Oprawa Lecha na meczu z Legią w maju 2018 roku - fot. Mishka
REKLAMA

Skromne zainteresowanie meczem w Poznaniu

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Środowy mecz Lecha z Legią nie cieszy się większym zainteresowaniem kibiców. W Poznaniu sprzedano do wczoraj zaledwie 10 tysięcy biletów oraz karnetów na rundę finałową, obejmujących wstęp na środowy mecz przy Bułgarskiej. Według prognoz lechitów na trybunach zgromadzi się nie więcej niż 15 tysięcy fanów, co będzie najsłabszym wynikiem w ostatnich latach na meczach Lech - Legia.

W ostatniej dekadzie najmniejszym zainteresowaniem cieszył się mecz obu drużyn rozgrywany w Poznaniu w drugiej połowie lutego tego roku, kiedy na stadion przyszło niewiele ponad 24 tysiące kibiców. Na ostatnim meczu poprzedniego sezonu, kiedy poznaniacy "Mieli k... dosyć" i Legia zdobywała mistrzostwo Polski na ich stadionie, było obecnych 27,6 tys. widzów, w tym 2040 kibiców ze stolicy. To wyraźnie słabsze wyniki frekwencji, jakie miały miejsce w ostatniej dekadzie.

Dość powiedzieć, że aż pięć meczów z Legią w ostatnich latach w Poznaniu gromadziło ponad 40 tysięcy kibiców, a od 2011 do 2017 roku włącznie, na żadnym ze spotkań nie było mniej niż 33 tys. widzów. Wyraźny spadek frekwencji ma miejsce od rundy finałowej zeszłego sezonu, kiedy piłkarze Lecha przestali się liczyć w walce o mistrzostwo Polski.



Bilety na środowy mecz Lech - Legia kosztują 40 i 60 zł (normalne) oraz 32 i 48 zł (ulgowe). Zdecydowanie tańsze są karnety obejmujące wszystkie trzy mecze "Kolejorza" w fazie mistrzowskiej - te kosztują 60 i 90 złotych. Środowy mecz Lecha z Legią rozpocznie się o godzinie 20:30.

Frekwencja na ostatnich meczach Lech - Legia:
23.02.2019 - 24 164 widzów
20.05.2018 - 27 617
01.10.2017 - 36 829
09.04.2017 - 41 026
16.03.2016 - 41 567
10.07.2015 - 40 088 (Superpuchar)
22.03.2015 - 41 545
27.10.2013 - 38 458
18.11.2012 - 40 632
30.10.2011 - 33 125
16.04.2011 - 36 240


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

+dodaj komentarz
Grabol - 24.04.2019 / 13:16, *.wtvk.pl

Każdy mecz z Wami ( z Legią) elektryzował i wyzwalał dodatkowe emocje kilka dni przed meczem. U Was podobnie zawsze pełne trybuny. Juz w,zeszlym sezonie na końcu sezonu była słabsza frekwencja kiedy zaczęły się problemy w Lechu - przegrana końcówka sezonu.
I co się stało ? Derby Polski 12 tys widzów do 40 -'45 tys co sezon.
Dla wspólnego dobra potrzebny jest zawsze silny Lech i Legia co sezon i walka między nami do końca sezonu .
Racja ?
Obraźliwe teksty niepotrzebne zawsze będą liczą się emocje, a tych mniej będzie.....

odpowiedz
Kr - 23.04.2019 / 20:56, *.play-internet.pl

Przyszliście chamy bo my tu gramy! A nie... czekaj...

odpowiedz
T-72 - 23.04.2019 / 20:27, *.orange.pl

Klątwa Amici Wronki działa. Pozwolili się kiedyś sk...wić i to tak właśnie odpłaca. Ja ich nie żałuję i żałować nie będę. Do tego dodajmy przyjęcie mistrza w 1993 i mamy komplet ku...stwa. Za to się prędzej czy później płaci. Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy.

odpowiedz
Do redakcji - 23.04.2019 / 17:23, *.play-internet.pl

Zapomnieliscie, że finały PP na narodowym z Lechem też teoretycznie były Lech-Legia ;) Bardziej by pasowało "mecze Lech-Legia w Poznaniu" ;)

odpowiedz
Legia - 23.04.2019 / 19:08, *.chello.pl

@Do redakcji: No to żeś zabłysnął...

odpowiedz
kokos - 23.04.2019 / 14:38, *.orange.pl

I tak długo wytrzymali z Rutkami :P

odpowiedz
Dom - 23.04.2019 / 13:51, *.amazonaws.com

Jaka gra taka oglądalność gwiazdy polskiej piłki

odpowiedz
Władeczek - 23.04.2019 / 13:06, *.netfala.pl

Ile Legii wybiera się do Poznania? Chociaż my pokażmy się z dobrej strony na tym kartoflisku faken. Ja z dobrej strony pokaże się przed swoim TV LG OLED 75 cali z maciorą w ręku. Pojechałbym ale nie mogę faken.

