Młodzież: mecze środowe i czwartkowe (akt.)

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Juniorzy starsi wygrali 2-0 z wiceliderem Śląskiem Wrocław, przerywając niekorzystną passę meczów bez zwycięstwa. Legia U16 pokonała 6-0 Ursus w meczu ligowym rozegranym awansem. Dobrze spisali się również młodzicy w meczu z Drukarzem 2006, kontrolując jego przebieg przez większość minut; nasi gracze prowadzą aktualnie w ligowej tabeli. Słabiej poszło legionistom z rocznika 2005 w Siedlcach, gdzie ulegli 1-3 miejscowej Pogoni. Legia U15 pokonała w 7. kolejce CLJ 6-0 GKS Bełchatów i wobec remisów rywali z czołówki, awansowała na 2. miejsce w tabeli.

CLJ U18: Legia Warszawa 2-0 (0-0) Śląsk Wrocław 01
1-0 75 min. Mateusz Szyszkowski (as. Łukasz Łakomy)
2-0 85 min. Amos Shapiro-Thompson (po solowym rajdzie)

Legia: Jakub Ojrzyński [03] – Dawid Wach, Jan Goliński, Michał Gładysz, Mateusz Szyszkowski, Patryk Konik – Wiktor Preuss (70' Mateusz Leszczuk), Łukasz Łakomy, Amos Shapiro-Thompson, Radosław Cielemęcki [03](46' Przemysław Czado) - Szymon Włodarczyk [03](46' Mateusz Misiak)
Rezerwa: Kacper Tobiasz [02](br), Nikodem Niski [02], Filip Czach, Piotr Kusiński.
Trener: Tomasz Sokołowski, II trener: Tomasz Bąbel

Legia U16 6-0 (2-0) KS Ursus 03
1-0 13 min. Michał Butkiewicz (as. Kacper Skwierczyński)
2-0 16 min. Marcel Niesłuchowski (dob. strz. Michała Butkiewicza po rzucie rożnym wyk. przez Arkadiusza Ziarko)
3-0 57 min. Bartosz Ślendak (po solowym rajdzie)
4-0 81 min. Bartosz Wicenciak (as. Marcel Niesłuchowski)
5-0 84 min. Hubert Derlatka głową, dob. strzału Arkadiusza Ziarko z rzutu wolnego)
6-0 87 min. Hubert Derlatka (z karnego po faulu na Kacprze Skwierczyńskim)

Strzały (celne) [10-90']: Legia 19 (13) - Ursus 9(6)

Legia: Sebastian Krejer - Tomasz Okulicki [04], Filip Szewczyk Ż, Arkadiusz Ziarko - Hubert Derlatka Kpt), Bartosz Ślendak, Ignacy Dawid (62' Miłosz Pacek), Dominik Krajewski (62' Bartosz Wicenciak) - Michał Butkiewicz (46' Oliwier Olszewski), Marcel Niesłuchowski. Rezerwa: Dawid Kuczyński
Trener: Tomasz Kycko, II trener: Norbert Misiak, tr. bramkarzy: Michał Kubiak

Legioniści zaskakująco wysoko pokonali solidną drużynę Ursusa. Losy meczu zostaly przesądzone już chyba w pierwszym kwadransie, gdy po golach Butkiewicza i Niesłuchowskiego Legia objęła dwubramkowe prowadzenie. Niektórzy z naszych zawodników pomyśleli sobie niestety chyba to samo, i kolejne minuty spotkania przebiegały bez większych atrakcji, pomijając kilka niezłych okazji dla Ursusa pod bramką gospodarzy. Niefrasobliwość w grze obronnej nie została jednak ukarana. Legioniści podwyższyli nawet na 3-0, gdy w 57. minucie pięknym rajdem i serią dryblingów popisał się Bartosz Ślendak, zwykle znany bardziej z efektywnej gry w defesywie. Ostatni kwadrans, to stopniowe przebudzenie naszej drużyny oraz wyczerpujące sięsiły graczy RKS. Na 4-0 podwyższył pięknym uderzeniem z dystansu Bartosz Wicenciak, a dwa kolejne gole zdobył kapitan "Wojskowych", Hubert Derlatka, bardzo skuteczny na wiosnę w sparingach i meczach ligowych.

