 / 14:47, *.plus.pl

@DzyndzeL: Szymańczaka to trzeba najpierw kupić, nie jestem pewien czy zdążą do soboty.

odpowiedz
www - 08.04.2019 / 15:03, *.chello.pl

@DzyndzeL: psychiatra na urlopie?

odpowiedz
Pogromca troli - 08.04.2019 / 15:32, *.play-internet.pl

@DzyndzeL: Ty śmierdzący trolu.

odpowiedz
O K.u.r.w.e.s.k.u - 08.04.2019 / 20:05, *.centertel.pl

@DzyndzeL: uhahałem się

odpowiedz