odpowiedz
elele - 23.04.2019 / 15:25, *.214.242

@Władeczek: Całe życie przed szkiełkiem na kwadracie

odpowiedz
Bart - 23.04.2019 / 12:42, *.chello.pl

mimo animozji nie widzę powodu by kręcić z tego bekę... Ciekawe jak byśmy My wyglądali mając problemy te co oni.. Należy się martwić bo ruch kibicowski w Polsce z roku na rok upada, niestety...

odpowiedz
Matigol - 23.04.2019 / 18:36, *.inetia.pl

@Bart: 100 % racji i poparcia. Nienawidzimy się z lechem, jesteśmy wrogami/przeciwnikami/konkurentami ale warto przypomnieć że też miewaliśmy puste trybuny, protesty, liście i inne tego typu "atrakcje".
Trzeba na to spojrzeć szerzej jak wspomniał "Bart" - nie tylko na pyry ale też na globalny problem jakim jest zanikanie fanatyzmu, coraz większe represje, brak zajawki u małolatów ( bo mimo że trochę ich się widuje na Ł3 to ilu z nich tak naprawdę ma w sobie "to coś" a nie jest tam dla kumpli,pogaduszek, selfiakow czy innych dupek).
I pamiętajcie - sztuką jest wygrać ligę w której ma się naprawdę godnych przeciwników: i sportowo i kibicowsko. A nie problem zdobyć mistrza ( choć dla naszych grajków nie ma rzeczy niemożliwych ) kiedy lech się ledwo do "8" załapał, RaR-owcy już dawno odpali z walki o pudło, Lechia jakby chciała a nie mogła i jeszcze jakiś śmieszny Piast ktory wyskoczył jak zając z kapelusza. Ale ogólnie - mizeria na maxa. Więc po mistrzostwo - ale bez specjalnej podniety.

odpowiedz
kowaL - 23.04.2019 / 12:27, *.play-internet.pl

Poziom ekstraklapy sięgnął DNA, co raz mnie ludzi chce przychodzić, bulić ciężkie pieniądze i być...okradanym, tak okradanym, bo inaczej nie można nazwać, poziomu gry jaki reprezentują żałośni kopacze...

odpowiedz
damitor - 23.04.2019 / 12:02, *.gci-net.pl

Problem nie tylko w Poznaniu.
Jest coś nie tak z ruchem kibicowskim w Polsce. I tym należy się martwić. Czy to mniej pyr u nich czy kibiców na Legii to jest to kłopot, na którym tracimy wszyscy.
Jak wyglądają stadiony w Gdańsku czy w Wrocławiu? Żal... i chyba w tym kierunku wszyscy idziemy..

odpowiedz
Adam - 23.04.2019 / 11:52, *.126.25

Czy można jeszcze zdobyć bilet na jutro w Poznaniu?

odpowiedz
Adam - 23.04.2019 / 11:50, *.126.25

Witam,
Czy można kupić jeszcze bilet na środowy mecz Legii z lechem?
Kibic Legii

odpowiedz
Marcin - 23.04.2019 / 15:24, *.wtvk.pl

@Adam: sprawdź na stronie czy są . Nie wiem po co dopisujesz kibic legii ?? W czymś ma to ci pomóc ? Czy może myślisz że ktoś poszuka za ciebie .

odpowiedz
jwr - 23.04.2019 / 17:39, *.orange.pl

Marcin: Pisze kibic Legii bo chce na sektor gości, co ty wypisujesz żeby szukał na stronie

odpowiedz
tomiacab - 23.04.2019 / 11:21, *.144.15

Pisałem już rok temu, że powinniśmy teraz wywiesić tam transparent: "kiedy wy macie już dosyć, my się dopiero zaczynamy bawić"

odpowiedz
tomiacab - 23.04.2019 / 11:20, *.144.15

Oni już mają ku... dosyć :)

odpowiedz
oLaf - 23.04.2019 / 11:17, *.vectranet.pl

no pyry się zagotowały w tym sezonie.... : ))))

obecnie mamy nad nimi chyba 18 punktów przewagi - kto by to przewidział?

Aczkolwiek na nas zepną się na maksa, to pewne.

odpowiedz
L - 23.04.2019 / 11:07, *.tpnet.pl

Kibice sukcesu siala la la la!

odpowiedz
Gepetto - 23.04.2019 / 11:30, *.chello.pl

@L: ile było u nas ostatnio? 13 tysięcy, więc chyba to nie jest na miejscu. Jak my byśmy byli na miejscu Amici to by było z 5 tysięcy mimo połowy Polski, a tam tylko Wielkopolska. Też by nam mogli śpiewać, że przyszliscie, bo my tutaj gramy. Odnoszę wrażenie, że czy to Warszawa, Wronki, Sosnowiec, Gdańsk to kibice wolą mecz oglądać w tv przy piwie niż na żywo

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 23.04.2019 / 13:07, *.play-internet.pl

@Gepetto: to Wszystko wina @Wladeczka I jego reklamy Maciory i 75 cali :)

odpowiedz