fot. Mishka / Legionisci.com

Relacja z trybun: Mistrzostwo. Cel oczywisty dla każdego legionisty

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Meczem z Pogonią zakończyliśmy rundę zasadniczą sezonu 2018/19, a także rundę, w której kibice bardzo aktywnie uczestniczyli w walce o wysoką frekwencję na naszym stadionie. Akcja "Zawsze z Wami" przyniosła efekt w postaci jednej z najlepszych frekwencji w tym sezonie. Tym razem bardzo mocno zaangażowały się legijne fankluby, które stawiły się przy Łazienkowskiej w bardzo dobrych liczbach. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim Legijny Węgrów, obecny w ok. 400 osób, w tym liczna grupa młodzieży. W sektorze rodzinnym wywieszony został transparent "Młode Węgrowskie Pokolenie".

Zanim jednak wszyscy trafili na stadion, miała miejsce kibicowska zbiórka przed teatrem Buffo, znajdującym się mniej więcej półtora kilometra od naszego stadionu. Stamtąd o 16:30, czyli na półtorej godziny przed rozpoczęciem spotkania, wyruszył dwutysięczny pochód w stronę stadionu. Legioniści przemaszerowali niosąc na przedzie płótno "Żyleta jest zawsze z Wami", machając kilkudziesięcioma flagami na kijach z nazwami legijnych FC. Oprócz głośnych śpiewów, odpalane były spore ilości pirotechniki - głównie rac i petard, ale nie brakowało także świec dymnych. Kibice przemaszerowali ulicą Rozbrat w kierunku Łazienkowskiej i po około 25 minutach dotarli przed wejście na Żyletę. Krótki postój miał miejsce jeszcze na wysokości boisk bocznych, gdzie akurat rozgrywane było spotkanie CLJ U-17 Legia - Jagiellonia. Sędzia akurat podyktował rzut karny dla białostoczan, a doping legionistów zza ogrodzenia chyba sparaliżował zawodnika w pasiastej koszulce i nasz młody bramkarz obronił jedenastkę - ten moment chyba zapamięta na długo :)Przy wejściach Nieznani Sprawcy prowadzili zbiórkę pieniędzy na oprawy w rundzie mistrzowskiej. Warto zauważyć, że w rundzie wiosennej na niemal wszystkich meczach NS-i prezentowali okazałe choreografie, które odbijały się echem nie tylko w Polsce, ale i wśród miłośników ultraski na całym świecie. Tej nie zabrakło także na meczu z Pogonią. A aby wyszła okazale, do czasu jej prezentacji, wyłączone zostały skrajne sektory na górnej kondygnacji Żylety. Dzięki temu, pozostałe sektory były nabite na maksa i kartoniki przygotowane do oprawy zostały w komplecie podniesione.

Oprawa miała miejsce nie na wyjście piłkarzy, a dopiero w piątej minucie meczu. Wtedy też na Żylecie, podczas drugiego wykonania "Mistrzem Polski jest Legia", zaprezentowana została kartoniada przedstawiająca zieloną tabliczkę z białym napisem "Mistrzostwo" i strzałkami do niego kierującymi. Całość uzupełnił transparent "Cel oczywisty dla każdego legionisty". Po kilku minutach trzymania kartoników, te zaczęły fruwać nad głowami kibiców.Dopiero po tej prezentacji na trybunie północnej wywieszone zostało oflagowanie. Wcześniej nasze flagi zawisły na trybunie Deyny - zarówno na dolnej, jak i górnej kondygnacji wyeksponowane zostały płótna legijnych fanklubów, które tego dnia naprawdę licznie stawiły się przy Ł3. Na Żylecie pośród flag wywieszony został transparent "Ś.P. Włodek 'Blady' - na zawsze w naszej pamięci".Niestety niedługo po oprawie bramkę strzelili piłkarze gości, a wobec prowadzenia Lechii w Krakowie, strata do lidera wynosiła w tamtym momencie aż sześć punktów. "Nie poddawaj się, ukochana ma" - niosło się już chwilę później z naszej strony. Powody do radości mieli jedynie "Portowcy", którzy do Warszawy przyjechali pociągiem rejsowym. Szczecinianie mieli trochę zamieszania przy okazji tego wyjazdu - prowadzili już zapisy na pociąg specjalny, ale ostatecznie ze względu na mniejsze zainteresowanie, ruszyli w trasę "rejsówką" i do stolicy dotarli z odpowiednim zapasem czasowym. W sektorze gości wywiesili pięć flag oraz transparent dla Janusza Walusia. W końcówce pierwszej połowy zaprezentowali oprawę. Na nią składała się malowana sektorówka, przedstawiająca Gryfa mieszającego w kotle dwie ciesze + hasło "Szczecińscy chemicy", poniżej rozciągnięto transparent "Wjeżdżają do stolicy!". Kilka minut później na górze sektora, nad sektorówką, odpalone zostały 22 race.Jeszcze bardziej okazałe racowisko zaprezentowane zostało na górnej kondygnacji Żylety. Około kilkadziesiąt rac zapłonęło zaraz po wyrównującej bramce, która miała miejsce w pierwszych sekundach drugiej części spotkania. Nie minęło pięć minut i piłkarze Legii wyszli na prowadzenie, doprowadzając stadion do wrzenia. Olbrzymia radość, tym bardziej wobec zmiany wyniku w Krakowie. Przy stanie 3-1 w Warszawie oraz 4-1 w Krakowie, na trybunach zaczęło się liczenie bramek, których brakowało nam jeszcze do wyprzedzenia lechistów w ligowej tabeli. Większość na szczęście skoncentrowana była na głośnym dopingu i trzeba przyznać, że ten przez całe spotkanie stał na dobrym i równym poziomie. Były oczywiście momenty lepsze i nieco gorsze. Nieźle wychodziła interakcja z pozostałymi trybunami przy okazji pieśni na dwie strony. Przez cały mecz, tak jak do tej pory, zarówno legioniści, jak i szczecinianie powstrzymali się od jakichkolwiek uprzejmości. Dodać należy, że przez większość meczu na Żylecie powiewało kilkadziesiąt flag na kijach. Pod koniec spotkania powiewały one niemal w jednej linii, na dolnej kondygnacji.

