Radość Dominika Furmana po bramce w 91 minucie przy Konwiktorskiej w Wielką Sobotę 2013 roku - fot. Mishka / Legionisci.com

Jak to w ostatnich latach wyglądało

Wielkanocne granie Legii

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Po raz siódmy w ciągu ostatnich dziesięciu lat Legia Warszawa rozegra mecz ligowy w Wielką Sobotę. Ostatni raz wielkosobotnie granie przy Łazienkowskiej odbyło się 4 kwietnia 2015 roku. Wówczas "Wojskowi" pokonali Piast Gliwice 2-0. Tak w tym roku, spotkane odbyło się o godzinie 20:30, a z trybun obejrzało je nieco ponad 11 tysięcy kibiców. Dziś frekwencja zapowiada się na podobnym poziomie.

W ubiegłym roku na w Wielką Sobotę legioniści pojechali do Gdyni, gdzie przegrali z Arką 0-1.

W 2017 roku ligowy mecz odbył się w Poniedziałek Wielkanocny. Pomeczową relację zatytułowaliśmy "Kubeł zimnej wody", a było to pokłosiem bezbramkowego remisu z Koroną Kielce. Na stadionie przy Ł3 zjawiło się wówczas 18 tysięcy kibiców.

W 2016 i w 2014 roku w świątecznym terminie nie były rozgrywane mecze Ekstraklasy.

Wiosną 2013 roku w Wielką Sobotę Legia zagrała przy Konwiktorskiej 6 i pokonała Polonię 2-1 po bramce Dominika Furmana w doliczonym czasie drugiej połowy.

Bardzo dobrą wielkosobotnią frekwencję zanotowaliśmy w 7 kwietnia 2012 roku, kiedy to Legia wygrała z Ruchem Chorzów 2-0. Na stadionie obecnych było wówczas 19,5 tysiąca fanów. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że spotkanie było rozgrywane o godzinie 13:30, a nie późnym wieczorem.

W latach 2010 i 2011 "Wojskowi" grali na wyjazdach. Najpierw przegrali z Lechem w Poznaniu 0-1, a rok później ulegli w Gdańsku Lechii 1-2.