Konferencja trenera | Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Vuković: Jestem zadowolony z gry zawodników

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Aleksandar Vuković (trener Legii): Cieszy mnie postawa zawodników. Uważam, że najważniejsze w sporcie jest właściwe podejście i zaangażowanie. Nie schodzenie z drogi pomimo różnych okoliczności, ale konsekwentne dążenie do tego, co sobie założyliśmy. Dzisiaj ten mecz był potwierdzeniem tego, że jeżeli człowiek się nie poddaje i jest w nim odpowiednia wiara i nastawienie, to bardzo często życie i piłka to oddaje. Nie ma już różnicy punktowej między nami a Lechią, to jest dowód tego o czym mówię. Jeżeli jest odpowiednie zaangażowanie, to wszystko się udaje.

Doszły mnie słuchy podczas meczu, jaki jest wynik w Krakowie. Nie zmieniło to jednak naszego podejścia. Nie nastawiałem się na wysoką wygraną, ponieważ Pogoń to jest też drużyna, która ma o co walczyć. Graliśmy spokojnie i nie przejmowałem się tym, że jesteśmy na drugim miejscu. Jesteśmy drudzy, ale nie mamy już żadnej straty punktowej do Lechii. Legia grała dobrze nie tylko w drugiej połowie. Po pierwszej przegrywaliśmy, lecz nasza gra nie wyglądała źle. Musimy kontynuować grę z pasją, determinacją i wiarą. Tego oczekuję od drużyny. Jestem na początku swojej trenerskiej kariery, ale jestem przekonany, że w przyszłości chciałbym, aby właśnie tak grali moi piłkarze. Nikt nie jest w stanie zagwarantować zwycięstw, ale zaangażowanie i motywację już tak.

Antolić jest w dobre formie, dlatego zagrał dzisiaj od pierwszej minuty. Cafu jest profesjonalistą i rozumie, jaka jest teraz sytuacja w drużynie. Cieszę się, że ani on, ani Domagoj nie dostali dzisiaj żółtej kartki, ponieważ oznaczałoby to ich wykluczenie. Tym bardziej skomplikowałby nam to sprawę, bo Martins także po dzisiejszym meczu jest już zagrożony.

Cieszę się z tego, że mam możliwość prowadzenia Legii. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest wielu trenerów, którzy nigdy tego nie doświadczą. Wiem jednak, że zapracowałem na to przez wiele lat. Grałem w tej drużynie przeze wiele sezonów i mogę powiedzieć, że w przeszłości postawiłem na właściwego konia. Nie każdy chciał wtedy grać w Legii.

Dlaczego Legia strzela tylko w drugich połowach? Nie wiem, ale myślę, że problemem byłoby, gdybyśmy w ogóle nie strzelali goli. Dla mnie liczy się zawsze tylko końcowy wynik. Oczywiście wolałbym już do przerwy prowadzić, ale czasami mecz układa się inaczej.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
News⚽️Legia - 15.04.2019 / 00:47, *.169.199

L - 13.04.2019 / 20:54, *.vectranet.pl
Kilka żołnierskich słów padło w szatni podejrzewam... Brawo Vuko, brawo drużyna, ostatnia prosta po mistrzostwo :D

odpowiedz
Kraken - 14.04.2019 / 22:37, *.t-mobile.pl

Tyko Gmoch

odpowiedz
LGZ - 14.04.2019 / 16:30, *.tpnet.pl

Panie Trenerze co sie dzieje z Philipsem i Pasquato ? "L" !!!

odpowiedz
(L) Żyrardów - 14.04.2019 / 11:13, *.tpnet.pl

niedługo wszyscy będą mówić Vuko Mistrz przerwy :)

odpowiedz
Nooo - 14.04.2019 / 11:13, *.tpnet.pl

Najlepiej

odpowiedz
LWL - 14.04.2019 / 10:29, *.tpnet.pl

LEGIA dopadla lidera punktowo a dzieki lepszej skutecznosci mogla wygrac wyzej ! Powodzenia w meczach mistrzowskich !! "L" !!!

odpowiedz
LWL - 14.04.2019 / 10:29, *.tpnet.pl

LEGIA dopadla lidera punktowo a dzieki lepszej skutecznosci mogla wygrac wyzej ! Powodzenia w meczach mistrzowskich !! "L" !!!