Kiedy boisko opuszczał Carlitos, trybuny żegnały go w podobny sposób jak swego czasu Guilherme, przeciągłym "Caaarlitos, Caaaarlitos" z charakterystycznym machaniem rękoma. Wchodzącego na plac Radovicia, przywitały okrzyki "Miro Radović". "Rado" tego dnia zrównał się liczbą występów w barwach naszego klubu z Kazimierzem Deyną. Do samego końca spotkania, biorąc pod uwagę korzystny wynik zarówno przy Ł3, jak i w Krakowie, pozostawaliśmy w doskonałych humorach. Legia zrównała się punktami z liderem z Gdańska, czym z pewnością przybliżyła się do wykonania celu, jakim jest oczywiście mistrzostwo. Fanatycy po meczu podziękowali piłkarzom za walkę, zaśpiewali z nimi "Warszawę", a następnie skandowali "Hej Legio tylko mistrzostwo!".

Miejmy nadzieję, że 19 maja będzie nam dane świętować na Starówce, ale zanim do tego dojdzie, czeka nas 7 meczów, z których obejrzeć będziemy mogli sześć. Wiadomo, że w przedostatniej kolejce nie będziemy mogli pojechać do Białegostoku, ze względu na zakaz jaki na nas ciąży. Zanim jednak ruszymy na wyjazdy do Poznania, czy Gdańska, czeka nas mecz przy Łazienkowskiej z Cracovią, który odbędzie się Wielką Sobotę. Tego wieczora każdy legionista powinien wymigać się od domowych obowiązków, aby spełnić swój kibicowski obowiązek i wesprzeć dopingiem naszych piłkarzy.

Frekwencja: 22 666
Kibiców gości: 453
Flagi gości: 5

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
Lfan - 19.04.2019 / 12:39, *.play-internet.pl

@NJ: Bo na pewno policja nie ma takich zdjęć i musi kogoś unieszczać na trybunie buahahaha

odpowiedz
KAMIL - 17.04.2019 / 15:42, *.com.pl

teraz pewnie spadek frekwencji w rundzie finałowej przy tych rywalach i cenach...jedynie ostatni mecz jak będzie mistrz to bilety zejdą bo rzucą się sezonowcy

odpowiedz
BieLany - 16.04.2019 / 23:53, *.play-internet.pl

@WO(L)A: Trybuna nie jest z gumy i siłą rzeczy wszystkich flag nie pomieści. Domyślam się, że wywieszone zostały płótna najliczniej reprezentowanych tego dnia ekip. Lista nieobecnych jest długa i można by tu wymieniać i wymieniać... Kwidzyn, Działdowo, Orneta, Rypin, Grudziądz, Rawa Mazowiecka, Nasielsk, Sokołów Podlaski, Sulejówek, Zachodnia Koalicja, Soldiers...