CLJ U15: GKS Bełchatów 04 0-6 (0-1) Legia U15
0-1 15 min. Dawid Kiedrowicz (as. Oskar Lachowicz)
0-2 59 min. Patryk Winiarski
0-3 66 min. Wiktor Nowak (as. Kacper Jakóbczyk)
0-4 68 min. Wiktor Kamiński (as. Dawid Kiedrowicz)
0-5 69 min. Kacper Włoch (as. Patryk Winiarski)
0-6 71 min. Wiktor Kamiński (as. Patryk Winiarski)

Legia: Dawid Kuczyński, Tomasz Zieliński [05] - Kuba Rutkowski, Szymon Bednarz, Kacper Włoch, Joel Mpika, Sebastian Kieraś, Adam Dębiński, Oskar Lachowicz, Dawid Kiedrowicz, Wiktor Nowak, Hubert Wierucki, Patryk Winiarski, Wiktor Kamiński, Wiktor Puciłowski [05], Kacper Jakóbczyk.
Trener: Rafał Gębarski

Pogoń Siedlce 05 3-1 (2-0) Legia Warszawa U14
1-0 2 min. Dominik Leszczuk
2-0 8 min. Maciej Kuć
2-1 43 min. Szymon Gaj (karny po faulu na Maksie Stangrecie)
3-1 64 min. Maciej Kuć

Legia: Tomasz Zieliński, Michał Malinowski [06] - Michał Wojciechowski, Karol Haber, Szymon Gaj, Benedykt Piotrowski, Bartosz Mikołajczyk, Wiktor Kaiuk, Kacper Michalski, Filip Borowski, Lucio Ceci, Maksymilian Stangret, Jakub Murawski, Milan Bazler, Sebastian Wysocki, Jakub Szewczak
Trener: Dariusz Rolak

Niezbyt udany mecz legionistów w Siedlcach. Gospodarze na samym początku meczu doskonale go sobie "ustawili", zdobywając dwa gole po efektownych strzałach z dystansu. Ukontentowani tym wynikiem cofnęli się na własną połowę, a nasi zawodnicy prowadzili swoje akcje ofensywne w zbyt wolny i przewidywalny sposób, by osiągnąć zamierzany efekt. Tuż po przerwie padł wprawdzie po rzucie karnym Gaja gol kontaktowy, ale na 10 minut przed końcem arbiter uznał, że nasz zawodnik trzymał z kolei swojego przeciwnika we własnym polu karnym i zdecydował się na podyktowanie kolejnej jedenastki, która ustaliła wynik spotkania.
Nasi zawodnicy grają i punktują na razie w kratkę - wygrane z zamykającymi tabelę Varsovią i Radomiakiem, ale i porażki, kóre niekoniecznie musiały się przydarzyć.

Legia U13 - Drukarz Warszawa 06

Strzały (celne): Legia 18 (8) - Drukarz 4 (1)

Legia: Aleksander Mickielewicz, Jakub Misiewicz [07] - Maciej Złotkowski, Rafał Boczoń, Kacper Włodarek, Antoni Wasiak-Libiszewski, Maciej Saletra, Jakub Żewłakow, Piotr Żołyński, Wiktor Ziółkowski, Igor Rosa, Oskar Jenner.
Trener: Mateusz Majewski, II trener: Jakub Renosik

Legioniści kontynuują passę udanych występów. W środę zmierzyli się z zespołem Drukarza i szybko okazało się, że stworzenie sobie 100-procentowych sytuacji bramkowych nie będzie łatwe, biorąc pod uwagę dość ostrożne ustawienie graczy z Pragi. Legioniści spróbowali zatem uderzeń od dystansu (tylko w pierwszym kwadransie było ich aż 9, anczęściej w wykonaniu Kacpra Włodarka i Kuby Żewłakowa), jednak minimalnie brakowało precyzji, bądź dobrze spisywał się golkiper KSD. Akcje wymagały bardzo dużej precyzji i tempa w zagraniach oraz natychmiastowej reakcji na boiskowe wydarzenia. Po jednej z takich sytuacyjnych akcji z udziałem karola Kosiorkai Oskara Jennera powody do zadowolenia mieli legioniści, ale i goście nie odpuszczali. Choć Legia praktycznie nie dopuszczała ich do groźnych sytuacji, w końcówce I odsłony również spróbowali uderzenia z dystansu. Piłka znalazła się w siatce Legii po strzale z wolnego, ale jako że był to rzut wolny pośredni, gol nie został uznany. Po przerwie obraz gry nie ulegał znacznej zmianie, mniej było tylko może strzałów. Goście liczyli na jedną akcję, która da im korzystny rezultat, ale obrona Legii była dsyć czujna, a w razie czego nie brakowało asekuracji, tak jak w 50. minucie, gdy groźną kontrę 2 na 1 dobrym ustawieniem i interwencją przerwał Antoni Wasiak-Libiszowski. Legioniści pokazali za to, że w ofensywie potrafią reagować szybko w zamieszaniu podbramkowym. Choć mecz nie należał do zbyt efektownych, to postawę zespołu wobec dość zmasowanej defensywy Drukarza można uznać za co najmniej poprawną, jeżeli nawet w paru momentach zabrakło konsekwencji czy elementu zaskoczenia.