odpowiedz
lw73 - 14.04.2019 / 10:21, *.chello.pl

Cracovia niestety będzie to dużo wyższa półka więc nie 45min dobrze ale 90min super dobrze

odpowiedz
zz Tylko Legia - 14.04.2019 / 00:18, *.plus.pl

Cała Legia Zawsze Razem
Czy wygrywasz czy nie ja i tak Kocham Cie
W moim sercu Legia....

odpowiedz
LWL - 13.04.2019 / 23:31, *.tpnet.pl

Zaangazowanie i motywacje juz widac a jeszcze lepszy poziom gry moze bedziemy ogladac w meczach finalowych co pozwoli osiagnac upragniony cel - LEGIA MISTRZ RP 2019 ! "L" !!!

odpowiedz
... - 13.04.2019 / 23:19, *.chello.pl

> Redakcja
Środek drugiego akapitu "Musimy kontynuować grę z pasją, determinacją i wiar"ę"/ą.

Prawda jest taka, że SP przeszkadzał i zawodnicy bali się wychodzić poza schemat lub chcieli zwolnienia obecnego trenera. Piłkarze wiedzą jak grać, na co stać każdego z osobna jak i zespół. Za takie pieniądze, i z taką obsadą jak na krajowe warunki, to powinno się rzucać piłkę i mają wygrać. Jeśli się im przeszkadza, to efekty widzieliśmy chwilę temu. Kilku zawodników z topu ligi podkupionych, solidni sprowadzeni i dobra ławka jak na nasze realia. Muszą mieć luz, nie bać się niekonwencjonalnych zagrań etc. Fizycznie są przygotowani w dobrym stopniu jeśli chodzi o ligę. Spokojne głowy, bez głupich kartek i mamy to. Maszyna dopiero wchodzi na obroty - szkoda, że tak późno.

odpowiedz
Dawid - 13.04.2019 / 22:54, *.centertel.pl

Legia Mistrz!! Vuko Trener Na Lata

odpowiedz
Krecina Zdzichu - 13.04.2019 / 23:38, *.t-mobile.pl

@Dawid : na lata? Raczej na lato kiedy to nasze mocarstwo futbolowe konczy zabawe z pucharami

odpowiedz
KowaL - 13.04.2019 / 22:36, *.vectranet.pl

Vuko Mistrz!!! Tak to jest gra!!!

odpowiedz
Oby tak dalej - 13.04.2019 / 21:48, *.chello.pl

Trenerze, piłkarze... Świetny mecz, była walka, gratuluję :)

odpowiedz
Mieczysław - 13.04.2019 / 21:40, *.47.161

To był bory mecz , mecz walki i Legia wykazała dojrzałość w grze , wytrzymała presję w I połowie Pogoni i po przerwie przeszła do ofensywy co pokazał wynik na koniec spotkania.

odpowiedz
Legionista75 - 13.04.2019 / 21:28, *.centertel.pl

Dac mu spokojnie pracować. Nie szukać na siłę trenera niech się wykaże. Nowy nie znaczy lepszy. Vuko ma L w sercu

odpowiedz
Berg - 13.04.2019 / 21:23, *.t-mobile.pl

Dostałem sms od prezesa, że mam rozpakować klamoty.

odpowiedz
Daszka - 13.04.2019 / 21:42, *.chello.pl

@Berg:
Kolego, nie kracz i nie strasz. Te "klamoty", to chyba ponury żart!

odpowiedz
Krzysiek - 13.04.2019 / 20:56, *.tpnet.pl

Vukoić dał luzu chłopakom i pozytywnego kopa.
Coraz lepsza gra , dobre akcje , milo się ogląda.
Szkoda tylko że w pierwszej połowie dali się zaskoczyć.
Mistrz musi być.

odpowiedz
L - 13.04.2019 / 20:54, *.vectranet.pl

Kilka żołnierskich słów padło w szatni podejrzewam... Brawo Vuko, brawo drużyna, ostatnia prosta po mistrzostwo :D

odpowiedz
Sebek9 - 13.04.2019 / 20:52, *.chello.pl

Panie Trenerze szacunek za to,że zostałeś z Nami TYLKO LEGIA !!!!!!

odpowiedz