Ps. Kozienice nie mają flagi :)

odpowiedz
Tede - 16.04.2019 / 22:36, *.centertel.pl

Legia&Pogon Forever

odpowiedz
L - 16.04.2019 / 15:04, *.plus.pl

@aqweds: szczególnie jak ktoś robi zdjęcie oprawy z innej trybuny... Do redakcji też sie czepiałeś, że foty oprawy są na stronie zamieszczone ?

odpowiedz
M(L)awa - 16.04.2019 / 13:25, *.centertel.pl

do Wo(L)a flaga mlawskiej wiary obecna . w samym rogu na dole przy zylecie;)

odpowiedz
Aaa - 16.04.2019 / 12:59, *.tpnet.pl

O której będzie wyjazd do Poznania? Chodzi o godzinę, tak mniej więcej. Niestety praca do 15.30 ;(

odpowiedz
Mg - 16.04.2019 / 12:34, *.centertel.pl

@WO(L)A: Siedlce były:-)

odpowiedz
StefanMW - 16.04.2019 / 12:11, *.tpnet.pl

@WO(L)A: Siemasz, nasza flaga była, sektor 111, pierwsza od lewej w samym rogu. Mamy małą flagę, stąd mogłeś przeoczyć. Pozdrawiam z Mławy.

odpowiedz
SDL - 16.04.2019 / 11:54, *.centertel.pl

@WO(L)A: nasza flaga wisiała na dole w okolicach sektora 115. Pozdrawiam ;)

odpowiedz
Jarek - 16.04.2019 / 11:04, *.centertel.pl

Kiedy info o wyjazdach ?

odpowiedz
aqweds idiot - 16.04.2019 / 10:07, *.centertel.pl

@aqweds: czyli fotoreporteży którzy robią zdjęcia i nie zamazują twarzy to policjanci z nawykami?!

odpowiedz
WO(L)A - 16.04.2019 / 09:25, *.gov.pl

Super akcja z flagami FC! Niestety zabrakło chyba kilku istotnych strategicznie miejscowości, które w przeszłości mocno działały: Mława, Skierniewice, Łuków, Kozienice, Siedlce.

odpowiedz
FREKWENCJA - 16.04.2019 / 08:53, *.scansafe.net

na telebimie podczas meczu ponad 27tysi a w relacji 22 666 tys . ( tą końcówkę byśta zmienili ) , ponad 4 tys człowieków gdzie się podziało ??? zaniemogli czy ogladali w sportbarze ?

odpowiedz
fc fc - 16.04.2019 / 08:34, *.ciechanow24.pl

Jak wypadly Fan Cluby liczbowo?! Bedzie cos podane?

odpowiedz
LGZ - 16.04.2019 / 08:17, *.tpnet.pl

Decydujace siedem kolejek ekstraklasy a w tym krotkim finiszu moga wydarzyc sie historie trudne do przewidzenia !

odpowiedz
aqweds - 16.04.2019 / 06:14, *.101.26

@NJ: Niegodne kibica Legii to są jakieś policyjne nawyki, żeby filmować ludzi robiących oprawę na Żylecie. Brawo "bezzębne patusy po kilku piwach"!!!

odpowiedz
bolo - 15.04.2019 / 22:11, *.centertel.pl

Beda wyniki rywalizacji FC tak jak bylo podane w przypadku dzielnic?

odpowiedz
Arek - 15.04.2019 / 22:07, *.tpnet.pl

Fajnie Pogoń się pokazała.

odpowiedz
ziutek - 15.04.2019 / 21:57, *.vectranet.pl

Będą podane wszystkie wyniki powiatów ,dzielnic? Tylko wspomnieliście o Węgrowie a dalej cisza.

odpowiedz
Witam - 15.04.2019 / 21:27, *.chello.pl

LEGIA & Pogoń

odpowiedz
rob bandit - 15.04.2019 / 20:45, *.com.pl

nie sądziłem że to kiedyś napiszę ale Craxa odje..ła robotę...FORZA LEGIA!!!ruch Ch Zdychaj!!!

odpowiedz
L - 15.04.2019 / 19:49, *.chello.pl

@Kibic L: co nie oznacza brak kibicow gosci:)

odpowiedz
oLaf - 15.04.2019 / 19:46, *.vectranet.pl

flagi fan-clubów świetnie wyglądały!!!! Nareszcie są!!!

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic(L) - 15.04.2019 / 19:19, *.centertel.pl

Bardzo fajnie się Pogoń pokazała. Oprawa z ich strony tez bardzo spoko. U nas bardzo dobry doping i atmosfera. Do Poznania mamy też zakaz wiec z wyjazdów zostaje tylko Gdańsk.

odpowiedz
NJ - 15.04.2019 / 19:11, *.85.86

Ogarnijcie bezzębnych patusów po kilku piwach co wydzierają się po własnych kibicach z poza Żylety, bo ktoś chciał sobie uwiecznić oprawę telefonem. Wiadomo to nie hollywood ale wyzywać swoich to kpina i nie godne KIBICA LEGII.

odpowiedz
LWL - 15.04.2019 / 18:46, *.tpnet.pl

Nastepny cel gra w fazie grupowej LE po osiagnieciu zblizajacego celu ! "L" !!!

odpowiedz
Kibic L - 15.04.2019 / 18:16, *.tpnet.pl

Oprawa Pogoni była w pierwszej połowie, do Poznania mamy zakaz

odpowiedz
SEBO(L) - 15.04.2019 / 17:35, *.centertel.pl

"Około kilkadziesiąt"...:) Kawał wyliczenia.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.