Zofia Klepacka - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Klepacka rozpoczyna start na ME i walkę o kwalifikację na IO

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Dzisiaj na Majorce rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w olimpijskiej windsurfingowej klasie RS:X, w których startować będzie zawodniczka Legii, Zofia Klepacka. Będą to pierwsze zawody, w której reprezentanci Polski będą mogli wywalczyć kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku.

Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznych Mistrzostw Świata w Aarhus, Klepacka zajmując piąte miejsce zapewniła Polsce przepustkę na IO. Przed nami rywalizacja o to, kto dokładnie reprezentować będzie nasz kraj na regatach olimpijskich w Tokio.

Kwalifikację można uzyskać podczas rozpoczynających się Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata, które odbędą się we wrześniu (22-28) we włoskim Torbale, jak również podczas przyszłorocznych mistrzostw Świata w Auckland (23-29 lutego 2020). Podczas tych zawodów, zawodnicy zdobywać będą punkty, które sumowane będą na koniec przed przyznaniem imiennych kwalifikacji na IO. Punktowanych jest pierwszych 15. miejsc na ME (1. miejsce - 18, 2. - 16 itd.) oraz pierwszych 20. miejsc na MŚ (1. miejsce - 23 pkt., 2. - 21 itd.).

Zofia Klepacka w Palma de Mallorca bronić będzie tytułu mistrzyni Europy. Zawody potrwają do 13 kwietnia. Przez pierwsze dwa dni rozgrywane będą eliminacje, następnie będą miały miejsce dwudniowe finały.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

+dodaj komentarz
Hg - 11.04.2019 / 23:29, *.chello.pl

Charakterna dziewczyna, wiadomo Śródmieście Południowe:)

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 11.04.2019 / 10:34, *.t-mobile.pl

Dziewczyna z charakterem zarówno jako sportowiec, jak i w życiu publicznym. Ma dziewczyna odwagę cywilną. Wiadomo-Legionistka. Szacun Zosiu!

odpowiedz
Plaskacz - 10.04.2019 / 00:03, *.35.154

Nasza Zosia Kochana!

odpowiedz
(L)egia - 09.04.2019 / 13:58, *.242.119

Brawo nasza Zosiu! Powodzenia!

Precz z LGBT!

odpowiedz
kkr - 09.04.2019 / 12:25, *.vectranet.pl

Zosia trzymam kciuki!!!

odpowiedz
KOP w KOD - 09.04.2019 / 10:38, *.tpnet.pl

Zosia - jesteśmy z Tobą !!! Szanuje Cię jako sportowca i jako człowieka.

odpowiedz
mr Dari - 09.04.2019 / 10:03, *.tpnet.pl

Brawo Zosiu !!!

odpowiedz
Bobicz - 09.04.2019 / 09:26, *.play-internet.pl

Brawo Zośka Klepacka! Brawo Kaja Godek! Stop pederastom lgbtqwerty!

odpowiedz
(L) - 09.04.2019 / 08:59, *.play-internet.pl

Zośka!!! Do boju!!!

odpowiedz
Hm - 09.04.2019 / 07:55, *.vectranet.pl

Świetny sportowiec i obrońca dzieci przed skrajnie lewicowymi wymysłami szkodliwymi dla naszych dzieci w Warszawie. Jest nawet akcja stop pedofilii, którą wspiera razem z kibicami. Dziękujemy Prawdziwa Legionistko.

odpowiedz